Auto - diagnostika, akú ?

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa Wicker » 01 Jún 2014, 22:02

Pekný večer prajem,

chcem sa opýtať ak je tu je niekto kto sa okolo týchto vecí točí, či by vedel poradiť nejakú autodiagnostiku pre začiatočníka, cenovo do 200€, najlepšie univerzál teda pre čo najviac značiek a aby to nemalo problém brať roky výroby povedzme od 90 do súčasnosť.

V robote máme Delphi DS150E no ja ku tomu moc prístup nemám, čo bola šanca obzrieť, trocha, tak to nevyzerá zle, pozeral som na nete a tam idú od 50 - 200€ (bazar.sk) a tu je ten problém, že sa nechcem napáliť tým, že ma niekto oj*be.

Takže budem vďačný za každú radu, článok, link, info ;).
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa alidedko » 01 Jún 2014, 22:10

Toho Delphina mam aj ja, mal som v rukach uz dva kusy a oba OK, funkcne, bez problemov.
Troska obtiazna instalacia SW, ale nic neriesitelne.
Cena bola myslim okolo 100€ za kus, v oboch pripadoch si boli majitelia pre kable osobne, hned im to aj typci nainstalovali ... skusali sme od '96 vyssie, az do 2007, vsetko precitalo. Skoda, VW, Hyundai, Volvo, Renault, Audi ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
haluska1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 42

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa haluska1 » 01 Jún 2014, 22:28

pouzivame cinsku "verziu" Delphi, Autocom CDP+, nie bluetooth verzia, klasicka USB a kazdeho pol roka stoji 20 eur update, masina stoji od 80-150 eur podla toho ako zozenies, treba ju aktivovat ak ti dojde z ciny to je jediny zadrhel ak to budes kupovat odtial. Robi vsetko ale iba cez OBD konektor cize cca od roku 1995 podla vyrobcu auta a ma aj K-linku. Ale napr stare japonce aj tak neurobis cez ziadnu modernu diagnostiku. Sem tam treba vymenit kabel z masiny do OBD ked to vela pouzivas (vydrz cca rok denneho pouzivania). Robi to aj cierny skrinku, on line udaje a podla typu auta mozes niektore veci aj kodovat. Testovanie komponentov tiez podla auta, vacsina ide.
Osobne si myslim ze to je jedno z naj pomer cena/vykon.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa mato3000 » 01 Jún 2014, 22:40

tiež som používal univerzálne OBDII káble ale neni to nič moc, najme ak budeš mať drahšie auto, tak okrem základných vecí s tým moc nenarobíš. Teraz som si objednal VAG-COM a tiež kábel na Citroen+ peugeot ( Lexia ) a je to dosť značný rozdiel. Teda tú lexiu som ešte neskúšal , nebol čas ale ten Vag-com je vcelku slušný.

V podstae káble sú všetky takmer rovnaké, ale ide o SW , ktorý je k nim, a ten musíš dokupovať. Nemám s tým ale dobré skúsenosti. ale základná veci a veci na staré autá večšinou bežia. Ale musíš to pracne nadstavovať, študovať, prispôsobovať .... no proste poriadne si premysli čo presne chceš a radšej kúp priamo na daný druh áut.

napríklad tu : http://www.pc-autodiagnostika.cz/

v mnohých prípadoch sa do tých 200E vmestíš

viac ako 100E by som nedal za čínsku verziu ničoho takéhoto a to by musel v tom byť aj SW , neviem si predstaviť že by som bol ochotný násobnej registrácie
0

mira109
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 26 Apr 2014, 23:56
Bydlisko: Praha.ČR

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa mira109 » 01 Jún 2014, 22:47

dobrá multi diag je TS pro od firmy devcom
http://www.devcom.cz/index.php/cs/?opti ... Itemid=166
0

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 01 Jún 2014, 22:54

Ja mam obd 2 "elm327" modifikovane, pouzivam to len na ford, a je to clekom fajn, spravil som vsetko co som vzdy chcel..... povedal by som, ze je tam uz toho dost, co sa da domrdat :D
0
prosim, berte ma pozitívne :D
Proč má každý toaster nastavení, při kterém sesmaží toast v šílený černý uhel,který by nikdo nejedl?

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa mato3000 » 01 Jún 2014, 22:54

v zásade sa snažím vyhýbať firmám, ktoré nemajú jasný popis ... hej tu je toho pokecané ale nepoznáš najdôležitejšie a to čo dostaneš v jednom balíku a za akú cenu.

P0206 - je pre autá WW , a napríklad - P0193 KIA, Motor v3, a tak ďalej, tak sa pýtam koľko stojí taký univerzálny set + čo obsahuje ? nenašiel som to na tej stránke :D
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa alidedko » 01 Jún 2014, 22:57

ELM327 mam tiez, je to chujovina na n-tu, precitalo to sotva dva vozy, aj to bez moznosti mazania ... takisto som mal vol-fcr kabel, vraj len pre volvo, tiez lacna volovina.
Roman, keby si chcel tu ELM327 do zasoby, ozvi sa.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa mato3000 » 01 Jún 2014, 22:59

Kamil3011 napísal:Ja mam obd 2 "elm327" modifikovane
ten mám tiež, ale platí presne to čo som písal, dá sa ak si k tomu kúpiš SW, ktorý to podporuje a má všetko nadstavené, teda vie správne čítať a zapisovať do danej RJ. Inak pracuješ len s univerzálnymi vecami , ako je čítanie niektorých chýb, reset servisnej prehliadky a pod. Často ovšem aj kód danej chyby nie celkom napovie o čo sa presne jedná. Napríklad tento konkrétny kábel mi nič nepovedal o mojom aute, nič nenačítal a všetko sa tvári akože bez problémov, ale Vag COM mi načítal chybu repráku + milión dalších vecí, čo sa dá nadstaviť, ten popis na stránke od mira109 tam je to vidno čo dokáže ozajstná diagnostika.

alidedko, ma predbehol a prikláňam sa k jeho počinu, a darujem to aj s cracknutým SW ... ale bez nadstavenia si s tým môžeš akurát ...

Osobne odporúčam vyhýbať sa akýmkoľvek takýmto káblom
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa xmilos » 02 Jún 2014, 07:49

Hlavne daj pozor na lacne klony, originalitu SW aj HW sa snazia kontrolovat a pri zisteni "falosneho" vedia bloknut SW, ale aj HW.
Mam origo VAG-COM uz asi 7 rokov ( vtedy za 8k Cz) pre moje potreby na "uzivatelsku" udrzbu vyhovuje. Zial pozna iba VW group.
0

rolt
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30 Aug 2008, 00:00

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa rolt » 02 Jún 2014, 08:36

Presne tak. A vzdy treba kupovat len original. Tie univerzalne srandy, nie su diagnostiky. To si aj doma spravis, alebo u niektorych starsich aut vyblikas kod zavady. Lacne univerzy kupuju len ludia co nemaju nato a chcu delat machrov. V normalnej dia nemusis nic nadstavovat, lebo nemaju nadstavbu. Staci nastavit model, pripadne vinko,pripadne opr. Pre niektorych je aj to problem. Ono ti jednoduchi ludia, nevedia ani o RJ komfortu ani o nicom, pre nich to je udiv. Pre nas normal. Tam sa da nastavit nie nadstavit vselico. Pre mna su deti.
Kludne si prestuduj inzeraty, ze predam diagnostiku na rozne auta. Poznam chalanov a pred predajom ju dokladne otestuju. Samozrejme je to bez dalsej zaruky, ale plnohodnotna dia.
0

neznamy

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa neznamy » 02 Jún 2014, 10:00

elm327 by mala podporovat aj Fiaty, takze ako niekto ma a chce sa jej zbavit, sem s nou :) Mozno budem mat stastie a pojde.Kamos ju ma a vravel ze mu to na fiat fungovalo

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa mato3000 » 02 Jún 2014, 10:29

:D vcelku si nepostrehol o čom píšeme, ale hej funguje. Funguje presne tak ako každý iný OBDII kábel, ale nič normálne s tým nespravíš, jedine ak si pracne a draho zoženieš z netu SW, ktorý bude dobre komunikovať s tým autom. Ale ak ti ide len o načítanie hrubých chýb, nie vždy správne detekovaných a reset servisného intervalu, tak je to v pohode, a ak pojdem na tú burzu, tak ti to pribalím do balíku k ten vrtačke.
A ako bonus ti dám ten moj starší SW, dá sa to tam nadstaviť, ak budeš vedieť komunikačné kódy tej RJ.

Ono pri týchto OBD II kábloch vyznieva dosť komicky ten popis, že funguje to s takým a takým autom, ale čo presne pri tom danom aute s tým dokážeš spraviť, tam nenájdeš a platí pravidlo, že práve pre tvoje auto to nebude podporovať úplne všetko čo je v popise. Resp bude ,lelbo komunikačný protokol môže byť univerzálny, ale ty nijako nezistíš, že aké údaje sú na akej adrese a čo možeš bezpečne prepísať, nadstaviť , vymazať. Proste ľahko sa ti stane, že sa pohádaš s autom a už ti ostane stáť pred domom :wink:
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 02 Jún 2014, 10:36, upravené celkom 1 krát.

neznamy

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa neznamy » 02 Jún 2014, 10:34

ak sa neda zapisovat, je len dobre, aspon tam nebude co pokazit :) ide mi hlavne o chyby

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa mato3000 » 02 Jún 2014, 10:44

dopísal som ešte hore ...


no lenže chyby to dokáže správne detekovať len niektoré a to aj tak všeobecne, večšinou to máš aj tak zobrazené na prístrojovke. Drvivú večšinu chýb s podrobnosťami to nenájde, najme u novších áut. Poviem ti príklad, mal som odpojenú baterku a po zapnutí svietila na prístrojovke kontrolka airbagu. tým káblom som nenačítal nič a teda ani nič nevedel vzmazať, ale VAG Comom som načítal, že vtedy a vtedy mal airbag slabé napíjanie. Samozrejme som to bezproblémovo vymazal. Inak je to vidno aj na tej fotke prístrojovej dosky , čo som sem nedávno dával, už mi nesvieti. Povieš si že blbosť, ale ak ti svieti červená kontrolka, z namená to že pravdepodobne je niečo nefunkčné a bez porblémov to budeš chcieť vymeniť za slušnú pálku pre peňaženku. Pri tom ale stačí mať normálny SW a všetko je v poriadku, dokonca vieš že airbag bol neustále funkčný, takže nik nebol ohrozený. Príkladov s divnou/všeobecnou detekciou chybových kódov mám veľa, a občas som koli tomu aj úplne zbytočne rozoberal motor. Radšej nemať takýto kábel ako mať ..... Ale je tvoj už sa ho nezbavíš 8)
0

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 02 Jún 2014, 10:55

tak kablel za 4€ tak neviem ci som vela stratil :D ...Ale v samej podstate mi pomohol len z blbostami, napr. plynovy pedal mi nesiel na 100%,
vypol som ostrekovanie svetiel(nadrzky 4l vydrzala 2 ostreknutia) teraz vydrzi pol roka ostrekovať sibu, tie pipanie pasov a podobne nervopijany, da sa tam otestovat vsetlico, no nieco take ako napr. Ovzdusneninie brzd, alebo zobrazenie signalov senzorov otacania kolies..... nemozne...
0
prosim, berte ma pozitívne :D
Proč má každý toaster nastavení, při kterém sesmaží toast v šílený černý uhel,který by nikdo nejedl?

neznamy

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa neznamy » 02 Jún 2014, 11:01

mechanik chce za kazde pripojenie diagnostiky 15E, takze... za vyskusanie to stoji

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa xmilos » 02 Jún 2014, 11:15

Kamil3011
jedneho casu chodlia verzia SW + kabel, ktora len konektnutim sa na airbag ho znefunkcnila.
Takze fakt opatrne.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Jún 2014, 12:31

Viem o chlapikovi, ktory chcel tiez mazat chyby airbagov ... skoncil so zlomenym nosom, sedackou a notebookom napoly :D

Chce este niekto tu ELM327?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mirki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33

Re: Auto - diagnostika, akú ?

Príspevok od používateľa mirki » 02 Jún 2014, 13:30

Ak ju máš fakt nanič, ja by som ju vyskúšal či to funguje a ako to funguje na Volve :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok