ABS Signal Jeep

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

dovozy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16 Dec 2017, 16:32

ABS Signal Jeep

Príspevok od používateľa dovozy » 16 Dec 2017, 16:42

Dobry den,

Som tu novy a s elektronikou ako takou skusenosti do hlbky nemam a zial stojim pred problemom, ktory skusim vyriesit touto cestou. Mam Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD na Offroad ucely a preto boli zmenene prevody v napravach do pomala, co sposobilo problem s automatickou prevodovkou.RJ prevodovky ma kontrolu mozneho preklzovania cez ABS snimace na jednotlivych kolesach a tym, ze som zmenil prevody, rj si mysli, ze prevodovka presmykuje a preto ju hodi do nudzoveho rezimu. Ja by som potreboval tento signal upravit na otacky, ktore boli povodne so starymi prevodmi. Signal z ABS snimaca je pravouhly a po zapnuti zapalovania je na jednom pine palubne napatie, cize cca 12V a na druhom pine je cca 0,4 V. Toto sa meni v zavislosti od otacania kolesa a kontaktu s impulznym kolesom o cca 0,4V na oboch pinoch. Vie mi niekto poradit, pripadne vyrobit nieco ako upravovac tohoto signalu? Za odpovede vopred dakujem...
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: ABS Signal Jeep

Príspevok od používateľa ypsi » 16 Dec 2017, 17:17

Ahoj, neviem či ti nejako pomôžem, ale skusim (budem hovoriť z vlastnej skúsenosti) . Predpokladám, že máš model WJ, mal som ho nejaký čas, akurát 3.1,a nespomínam si, že by mal reguláciu preklzu. ASR mali až modely WK a vyššie, kde boli uzávierky riadené cez elmg. spojky.
U WJ to bolo ešte hydraulickými Varilok-mi, v medzinaprave gerotor.
Teda, si si istý odkiaľ to ide? Máš číslo chybovej hlášky.? Treba dať pozor, u Jeep Chrysler na 100% funguje DRB diagnostika, a ako-tak KTS.
0
...som zhasol...

dovozy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16 Dec 2017, 16:32

Re: ABS Signal Jeep

Príspevok od používateľa dovozy » 16 Dec 2017, 17:21

Ano mam WJ/WG a ono je to komplet prerobene na ARB difflocker vzadu, v predu je GM 8,5" naprava atd. Mne ostava uz iba vyriesit problem s rozdielnymi otackami medzi AT a kolesami (ABS snimacmi). Kupil som aj elektroniku od Healtech-u no zatial ziadna pomoc... Oni maju elektroniku pre Hallove snimace a indukcne... Tu je nejaky nestastny digitalny typ snimaca... :-(
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: ABS Signal Jeep

Príspevok od používateľa breta1 » 16 Dec 2017, 18:12

Je to komplikovaný problém.
1. samozřejmě musíš nejprve přesně zjistit, co to je za ABS snímač a jaké dává výstupní signály a jak je zpracovat.
2. nastává další velký problém - pokud jsi tou konstrukcí nezměnil mechanický převod přesně 1:2, bude převodník hodně komplikovaný. Nedovedu si při jiném poměru představit jednoduchý převod frekvence f1 na f2.
Snad udělat převodník frekvence f1 na napětí U a za to převodník U na frekvenci f2 se žádaným převodem.
0

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 25

Re: ABS Signal Jeep

Príspevok od používateľa genius3258 » 16 Dec 2017, 19:13

Osobne by som najskôr kukol, ako vyzerá to snímanie na nábojoch. AK je to jednoduchá verzia s vencom nalisovaným po obvode homokineťáku, jednoduché (a spoľahlivé) riešenie by mohlo byť stiahnuť ich dole a vyrobiť nové s príslušným počtom zubov. No ak je tam iba malý magnetický krúžok ako na fiatoch tak potom naozaj jedine elektronicky.

Tak či tak ale vzniká nový problém, že tachometer bude ukazovať nesprávnu - vyššiu rýchlosť.
S LM 331 by to snáď šlo spraviť ale čaká ťa kopa ladenia
0
Run it, break it, fix it, love it :)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ABS Signal Jeep

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Dec 2017, 21:09

Neslo by to s pouzitim nasobica frekvencie riadenym s MCU?
Predstava je taka, ze by sa vypocital prevod na koleso pred upravou a po uprave. Potom by sa zistil pomer signalov na ABS snimacoch pred upravou a po uprave. MCU by snimal dlzku jedneho signalu (alebo niekolkych a pocital by priemer) a na zaklade toho generoval novy signal s vyssou frekvenciou.

Ale otazne je ako by sa choval tachometer. Asi by ukazoval vyssiu rychlost a pocital kilometre tiez rychlejsie.

Co si myslite?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

midnight_man
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 30 Júl 2013, 17:58
Bydlisko: Ružomberok

Re: ABS Signal Jeep

Príspevok od používateľa midnight_man » 04 Feb 2018, 23:20

tvoja prevodovka hadze chybovy kod: Transmission Slip pretoze sa jej nepáči pomer otáčok kolies a výstupnej hriadele.

Jediná korektná možnosť je preprogramovať jednotku tak, aby tento nový pomer nepovažovala za chybu, alebo natvrdo tento chybový kod v jednotke vypnut.

mozem sa spytat chalanov ktory sa tomu venuju ci by to dokazali a co by to stalo.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok