Autoradio CD30 Blaupunkt

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

bannik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09 Sep 2009, 00:00

Autoradio CD30 Blaupunkt

Príspevok od používateľa bannik » 17 Nov 2017, 15:05

Dobry den pani elektrikari. Mam problem s autoradiom/palubnym pocitacom Blaupunkt Infotainment CD30. Samotny palubak funguje bez chyby. Problem je vsak so zvukom. Po zapnuti radia nemam ziaden zvuk - displej vsak ukazuje naladenu stanicu, popripade track, ked pustim CD. Po pridani hlasitost sa z reprakov ozyva prasknutie - kazde pootocenie kolieskom=prasknutie. Cim viac pootocim, tym zosilnie aj prasknutie. Nasiel som na nete tento problem, ze radio bolo bez zvuku, no zakazdym boli problemom prerusene vodice v husom krku vo dverach veduce k reprakom. Vodice som si sa mozrejme "prepiskol" aj voci sebe, aj voci zemi, no ziaden skrat. Prezrel som si aj vodice vo dverach, no su bez prerusenia ci poskodenia izolacie. Este jednou zaujimavostou je, ze radio po prejdeni ca 40km, vypnuti motora a naslednom nastartovani zacne z nicoho nic hrat... Raz som radio nechal vo vnutri pri krbe nasledne po hodine zapojil do auta - hralo... Vyzera to, ze kym nie je "nahriate" tak nevyda ani hlaska. Prosim teda o radu, co s tym? Diky.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Autoradio CD30 Blaupunkt

Príspevok od používateľa enigma » 17 Nov 2017, 16:17

hľadaj kde máš studený spoj .....
0

bannik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09 Sep 2009, 00:00

Re: Autoradio CD30 Blaupunkt

Príspevok od používateľa bannik » 17 Nov 2017, 20:59

Diky za tip, radio som pred tym mal uz rozobrate a preventivne som precinoval vsetky SMD suciastky na "hlavnom" plosaku okrem čipov.. Kdesi som cital, ze podobne sa mozu spravat aj elektrolyticke kondiky ked uz su stare, co je na tom pravdy? Kondenzatory ale nemam ako zmerat, kedze moj multimeter nie je az taky multi. Ako ich viem pripadne preverit?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok