packa tempomatu fabia 2/vw T5

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

lesnypes
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 18 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: michalovce
Vek: 43

packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa lesnypes » 07 Dec 2018, 12:59

Zdravim nemate niekto schemu vnutorneho zapojenia packy tempomatu na vw t5? Chcem spravit tempomat bez tej original packy...Nieco som pohladal po internete ale nejako to nefunguje.Hladam v com je problem...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Dec 2018, 18:57

Asi v tom, že chcete šetriť...
Neviem, či netreba funkciu povoliť cez diagnostiku.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa rudko » 07 Dec 2018, 19:37

Pokial predtym tempomat vo voze nebol tak ho treba na 100% aktivovat cez diagnostiku
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

lesnypes
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 18 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: michalovce
Vek: 43

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa lesnypes » 09 Dec 2018, 13:44

To ze to to treba aktivovat cez diagnostiku viem uz je to aktivovane Zial nejde to .A ano je to snaha usetrit vyse 100e za packu na ktorej je vypinac ktory odporucaju radsej nepouzivat lebo je tak na figu urobeny ze nevydrzi ani rok (a myslim ze ty ako moderator by si si taketo poznamky mohol odpustit niesu k teme )
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Dec 2018, 16:13

Nevyskakuj. O tom, že si to povolil cez diagnostiku nepadlo ani slovo. Veštecké gule nemáme.
Ďalej som nepísal ako moderátor, ale ako bežný člen. Posty z funkcie moderátora sú červeným písmom. A na tvrdení, že chceš šetriť trvám.
Neuvideol si ani zdroj, z ktorého si čerpal. Nedal si sem nijaké informácie, ale dožaduješ sa riešenia problému.

Vieš čo? Opýtaj sa ešte raz, doplň všetko, čo si zabudol a potom sa možno dopátrame k jadru problému. Momentálne je to pre nás neznáme zariadenie. Ako vieš, že schéma, z ktorej si čerpal je správna? A ako to máme vedieť my?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa Hop377 » 09 Dec 2018, 16:43

To Drakoush:
Ako si to tak vsimam, tak zvycajne vyskakujes Ty, kazdeho hned zvozis ze chce setrit, rovnako ako Ty.
Zadavatel sa pytal na schemu, nemyslis ze ovela lepsia reakcia od Teba by bola ak by si mal podozrenie ze nefunguje preto ze nema aktivovane, dotaz na aktivaciu? Ale Ty miesto toho odpovies ze mu to nefunguje preto ze chce usetrit. Naozaj odpoved hodna Admina, pretoze si admin aj ked pises ako normalny clen.

Eto vsjo.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Dec 2018, 17:02

Neškatuľkuj podľa funkcie.
Pokiaľ nevidíš písmo červené, je to reakcia bežného člena a nemá nič spoločné s funkciou moderátora. Môžem svoj názor prejaviť akokoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek a samozrejme zaň môžem byť postihovaný ako bežný užívateľ. Tu nefunguje poslanecká imunita a moje pôsobenie nie je obmedzené iba ako pôsobenie moderátora. To znamená, že ak je text čierny, som rovnaký užívateľ, ako napr. Ty.

Týmto by som debatu o funkcii uzavrel. Nepleťte si to. Je to taká zlá vlastnosť ľudí všeobecne.

Čo sa tempomatu týka, stále trvám na tom, že chcel šetriť - čo by nebol problém, on to urobil na nesprávnom mieste. Ani Poľské náhrady nefungujú normálne. Ten originál nie je až tak drahý a čo sa tlačidla týka, moje má nabehané 403k km s pôvodnými páčkami.
A ak už sa teda rozhodol ísť druhou cestou, nech sem aspoň zverejní schému, ako to urobil. Potom budeme múdrejší. Nemá zmysel stavať 5 rôznych zariadení, ktorých funkcia je neznáma. Potom ho ozaj lacnejšie víde originálna páčka s kabelážou. Alebo aspoň nejaká dobrá náhrada.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 09 Dec 2018, 17:40

Vážený pán Drakoush, ani ja nie som vždy spokojný s Vaším vystupovaním. A v tomto je jedno akou farbou je to, pretože to z Vás nerobí iného človeka.

Toľko môj názor.
0

pavol14pavol
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 03 Dec 2018, 21:03
Bydlisko: Žilina

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa pavol14pavol » 09 Dec 2018, 17:51

naco nieco riesit ked novu packu kupite za 15e
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa Wicker » 09 Dec 2018, 19:37

To určite nebude nová páčka, ale Poľská náhrada... neviem ako to má Fábia ale u Audi je to tak, že je potrebné zameniť aj podvolantový krúžok/ RJ, ak tempomat nepodporuje, volí sa to podľa výbavi, ktorú označuje koncové písmeno na danej RJ. Nemá to tak aj fábia ? Potom ti kódovanie nepomôže a nemalo by ho ani prijať. Ešte ma napadlo, zadal si aj Login aj zmenil kodovanie ?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa misocko » 09 Dec 2018, 20:30

myslim ze posledne fabie ktore nepodporovali tempomat boli z rokou 2000 a starsie, či?
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa joži » 09 Dec 2018, 20:38

na Fiate ked som dorabal tempomat hoci tam tam fyzicky piny na vstup pačky boli na ECU musel som prehrať mapu za takú ktorá mala povolený tempomat. a popri tom som tam fukol mapu troška pošteklenú, takže stačilo pridať vzduch na turbe.... takže možno nestačí u aktivovať cez diagnostiku možno treba prehrať aj flashku
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa Wicker » 09 Dec 2018, 22:26

0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa misocko » 09 Dec 2018, 22:58

no vidis, cez VAG si skontroluj jednotlive tlacitka ci ich riadiaca jednotka vidi po stlaceni - ci mas spravnu schemu
bez toho je zbytocne riesit preco to nejde
inac nechapem dnesnu dobu a auto bez tempomatu, pritom mi nedavno na sluzobku doviezli o triedu vyssie auto lebo tu nizsiu triedu prave nemali s tepomatom. chapem ze nie vsade je klima (kompresor, chladic....) ale tempomat? ved RJ to zvlada sama o sebe, len nejake tlacitko na zapnutie (aj ked by mal byt bez kadejakych vychytavok, skratka zapnem a brzdou, spojkou , mozno aj plynom - vypnem).
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Dec 2018, 23:26

Tempomat je za príplatok preto, lebo mnoho ľudí ho nevyužíva a nepotrebuje - v tom je jadro problému a to je aj dôvod, prečo sa pripláca za napr. automat.
U nákladných vozidiel je to zas naopak - manuál je za príplatok, lebo ho nikto nechce. Rovnako je už skoro štandardom adaptívny tempomat.
Je to len o trhu. To, čo využíva menšina, je za príplatok - jednoduchá obchodná politika :)
Nemysli si, keby každý kupoval auto s automatom, tak manuál už v obchode ani nenájdeš, bude na objednávku a za príplatok. Nie je to o dnešnej dobe, ale o ľudskej povahe - veľmi ťažko príjma novinky a drží sa "starého, osvedčeného".
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

lesnypes
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 18 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: michalovce
Vek: 43

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa lesnypes » 10 Dec 2018, 14:24

F II a VW T5 Tempomat.JPG
Nejde o fabiu ale o vw t5.Malo by to byt rovnake azž na zapojenie pinov do F-ka na komfortke.Co sa tyka tej pačky ano je mi luto vyhodit vyse 100e za pačku kde pribudnu 2tlačitka a jeden vypinač (ktory je aky je).

-- Spojený príspevok 10 Dec 2018, 14:25 --

A este ta packa ak je to spravne zapojenie.
Prílohy
sch VW T5.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Dec 2018, 17:48

Dobre, tak to ešte zhrniem - máš to postavené podľa tejto schémy, napinované do RJ a cez diagnostiku povolenú opciu.
Aj si si 100% istý, že si všetko dodržal? Narážam hlavne na omyly pri zapojovaní (pin vedľa) a pod. Poistky SB5 a SB30 osadené, pod napätím?

Možno by nebolo na škodu zájsť s tým ešte raz na diagnostiku a skontrolovať, či RJ "vidí" aktívne signály po zatlačení tlačidiel a či "nevisí" niektorý spínač, hlavne spojkový. Ibaže neviem, či toto bežná diagnostika umožňuje, nikdy som s nijakou nepracoval, WIDIAG to umožňuje, môžem sledovať všetky aktívne signály na I/O jednotiek.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa josko158 » 10 Dec 2018, 18:58

V diagnostike vag-com je vidiet co je stlacene pri navoleni akčných členov v RJ tuším motora. Kanal neviem treba guglit... nedavno som montoval tempomat na golf 4 a pekne vidieť aj stlacenie spojky brzdy a tlacidiel na páčke...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Dec 2018, 19:11

Takže technicky to možné je a tým by som začal. Samozrejme po dôkladnej kontrole zapojenia - aby sedeli čísla pinov a bolo tam napätie. Každý sa utne, treba si po sebe skontrolovať.
A potom ak bude vstup z páčky aktívny, treba rozmýšlať, čo nám to môže blokovať. Spojka, brzda... Atď. Za zmienku stojí aj tip, ktorý napísal joži:
joži napísal:na Fiate ked som dorabal tempomat hoci tam tam fyzicky piny na vstup pačky boli na ECU musel som prehrať mapu za takú ktorá mala povolený tempomat. a popri tom som tam fukol mapu troška pošteklenú, takže stačilo pridať vzduch na turbe.... takže možno nestačí u aktivovať cez diagnostiku možno treba prehrať aj flashku
Aj keď si myslím, že týmto T5 už netrpí. Mapa je jedna pre druh motora (napr. BNZ) a povoľuje sa iba opcia.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Príspevok od používateľa josko158 » 10 Dec 2018, 19:21

Oprava. Nie akčné členy ale blok hodnôt... Tempomat staci iba povolit zadnim kodu ale to ma aj na druhom obrazku ktory sem postol...
0

Napísať odpoveď