otvaranie okien

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Marek89
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Vek: 34

otvaranie okien

Príspevok od používateľa Marek89 » 30 Júl 2017, 20:17

Existuje modul od KEETEC M WIN. Sluzi na zatvorenie okien pri zamknuti a otvoreni pri odokmnuti. Len co je nevyhoda, otvara okna hned na jeden impulz, cize nevyhoda ak prsi a okna sa hned otvoria. Neviem ci by sa to dalo vyriesit napriklad relatkom, ktore by zoplo az po druhom impulze od centralu. Je nieco take ?
0

alois

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa alois » 31 Júl 2017, 06:28

Nie je to náhodou tak, že impulz na zavretie centrálu okamžite zatvára okná, ale na otvorenie okien potrebuješ použiť ovládanie z dverí alebo predĺžený impulz z DO od auta?

M WIN

M WIN je komfortný modul ovládania elektrických okien určený pre vpzidlá s 12V napájacím napätím. Modul je možné použiť pre doťahovanie štyroch elektricky ovládaných okien alebo komfortné ovládanie (nahor, nadol) elektricky ovládaných okien.

Popis funkcií systému
- jednodotykové doťahovanie štyroch el. okien pomocou spínačov
- doťahovanie štyroch el. okien po aktivácii autoalarmu
- jednototykové ovládanie doťahovania a sťahovania dvoch el. okien pomocou spínačov
- pomocný napäťový výstup na napájanie spínačov pri doťahovaní okien po aktivácii
autoalarmu

Vstupy modulu:
- vstup na otvorenie okien
- vstup na zatvorenie okien
- pripojenie dverových kontaktov
- vstup zo zapaľovania

Výstupy modulu:
- 4 x výstup pre pripojenie motorčekov elektrických okien
- výstup napájania / pre napájanie spínačov vo vozidle /

Marek89
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Vek: 34

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa Marek89 » 01 Aug 2017, 20:03

ja som to uz skusal, odomknem dvere a idu okna hned dole.
0

alois

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa alois » 02 Aug 2017, 13:00

tak to je nelogické a buď je chybná riadiaca jednotka, alebo máš chybu v tvojom zapojení.

Marek89
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Vek: 34

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa Marek89 » 02 Aug 2017, 21:54

Odpoved od Keetec
"Žiaľ možnosť otvorenia okien pri 2 impulze nie je možná."
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa alidedko » 03 Aug 2017, 09:42

Ak by sa mi okna otvarali hned pri odomknuti centralu, modul leti raketovou rychlostou von a tak daleko, ako dovidim :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

alois

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa alois » 03 Aug 2017, 12:00

Ak máš možnosť, daj sem schému zapojenia od výrobcu a tvoje prepojenie na centrál.
Lebo popis funkcií a aj ich odpoveď je rovnaká. Jednotka vždy len zatvára okná po aktivácii alarmu a otvorenie je možné iba manuálne...

Marek89
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Vek: 34

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa Marek89 » 03 Aug 2017, 21:58

Kód: Vybrať všetko

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi9y4TN7LvVAhVFC8AKHQt6BKkQFggoMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.speedtech.cz%2Ffiles%2Fmodul-dotiahnutia-2-4-okien-keetec-m-win-30775.pdf&usg=AFQjCNGNAI8YD9GxBSu7ZEh5-QJ6QUghVA
0

alois

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa alois » 04 Aug 2017, 06:22

Čiže aj zo schémy je jasné, že máš dva ovládacie vstupy na otvorenie a zatvorenie. Ako a kam máš zapojený vstup pre otváranie a druhý pre zatváranie? (sivý/čierny a fialový/čierny káblik)

Ak by si zapojil na impulz z centrálu iba zatvorenie a otvorenie nezapojíš nikam, tak sa ti okná nesmú sami otvárať. Po impulze sa budú iba zatvárať a ich otvorenie vieš urobiť iba prepínačmi na dverách.

Marek89
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Vek: 34

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa Marek89 » 04 Aug 2017, 17:55

Ved to mi je jasne, ze ked nepripojim otvaraci impulz, ze nic sa neotvori. Ale riesia sa tu nespravne veci. Moj dotaz bol ci je nejake impulzne rele alebo nieco, co by sa zoplo az pri druhom impulze.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Aug 2017, 22:55

Otazka je, ci tvoj central posle druhy impulz uz otvorenym zamkom, alebo sa na to vykasle :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

alois

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa alois » 05 Aug 2017, 06:22

Marek89: ja som išiel na to jednoduch a logikou.
Ale na detailné riešenie by sme museli vedieť aj informácie, ktoré k riešeniu potrebujeme a jednoznačne sme ich od teba nedostali:

1. či máš originál centrál a z neho berieš signál - preto typ auta
2. či máš originál alarm a z neho berieš signál - preto typ auta
3. či signál odoberáš z impulzu centrálního zamykania, alebo zo stavového výstupu alarmu dorábaného a ak, tak z akého
4. či to nemáš náhodou na CAN Bus prevodníku a z toho čítaš aktuálny stav vozidla

JA viem, že ty vieš, že ak sa nepripojí otvárací vstup - impulz, tak sa nič neotvorí. Ale skúšal si to aj reálne?

1. kam máš pripojený káblik na zatváranie okien?
Ja ho dávam na výstup alarmu, ktorý je aktívny IBA při zapnutom alarme. Vtedy sa okná aj centrál uzavrú.

2. kam si pripojil káblik na otváranie okien? Ja ho dávam na pomocný výstup alarmu, ak je 4 tlačidlový a vie rozoznať krátky, alebo dlhý (3-5sekúnd) impulz z diaľkového od auta. Ale toto nevedia všetky alarmy, alebo centrálne uzamykania.

3. Jako máš nastavené DIP switche na jednotke okien?

Niektoré autá majú uzamknutie dverí při určitej rýchlosti a tam tiež třeba obmedziť reakciu na zatvárací impulz......ale to rieši prítomnosť palubného napájania při chode motoru.

Budem sa opakovať (jako aj slová distributora), že nie je možné, aby jednotka při správnom zapojení okná otvárala.

Marek89
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Vek: 34

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa Marek89 » 05 Aug 2017, 20:55

je to Punto EVO/ Grande Punto. Original central, neposiela dalsi impulz otvorenia, ale viem poslat dalsi impulz ak znova stlacim otvorenie na DO. Takze impulzy si viem vyrobit. Ale ta jednotka od KEETEC to nevnima. Preto chcem dat nejake impulzne rele alebo daco, co zareaguje pri druhom impulze a zopne sa aby sa okna otvorili. ALOIS, nechapem preco stale ine veci sa riesia, ked ja len jedno potrebujem a to nejake impulzne rele alebo dajaku inu somarinu co splni to co chcem. A riesim odomknutie auta a stiahnutie okien, nie zamknutie a vytiahnutie, to funguje dobre. TAkze uz laskavo k veci a nie riesit to co nema s tym suvis.
0

alois

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa alois » 06 Aug 2017, 08:23

...a riesim odomknutie auta a stiahnutie okien, nie zamknutie a vytiahnutie, to funguje dobre.....

Ospravedlňujem sa, že som to asi nepochopil. Asi som sa chybne pýtal kam máš pripojený ten káblik na otváranie okien....aby ti to neotváralo nelogicky okná! Ale odpoveď neprišla.

P.S. Punto, Bravo (staré aj novšie) a Stilo s touto jednotkou chodí bez akýchkoľvek dodatočných úprav pripojením na centrál, ale na CAN treba urobiť úpravu kvôli stavovej a nie pulznej informácii! Preto typ a druh zapojenia.

Končím, nech ťa nasmeruje niekto iný. Pekný víkend.
Naposledy upravil/-a alois v 06 Aug 2017, 16:31, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
gfox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 12 Mar 2013, 20:16
Bydlisko: Lovinobaňa
Vek: 53

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa gfox » 06 Aug 2017, 10:12

Marek89 napísal:Existuje modul od KEETEC M WIN. Sluzi na zatvorenie okien pri zamknuti a otvoreni pri odokmnuti. Len co je nevyhoda, otvara okna hned na jeden impulz, cize nevyhoda ak prsi a okna sa hned otvoria. Neviem ci by sa to dalo vyriesit napriklad relatkom, ktore by zoplo az po druhom impulze od centralu. Je nieco take ?
Dalo by sa to vymyslieť, napríklad takto
a_cr.png
Pri druhom pulze na CLK by zoplo rele.
Potom by sa obvod musel resetnut napríklad zatváracím impulzom na RST.
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa Sender » 06 Aug 2017, 11:48

K tomu relé bych dal paralelně jeětě diodu.
0

Marek89
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Vek: 34

Re: otvaranie okien

Príspevok od používateľa Marek89 » 06 Aug 2017, 11:57

alois napísal:...a riesim odomknutie auta a stiahnutie okien, nie zamknutie a vytiahnutie, to funguje dobre.....

Ospravedlňujem sa, že som to asi nepochopil. Asi som sa chybne pýtal kam máš pripojený ten káblik na otváranie okien....aby ti to neotváralo nelogicky okná! Ale odpoveď neprišla.

P.S. Punto, Bravo (staré aj novšie) a Stilo s touto jednotkou chodí bez akýchkoľvek dodatočných úprav pripojením na centrál, ale na CAN treba urobiť úpravu kvôli stavovej a nie pulznej informácii! Preto typ a druh zapojenia.

Končím, nech ťa nasmeruje niekto iný. Pekný víkend.
tak ja neviem este ako to mam doplnit, ten modul od KEETEC nereaguje na 2 impulzy, ani central nedava 2 impulzy. Akonahle keetec zareaguje na impulz odomknutia, stahuje okna. Tak keby to bolo tak, ze sa neda pouzit na aute s CANBUS, tak asi by to napisali do manualu predsa.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok