Smerovka ako pozične svetlo

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

FIPO
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25 Apr 2017, 11:24

Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa FIPO » 25 Apr 2017, 11:31

Zdravim vas pani mam taky problem resp , vedeli by ste mi poradit , mam motocykel klasika 12 V sustava chcem dosiahnut aby mi svietili smerovky ako pozicne svetla so slabsou intenzitou hned po zapnuty stretavacich svetiel , ale zaroven aby plnili funkciu smeroviek este podotykam ze smerovky su led a chcem aby takto svietili len dve predne smerovky skuste poradit

Dakujem
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa elmoto » 25 Apr 2017, 11:36

Prosím kde to vyhláška dovoľuje? Ty chceš mať akože oranžovú parkovačku? Ako nehnevaj sa nerob bordel v zákonoch, predpisoch, vyhláškach, normách. Sme kultivovaná spoločnosť nie prasce od alaha. Zamknúť zahodiť. :thumbdown:
0
nie som tu

FIPO
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25 Apr 2017, 11:24

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa FIPO » 25 Apr 2017, 11:59

asi si sme sa nepochopili mozem ti to ukazat na konkretnom motocykli ktory sa vyraba a je to v sulade zo zakonom skus si pozret toto videjko : https://www.youtube.com/watch?v=HkQ3cWZbxFA 3:38 tam je to pekne vidno

ale ak mi neviete poradit tak to rovno vymazte a elmoto : mohol si to skusit aj nejak diplomaticky ak sa ti to nepaci ale to uz je asi o tvojom charaktere
kazdopadne vsetko dobre prajem :agree:
0

alois

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa alois » 25 Apr 2017, 12:26

FIPO: v súlade so zákonom? Predáva sa tento typ motocykla v SR? Prešiel homologizáciou?

...dve predne smerovky skuste poradit.... vo vyhláške sú jasne špecifikované farby, ich účel, ako aj ich umiestnenie. A dokedy, alebo ako dlho by to malo takto svietiť?

V súlade so zákonom...v SR platí cestný zákon, alebo vyhláška? A to čo je v Austrálii, či Anglicku homologované, nemusí byť homologované pre EU, či SR.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa elmoto » 25 Apr 2017, 12:30

Hej je to v mojom charaktere. Mam uz vek rodinu deti a predstavu o tom ze veci sa maju robit poriadne a spravne a nie tak ako sa mi zachce.

:butthead:
0
nie som tu

FIPO
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25 Apr 2017, 11:24

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa FIPO » 25 Apr 2017, 12:33

ja poviem len tolko ze to je homologovane pre SR preto sa na to pytam

ale ak mozem poprosit vymazte tuto temu a ospravedlnujem sa ze som obtazoval

Dakujem
0

alois

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa alois » 25 Apr 2017, 12:52

FIPO: nehnevaj sa, ale aj ty predvádzaš kus určitej arogancie.

Jednoduchšie by bolo napísať:

1. motocykel, typ, séria má v SR toto homologované a nie predviesť YT video, kde je tuning tej motorky, nakoľko je v prednom svetle aj stroboskop, čo určite nie je oficiálne homologované nikde!
2. ja mám prskolet takéhoto typu a tam to homologované nie je. Ak áno třeba to vziať do servisu a oni ti poradia. Ak nie, třeba to vziať do iného servisu....
3. a ja som sa dosť slušne opýtal, jako dlho by to malo svietiť. Oranžová v predu svietiaca nie je povolená, blikajúce je braná ako maják a na ten potrebuješ povolenie.

Oficiálne prerábky sú dvojfarebné biela jako predná pozičná a za jazdy sa prepína na oranžovú ako blinker. Proti takejto úprave nemôže nikto nič namietať.


Ale to by si si musel napísať aspoň okres odkiaľ si, aby sa ťa dalo navigovať. Lebo člověka od KE, nebudem posielať do BA, LV, KN....

FIPO
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25 Apr 2017, 11:24

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa FIPO » 25 Apr 2017, 15:19

Na to YouTube neni vôbec žiadny stroboskop to je normálne chovanie sa led diódy na videu

Pani prosím vymažte to lebo toto je strata času mna to aj mrzí teraz že som to sem dával ale mne išlo fakt len o to zapojenie
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa breta1 » 25 Apr 2017, 16:25

Poradit by určitě šlo.
Chtělo by to ale schema zapojení elektriky té konkrétní motorky, bez toho bych se do toho nepouštěl.
Přední a zadní blinkry jsou asi navzájem spojené, takže by to chtělo oddělit (třeba diodami).
0

alois

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa alois » 25 Apr 2017, 17:00

to breta1:

Preto som mu napísal, že by mal prezradiť hneď na začiatku aký má prskolet, nakoľko tie LED blinkre môžu mať samostatný, alebo spoločný driver ktorý sa dá stmievať a možno že ani nie. A tak isto dobu svietenia...

Aj ja si rád zajazdím, aj keď to má o kolečko ( CZ kolečko nie je SK fúrik :P ) viac.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa Edgar » 01 Júl 2017, 03:19

Pozičné svetlá zo smeroviek má kopa ľudí a normálne s tým jazdia, tak to nemusíme hnať do extrémov, že čo je povolené a čo nie. A tak isto keď niekto má americkú verziu auta tak ho tu normálne prihlási aj s tými pozičnými. A dokonca BMW E60/E61 má oranžové pozičné svetlá vpredu od výroby aj pre EU, akoto že tu potom môže jazdiť?
0

alois

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa alois » 01 Júl 2017, 09:31

Je rozdiel používať niečo homologované alebo vlastný tuning bez homologizácie.

A to čo popisuješ má aj Škoda vo svojich autách Superb...

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Smerovka ako pozične svetlo

Príspevok od používateľa cool-zool » 01 Júl 2017, 09:49

Niekde som to tu čítal , ale asi najjednoduchšie by bolo ak kryt smerovky je číry osadiť to : 1.- bielymi Led a prepojiť s obrysovými , s ktorými by sa aj zapínali a vypínali a za 2.- doplniť aj vysokosvietivé oranžové LED a prepojiť ich na smerovky (dva samostané okruhy pod jedným krytom ) !
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok