Akumulátorová Nabíjačka 12V

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

t189
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Sep 2017, 22:22

Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa t189 » 22 Sep 2017, 13:55

Dobrý deň, v pláne mám postaviť autonabíjačku .
- Ktorá ja lepšia ? Tá z aradia rok 1992 alebo stavebnica NBX3906 ?
-Ak by som kúpil stavebnicu NBX3906, na koľko Voltov mám naviť transformátor pre napájanie NBX3906 .
- Budem nabíjať 72Ah batériu, NBX je určená do 50Ah, nabije mi vôbec 72Ah batériu stavebnica nbx3906 ? na čase to nebude záležať .
Dakujem za rady .
Prílohy
1992.jpg
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa Dolfi » 22 Sep 2017, 14:34

Ahoj, zdá sa, že si tu úplne "čerstvý". Preto, vitaj !

Obe tie nabíjačky pomerne dosť potrápili "staviteľov".

Tá z AR je výrazne výkonnejšia, (záleží na trafe a tyristore). Prúd je impulzný, (čo je vraj žiadúce).

Tá druhá je vraj len do 5 A. No po úprave, určite môže nabíjať aj väčším prúdom. Pravdepodobne je analógová, postavená na UC3906. Ak hej, tak asi má vyššie tepelné straty.

Povinnosť dodržať nabíjací prúd 1/ 10 Ah, je absolútna hlúposť. Baterku nabije akýkoľvek zdroj prúdu, ktorý má napätie nad 14,4 V. Iná vec je čas nabíjania. A napokon, na autobaterku sa obyčajne šiaha, až je postaršia. A koľko že vtedy môže mať Ah, je veľká otázka ?

Daj vedieť, až sa rozhodneš. Potom môžeme to začať riešiť.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa Marek1975 » 22 Sep 2017, 14:42

zdar, odpoved si si dal sam
NBX je určená do 50Ah, nabije mi vôbec 72Ah batériu
Nie, nenabije, respektive sa baterkou bude trapit a bude ju nabijat dost dlho

Skus pozriet toto zapojenie, po miernej uprave hodnot niektorych suciastok, si ju dokazes prisposobit podla svojich potrieb, inak malo by to byt to "NBX3906", odpada ti vyroba DPS, atd...... zalezi na tebe akym smerom pojdes, stavebnica - pokial s tym iba zacinas, je vyhodnejsia alternativa s vysokou mierou "rozchodenia" zariadenia.

Link:

http://vyvoj.hw.cz/teorie-a-praxe/konst ... rukce.html

Img:

Obrázok
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa Dolfi » 22 Sep 2017, 15:25

Znova opakujem ! Povinnosť nabíjať baterku 1/ 10 Ah je totálna sprostosť ! Keď už nič iné, v priebehu času sa postupne znižuje skutočná kapacita baterky ! Čo ak má trebárs len polovicu svojej menovitej kapacity ? Tak ju vlastne akože výrazne prebíjame.

Akákoľvek baterka sa určite s tou nabíjačkou nabije ! A ak nebude upravená, tak sa nič nebude trápiť. A ak bude správne upravená, tak tak isto !

Prosím "odborníkov", nešírte zbytočne bludy !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

t189
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Sep 2017, 22:22

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa t189 » 22 Sep 2017, 18:18

Áno som začiatočník, idem to robiť ako maturitnú prácu, keďže som v odbore mechatronik (programovanie, silno a slabo prúd, automatizácia, plc) tak z každého rožku viem trošku. Keďže v maturitnej práci musím mať tri odbornosti, tak som si vybral silno, slabo a arduino (programovanie) . Keďže sme na Slovensku, tak maturitu si financujeme MY žiaci...
keď už si to mám platiť, tak aspoň niečo čo využijem... teda mám auto, ide zima, treba sa pripraviť. Preto som si vybral nabíjačku na auto .. začal som stavať tú z aradia, ale zastavil som sa pri tom, AKO JU OŽIVIŤ, v popise som to nenašiel, tak preto by som bol rád, ak mi niekto napísal postup podrobný (lebo som laik) za čo budem VEĽMI vďačný a poradil mi .
Keďže mám 72ah batériu (3roky varta), tak tej kapacity bude mať ešte dosť . Tiež si myslím že by mi aj tá stavebnica dokázala nabiť aj keď za dlhší čas, preto by som chcel vedieť AKÉ MÁ NAPÁJANIE od trafa, pretože som nikde nevidel akým napätím ju napojiť.

Ak by sa niekto našiel a skúsil posurfovať na nete a vedel by nájsť inú stavebnicu, tk by som bol taktiež vďačný :)

EŠTE RAZ chcem POĎAKOVAŤ ľuďom, že sa nájdu ochotný a pomôžu mi :) pekný zvyšok dňa :)
0

MF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 09 Apr 2014, 22:59
Bydlisko: Pelhřimov

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa MF » 22 Sep 2017, 20:35

t189 napísal:...som začiatočník.......idem to robiť ako maturitnú prácu.....lebo som laik
Sorry, ale nedá mi to.... Ty se připravuješ na maturitu a nemáš o elektrice ani trochu šajn????
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa Dolfi » 22 Sep 2017, 20:47

Kolega ti dal link na tú "analógovú" nabíjačku. Je tam všetko ! Začni čítať a pýtaj sa, čomu nerozumieš. Je tam spomenutý aj trafák. Sekundár by mal mať max. 18 V. Prúd trafáka závisí od prúdu nabíjačky. Povedzme, že chceme prúd 5,5 A, tak potrebujeme sekundár takmer 10 A, (zaťažiteľnosť trafáka v nabíjačke, v zdroji s filtračnou kapacitou a pod. je len asi 60 % sekundárneho prúdu). Odpor R2 má hodnotu 40 mOhm/ 5W.

Môj názor je, že stačí 17 V trafo, ak 5,5 (6) A tak napríklad tento: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1040 ... icle=58336. Odpor 0R04 bude treba zložiť, napríklad z 3 x paralelne 0R1, (dostaneme 0R033 a prúd asi trochu nad 6 A). Mostík čo najväčší (aj 50 A) a chladiť. Zrejme aj chladič na ten Darlington bude treba väčší.

A aký mindrák máš z tej nabíjačky podľa AR ? Ak nezazmätkuješ s osádzaním, tak tam nie je čo riešiť. P2 nastavíš max. nabíjací prúd a P3 nastavíš vypnutie nabíjania. Snímací odpor Rf (či čo to tam je napísané), podľa mňa môže byť pri oživovaní aj 1 až 2 m Cu drátu, 1 mm2, hodnota odporu bude asi 20 až 40 mOhm. Potom ho bude treba vyskladať, alebo navinúť z hrubého odporového drôtu. Diódy 1N5401 sú strašne slabé, plošák okolo nich po čase zhorí, takže treba použiť výrazne silnejšie. A to je v podstate všetko. :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa Marek1975 » 22 Sep 2017, 21:29

Nebudem nikoho kritizovat, nakolko kazdy nejako zacinal.... takze k veci...


Mas na vyber z dvoch alternativ

1. Stavebnica - ta ta nenauci nic, tu dokaze zlozit aj piatak na ZS ak mu clovek ukaze ako sa meraju odpori a naucis ho co ktora suciastka je, Zhrnutie - na 90% ti to pojde aj bez extra znalosti....

2. AR - tu je to trochu o inom, nakolko si prebral zapojenie z casopisu urceneho "zdatnejsim" konstrukterom, ktory uz maju co to odpajkovane a vedia co a ako... Ale nezufaj, nakolko je to podla mna najlepsia volba ako sa comusi "priucit". Pokial potrebujes plosny spoj - kontaktuj ludi na stranke, urcite natrafis na niekoho ochotneho, kto ti za poplatok "BUY ME BEER" spravi 2 / 3 kusky, preco az tolko? Dobra otazka... neviem cim to budes cinovat, ci kvalitnou pajkou, alebo kopytom, ak kopytom, tak je moznost, ze popalis plosak, takze budes potrebovat zakonite dalsiu. Preto moja rada znie - pouzij aspon trochu kvalitnu pajku - moze byt aj klasicka pistolova. Suciastky - plno ludi tu predava svoje zasoby - pozri preto v sekcii "predam" urcite tam najdes to co potrebujes a za zlomok toho co nakupis v klasickom shope (mimochodom, ak potrebujes, ochotne ti zaslem aj ja co budem mat - za postovne :) )
PÝTAJ SA - ak vznikne problem treba otvorit usta, nakolko ani vlastna matka nerozumie svojmu nememu decku :D Nemao by byt tazke ta viest - nestavias predsa nic do raketoplanu, ale nabijacku na baterky, ktoru od jej vydania v casopise postavilo niekolko tisic ludi, ci uz s problemami alebo bez.

Takze volba je na tebe... Stavebnica a nic sa nenaucis, alebo AR a aspon k tomu trocha "pricuchnes" a podla mna si koncovy vyrobok budes aj viac vazit :)
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

t189
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Sep 2017, 22:22

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa t189 » 22 Sep 2017, 22:26

" MF ", nemám o elektrike šajn ?, prepáč mechatronika sa nezaoberá slabo prúdom (neučia nás ako vypalovat plosak, iba spraviť dierky na plošák a vložiť drôtik a pripajkovať.
Je mi ľúto, že si "dospelý človek možno" a čítanie s porozumením ti robí problém (mechatornika - poviem ti to laicky ) 5ODBOROV a máš 4 roky, neviem čo ste vyštudovali, ale určite ste mali jeden odbor a na ňom ste boli 3 alebo 4 Rokytov :) tak toľko k tomu ...
A ak viem, forum slúži na poradenie a nie na HATE, ale aj takí ľudia sú, ale sú aj taký, ako DOLFI, MAREK, kt pochopia, že som menej zručný a poradia :)

Veľmi pekne ĎAKUJEM, krotí my poradili, som ozaj vďačný. Ďakujem
Čo sa týka tej schémy z aradia, od D5 až D11 tam píše DUS diódy, v Elektre mi povedali, že sú to obyčajne sklene diódy, koncové číslo majú xxx48 sa mi zdá, a plošńe spoje som vyriešil tak, že od vstupu po výstup (silovej časti pre akumu.) som cestičky pocínoval, robíme klasickou trafovou pájkou, studené spoje nerobím, keď robím io si Ho dávam radšej do patice a hrot pájky si dám tenší, výsledok pošlem :)
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa Dolfi » 22 Sep 2017, 22:49

Môžeš sa stretnúť:
DUS - je dióda univerzálna (obyčajná, maličká) kremíková
TUN - tranzistor univerzálny NPN (samozrejme kremíkový)
TUP - tranzistor univerzálny PNP (samozrejme kremíkový)

V akom štádiu si s tou tyristorovou (AR) nabíjačkou ? Chýba ti tam niečo ?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

t189
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Sep 2017, 22:22

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa t189 » 22 Sep 2017, 23:00

Už iba ten odpor RF(drôt) mi treba spraviť a pripájkovať a všetko, no problém je trafo, keď som trafo zapojil na prázdno, Tk dalo 15,5V striedavých, čiže po spotrebe ostatných súčiastok bude asi slabé, bude mi asi treba spraviť druhé :/ nemôžme kupovať, musíme spraviť no problém je v tom, že v šade sa predáva iba drôt na Rolky, tak budem asi musieť kúpiť celu rolku.. neviete kde by som mohol kúpiť na metráž ?
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa Marek1975 » 22 Sep 2017, 23:06

od D5 až D11 tam píše DUS diódy, v Elektre mi povedali, že sú to obyčajne sklene diódy, koncové číslo majú xxx48
vtedy sa pouzivali na tychto miestach masovo diody od koncernu TESLA (ine neboli) z oznacenim napriklad KA 206, ale prakticky vyhovie kazda nizko vykonova dioda z tedajsej doby, jej "moderny" nahrada je 1N4148

Img:

Obrázok
od vstupu po výstup (silovej časti pre akumu.) som cestičky pocínoval,
Ak ti mozem odporucit, casom moze vzniknut tepelnym namahanim, ale aj okolnym prostredim to , ze ti ten cin praskne. Odporucam ti tam "vcinovat" nedeny odizolovany vodic" cca 1mm2 pre posilnenie spoja.

-- Spojený príspevok 22 Sep 2017, 23:13 --
t189 napísal:Už iba ten odpor RF(drôt) mi treba spraviť a pripájkovať a všetko, no problém je trafo, keď som trafo zapojil na prázdno, Tk dalo 15,5V striedavých, čiže po spotrebe ostatných súčiastok bude asi slabé, bude mi asi treba spraviť druhé :/ nemôžme kupovať, musíme spraviť no problém je v tom, že v šade sa predáva iba drôt na Rolky, tak budem asi musieť kúpiť celu rolku.. neviete kde by som mohol kúpiť na metráž ?

na metre neviem, ale mas zopar moznosti...

Skus popozerat v tvojom okoli, ci niekto nenavija motori, trafa... bud od neho odkupis, alebo si nechas previt, alebo zadaj dopyt tu priamo na fore

link:
potrebujem-nieco-vyrobit-f29.html

alebo skukni bazos, tam sa tiez da kupit cas od casu za dobre lóve drot :)

link:

https://www.bazos.sk/search.php?hledat= ... =&kitx=ano
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

t189
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Sep 2017, 22:22

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa t189 » 22 Sep 2017, 23:20

Ďakujem za radu, ale plánujem tam spraviť tepelne čidlo, ktoré mi bude zopínať ventilátor na určitej teplote, ampermeter a voltmeter na meranie výstupného napätia, arduino pre zistenie kapacity akumu., vypínanie automabíjačky pri určitej kapacity. Kúpil som si v Elektre panelový ampermeter, ten sa zapája sériovo však ? Čiže ako keby som prerušil plusový vodič .
Presne tu diódu som použil, zatiaľ prajem príjemný večer :))

Názov mat. témy "akumulátorová nabíjačka riadená mikroprocesorom), arduino má napájanie 5V, čiže by sa mi šikla aj nejaká schéma na stabilizátor napätia :33
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa Marek1975 » 22 Sep 2017, 23:26

tak to sa chystas poriadne "prekopat" tu nabijacku :D

meranie prudu / napetia akumulatora :

Img:

Obrázok

-- Spojený príspevok 22 Sep 2017, 23:30 --
t189 napísal:Ďakujem za radu, ale plánujem tam spraviť tepelne čidlo, ktoré mi bude zopínať ventilátor na určitej teplote, ampermeter a voltmeter na meranie výstupného napätia, arduino pre zistenie kapacity akumu., vypínanie automabíjačky pri určitej kapacity. Kúpil som si v Elektre panelový ampermeter, ten sa zapája sériovo však ? Čiže ako keby som prerušil plusový vodič .
Presne tu diódu som použil, zatiaľ prajem príjemný večer :))

Názov mat. témy "akumulátorová nabíjačka riadená mikroprocesorom), arduino má napájanie 5V, čiže by sa mi šikla aj nejaká schéma na stabilizátor napätia :33

tu mas link na meranie V/A cez arduino aj s programom

http://www.chemcool.co.za/p/582785/ardu ... pere-meter

Img:

Obrázok

Popripade google

link:

https://www.google.sk/search?biw=1366&b ... muoHcdQmmk
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

t189
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Sep 2017, 22:22

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa t189 » 23 Sep 2017, 00:43

Veľké ĎAKUJEM ❤️
0

MF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 09 Apr 2014, 22:59
Bydlisko: Pelhřimov

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa MF » 23 Sep 2017, 09:01

t189 napísal:" MF ", nemám o elektrike šajn ?......)
Příteli, věz že jsem pracoval nějakej pátek jako učitel OV, proto mě takovéhle žádosti o pomoc dosti nadzvihnou ze židle. Ty tu vlastně naznačuješ, že celé čtyři roky jsi na studium sral jak na placatej kamen. Pak si přijdeš na forum, hodíš do placu žádost o pomoc a posbíráním rad od lidí, co si dali tu dřinu se něco sami naučit, chceš mít tu maturitu bez námahy. Takovjmhle vychcancum se patří nasrat.
A že ses dal na obor kde se učí všechno, a jehož absolvování neumíš v podstatě nic, je tvuj problem - ty sis ho zvolil. Tak tu nevyplakávej.
0

t189
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Sep 2017, 22:22

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa t189 » 23 Sep 2017, 10:58

Tak... ako učiteľ OV si klasický ako 50% majstrov na škole, čo prídu na 6hodinu na prax, odsedia si 7h v škole a snahe niečo žiakov viac naučiť nieje záujem, však na čo ? Zaplatené mám . Neviem ako funguje to tam u vás v česku, ale na Slovensku sa šetrí tam kde sa dá, nehovoriac o tom, že v jednom študionom odbore máme "OPAKAUJEM 5odborov" . Ako "učiteľ" by si mal pochopiť, že rozdeliť 5odborov na TEORETICKÉ a PRAKTICKÉ vyučovanie je skoro nemožné. Žiak po ukončení štúdia na strednej škole má len základy všetkých 5 odborov a vysokou školou si rozmysli, ktorým smerom sa chce vydať a venovať tomu podrobne .
- Na praxi sme so slaboprúdom robili : plošák s rozmerom 5x5cm, rysovacou ihlou vyriť štvorčeky, navŕtať 30dierok, prepchať káblik a pripájkovať .
- Na teórii sme sa učili ZÁKLADNE základne el súčiastky (odpor, kondenzátor, cievka, dióda, tranzistor, triak, tyristor ) to je všetko . A teraz čakáte odomna, že mám byť vyučený a všetko vedieť o slaboprúde ? Ako vidíte, vieme len základy, z ktorých sa vieme pohnúť, ale to nestačí. Prosím vás, príďte do školy k nám, a poďte nás učiť ako zmerať súčiastku, ktorá je dobrá, ako zmerať otvorenie priechodu PN, ako vyrobiť si plošný spoj a vyleptať, ako meriať elektronické obvody a mnoho X dalších vecí . Namiesto toho, sby ste hneď odsudzovali človeka že je vychcaný a ide ťahať informácie od ľudí, tak namiestoho toho, aby ste mali dobrý pocit z toho, že ste niečo naučili a pomohli tu idete človekovi nahovárať.......... . Aspoň ľudia, ktorí to budú čítať pochopia, že patríte medzi dalších (neodsudzujem všetkých), ktorí prídu do školy si len odsedieť . No ďakujem učiteľom aj tým, že nejdú len podľa OSNOV, ale vysvetlia aj niečo iné. Tak dúfam, že sa zamyslíte a pochopíte, že viem zo slaboprúdu len malý VÝCUC a ostatné Sa učím sám z internetu a prepáčte, že práve na tomto FÓRE som žiadal o pomoc a radu . Vedeniu sa ospravedlňujem, že tu nepatrí do fóra toto riešiť . (Bez urážky myslené)

Ďalej by som chcem poprosiť o pomoc, v AR sa píše konstantanový drôt o priereze/priemere 1,5m (90mm) ? Jedna a pol metra ? Nieje tam chyba ?

-- Spojený príspevok 23 Sep 2017, 11:04 --

Prikladám obrázok, čo som myslel .
Prílohy
Drot.png
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa juraj77 » 23 Sep 2017, 11:23

Dobre si to napísal. Nenechaj sa odradiť. Ja som mal učitela ktorý nás učil elektronkové zapojenia :) , pričom ani sám tomu nerozumel. Ved všetci vieme na akej úrovni sú naše školy a podaktorí učitelia ...
0
Naposledy upravil/-a juraj77 v 23 Sep 2017, 11:43, upravené celkom 1 krát.
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa Marek1975 » 23 Sep 2017, 11:28

zdar, asi sa jedna o tlacovu chybu
Ďalej by som chcem poprosiť o pomoc, v AR sa píše konstantanový drôt o priereze/priemere 1,5m (90mm) ? Jedna a pol metra ? Nieje tam chyba ?
podla mna by malo byt 1,5mm, ale aj to je nejako vela na konstantan - odporovy drot, v texte ohladom toho nic nieje popisane? (sorry necital som ho) :)
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

t189
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Sep 2017, 22:22

Re: Akumulátorová Nabíjačka 12V

Príspevok od používateľa t189 » 23 Sep 2017, 11:35

1foto

-- Spojený príspevok 23 Sep 2017, 11:35 --

2foto

-- Spojený príspevok 23 Sep 2017, 11:35 --

3foto
Prílohy
screeeen1.png
screeeen2.png
screeeeen 3.png
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok