Zosilňovač do auta

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Frenky_One
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 18:43

Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa Frenky_One » 16 Máj 2018, 19:00

Dobrý deň

Potreboval by som radu od vás odborníkov. Som uplný laik čo sa týka elektroniky aj auto elektroniky a potreboval by som radu od niekoho skúseného v tejto oblasti. Zapojil som si do auta subwoofer typ Sencor SCS WA1203. Je to aktívny subwoofer čiže všetko funguje v poriadku. Ďalej som zapojil dopredu aj dozadu 4 reproduktory typ Magnat Pro Power 132. Všetky 4 reproduktory v aute sú rovnaké a každý jeden z nich má výkon 200 W. Problém je v tom že zvuk z reproduktorov je škaredý, tichí a nedostačujúci. Rádio pravdepodobne nedokáže túto silu reproduktorov zvládnuť a myslím si že je potrebný zosilňovač aby bol zvuk pekný a hlasný a stíhal spolu zo subwooferom. Potrebujem teda poradiť či tento problém naozaj vyrieši zosilňovač a ak áno aký zosilňovač by bol dostačujúci na to aby všetky 4 reproduktory hrali čisto a hlasno. Typ rádia ktorý mám v aute je tento - SONY CDX-GT570UI. Ak by ste potrebovali presný popis špecifikácie reproduktorov alebo rádia tak poskytnem.

Ďakujem
0

AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 17:15
Bydlisko: Trenčín
Vek: 24

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa AnoNym1337 » 16 Máj 2018, 19:27

tie repro majú vykon 50Wrms nie 200w..... a ano zosilňovač by to všetko pekne doladil
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa misocko » 16 Máj 2018, 19:33

tvoje repraky su ako stvorene pre tvoje radio
na normalnej hlasitosti to hra dobre? alebo to stale hra zle? myslim ze do urovne ked sa este dohovoris so spolusediacim to musi hrat dobre. Repraky mas dufam namontovane , nie volne pohodene "na test"
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa Milos66 » 16 Máj 2018, 20:08

No jo. Akustika vozu hrá veľkú rolu.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Frenky_One
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 18:43

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa Frenky_One » 16 Máj 2018, 20:16

Reproduktory sú pevne namontované v aute. Hrá to zle aj pri normálnej hlasitosti takže si myslím že ten zosilňovač tam potrebný bude. Potrebujem už len vedieť aký typ zosilňovača tam bude potrebný lebo sa do toho vôbec nevyznám.
0

AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 17:15
Bydlisko: Trenčín
Vek: 24

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa AnoNym1337 » 16 Máj 2018, 20:21

máš niežo zlé zapojené hrať by to malo aj na radiu z roku 2005
0

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa daniel1212 » 16 Máj 2018, 21:01

hrat by to malo aj na radio napojene, skus ak mas moznost skusit ine radio.. alebo nemas v radiu nastavene nieco ako fada alebo balance.. pripadne nieco ine? Ak nie prichadza do uvahy iba zle zapojenie
0

Frenky_One
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 18:43

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa Frenky_One » 16 Máj 2018, 21:06

Hrať to hrá ale hrá to veľmi škaredo. Ak by teda to rádio malo utiahnuť ten zvuk možno je niečo zle nastavené v rádiu pretože sa nevyznám v tých nastaveniach zvuku. Ale aj tak si myslím že čistejšie budú hrať až keď sa tam pridá zosilňovač.
0

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa fery66 » 16 Máj 2018, 21:28

Máš tie repráky sfázované?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa misocko » 16 Máj 2018, 22:14

Frenky_One napísal:Ale aj tak si myslím že čistejšie budú hrať až keď sa tam pridá zosilňovač.
myslis si zle, to radio musi tie repraky dat v poho (cca 50W radio a 50W repraky - tych 200W je sen). Ak cakas ze ti tu napiseme ze "kup zosik a bude to OK" (si o tom vnutorne presvedceny tak si ho kup) tak myslis zle, problem je zjavne niekde inde!
a hej, sfazovanie ak to nema basy, na vyskach a stredoch to nepicitis, na basoch 100%
0

skapo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 08 Jan 2016, 10:03
Vek: 56

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa skapo » 16 Máj 2018, 22:50

Ono aj to tvoje vyjadrenie "Hrať to hrá ale hrá to veľmi škaredo." je veľmi nejasné. Ak to hrá škaredo, pusti si tam niečo krajšie! ;-)
0
Kto sa hraje, ten nehnevá!

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa misocko » 16 Máj 2018, 23:08

jasne, ked tam pustas hudbu z YT cez BT skomprimovane do neviem coho a napalane na CD :lol:
mozno by som zacal kvalitnym vstupom :)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Máj 2018, 02:50

Ak dokážeš presne definuj pojem "Zvuk z reproduktorov je skaredy"
Zosilňovač ti tichý zvuk zosilni, ale škaredý neskrášli.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Frenky_One
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 18:43

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa Frenky_One » 17 Máj 2018, 06:47

Takže takto.
Keďže sa v týchto veciach absolútne nevyznám čo som písal už na začiatku tak som si kúpil reproduktory a subwoofer a poprosil známeho aby mi to namontoval do auta keďže ja by som to tam nenamontoval. Čiže zapojenie reproduktorov som nerobil ja ale známy je elektrikár takže si myslím že to zapojil dobre ale v tom ako má hudba znieť sa zase on nevyzná takže to zostalo na posúdenie mne. Netuším čo je to sfázovanie tak ak by sa dalo mohli by ste my to vysvetliť. Ďalej čo sa týka definície "škaredého" zvuku skúsim to popísať takto. Keď pustím hudbu na tichšie tak že to ledva počujem keď auto stojí a pri jazde by som tú hudbu poriadne nepočul tak sa dá povedať že je ten zvuk ako tak počúvateľný ale keď začnem zvyšovať hlasitosť hudby tak čím hlasnejšie hudba hrá tým horší zvuk vychádza z reprákov a to nehovorím o hlasitosti ktorá prehlušuje aj rozprávanie ľudí ale normálna hlasitosť ktorou bežne ľudia počúvajú v aute hudbu a sú schopný sa pri tom rozprávať, tak aj v tejto hlasitosti je tá hudba zle počúvateľná. Vysvetlím lepšie - Výšky strašne režú uši čím hlasnejšie to hrá, basy z reproduktorov nevychádzajú žiadne a zvuk je taký plechový ako keby vám hrá s mobilu. Dúfam že takáto definícia vám bude stačiť.
Keďže som na internete čítal že zosilňovač vylepší zvuk reproduktorov tak som si myslel že zistím aký zosilňovač potrebujem a to vyrieši môj problém, nemajte mi to za zlé ale ak sa bude dať vyriešiť tento problém aj bez toho aby som musel kupovať zosilňovať a zháňať niekoho kto mi ho zapojí tak to je len pre mňa plus. Keďže sa v týchto veciach vôbec nevyznám berte to ako keby to vysvetľujete svojej žene alebo frajerke :D
Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa djwiktor » 17 Máj 2018, 07:28

Hentaky zvuk su iba 3 veci mozne:
1. - nastavenia v radiu - bass, mid, treble - basy, stredy vysky, proste ekvalizer je nastaveny na ho...
2. - autoradio uz ma chyteny koncak, preto to potichu hra este dobre a potom to ide uz KO
3. - repraky su rozfazovane - kazdy reprak ma pripojenie + a - . Ak niektore z nich zapojis zle, teda +na- a -na+, tak hraju repraky proti sebe a navzajom sa niektore frekvencie vyrusia ( laicky povedane). Potom to znie vselijako, len nie dobre. Najviac to pocitit na nizkych frekvenciach, vysoke to prilis neovplyvnuje.

Na toto sa zameraj a az to prekontrolujes vsetko, tak k nam pridi opet :)
k bodu 3 - oddekluj kazdy jeden reprak, a kazdy jeden odfot ako je zapojeny kabel do neho. (tak aby bolo vidno, ake kable su kam pripojene). Potom sem daj fotky a uvidime.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa alidedko » 17 Máj 2018, 07:46

djwiktor napísal:k bodu 3 - oddekluj kazdy jeden reprak, a kazdy jeden odfot ako je zapojeny kabel do neho. (tak aby bolo vidno, ake kable su kam pripojene).
Ak to nejaky expert pred nimi prekabloval pri radiu, to dakujem pekne :) Kopec veci takto zazijes, ked to robis pravidelne ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa mr.dred » 17 Máj 2018, 07:58

alidedko napísal:Ak to nejaky expert pred nimi prekabloval pri radiu
prečo expert...v kamarátovom VW boli skríža LF-RR opačne už od výroby. Ked nahodil zadné reproduktory, tak zvuk mal jak v Dobšinskej ľadovej diere. :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa Milos66 » 17 Máj 2018, 08:21

A hlavne od tych 130mm reproduktorcekov necakajte ziadny rokenrol.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa misocko » 17 Máj 2018, 09:00

predtym si tam mal nejake repraky a radio? menil si sucastne repraky aj radio? nepodarilo sa Vam nieco opriet o membranu reprakov?
skus este postupne nastavit aby hral iba jeden reprak (balanc daj dajme tomu napravo a dopredu) - hra to krajsie? hra spravny reprak? vyskusaj takto vsetky 4 repraky
nesfazovanie reprakov najskor odhalis tym ze pustis jeden reprak a ak k nemu pridas (balancom) dalsi , ak sa pridanim repraku stratia basy , je to zle sfazovane.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zosilňovač do auta

Príspevok od používateľa Milos66 » 17 Máj 2018, 09:12

Nic jednoduchsie ako sadnut do auta, zobrat hocijake testovacie CD so signalmi a ist na to. Su tam ako aj frekvencie, tak aj sekvencie signalov a samozrejme faza - mimo fazy. A je to robota na 10 minut a nie rozoberat cele auto. A vlastne aj zisti limitne hranice tych repracikov.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok