Akú autokameru?

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Weigner8
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Dec 2016, 15:18

Akú autokameru?

Príspevok od používateľa Weigner8 » 12 Dec 2016, 15:18

Zdravím, sháním autokameru, aby měla co nejlepší cenu výkon. Poradíte mi někdo.
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 22 Feb 2018, 12:07, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Upravený názov témy+zlúčenie príspevkov

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa Dolfi » 14 Jan 2017, 19:33

Pripájam sa aj ja k dopytu. Kúpil si už niekto nejakú autokameru ? A ak áno, ako je s ňou spokojný ?

(Asi som už starý a občas sa mi podarí spraviť prúser. Vždy mám pocit, že zmätkoval aj náprotivok, no ako mu to dokázať ?)
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa marek181818 » 14 Jan 2017, 19:47

ano ja mam uz asi vyse roka tuto LAMAX drive C7 , nechcel som kupovat ani moc lacnu ani moc drahu , ma to aj GPS len modul si musis dokupit , stoji 15€ co je nevyhoda, ze musis este dokupovat, inak som s nou co sa tyka kvality spokojny, trosku ale mohli ovladanie zlepsit, je sice primitivne ale take pomale.
https://www.youtube.com/watch?v=cn-M-zmmhcQ
0

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa delong » 17 Jan 2017, 23:22

Ja som kúpil TÚ TO kameru .
Zatiaľ som spokojný pekný obraz. Jediné čo my vadí je že Licence plate sa nedá naťukať lebo je tam len rozsypaný čaj :D ináč ide všetko pekne v angličtine aj s piktogrammi na monitore .
Dá sa rýchlo zobrať zo sebou nedráždi zlodejov alebo si ju nastavíš na dvere vodiča a možno sa zlodej zľakne a odíde. (Menšia pravdepodobnosť ) .
Môže sa využiť aj ako kamera alebo foťák do ruky :wink: . A za tú cenu :lol: .
0

Weigner8
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Dec 2016, 15:18

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa Weigner8 » 03 Mar 2017, 14:06

Čau, já jsem právě nakonec taky koupil lamax drive c7 a myslím, že za tu cenu je dobrá. Kvalita videa je úplně v pohodě. SPZ je v pohodě vidět. Takže pokud někdo váhá a nechce platit hodně peněz, tak ideální volba.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2504
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa enigma » 03 Mar 2017, 14:25

ja mám už tretiu . neviem si zamyslieť jazdu bez nej . odplatili sa mi už všetky tri , len na jednom jedinom prípade .... madarsko ... dialnica ... zápcha pred Budapešťou .... kolony .... rumun nacúval do mňa a pred policajtmi povedal že ja som narazil do neho . nebyť záberov z kamery , ja som vinný .... ale kamera mi ušetrila 500€ + pokutu a zachránila mi aj vodičák . ) považujem to za povinnú výbavu každého vozidla .
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Mar 2017, 15:04

Ako taká camera funguje? To musím stále zapnúť A potom spustiť nahrávanie pred jazdou, ale sa to robí všetko samo?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Mar 2017, 15:38

tie autokamery sa pripajaju do autozapalovaca, a ked dostanu napajanie, tak sa zapnu a zacnu nahravat. Ked nemaju napajanie, tak sa automaticky vypnu. Teda sa nemusis o nic starat.

enigma: aj ja som za kamery, u mna to ma skor preventivny ucinok, parkrat mi nejaky frajerik nedal prednost, a zacal byt husty, ale ked som mu len naznacil, ze mam v aute kameru, tak zrazu nebol problem.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa zen » 03 Mar 2017, 15:44

marek181818 napísal:ma to aj GPS
No co je GPS na kamere dobrý?
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Mar 2017, 16:06

enigma: aj ja som za kamery, u mna to ma skor preventivny ucinok, parkrat mi nejaky frajerik nedal prednost, a zacal byt husty, ale ked som mu len naznacil, ze mam v aute kameru, tak zrazu nebol problem.[/quote]

No zatial to asi má preventívny účinok, ale myslím že len dovtedy, kým sa nezrazíš s takým debilom ,že budeš rád, že ti vytrhol a rozmlátil len kameru ...nie hubu.
Ono každá doba a každá vymoženosť prináša nielen osoh,ale aj problémy aje len otázkou času, kedy sa to začne zneužívať do takej miery, že to zakážu.
Podobné problémy nás čakajú aj s rozmachom dronov a ich používaním.Spočiatku sa to javí ako super nápad doručovať balíky a podobné záležitosti, dokial tie balíky nezačnú na objednávku búchať nad hlavami nepohodlných ludí.
Nehovorím o tom hluku a bzučaní, ktoré sa pridá k vrčaniu a čmudeniu automobilov,výrenie prachu a vzduchu, zrážky ... a dalšie pridružené problémy...čas mi dá za pravdu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa marek181818 » 03 Mar 2017, 16:38

no moc na nic, ale vdaka gps ti ukazuje suradnice kde sa nachadzas a samozrejme rychlost.Nasledne si vies prezriet aj trasu na PC kadial si isel , akou rychlostou atd, kedze nato uklada kamera udaje do suboru co vytvori na kartu.
0

alois

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa alois » 03 Mar 2017, 18:10

5ko:
1. zázanam z kamery toho času nie je dôkaz ani pre súd a ani pre políciu v SR, takže je to iba pre dobrý pocit a čisté jednanie, ak narazíš na normálneho človeka. Takže oficiálne ti to nepomôže.
2. v Rakúsku je jazda so zapnutým nahrávaním například zakázaná, odvolávajú sa na smernicu EU (Brusel), o ochrane osobních údajov...snímanie ŠPZ a tvári vodičov.
3. v Švajčiarsku například nesmieš snímať súkromné pozemky a vchody, je to dané ich zákonom. Za fotku záhrady cudzieho člověka môžeš dostať pár dní basy naostro.
4. Naopak v Rusku je to povinný výbava vozidla, ale to nie je EU a to ma netrápi.
5. A zverejnenie vídea so zábermi na iné osoby (bez ich povolenia) sa tiež stane pomali trestnou aktivitou. Fajn pre YouTube. Už dnes aj v SR je pár vyhratých súdnych sporov v tomto smere.

A o dronoch tu už reč bola. Let dronu s kamerou nad pozemkom ktorý nie je v tvojom vlastníctve je už dnes v SR zakázaný. A vybaviť si pilotné povolenie je horšie ako zbrojný pas na nosenie zbrane.

Čo sa bezpečnostních smerníc týka, Brusel tento rok schválil novú bezpečnostnú smernicu o ochrane majetku a ochrane osobních údajov. Ešte nie je ratifikovaná vládou SR (ani nezačali o nej oficiálne hovoriť), ale nič dobré tie blbé mozgy nevymysleli.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2504
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa enigma » 03 Mar 2017, 19:16

záznam z kamery JE relevantný dôkaz aj pre políciu aj pre súdy . smieš ju mať v aute , ale nesmieš zverejňovať nahrávky ....
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa marek181818 » 03 Mar 2017, 19:21

resp nemal by si zverejnovat, na YT je nahravok plno, preto je dobre pripadne zakryvat SPZ ci tvare osoby. vtedy si suchu :D
0

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa burizon » 03 Mar 2017, 19:25

Tá otázka Weigner8 je na nedeľnajšiu reláciu po Farmárskej revue. 5ko má jeden zdravý názor, že v prípade nehody, kde si to odnesú iba plechy mu väčší frajer ako je on,možno nedá po papuli, ale ukradne kameru v aute- tak to nesmie dopustiť. Pretože, ak nastane slovo proti slovu, tak kamera je svedok. Ak nie podľa zákona ako hovorí Alois, tak určite ovplyvní priebeh pravdy, ak súper nebude mať väčšiu peňaženku. Ja kameru mám a odpoveď pre Weigner8 v cene okolo 50€ a bez problémov. A hej, myšlienkou 5ka som sa zaoberal po montáži kamery do auta, kde sa snažím vžiť s automatickým odberom kamery v prípade problémov.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Mar 2017, 20:04

Ak by sa mal striktne dodržiavať zákon o ochrane osobných údajov v ktorejkolvek krajine,tak si nedonesieme fotky zo žiadnej dovolenky na pláži, či velkomesta,pretože žiadať o súhlas s odfotením, každého človeka na zábere,napr. na fotbalovm zápase,je neralizovatelné,tak isto ,ako vymazávanie tváre či ŠPZ na zaznamenaných autách.
Podla zákona môžem zaznamenávať na kameru len priestor svojho pozemku,či už ako súkromná osoba,alebo právnická osoba ,ale podla definovaných podmienok a čas ukladania záznamu je max.14 dní.
Záznam z akejkolvek kamery je použitelný pre vyšetrovatela tresnej činnosti a aj ako dôkaz,ale len zo súhlasom prokurátora,ktorý musí na to dať súhlas.
Neraz dostanem príkaz o uchovanie kamerového záznamu pre tieto prípady aj na dlhšiu dobu ako 14 dní, ak sa na nich nachádza podozrivá osoba zo spáchania trestného činu.Zväčša ho odovzdám na USB klúči vyšetrovatelovi.
Ak kamerový systém v svojich záberoch sníma aj verejné priestranstvá, musí byť podla zákona naň vypracovaný - bezpečnostný projekt-, ktorý obsahuje všetky zákonné podmienky jeho používania a ukladania a podmienkach prístupu oprávnených osôb a posiela sa na schválenie na MV SR.

Neviem aké boli príčiny nariadenia povinnej výbavy kamerami v autách v Rusku,ale sú dve možnosti
buď ich k tomu viedli mnohé spory a nebezpečné jazdy agresívnych navodkovaných gerojov, a tým aj snaha tých normálnych ubrániť sa a mať nejaký dôkaz o nehode,
-alebo druhá možnosť, Ruský trh je velký a takéto nariadenie prikázané od verchušky celoplošne ,zabezpečí nejakej zainteresovanej firme neskutočné zisky z predaja ,, doporučených kamier,, ,čo nie je ani velmi nereálny dôvod vzhladom na ruské móresy. :wink:

Proti likvidácii kamery v spomínaných prípadoch ,by bolo najvhodnejšie,keby úložisk dát bolo mimo optiky,niekde v palubovke,aby nebolo jednoduché ho ukradnúť a zničiť z kamerou.
Ale k tomu sa postupne výrobcovia dopracujú a budú to predávať za trojnásobné ceny ako terajšie kompakty...
/kua ,zase mi ujde jeden patent/

Takže ,čím nenápadnejšia kamera tým lepšie ,a radšej ju nespomínať zbytočne,iba v nutnom prípade a na správnom mieste.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa burizon » 03 Mar 2017, 20:26

5ko, niektoré filozofické, a niektoré aktuálne názory. Ale praktické sú, ak mi kameru nezničí nehoda, a som funkčný, tak automatický pred tým ako idem dať po papuli s môjho pohľadu vinníkovi nehody, strhnem kameru s okna a vopcham do kešeni v nádeji, že bitku vyhrám a kameru nerozbijem po páde na zem, ak zchytám prvý.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Mar 2017, 20:39

Tak sa vraví, že - facka v pravú chvílu urýchli priebeh rokovania. :D
Ale samozrejme, všetko závisí od momentálnych okolností a.... ramenách aktérov. :wink:

Ináč tiež uvažujem o kúpe,človek dnes naozaj nikdy nevie, kedy sa to zíde.
V prípade nehody je už na nás, či ju použijeme ako dôkaz,.....alebo radšej zatajíme. :ignore:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa burizon » 03 Mar 2017, 20:53

Hej 5ko, máš pravdu, ale ja hovorím o prípade, ak si ty neporušil nič, žiadne pravidlá cestnej prevádzky a ešte žiješ v prípade nehody. Neváhaj a kupuj. Ja som kúpil do svojho auta a už som kúpil do " rodiny" niekoľko ďalších ako darčeky, pretože po nich túžili a žiadna sťažnosť.
0

alois

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa alois » 04 Mar 2017, 05:18

enigma: tak ako 5ko napísal, záznam je relevantný dôkaz až při vyšetrovaní ak ho dozorujúci prokurátor schváli. ALE v súdnom pojednávaní sudca môže tento dôkazový materiál následne vylúčiť z dôkazov, lebo.... Takže nie, že som mal nehodu a príde policajt, ja mu ukážem záznam a on na zaklade toho spíše protokol o nehode!

5ko:
1. s tými kamerovými systémami došlo k úprave legislatívy, musíš mať bezpečnostný projekt, ale už je iba OHLASOVACIA povinnost systému na UOOU. Projekt nepredkládáš nikam na schválenie.
2. a bohu žiaľ, patent na kameru nebude, nakoľko jeden Frantík toto už má vo výbve. Vstavaná predná a zadna kamera s interným záznamom, takže ti nič na prednom skle nezavadzia.

Dokonca bratia češi majú novelizáciu zákona o súkromnej bezpečnosti, kam sa dostala klauzula o kamerách, hlavne kvôli herniam. Zadefinovali dôkazový záznam ako: "ostrý, plynulý s priamym rozpoznaním tváre". Takže starým priemyselným analógom odzvonilo.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok