Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • elekronika stahovania okien

elekronika stahovania okien

Ak m├íte probl├ęm s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky nie─Źo zapoji┼ą

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: elekronika stahovania okien

Odosla┼ąod boraicho » 02 J├║l 2014, 22:32

noo, ci pana, paradna schema, ke─Ć som bol u Teba tak to bolo dos┼ą, rozhadzane :D

a keby si dal do serie prudovu el. poistku? hm? neche sa ti? :D
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11842
Vek: 30.76
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007

Odosla┼ąod boraicho » 02 J├║l 2014, 22:36

hm, lave dvere spolujazdcove okno, to funguje? ved ten motor je stale v skrate, ako sa to da ovlada┼ą?
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod boraicho » 02 J├║l 2014, 22:39

nema to tu by┼ą rozpojene?
Pr├şlohy
s┼ąahovanie okien Punto.JPG
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 02 J├║l 2014, 22:53

Ci pana, veru┼że m├í┼í pravdu, u┼ż som to prekresloval automaticky,milionty kr├ít, tak┼że som tam zabudol vygumova┼ą v skic├íri ten prepoj. :mrgreen:

E┼íte┼że nesp├ş┼í a v┼íimol si si to .D├şk za upozornenie.Ozaj, nakoniec som zohnal e┼íte jeden origin├íl prep├şna─Ź,tak┼że som v p├┤vodnom vymenil rovno obidve kol├şsky,akur├ít som musel aj nakrimpova┼ą nazad odcviknut├ę k├íble na p├┤vodn├ę konektory :wink:
/kedy ideš pre motorku?/
Naposledy upravil 5ko d┼ła 06 J├║l 2014, 08:17, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8570
Vek: 63.63
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod boraicho » 02 J├║l 2014, 23:03

motor v pravych dverach je v skrate, pre motor to nevad├ş ale ovlada┼ą sa t├Żm padom ned├í, zhoreli by vypina─Źe :) ch├ípe┼í.

kedy? Zrejme 26 v sobotu. to je blbos┼ą, to bude v┼íetko zavrete, ale keby som pri┼íiel, v sobotu, dalo by sa prespa┼ą? :) aj do pondelka by som ostal , keby bolo mo┼żne, bo chape┼í, sobota nedela, servis zavret├Ż :) a nova kamo┼íka s ru┼żomberka, barz pekna :D
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 02 J├║l 2014, 23:35

Ked tam nebude ten prepoj ─Źo si opravil, tak to mus├ş fungova┼ą.Ony oba motory s├║ st├íle pripojen├ę oboma koncami na m├şnus,akur├ít pri stla─Źen├ş ktor├ęhokolvek tla─Ź├ştka im pripoj├ş┼í plus ,teda podla toho ktor├ę tla─Ź├ştko stla─Ź├ş┼í, odkial pr├şde plus , na t├║ stranu sa bude to─Źi┼ą.
Nie s├║ to prep├şna─Źe spriahnut├ę, len nez├ívisl├ę tla─Ź├ştka.
Ved to ma zoza─Źiatku miatlo, ┼że v origo┼í autosch├ęme s├║ nakreslen├ę s ─Źiarkovan├Żm prepojom ako spriahnut├ę ,ale ked som ich rozobral, tak som zistil ┼że s├║ nez├ívisl├ę.

Ten v├şkend nebudem tu,ale pok├║sim sa vybavi┼ą e┼íte kl├║─Źe. :wink:

D├ívam teda rad┼íej opraven├║ sch├ęmu.
Druh├í sch├ęma je pre lah┼íie zapojenie prep├şna─Źov, ak zo┼żeniete origin├ílne prep├şna─Źe a k├íblova─Źku z Punta k├┤li lah┼íej identifik├ícii k├íblov podla farieb.
Pr├şlohy
s┼ąahovanie okien Punto.JPG
Punto s┼ąahovanie okien -varby vodi─Źov.JPG
Naposledy upravil 5ko d┼ła 06 J├║l 2014, 07:59, celkovo upraven├ę 2 kr├ít.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod genius3258 » 03 J├║l 2014, 00:15

Pod─ża m┼ła by bolo najjednoduch┼íie a najvhodnej┼íie rie┼íenie da┼ą pred motor─Źeky polyfuse poistku na pr├şslu┼ín├Ż pr├║d. Na─Źo si zbyto─Źne komplikova┼ą ┼żivot...
napr. http://www.sos.sk/?str=12&code=H30&from=0

aj v data┼íitoch p├ş┼íu, ┼że sa to smie pou┼ż├şva┼ą ako ochrana elektromotorov
Run it, break it, fix it, love it :)
genius3258
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 807
Vek: 21.38
Zalo┼żen├Ż: 10.08.2010

Odosla┼ąod robertbulko » 03 J├║l 2014, 10:39

datam, neviem ─Źi som pochopil ─Źo vlastne chce┼í. Chce┼í automatick├ę dovieranie otvoren├Żch/pootvoren├Żch okien??? Ak ├íno, m├┤┼żem ti podarova┼ą jeden modul, ktor├Ż som nikdy nepou┼żil a m├í aj ochranu. Tento modul o─Źak├íva zamykac├ş impulz, tak┼że je vhodn├Ż pre aut├í s centr├ílnym zamykan├şm.
Pr├şlohy
DSC_0793.jpg
DSC_0795.jpg
Naposledy upravil robertbulko d┼ła 03 J├║l 2014, 17:01, celkovo upraven├ę 3 kr├ít.
robertbulko
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 72
Zalo┼żen├Ż: 16.09.2013

Odosla┼ąod 5ko » 03 J├║l 2014, 11:08

Ja u┼ż nerie┼íim ni─Ź, lebo mne to vyhovuje tak ako som to urobil, teraz u┼ż len be┼ż├ş polemika o tom ,ako by sa dalo vyrie┼íi┼ą vypnutie pri doraze.To tvoje zariadenie by to iste zvl├ídlo ,ale ─Ćakujem za ponuku.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod alluf » 19 Aug 2019, 07:20

Vyu┼żijem t├ęmu. M├ím Golf 3 variant r.v98 1.9tdi.
Nefugovala mi stahova─Źka predn├ęho prav├ęho okna = ch├Żbal motor─Źek, zohnal som jazden├ş , nefungoval ale na druh├Żch dver├ích ├íno = pristrihnut├Ż nap├íjac├ş k├íbel, opravil som. A teraz probl├ęm - to─Ź├ş sa naopak teda ked stla─Ź├şm hore ide dole a to aj z miesta vodi─Źa. Z navijaka som lanka dole ned├íval teda neviem si predstavi┼ą ako by som ho mohol oto─Źi┼ą naopak, mal som v┼íak d├ívnej┼íie rozobrat├Ż ten motor─Źek ale tam si tie┼ż neiem predstavi┼ą ako by som ho mohol zlo┼żi┼ą "naopak" uhliky at─Ć som dal tak ako boli. Nap├ída niekoho nie─Źo ? resp napadlo ma prehodi┼ą piny na konektore sp├şna─Źa ale tam je to zapojen├ę cez rezistor a celkovo nejak divne nevedel som pr├şs┼ą na to ┼że ako (5pin) samozrejme jeden je na podsvietenie. Vie mi niekto poradi┼ą ? lebo rozobera┼ą to znova ....
alluf
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 82
Zalo┼żen├Ż: 04.03.2012

Odosla┼ąod Ilija » 19 Aug 2019, 09:49

Oto─Ź len drv├┤ty na motor─Źeku.
Ilija
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 43
Zalo┼żen├Ż: 25.05.2019

Odosla┼ąod alluf » 19 Aug 2019, 10:17

sk├║sil somvymeni┼ą za in├ş motorcek ( tie┼ż brose z golfa- vyzeral rovnako akur├ít ma jemne in├ę ozna─Źenie) a ten ide spr├ívne ale pre zmenu ide len po kuskoch, okno mo┼żno 5 cm. Pozrel som uhliky v┼íetko ok. No prehodi┼ą k├íbliky na motor─Źeku ok ale kde, ked┼że do toho ide 9 k├íblov. Vo vn├║try je ale plo┼íak nerozoberatelne tak┼że ani privodne plie┼íky neviem prepajkova┼ą. Jedine nejak na privode na kabel├í┼żi len┼że i v tom motor─Źeku je celkom dos┼ą elektroniky a nechcem ju odkuri┼ą. Preto ma napadlo vymeni┼ą sk├┤r piny na spina─Źoch len ktor├ę :-/ .
alluf
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Ilija » 19 Aug 2019, 10:21

Hm, asi si zohnal motorcek druheho boku... Preto je naopak...
Tazko pojde, tusil som ze len dva drvoty idu donho..
Daj fotku.
Ilija
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 43
Zalo┼żen├Ż: 25.05.2019

Odosla┼ąod alluf » 19 Aug 2019, 10:25

No pokia─ż viem mal by to by┼ą na spr├ívny bok, a ─Ćal┼íia vec ─Źo mam ten druh├Ż ma asi o pol cm dlh┼í├ş motor ale vypin├í ho, teda oknom zavriem ale na asi 5-6 stla─Źen├ş . ...

ach jaj trivialna vec povedal som si a v─Źera som pri tom str├ívil cel├ş den .. a dnes asi znova...

EDIT: ked ta prem├Ż┼ílam tak zameni┼ą by ten motor ani nemal is┼ą .. ─Źo tak pamet├ím ked som ho porovn├íval na ┼íoferov├Żch dver├ích tak bol zrkadlovo aj k├┤li uchyteniu, kto vie ─Źi ale niekto v minulosti na tom aute nesku┼íal namontova┼ą in├Ż motorcek a niekde nie─Źo prehodil. Ked┼że ja som to k├║pil uplne bez motorceka a mechaniky len podoprete okno doskou. Bl├ş┼żi sa STK a treba mi to r├Żchlo opravi┼ą.. ked┼że ma ─Źaka e┼íte kopa in├ęho
alluf
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Atlan » 19 Aug 2019, 10:43

Nejde vy6iahut moyorcek pootocit o 180st a vsunu6 naspat na kontakty.

Moznost B odmontovat z motorceka cast s uhlikmi a k9ntaktami a otocit to na tele motora.
Atlan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 37
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2008

Odosla┼ąod alluf » 19 Aug 2019, 14:21

No.. Pooto─Źi┼ą sa to neda samotn├Ż rotor z plastom v ktorom su uhl├şky sa nas├║va do plastov├ęho tela z elektronikou, dalo by sa to prekopa┼ą ale to by som musel odreza┼ą pevn├ę kontakty a nejak to preletova┼ą ale = hodin├írska pr├íca. Motor─Źeky s├║ rozdielne vo vn├║tri rozdielne (elektronicka ─Źast plus jeden je star┼í├ş a ma dlh┼í├ş rotor - druhy u┼ż SMD s├║─Źiastky ale motor krat┼í├ş-slab┼í├ş = rozdielny rok auta z ktor├ęho to bolo vymontovan├ę) a tam je pr├íve aj rozdiel v prepolovan├ş. ┼ápekuloval som ako to spravi┼ą ale plo┼íak sa ned├í vybra┼ą aby som to cele prekopal aj ked dalo by sa ale bola by to ve─żmi pracna pr├íca.

Urobil som to nakoniec tak ┼że som dal ten motor─Źek ktor├Ż ide naopak ale aspo┼ł ho nevyp├şna, tamten vyp├şna asi ochrana v poistkovej skrinke mal by tam by┼ą nejak├ş "poistkov├Ż automat" len┼że ten ─Źo sa to─Ź├ş spr├ívne je v├Żkonnej┼í├ş a teda ma aj v├Ą─Ź┼í├ş odber pr├║du a preto ho vyhodnot├ş akoby bol u┼ż na doraze a tak ho st├íle vyp├şna. Tak som to do─Źasne vyrie┼íil tak ┼że som prehodil kontakty na sp├şna─Źi ale len na jednej strane (prava) a na ┼íoferovej kde je ovladanie aj L aj P strany som to ale musel nechat tak teda ten pravy ide "naopak" ked┼że keby ┼że to prepolujem tam tak by ┼íiel naopak zas druhy motor. Na┼íiel som sch├ęmu vi─Ć http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=180&t=262703 . Ak ale niekoho napada ako to prepoji┼ą tak aby ┼ílo spr├ívne ovladanie aj na ─żavej strane budem r├íd no podla mna pri takomto zapojen├ş vn├║tra sp├şna─Źa to nejde ─Źi ?
alluf
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod alluf » 19 Aug 2019, 23:48

S5733 a S405 - tam som prehodil 3 a 4 - ako to ale zapoji┼ą S5733 ale tak aby mi to zas neprehodilo chod motora na lavej strane ?
Pr├şlohy
5.jpg
6.jpg
alluf
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod alluf » 21 Aug 2019, 09:14

nikto ? :-/
alluf
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod datam » 28 Aug 2019, 09:51

preho─Ć to pred motorom a nemus├ş┼í rie┼íi┼ą ni─Ź in├ę. Do dver├ş sa v pohode u trojkov├ęho golfu dostane┼í.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2334
Vek: 37.38
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Auto-moto elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: pistinqo a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist