Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa delong » 20 Júl 2017, 22:45

Mám takýto problém s Renaultom Clio II 1,4 16V r.v. 3/2003 72kW kód motora je K4J C7.
Prestal ísť ventilátor kúrenia . Je to digitálna klíma . Pozrel som poistky tie sa OK. Vymenil som elektronický regulátor otáčok motora ventilátora za nový. No motor ventilátora aj tak nejde. Samotný ventilátor sa roztočí či že motor ventilátora je OK ak prepojím pin 1 a 5 na konektore toho elektronického regulátora otáčok .
Digitálny panel ovládania ukazuje stupne po zatlačení tlačítok + aj - ale motor stále nebeží . Panel sa správa ako OK ale mám pocit že komunikácia od panela po regulátor je nefunkčná .
Elektrickú schému mám ale len od manuálneho ovládania a tá my je k ničomu .
Potreboval by som elektrickú schému zapojenia digitálnej klimatizácie a ovládania ventilátora kúrenia . Alebo aspoň
ozanačenie (PIN OUT) tých dvoch konektorov na ovládacom paneli kúrenia a klimatizácie a konektora regulácie motora ventilátora (PWM regulátor je ten čo sa chladí vo výduchu ventilátora ) .
Nepomohol by my niekto ? S meraním problém nemám (mám multimetre aj osciloskop).
Len neviem kde a čo merať. Je to ovládané asi PWM takže nejaké pulzy s RJ ovládania do RJ alebo PWM motora ventilátora nejdú . Možno nejaké napätie .

Ešte nejaké foto konektorov.
Panel ovládania
30pin konektor
PWM regulátor číslo dielu
je to tento panel

Možno sú v obvode ešte nejaké relé alebo RJ BIS ale bez schémy je to len hádanie.
Vopred vám ďakujem za nejaké rady a nápady čo ešte a kde zmerať.
0
Naposledy upravil/-a delong v 21 Júl 2017, 21:24, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa mirosne » 21 Júl 2017, 00:02

No a pozrel si aj tú digi časť?Dávnejšie som to robil kamošovi a práve v tej digitálnej časti som menil nejaké SMD tranzistory.Mal si to otvorené a pomeral si tam niečo?
Ten regulátor je nový,ako píšeš,alebo len druhý?(aby sa vylúčila prípadná vada aj toho druhého regulátora)
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa delong » 21 Júl 2017, 13:06

Tú digi časť som mal von ale som ju nerozoberal . Regulátor je úplne nový . Pred tým auto nešlo naštartovať ale tam bol problém v poistkovej a relátkovej skrinke v motorovom priestore. Auto cez zimu stálo a vo februári to nešlo naštartovať .Tak som to robil keď bolo teplo. Všetky relé boli zaoxidované tak som ich rozoberal a čistil. Potom všetko fungovalo až v máji to vypadlo teda ten ventilátor kúrenia. Neviem či to ešte nemá niečo spoločné s tými relátkami v motorovom priestore alebo nastala chyba niekde inde.
Tento Renault je zvláštny aj tým že my relátkový aj poistkový blok v motorovej časti nesedí s výkresmi z programu Autodata.
Aj klíma je tam len s ručným ovládaním.
Preto by som potreboval schému jak je to zapojené s climatronikom.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa mirosne » 21 Júl 2017, 15:23

Mal by si omrknúť tú climatronic jednotku,ale keď ináč nedáš,tak takto:
Tie kW mi nesedia.(73kW)Pozeral som databázu a našiel som len 70-72kW.Pošli mi kód motora,skúsim to pohľadať.(schému)
Prílohy
Výpis z katalógu
Výpis z katalógu
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa delong » 21 Júl 2017, 21:03

Ano máš pravdu chybička se vloudila správne je to 72kW a kód motora je K4J C7 (už som to v príspevku opravil).
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa mirosne » 21 Júl 2017, 22:21

No už len v pondelok budem mať prístup,skúsim to pozrieť,no nesľubujem nič. :crying:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa delong » 21 Júl 2017, 22:30

OK.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa mirosne » 24 Júl 2017, 21:36

Niečo som našiel,ale nemám čas sa v tom hrabať,tak si to pozri.Viac pomôcť neviem :pain: ,uložil som ti to sem:

https://ulozto.sk/!u4ufC5AD79Cr/clio-ii-rar
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa delong » 25 Júl 2017, 21:41

Veľmi pekne ďakujem. Stiahol som môžeš to zmazať ak chceš.
Skúsim to preskúmať a dúfam že na to prídem. Píšeš že si to mal pár krát otvorené a boli tam vadné nejaké SMD tranzistori. Aké potom boli symptómy toho auta ? Po výmene to potom už išlo ?
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa mirosne » 25 Júl 2017, 22:26

Nešli regulovať otáčky motora kúrenia.Na Climatronicu sa stupnica hýbala a motor stál.V prvom rade sa skúšal motor,ten priamo na baterke išiel a potom chlap kúpil ten regulátor a motor nešiel.Tak mi doniesol tú riadiačku a našiel som tam vadné tranzistory,boli to len také malé hovniaky,bola to posledná nádej na oživenie regulácie.Našťastie to zabralo,no neviem príčinu.
Keď som si poriadnejšie prečítal tvoj problém,predpokladám,že chybu budeš mať v káblovačke.Oxidácia konektorov,relátok atď...
Ostatné veci v aute idú v poriadku?
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa delong » 25 Júl 2017, 23:13

Áno ostatné veci idú OK len motor kúrenia sa netočí. Ale nejde zapnúť ani spojka kompresora klimatizácie . Ale to by na to nemalo mať vplyv. Ja tiež predpokladám že to bude asi problém v tej RJ klimatroniku. Tiež dislej zobrazuje všetko aj vrtuľka po stláčaní + a - pridávania otáčok zobrazuje ale motor nejde. Našiel som schému 0043_A3 a pod číslom 1023 AIR CONDITIONING FAN OUTPUT MODULE je ten regulátor otáčok ak sa nemýlim. A pod číslom 419 AIR CONDITIONING CONTROL UNIT by mala byť tá RJ AC teda ak sa zas nemýlim .
Zatiaľ preklepem vodiče a možno dojde aj k rozobratiu RJ tak ako si to robil aj ty :wink: .
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa mirosne » 25 Júl 2017, 23:36

No držím ti palce a nezabudni zvestovať,keď bude niečo nové. :agree:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa delong » 02 Aug 2017, 22:00

Tak dnes som to definitívne dokončil . Preklapal som všetky vodiče s regulátora do RJ climatronicu. Všetko OK . Pripojil som oscík a duty cykle nikde :roll: . Tak nič rozobral som RJ ako si to písal aj ty tušil som , že sa tomu nevyhnem :wink: .
Po rozobratí a prespájkovaní konektorov výsledok rovnaký . Úžas bol ten displey . Ten sa my vysypal na stvôl .
Systém ako na starých telefónoch typu NOKIA s vodivou gumou :mrgreen: .
Potom som prespájkoval nejaký IO TLE4207 (pozičné čísla nie sú udávané ) . Zistil som reverzným inžinierstvom kde tie dva vodiče s reg. otáčok asi idú. Bolo tam nejaké smetie (smd) pozostavajúce z C a diód (SOT23) . Ale na test vyzeralo všetko OK .Ale pre istotu som všetko prespájkoval . Prespájkoval som ešte 2 elyty . Tie na pohľad sa zdali slabšie prispájkované .
Nahodil do auta a voaláá ventilátor sa rozbehol . Ale len na chvíľku :( . Čo sa stalo som nechápal . Znova som ho vypol a aj kľúčik .
Zapol a znova to isté .Len na chvíľku sa rozbehol a dosť . Hľadal som ďalej a skúšal . Asi po 10 minútach som prišiel na to že jeden servomotorček čo ovláda klapku kúrenia nejak divne cvakne . Rozobral som ho a zistil že snímač dráhy nehlási polohu :lol: .
Vyčistil som ho a skontroloval. Pripojil a voalááá už to maká tak ako má :applause: . Akurát klíma slabšie chladí zajtra sa doplní ale dielo sa podarilo . Takže suma sumárum studené spoje a zanesený snímač .
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa mirosne » 02 Aug 2017, 22:13

Gratulujem a ďakujem za nové poznatky.Akurát čo sa týka chladiva,myslím,že buď klíma ide alebo nejde.Myslím,že chyba v nedostatku chladiva nebude,alebo sa ti len zdá,že chladí a ona vôbec nechladí,potom bude málo chladiva.Viem,že je tam tlakový spínač,ktorý sníma tlak v systéme a keď je nízky,nemala by sa zapnúť ani spojka kompresora. :pain:
Pri dopĺňaní,by som navrhoval primiešať aj kontrastnú látku a potom UV lampou skontrolovať prípadné úniky.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa enigma » 02 Aug 2017, 22:40

neradím iba doplniť . chod do servisu , ktorý má mašinu na to , a ktora na základe VIN čísla určí koľko maziva a koľko chladiva ide . vysaje všetko , vyvákuuje systém ... čaká pol hodinku , a ked tlak nestúpi , pridá mazivo a chladivo . presne podľa modelu auta . neodporúčam garážmajstrov - frigotechnikov ( mrazničkárov ) .... vlastná skúsenosť ....
0

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa delong » 02 Aug 2017, 22:47

Vďaka chlapi za radu ale viem o tom . Kamoš má mašinu na plnenie mení aj olej, vákuuje proste komplet na daný typ auta. Už som tam plnil viac krát a spokojnosť.
mirosne ďakujem za schému sedela perfektne. A klíma išla spustiť kompresor cvakol len slabo chladí. Ale zajtra sa otestuje :wink: .
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa mirosne » 02 Aug 2017, 22:52

No neviem,keď slabo chladí,či chýba chladivo.Ja viem tak,že buď chladí,alebo nechladí. :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa delong » 02 Aug 2017, 22:59

Ja mám Golf IV a slabo chladilo a aj kamarátovi na Opel Astre G to tiež slabo chladilo. Dali sme to na stroj a potom dobre že ti ruka nezamrzla :mrgreen: tak to potom chladilo . Chladiva bolo ale menej . Ono to chladí ale ak je nedostatočný tlak tak to ani nezopne kompresor. A ak aj naplníš klímu a aj zopne kompresor ale nechladí tak kompresor je po smrti :wink: . Pekne to vidieť na tých budíkoch na stroji .
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa mirosne » 02 Aug 2017, 23:01

Snáď budeš mať pravdu. :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Renault Clio II nejde ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa oravan » 02 Aug 2017, 23:16

a čistý kabínovy filter
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok