DO pre centrálne zamykanie

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

DO pre centrálne zamykanie

Príspevok od používateľa miso160 » 10 Sep 2013, 00:32

Zdravim chcel by som sa spytat na zapojenie DO pre original centralne zamykanie pre škodu fabia . Kupil som si toto dialkove ovladanie http://www.autogood.sk/www-autocool-sk/ ... -Seat-AUDI a aute mam central od vyrobi . Kedže som centralne montoval od zakladu do felicie kde nieje komfortka tak tu som trocha mimo jak to presne zapojit . Čital som viacero verzii jako to zapojit a 99% bol spominani 180ohm odpor a snim prepojenie zamykaci a odomikaci COM vystup s tejto RJ ktoru som dostal a nasledne napojenie do komfortky auta . Bol by som vdačni ak by mi niekto poradil jak to presne zapojit popripade farbu kablu na ktori sa to pripaja vo fabii bol by som rad . A ešte jedna otazka ma to funkciu otvarania kufra viacero ludi mi hovorilo že tato funkcia nebude funkčna jedine že by som potiahol do kufra ešte jeden kablik , elektricky odskok kufra mam od vyrobi . Ku tejto RJ je schema zapojenia ale chcel by som aby mi niekto nejak priamo vysvetlit jak to zapojit aby to simulovalo len pretočenie kluča vo dverach popripade nejake rady . Zatial Dakujem :)
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 23 Dec 2015, 20:19, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Doplnenie interpunkcie v názve
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

Používateľov profilový obrázok
SIGINT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 28 Nov 2012, 09:23
Bydlisko: Trakovice
Vek: 48

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa SIGINT » 10 Sep 2013, 09:15

Čaf.

Ak vydržíš do večera, tak ti to pošlem cez SS, prípaadne to sem zavesím.
Mám Fabku a dorábal som do nej Magicar. Ako si spomínal potrebuješ jeden rezistor 180 Ohm.
Niekde od poistkovky si natiahneš napájanie na elektroniku DO a potom na pravom stľpiku predných dverí nájdeš káblik (farbu ti pošlem) a ten sa pripája pri odomknutí na kostru a pri zamknutí cez 180 R zase na kostru( alebo naopak??).
Otváranie kufra si nepamätám, ale pozriem ti to. Ak máš záujem pošlem Ti schémy na Fabku.
0

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa miso160 » 10 Sep 2013, 16:01

SIGINT budem vdačni za ake kolvek rady :)
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

Používateľov profilový obrázok
SIGINT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 28 Nov 2012, 09:23
Bydlisko: Trakovice
Vek: 48

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa SIGINT » 10 Sep 2013, 21:08

Čaves.

Konečne som sa k tomu dostal takže::

1, Napájanie DO som zabezpečil zo spínača svetiel.( Spínač vyberieš tak že zatlačíš a pootočíš do polohy tlmene svetla a vyberieš)
Kostra je na pine 10 (hnedý 0.5mm) , trvalých 12V je na pine 15 (červený 0.5mm)
spinac svetiel.pdf
(146.42 KiB) 1826 stiahnutí
2, Ovládanie zamykania a odomykania... pripája sa na riadiacu jednotku komfortu (23pin konektor) pin 5 (zelená/modrá 0.35mm).
Ja som to pripájal na stľpiku dverí spolujazdca ( Tam som umiestnil aj RJ Alarmu ). Ako som písal, DO má dva výstupy ktoré spínajú voči kostre. Jeden pripojíš priamo, druhý cez 180R.
central.pdf
(128.43 KiB) 3402 stiahnutí
3, kufor Tak toto som neriešil ale, od riadiacej jednotky ( neviem ktorej --- ale asi komfortu) ide kábel priamo do kufra na motor otvárania (RJ 6pin konektor pin 5 zelená/červená)
kufor.pdf
(115.47 KiB) 1078 stiahnutí
Ak máš elektrickú schému DO pošli na SS, prípadne ju sem zaves a popíšem ti čo a kam.

Zatiaľ toľko, Keby niečo píš.

Jozef
0

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa miso160 » 10 Sep 2013, 21:46

SIGINT Dakujem velmi pekne napisal si to fakt zrozumitelne toto som potreboval :) do konca tohoto tyždna sa dotoho pustim len neviem jako bude do piatka čas ale určite dam vediet jako som dopadol , dakujem ešte raz a tu pridavam popis svorkovnic ak by niekomu pomohol čo som našiel
Prílohy
Montážní místa FABIA Elektrika.pdf
(2.38 MiB) 2139 stiahnutí
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa miso160 » 11 Sep 2013, 01:14

Ešte prikladam schemu ktora bola s DO centralu

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

Používateľov profilový obrázok
SIGINT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 28 Nov 2012, 09:23
Bydlisko: Trakovice
Vek: 48

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa SIGINT » 11 Sep 2013, 12:16

Čaves Miso160.

som rád že som ti mohol helpnúť. V podstate máš všetko čo potrebuješ, už len zistiť či sa auto zamyká uzemnením cez dopor, alebo priamo. Otestuješ uvidíš.
Povel pre odomknutie/zamknutie pripojíš podľa tvojho obrázka (zapojenie mínusové) // biely, bielo-čierny // . Na jeden dáš ten odpor a hotovo.
Ešte som tam zbadal funkciu "dotiahnutie okien". Na fábiách to funguje tak (možno poznáš) že podržíš kľúč vo dverách v polohe zamknúť a pokiaľ držíš kľúč tak zatvára okná.
U mňa to je robené tak, že som si navolil zamykací impulz na 4sec. a automaticky zatvorí okná.
Ak by bol signál "dotiahnutie okien" uzemňovací 4sec, tak by sa mohol spojiť s tým zamykacím, a vždy by pozatváral všetky okná.

Asi toľko.

Keby niečo píš.
PS: od piatka do nedele nebudem na nete takže až v pondelok.

Jozef.
0

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa miso160 » 11 Sep 2013, 21:10

Zdar SIGINT

Dotahovanie okien nemusim nejako riešit kedže el.okna nemam ale planujem ich časom dorobit .

Zatial dik cez vykend sa chcem dotoho pustit do pondelka sem určite pisnem jak som dopadol :)

A ešte jedna otazka i ked nepodstatna . LEDka ktora je vo fabke vo dverach ktora informuje o zamknuti bude blikat alebo
budem musiet pripajat LEDdku ktora je pridana k tejto riadiacej jednotke . :)
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

loksiklubos

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa loksiklubos » 12 Sep 2013, 09:37

Zapojenie je celkom jednoduche len treba nato dokladne prist. V prvom rade treba najst komfortnu jednotku ktora je vo dverach sofera alebo spolujazdca v pripade inde podla vybavi a najst dva impulzne kable ktore davaju impulz otvorenia a zatvorenia . Potom zistis aky impulz ti dava ci plusovy,minusovy alebo obojsmerny. to zistis jednoducho das kostru a zamknes a ak sa ti rozsviety ziarovka alebo da +12V tak mas plusovy impulz popripadne opacne . Na Rj centralu je 6 kablov biely a ciernobiely tieto dva davaju impulz zamykania/odomykania tie pripojis ku komfortke dalej mas dva orandzove tych si nevsimaj tie zaizoluj a daj ich bokom ak ta nemylia su nepotrebne a teraz su dva zlte!!! No tie spoj do kopy a podla toho ich pripojis bud na minus alebo plus zalezi aky impulz si zistil na komfortke ak ti dava plusovy tak dva kable pripoj na plus ak minusovy tak ho daj na kostru. Povedane podla toho ty budu davat tie dva biele kabliky impulz -/+. Ak to mas tak teraz pripoj tie dva biele kabliky ku komfortke auta jeden otvara a druhy zamyka to uz zistit ked macknes na dialkovom ak ti funguje opacne ze zamknes dialkove a auto sa otvori prehodi medzi sebou tie biele kabliky. A potom si pripoj este dva hnede kabliky ku smerovkam popripadne aj na piate dvere ak mas na DO zvlast tlacitko kufor

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa miso160 » 14 Sep 2013, 23:40

Chalani Dakujem velmi pekne za radi dneska som stravil pritom cely den ale menil som aj tlmiče takže celodenne hranie :) SIGINT diky moc napisal si to pekne a pochopitelne + tie schemy ušetril si mi pracu fakt dik aj ostatnim :)

Všetko funguje jak ma
0

loksiklubos

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa loksiklubos » 16 Sep 2013, 13:26

:mrgreen: gratulujem ked clovek chce tak to aj sam dokaze s mensou pomocou

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa miso160 » 16 Sep 2013, 16:11

Jasne že dokaže ale radšej sa poradim :) v servise pitali za tuto srandu 70€ nemyslite že trocha moc ?
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

loksiklubos

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa loksiklubos » 16 Sep 2013, 16:40

no je to dost veru 70 eur za cca do kopy aj s pauzou 1-2 hodinky roboty. Na zaciatok to znie ze to clovek nezvladne ked zbada hromadu kablov ale ked si prestuduje dobre manual tak ked tomu spravne pochopi kde co zapojit tak to uz nieje ziadny problem ja som znamemu montoval cca 2tyzdne dozadu central a tiez som mal problem ze sa mi nechcelo pripojit :lol: na povodny central cca aso po 10 skrate poistky to uz slo ako malo na koniec to bol zly spoj na povodnom konektore

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa miso160 » 17 Sep 2013, 18:43

Tak ta hromada klablov ma ani neprekvapila kedže sa elektrike venujem ale skor tie farby kedže ja poznam s praxe žltozeleny , hnedý , čierny a modry :D :D , autoelektrika je premna španielska dolina kedže sa tomu venujem len vtedy ked mi niečo na aute odide popripade niečo dorabam . A ked som počul tu cenu v servise tak som si povedal že svojpomoc bude asi najlepšia a radšej sa 2x spitam ako 1x pokazím :D
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

laacco
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01 Nov 2011, 18:45

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa laacco » 21 Jan 2015, 22:24

zdravim kupil som centralne a neviem ako zapojit vie mi niekto pomoct ako zapojit toto ze kam mam pripojit motorceky
Obrázok
dakujem za rady velice pekne
0

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 05 Apr 2015, 09:08

Tiez som z toho trochu vyvedeny, musim pozriet jak su zapojene relatka na originalnom. Lenze ja tam originalny nechcem nechavat
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa enigma » 05 Apr 2015, 09:25

pozri si fotku D .
0

Používateľov profilový obrázok
jojo9432
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 951
Dátum registrácie: 12 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 30

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa jojo9432 » 05 Apr 2015, 10:38

Chlapi, najlepšie bude, keď si to dáte spraviť niekomu, kto porozumie tomu, čo je nakreslené na tom papieri.
Prípadne napíšte odkiaľ ste a o aké auto sa jedná a možno sa aj tu niekto nájde, kto vám to zapojí.
0

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 05 Apr 2015, 12:01

Viete ja som to zapojil aj to funguje len ma stve ze to cinske neviem zapojit samostatne. Otazka znie ako sa da zapojit tento modul na obrazku osobtne?
Prílohy
V manuali pise odstrihni orange a black-orange. To som spravil white a blach-white som pripojil na kostru a yellow a black-yellow na odomikacie a zamykacie kontakty centralu co tam bol predtym. Lenze ja ho tam nechcem.
V manuali pise odstrihni orange a black-orange. To som spravil white a blach-white som pripojil na kostru a yellow a black-yellow na odomikacie a zamykacie kontakty centralu co tam bol predtym. Lenze ja ho tam nechcem.
0

Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16 Aug 2007, 00:00
Bydlisko: West Slovakia, BA
Vek: 47

DO pre centralne zamykanie

Príspevok od používateľa Raptor181 » 25 Jún 2015, 22:12

Ten modul na obrazku ide uplne v pohode zapojit.
Cierny - minus
Cerveny - plus
Hnede - smerovky

Central mas dva kable na plus a dva na minus a zvysne dva na motorčeky.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
0
MOTORPOWER
Autoelektrika, autoalarmy, oživenie umrtvených RJ, opravy tacho,deaktivacia immo, airbag, autodiagnostika, odkódovanie a oprava autorádií, kódovanie autokľúčov.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok