LED parkovačky

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

LED parkovačky

Príspevok od používateľa Romanixe » 04 Mar 2012, 21:32

Ahojte!
Chcel som Vás proprosiť o rady alebo skúsenosti..ak niekto máte s kúpou LED parkovačiek...kde sa dajú kúpiť zároveň kvalitné,a výkonné..nie tie 1 eurové z tesca čo stoja za hovno.Alebo ak je niekto z Vás kto to predáva prosím kontaktujte ma buď SS alebo príspevkom. Vopred Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa Napster050 » 04 Mar 2012, 21:41

ebay, dealextreme
dobré je kúpiť tie čo sú označené ako "CAN" - majú usmerňovač, takže je jedno ako ich tam strčíš a nehlásia vypálenú žiarovku na budíkoch.
dobré tiež je, ked si kúpiš moduly s SMD LEDkami ktoré sú trojčipové - tj. v jednej ledke sú viditeľné vlastne akoby tri ledky.
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

jece
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 12 Mar 2012, 09:01

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa jece » 28 Máj 2012, 10:05

Prišiel už niekto na to, prečo po čase začnú LED parkovačky blikať? Nikede na moto fórach som čítal, že ich poškodí nejaký vysokonapäťový impulz pri štarte xenónov, alebo nejaký impulz od alternátora, že diagnostická kontrola žiaroviek spôsobuje to blikanie, atď.
Prečo LED bliká? Jednu takú LED parkovačku som z auta vymontoval, položil na stôl a pripojil na ňu napätie z regulovateľného stabilizovaného zdroja a ona si bliká rovnako ako v aute. Dokonca v širokom rozmedzí napájania a to od 10V do 15V. Zlý kontakt môžem vylúčiť, iba ak priamo niekde v čipe.
0

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa Romanixe » 22 Aug 2012, 21:33

Mam led parkovačky v aute pol roka a nič takého sa mi zatial nestalo
0

Používateľov profilový obrázok
petersno
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2774
Dátum registrácie: 06 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: ba
Vek: 63

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa petersno » 22 Aug 2012, 21:57

k tomu blikaniu : proste jedna vadna ledka v serii. tecie prud, ledka sa zohreje, zvacsi sa nejaky prechodovy odpor, cela seria zhasne, az to vychladne cely dej sa opakuje. ten cyklus moze byt kludne 5 hz, to uz sa mi stalo :D
a nemusi to byt nutne made in china
0

filipek

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa filipek » 24 Dec 2012, 10:59

petersno napísal:k tomu blikaniu : proste jedna vadna ledka v serii. tecie prud, ledka sa zohreje, zvacsi sa nejaky prechodovy odpor, cela seria zhasne, az to vychladne cely dej sa opakuje. ten cyklus moze byt kludne 5 hz, to uz sa mi stalo :D
a nemusi to byt nutne made in china
ak máte ešte niekto záujem o ledky, mám ich po perfektných cenách, 3chipové s can všetky možné druhy. Lepšie ceny ako na ebay..

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa ferguson » 24 Dec 2012, 12:09

Ja mam LEDky v parkovackach tusim uz 2 roky v neblika mi nic. Ale je pravda, ze ja nemam v aute ziadny system kontroly vypalenych ziaroviek. To blikanie vraj sposobuju novsie auta a riesi sa to pridanim odporu, alebo zakupenim LED so zabudovanym odporom (to su tie CANbus LEDky).
0

lucas
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 16 Nov 2011, 19:02

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa lucas » 24 Dec 2012, 12:40

ja som daval led do osvetlenia ečv na felicii a na lavej strane odišly 3 ledky behom roka vratil som sa na s5 ku žarovkam :)
0

filipek

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa filipek » 24 Dec 2012, 13:26

nie je led ako led,je rozdiel aj medzi použitým typom led..

eagle130
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 16 Okt 2009, 00:00

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa eagle130 » 24 Dec 2012, 13:48

filipek napísal:nie je led ako led,je rozdiel aj medzi použitým typom led..

Ake druhy tych LED mas?
0

filipek

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa filipek » 24 Dec 2012, 14:09

Najlepšie skusenosti mam s 5050 led, alebo http://www.ledxenony.sk/products/fs-cer ... 1-36-39mm/ ** dufam že som neporušil nejake pravidlo o odkazoch.. Teda vlastne so všetkými smd ledkami mam velmi dobre skusenosti.

coffey33
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 17 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 44

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa coffey33 » 03 Jan 2013, 18:42

äRiešim podobný problém s LED osvetlením. 9xLed-ku som dal do vnútorného osvetlenia (š fabia 2006) a napájkoval odstrihnuté 3ks Led z led pásu na obe strany osvetlenia kufra. Problém je v tom, že mi pri zatvorených dverách a kufre stále slabo svietia čo mi vadí pri jazde v noci. Nemalo by byť osvetlenie pri zatvorených dverách(kufre) odstavené od prísunu šťavy?
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa Peťus » 03 Jan 2013, 18:48

Nějaký odpor proti zemi? Zkusil bych 10K. Někdo to tu myslím radil...
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

coffey33
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 17 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 44

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa coffey33 » 03 Jan 2013, 19:07

Peťus napísal:Nějaký odpor proti zemi? Zkusil bych 10K. Někdo to tu myslím radil...
Skúšal som tam napajkovať 1k odpor :) ale výsledok bol taký, že mi stiahlo intenzitu osvetlenia pri otvorenom kufre o nejakých 20% tak som to potom nechal tak. Teda ten odpor na - ? Ja som ho mal na +! :roll: :D
Vďaka
0

DJ_BobiseK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 830
Dátum registrácie: 06 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa DJ_BobiseK » 06 Jan 2013, 20:00

Blikať začnú po čase hlavne tie lacnejšie ledy kde je zlý predradný odpor a tečie nimi dlhodobo vyšší prúd... čo sa týka slabého svietenia led tak tam je na vine zvod, prevažne mos-fetov v RJ. Vhodné je pripojiť odpor paralelne! k sériovej kombinácii LED-odpor .. o veľkosti 1-10k. mám vyskúšané že to funguje s max. 47k, no vhodné je použiť menšiu hodnotu,prúd ním netečie prakticky žiadny...
0
Ľudovýt Štúr RULEZZZ

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa Napster050 » 06 Jan 2013, 20:11

k tomu blikaniu - nedávno mi začala blikať jedna parkovačka,až úplne poslabila (vydržaly asi 3 roky). Tak som ju vytiahol, komplet prepajkoval a čuduj sa svetu funguje zase ako nová. Ono to blikanie spôsobuje zrejme aj nedobrý kontakt, kedže sa to pájkuje tým bezolovnatým sajrajtom, čo je podľa mňa ideálne časové kurvítko na všetko.
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa Napster050 » 06 Jan 2013, 20:14

coffey33 napísal:
Peťus napísal:Nějaký odpor proti zemi? Zkusil bych 10K. Někdo to tu myslím radil...
Skúšal som tam napajkovať 1k odpor :) ale výsledok bol taký, že mi stiahlo intenzitu osvetlenia pri otvorenom kufre o nejakých 20% tak som to potom nechal tak. Teda ten odpor na - ? Ja som ho mal na +! :roll: :D
Vďaka
medzi plus a minus...
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

hlawa3
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 19:37

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa hlawa3 » 03 Jan 2014, 20:45

Ahoj chcel by som si do interiéru auta zapojiť 3xled panel po 24 LED studena biela a chcem sa informovať ci mi to vôbec bude svietiť ci to nieje príliš veľa na jeden zdroj alebo či to nebude aj pri zhasnutom tak slabo svietit (chcel by som to zapojiť od predného interiérového zdroja kde zvyčajne býva žiarovka sulfid a potiahnuť to nad zadne autosedacky) viete mi niekto poradiť aby som nekupoval zbytočne?
0

Používateľov profilový obrázok
kurenco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 20 Aug 2013, 23:29
Bydlisko: Senica
Vek: 30

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa kurenco » 08 Jan 2014, 19:39

Mam v aute v kufre, nad zadnymi sedankami, v predu namiesto povodnej lampicky a na osvetlenie noh zelene led pasiky na 12V, pri nastartovanom aute mam v sieti 14 voltov, nepouzil som ziadne odpory len tie co su priamo v pasikoch a nemam problem uz dva roky ani s tym ze by blikali ani s tym ze by svietili stale. Robil som podsvietenie pedalov a interieru tymito pasikmi uz viacerim ludom a nikto nema problem, tak isto pouzivam namiesto sulfidiek ledkove paneli do stropnych lamp a nebol problem
0
Hlúpy sa opýta a vyzerá ako debil 5 minút..
Hlúpejší sa neopýta a bude debil stále...

hlawa3
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 19:37

Re: LED parkovačky

Príspevok od používateľa hlawa3 » 08 Jan 2014, 21:46

Aha tak to je tajn dakujem za odpoved tiez som mal v aute podsvitenie na nohy v podobe modrych led pasikov ale bolo to pripojene na kable od autoradia a na vypinac takze som nemal moznost zistit ci to funguje tak ako to planujem teraz tekze dufam ze to bude podla mojich predstav a tvojich skusenosti fungovat ako ma tak este raz dakujem
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok