Strata GPS signálu po troch sekundách

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Fiha
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06 Júl 2018, 10:19

Strata GPS signálu po troch sekundách

Príspevok od používateľa Fiha » 06 Júl 2018, 10:54

Pred dvomi rokmi som kúpil z Číny Audio/video GPS systém s Bluetooth a s prednou a cúvacou kamerou. Pred tým som sa radil s človekom čo to isté ale starší model kúpil predo mnou. Jemu to funguje perfektne. Môj model funguje trochu spomalene, ale to by nebol problém.
Navigáciu používa iGO 8 alebo Primo. Pri spustení ktoréhokoľvek z nich sa navigácia pekne rozbehne a po asi troch sekundách sa signál stratí tak, že sa nezobrazuje ani satelit ikona vedľa ukazovateľa signálu. Systém obsahuje GPS Monitor aplikáciu ktorá zobrazuje informácie o satelitoch a tá spustením iGO8 zamrzne. GPS Monitor má tlačidlo reset ale nefunguje. Dokážem ho resetovat iba takýmito spôsobmi:
1.Prejdem cez tunel alebo podzemnou garážou a stratou signálu sa GPS Monitor resetuje a začne fungovať. Potom funguje aj navigácia.
2.Odpojím USB kartu na nahrávanie záznamu z prednej kamery, naštartujem auto, GPS Monitor znovu pri spustení navigácie zamrzne a keď zaradím spiatočku, zobrazí sa cúvacia kamera a GPS Monitor sa resetuje a navigácia funguje.
Aj po resete niečo nie je úplne v poriadku lebo občas nezopne cúvacia kamera. Ako keby tam niečo mrzlo.
Na zahraničných fórach sa to riešilo ako softvérový problém ale nik to nevyriešil. Ja si myslím, že je to hardvérový problém podľa bodu 2. Keby systém nemal túto chybu tak som s ním maximálne spokojný.
Vedel by mi niekto poradiť?
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Strata GPS signálu po troch sekundách

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Júl 2018, 11:37

Skontroluj ukostrenie - aj celkové (motor- karoséria) aj toho zariadenia
Ak to nepomôže, skontrolovať napätia v DC/DC meničoch vo vnútri zariadenia a príslušné filtračné kondenzátory
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Strata GPS signálu po troch sekundách

Príspevok od používateľa mirosne » 06 Júl 2018, 22:05

Tu je jasná odpoveď- problém SW?.Mal som také prípady,no nedoriešil som nič.Aj po nahratí nového SW,to mrzlo naďalej,aj po výmene pamäti. :pain:
Tu ukostrenie a podobné veci nepomôžu,lebo by blbli aj ostatné veci.DC-DC meniče určite pracujú,lebo to by si zbadal hneď.A kondy,to už vôbec.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Strata GPS signálu po troch sekundách

Príspevok od používateľa datam » 09 Júl 2018, 11:16

Myslím že máš rádio z rovnakého semeništa ako ja. Máš tam WinCE?

Problém u najlacnejších a tkz. skladačkových rádií je to že ak mu napíšeš že tam chceš napríklad GPS tak ti tam vrazí jetý modul z druhej ruky (vo veľa prípadoch aj vytopený). Mne na mojom pravidelne blbne ovládanie zvuku. Už 2x som musel prispájkovať modul s MCU lebo pre krivé šasi sa vždy po zime utrhne. Vtedy som to celé videl a skoro som tam do inštaloval raňajky. Univerzálna doska na ktorej je prispájkovaný nejaký redukčný modul CPU (asi aké majú zrovna MCU taký modul použijú. GPS, BT, DVBT tuner ešte externé dosky upevnené na zadnej strane cez konektor a pomocou káblikov pripojené na zbernice MCU. To že sa to občas kúsne, reštartne alebo vypne ani neriešil. Pri tomto môže byť človek rád aspoň že to nejako funguje.

Aj by som kúpil nové ale zase to bude ten istý brak a keď to človek kúpi aj priamo tu kde mám istotu že keď je to 2x drahšie že je to aj kvalitnejšie?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok