Diaľkové k centrálu - všeobecne

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa Edgar » 23 Dec 2018, 22:36

Ahojte, už dlhší čas uvažujem o dorobení diaľkového k aktuálnemu centrálu v aute. Nejde ani tak o pohodlnosť, ale skôr o praktické dôvody, hlavne ak mám obe ruky plné tak pchať kľúče do zámku nie je žiadna výhra.
Našiel som úplne náhodou moduly pre ovládanie cez DO už od 22€ ale až po 80€.
Očakávam od toho iba primitívnu funkciu zamknúť/odomknúť, bliknutie smeroviek taktiež neplánujem zapojiť, vzdialenosť absolútne nerozhoduje, priam by som povedal že čím menšia, tým lepšia. Ovládanie kufra mám kompletne mechanické takže na to by som tú jednotku ani nemohol použiť.
Taktiež očakávam spoľahlivosť, aby sa nestalo že sa mi z ničoho nič auto odomkne (znie to ako paranoja ale na starom Peugeote 405 nám to centrál naozaj robil, a dokonca originálny z výroby), aby mi to nevybilo baterku po napr. týždni státia auta bez štartovania a hlavne aby sa nestalo že by to odomkol niekto iný svojim podobne lacným diaľkovým :D
Je to auto typu "na celý život" (ani nepredám, ani nikto neukradne) takže cielené neoprávnené odomknutie neriešim, kto chce, odomkne tak či tak hocijaké auto.

Ďalej by ma zaujímalo zapojenie. Čo viem doteraz je to, že motorčeky sú buď pneumatické alebo elektrické (mám elektrické) a delia sa ako keby "master" a "slave" čiže hlavný ktorý ovláda všetky ostatné ktoré sa ručne ovládajú nezávisle.
Avšak neviem, či moje konkrétne auto má na centrál nejakú jednotku alebo jednoducho zo zámku master je to proste len rozvetvené na ostatné slave. Konkrétne sa jedná o Chevrolet Aveo 2009.
Ak by to bol druhý prípad tak mi vlastne stačí rozobrať vodičove dvere a zapojiť všetko iba tam, no ak to má vlastnú jednotku tak ju bude treba nájsť a k nej zapojiť jednotku na ovládanie s DO.

Téma nijako nesúri, obzvlášť nie takto cez sviatky, ale vopred ďakujem za odpovede, či to je všetko také jednoduché ako si predstavujem :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa Jirka84 » 24 Dec 2018, 11:07

Díky "volnu" o svátcích a ne zcela konkrétnímu modelu bych začal místo pohádek v TV zde podle roku :wink:
Také Tobě přeji příjemně strávené vánoční svátky...
Jirka
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa Marek1975 » 24 Dec 2018, 11:42

na 80% tam uz mas elektricku predpripravu od vyrobcu - vyvedene konektori, treba pozriet katalog podla vybavy, popripade zabehni k predajcovi a informuj sa tam, cez ich system sa da dopatrat k podrobnym udajom od tvojho auta nakolko sa tieto udaje archivuju, tam ti povedia ci tam mas predpripravu a zozenies tam aj original riesenie zamykania, ktore ti bude montazne sediet
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa elmoto » 24 Dec 2018, 12:48

Zbytocne si tu napisal plno veci ale to najpodstatnejsie nie.

Auto vieme ale nevieme ci tam mas centralne uzamikanie alebo nie
Co to je? No ked zamknes klucom vo vodicovych dverach tak ci ti zamkne elektricky aj ostatne. Alebo manualne musis zamknut vsetky samostatne. Ak mas centralne uzamikanie kup si dialove ovladanie za par eur napojis na zamku vodicovych dveri a hotovo.

Napriklad na poslednych modeloch socka vybava u peugeotu 206 mala uz z vyroby centralne uzamikanie ale orig. dialkovy ovladac s klucom si si musel kupit a dat nacitat ak si chcel dialkove ovladanie.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa Edgar » 24 Dec 2018, 13:58

Ďakujem za odpovede. Samozrejme centrál mám, preto riešim iba diaľkové :roll:
Avšak istý člen fóra mi písal SS kde mi upresnil že ešte som zabudol na to, že treba dať motorček aj do vodičových dverí, lebo teraz tam je len kontakt ktorý pri zamknutí/odomknutí kľúčom urobí iba impulz k ostatným zámkom resp. do RJ a až k tomu pripojiť modul na DO.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa elmoto » 24 Dec 2018, 17:12

Otazka. Mas v aute tlacitko ktore ked stlacis tak ta uzamkne? A ked znovu stlacis tak odomkne. Prípadne samozamika pri rozbehu nad urcitu rychlost. Ak mas v aute central od vyroby tak mas na 99,99% motorcek aj vo vodicovych dverach. Ale Chevrolety nepoznam.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Dec 2018, 00:54

Tlačítka nemám, ale ak sa zvnútra zamkne/odomkne kolíkom na vodičových dverách tak sa zamknú/odomknú aj ostatné
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa elmoto » 25 Dec 2018, 11:13

Ked zamknes kolikom na spolujazdcovych?
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Dec 2018, 12:55

Zo spolujazdcových sa zamknú len spolujazdcové, aj keď ich zamknem/odomknem z vonku kľúčom
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Dec 2018, 12:43

Tak potom aj na dvere vodica domontovat potorcek.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa Edgar » 28 Apr 2019, 23:27

Ahojte, obnovujem túto tému. Za ten čas som sa dostal ku všetkým potrebným informáciám o mojom konkrétnom aute, jednotku na DO a motorček mám už doma, viem aj kde zapojiť smerovky a napojenie trvalého napájania mi napadlo riešiť cez držiak s odbočkou:
poistka do.png
No neviem, ako je riešená poistková skriňa, či je jeden hlavný prívod rozdelený a všetky majú spoločný vstup (resp. 2 vstupy kvôli bezpečnosti), alebo je hlavný prívod privedený len na poistky ktoré napájajú spotrebiče trvale pod napájaním a ostatné sú už istené prívody za relátkami, komfortnou jednotkou atď.
poistky.png
Alebo lepšie povedaná otázka - na jednotku DO je už na kábli poistka 15A (aj sedí lebo motorček okolo 5A a na smerovky je to robené napriamo a to je okolo 8A) tak môžem tento držiak s odbočkou použiť pri poistke na klaksón (15A)? Lebo ten je napájaný stále a prakticky súčasný odber centrálu a klaksónu tam nebude nikdy, čiže mal by to vydržať aj prívod k tej poistke.

Trochu mám pocit že som si aj odpovedal, ale pre istotu sa spýtam :D

Vďaka.

Rozloženie poistkovej skrine:
poistkova skrina.png
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa marioo » 29 Apr 2019, 09:24

Ahoj, kde sa dá kúpiť taký držiak s odbočkou?
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa Edgar » 29 Apr 2019, 09:28

Ak myslíš zo SR, tak napr. FUSION, ale majú len pre mini poistky, inde som nehľadal keďže toto mám priamo tu v KE.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Diaľkové k centrálu - všeobecne

Príspevok od používateľa Edgar » 18 Máj 2019, 19:25

Tak ako obvykle po polroku, diaľkové namontované a funkčné, ďakujem všetkým :applause:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok