Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa Maek43 » 02 Sep 2017, 18:57

Chalani, známi má Škodu fábiu (neviem presnejšie aká to je) a počas jazdy mu svieti kontrolka motora (google napovedal poruchu lambda sondy) no a pri rýchlej jazde sa nič nedeje ale pri pomalej jazde vypne motor akoby otočil klučik, musí vypnúť klúčikom a znova naštartovať a zasa to ide... zdochne cca tak po 10-15 minútach jazdy približne 70km/h.... Google ale napovedal že môže byť zlé aj vstrekovanei paliva alebo zapalovanie.
Myslíte že je to zlá sonda ? Dá sa nejak zmerať bez toho aby bola v aute ? Auto totiž potrebuje na cestu do práce skoro každý deň preto ho nemôže dať do servisu kde bude týždeň čakať kým ho prehliadnu.
Vďaka za rady :confused:

! Keďže uvedený problém nesúvisí s pôvodným názvom témy,téma bola prerozdelená a vytvorená nová. upravil: 29.9.2017 mirosne !
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa misocko » 02 Sep 2017, 19:39

napichnut na diagnostiku trva 5 minut
z kontrolky poznas iba ze je nieco zle, diagnostika ukaze co je zle. Špekulovat je zbytocne
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Wicker » 02 Sep 2017, 19:57

Kontrolka poruchy motora, môže mať veľa významov a google ti v tomto vôbec nepomôže. Musíš ísť na diagnostiku, prípadne si kúpiš VAG kábel za dvacku, čo ti na Fábiu bude stačiť, Napichneš zistíš chybu a vieš sa odraziť dál. Odkiaľ si ?
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 03 Sep 2017, 13:10

No to už mi je lahšie vybrať tu sodnu a dať tam rovnakú z druhej fábie. :lol: Bolo by to tak možné ? Nebude to vadiť autu ked to len rozpojim a dam tam druhu za predpokladu že bude rovnaka ?
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Marek1975 » 03 Sep 2017, 13:16

vadit by to nemalo. osobne som tak menil na starsom golfe a bolo to bez problemov, netrebalo to napichovana pc. Kazdopadne za skusku nic nedas a nic tym nepokazis
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa alidedko » 03 Sep 2017, 13:26

Nam ostatnym je lahsie pichnut to na kabel a za 4 minuty vediet, co je s tym :)

Takto mozes menit do buduceho augusta. Lambda (ak mas len jednu, nepoznam fobie), snimac vacky, snimac kluky, MAFko, cievky, sviecky, cerpadlo, poistky, relatka, ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa xmilos » 03 Sep 2017, 13:41

Vymenit sondu na skusku :--)
chlapi vybrat staru sondu je 50 / 50 ze ju znicis.

Zacal bych vymenou filtrov, vycistenim klapky, odskusanim jej funkcnosti - k tomu netreba diagnostiku. Ak to nezaberie, tos potom len diag.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa misocko » 03 Sep 2017, 14:17

tu sondu si si len typol? moze to byt hocico co si aj hore spomenul.
nemen sondu, pichni na kabel bude to najrychlejsie a najlacnejsie.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa oravan » 03 Sep 2017, 14:39

jednoznačne diagnostika a ak nemáš tabuľku kodov tak doma to neotestuješ
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 03 Sep 2017, 15:52

Ono viem zohnať druhu taku sondu funkčnu zadarmo. Zistil som to len googlom a podla toh očo robí auto a je mi jasné že aj keby ide o závadu kôli sonde, nemusí byť zlá sonda, môže byť zlé vstrekovanie, riadiaca a bla blaa kopec vecí, men ide o to že ak sa to dá doma za pár minut vyskúšať vymeneným sondy tak to skusim a ak pomôže tak je super, ak nie tak už ostáva jedien ten servis.... To auto inak už dlho žiť nebude preto do toho amjitel ani nechce nejak investovať za výmenu dákych filtrov. Každopádne vďaka za rady, skúsim to keĎ sa dostanem k autu, keĎ tak pozrieť nejaku netesnosť či nemá a ak nei tak nechám tak :agree:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa mirosne » 03 Sep 2017, 19:42

Mne auto robilo presne to isté,bol vadný vstrek na jednom valci.Lambda s tým nič nemá,motor musí ísť aj bez nej.Keď som to pripojil na moju diagnostiku Delphi 150E,ukázalo chybu "Skrat Can bus zbernice na + pól." 8O Dal som vstrek na repas a po založení auto chodí už rok bez chyby a žiadne chybové kódy nie sú.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 03 Sep 2017, 19:47

No veď aj aj si myslím že kôli sonde nemôžo proste vypnuť motor.... no ale robí to len pri nízkych rýchlostiach, pri vyšších to neurobí vôbec.... To mi enjde do hlavy že to nieje že motor vynecháva, ale on sa uplne vypne, proste ako keby sa odpojilo všetko anraz :X :oops:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa mirosne » 03 Sep 2017, 19:56

Presne takto mi to robilo.Vstreky som vybral (Bosch)a dal kamošovi,ktorý má stolicu a otestoval ich.Tam sa zbadalo,že je jeden v :butthead: .Motor ti vypína RJ motora,aby nedošlo k nejakému poškodeniu motora.Alebo máš prehnité káble v motorovom priestore v žľabe na ľavej strane :pain: .
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 03 Sep 2017, 20:37

Aha a bola vstrekovačka uplne že zlá alebo len nejak ucpatá či zaoxidovane kontakty... Ja by som to rišeil tak že čo sa dá skontrolujem ja sám- káble, kontakty a čo sa nebude dať to už dá overiť Ďalej známemu čo robí v servise 8O
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa mirosne » 03 Sep 2017, 22:34

No je tam nejaká gulička,ktorá sa vymlátila a aj sedlo,čiže žiadna elektronická závada.Káble prezrieť môžeš,to je asi všetko,čo vieš urobiť.Samozrejme to nemusí byť vstrekom,môže to robiť viac vecí,nejaké čidlá na vačķe,tlaku v rampe,alebo zotrvačníku :pain: .Treba pozrieť diagnostikou.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 04 Sep 2017, 17:52

No nám napríkald robil Renault podobne ale on to robil z cela náhodne a len strácal ťah, akoby sa pustil plynový pedál a to som hneď vedel že treba pozrieť okolo škrt. klapky a tam čo je senzor jej polohy tak bol len vyskočený z takého plastu čo tam je a senzor preklzoval.. stačilo to dotlačiť naspäť a odvtedy nebol problém a to su 3 roky... Práve preto toto chcem pozreť ja aspoŇ také základné veci lebo chyba tam môže byť aj nejaká debilná sedliacka.... :confused:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Wicker » 04 Sep 2017, 20:58

To má vstreky otvárané tlakom alebo už elektricky ovládané ?
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 16 Sep 2017, 21:13

Vstrekovanie je elektricke.... No bol som tam kus pozrieť no a ono je to 3valec myslím že 11xx cm3 bolo v techničáku. Takže auto robí nasledovné
--- Bliká žltá kontrolka motora
--- Motor sa klepoce a nechce ísť do otáčok, keď sa pridá plyn otáčky vyletia aa hneď spadaju a skaču okolo 1000-2000
--- Strašne zle sa na tom rozbieha, zvykne zdochnuť no keď sa podarí rozbehnuť tak už potom relatívne ide, pri vyšších rýchlostiach nieje problém ale pri tej 40ke náhodne spraví to, že motor začne zdochýňať vtedy treba vypnuť kluč a znovu zapnuť a motor zas chvílu ide relatívne dobre.


Výfuk nefučal nikde a keďže nebolo čo stratiť tak som experimentoval. Na každej sviečke je vlastná indukčka, mňa napadlo že by sa mohlo dať overiť či nieje zlá indukčka alebo vstrekovač na jednom z valcov a tak som chcel zistiť ktorý je zlý tým, že ho odpojím a uvidím čo sa zmení. Takže keď som odpojil indukčku a vstrekovač na druhom, motor takmer nenaštartoval, bolo cítiť že mu chýba ten valec, no a skoro hneď zdochol.... ale keď som odpojil prvý z prava tak motor chytil hneď na prvu a šiel pekne do otáčok.... uplne super šiel, spravil som to, že som naštartoval, nechal otáčky asi na 1000 a vtedy som pripojil indukčku na 1 valec a zrazu začali otáčky klesať, haprovať a skákať... keď som to potom odpojil motor zasa šiel super.... napadlo am že je zlá indukčka ale skusil som ich vymeniť medzi sebou a zakaždým som musel odpojiť tú, ktorá bola na prvom valci.....

Je takéto chovanie niekomu známe ? Mne to príde na zlu riadiacu, už kôli tomu že stačí vypnuť a zapnuť klučik (resetovať) a motor zas chvílu ide..... ďalej s tým už ale robiť nebudem, neskôr pôjde na diagnostiku no chcel by som to aspoň predbežne vedieť čo asi to je. Vďaka za odpovede :agree:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 18 Sep 2017, 08:06

Nikomu to nehovorí nič ? :confused:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa alidedko » 18 Sep 2017, 08:16

Ale ved si si to sam napisal.
Maek43 napísal:neskôr pôjde na diagnostiku
Zo slepych dohadov to moze byt cokolvek.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok