Cúvacie senzory

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Cúvacie senzory

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 11 Jan 2019, 21:11

Zdravím.

Nedávno sa mi stala taká nehoda, že som ťukol do svokrového auta a trafil som to presne na senzor. Čo čert nechcel, ten sa zlomil a teraz mi to permanentne píska. kúpil som druhý senzor s tým istým označením, založil ho ale píska to stále. Treba zmazať chybu alebo ako pokračovať ? Inak je to Mercedes model C200 CDI, generácia W203 Saloon model T, r.v. 2007, motorizácia 90kW.

Ďakujem za všetky odpovede.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

speed
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Cúvacie senzory

Príspevok od používateľa speed » 11 Jan 2019, 21:28

Ahoj, si si isty ze je vadny len ten ktory si menil? Ma nejaku indikaciu kazdy samostatne? Mozno by som skusil odpojit aj ostatne ak k nim je pristup.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Cúvacie senzory

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 12 Jan 2019, 01:11

Som si istý. Predtým išli všetky no ten ktorý som "trafil" sa vylomil z nárazníku, zlomilo mi päticu, ohlo všetky kontakty a celé púzdro je prasknuté. Preto som zohnal druhý ale aj po založení to stále píska.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2504
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Cúvacie senzory

Príspevok od používateľa enigma » 12 Jan 2019, 10:12

skús odpájať - pripájať jeden po jeden .... ešte jeden musí byť zlý .... a týmto spôsobom nájdeš ktorý to je ....
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Cúvacie senzory

Príspevok od používateľa Milos66 » 12 Jan 2019, 10:15

Ak sú origo montované z fabriky určite to ide cez riadiačku. Teda asi bude nutnosť to dať odblokovať cez diagnostiku.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
ALEKO526
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 16:15
Bydlisko: Dúbrava, okres LM
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: Cúvacie senzory

Príspevok od používateľa ALEKO526 » 12 Jan 2019, 11:14

Diagnostikou prejsť pamäť chybových závad resp vymazať, u niektorých značiek je potrebný aj reset, na MB neviem. Ak bol poškodený aj konektor, treba ho dobre skontrolovať a rozmotať izoláciu celého zväzku a vyskúsaľ káble na ťah, dosť častý jav je aj to, že piny sa tvária v konektore dobre a po zasunutí sa silou posunú do zadu.
0
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
*MADE IN CZECHOSLOVAKIA ♥ 1918-1992*
ДLEKΩ.™

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2504
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Cúvacie senzory

Príspevok od používateľa enigma » 12 Jan 2019, 16:42

Milos66 napísal:Ak sú origo montované z fabriky určite to ide cez riadiačku. Teda asi bude nutnosť to dať odblokovať cez diagnostiku.
aj aftermarket majú vlastnú riadiačku .
0

rumy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 38
Kontaktovať používateľa:

Re: Cúvacie senzory

Príspevok od používateľa rumy » 08 Jan 2022, 21:06

ahojte kedze je tu vlakno o cuvacich senzorov tak nebudem zakladat nove a rovno sa spytam tu..
mam ford transit 2014 kde su original cuvacie senzory aj jeho jednotka ..bohuzial sa deaktivovala lebo nastala chyba.
pouzil dom obd diagnostiku zistil som ze je poskodeny predny reproduktor pre cuvacie senzory..
a teraz je otazka na odbornikov..
aby som si nic nedokazil zvazujem ze kaslem na ten repracik
ze staci ked mi na displeji ukazuje prekazku.. no ale problem je ten ze system vyhodnoti ze reproduktor je poskodeny a deaktivuje ho.. cize repracik je 50ohm 0,5W myslite si ze ked pouzijem odpor 50ohm tak oklamem ten system?
plus dalsia otazka nakolko ako som pisal ze nemam origo repracik tak doma som nasiel 8ohm 1w ked som ho pripojil tak system naskocil ale ako nahle niekto presiel okolo senzorov tak vyhodilo zase chybu ze reproduktor nefunkcny.. myslite si ze ked som dal 8ohm repracik ze ho mohlo odpalit?
este ked som voci kostre meral tie dva kable ktore idu do repracika tak jeden po otoceni kluca mal 12V a druhy mi ukazaloval voci kostre cca 4V..
nemam od toho schemu tak sami proste tazko zistuje ci je tam vobec dobre to napatie ci nahodou nieco nezoskratovalo a nemalo by tam byt tych 12V..
ale iste je jedno ked som mal tam 8ohm fungovalo do vtedy kym niekto nepresiel oklo senzorov repracik mal hlasit ale v tu chvilu vyhodilo zase tu chybu s nefunkcnym reproduktorom..
dakujem za rady
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Cúvacie senzory

Príspevok od používateľa Dolfi » 08 Jan 2022, 21:20

Skús doplniť ten repráčik odporom (39R) na približne 50 Ohm a uvidíš. No bude to pískať výrazne slabšie. (Síce sa mi nezdá, že by RJ až tak kontrolovala každý odoberaný prúd, no čert vie. Totiž to, do 8 Ohm repráčika tečie asi 6x väčší prúd).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

rumy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 38
Kontaktovať používateľa:

Re: Cúvacie senzory

Príspevok od používateľa rumy » 08 Jan 2022, 21:34

takze je to jasne odpalil som repracik :) nevadi a ak by som dal iba 50ohm odpor moze sa nieco stat? mohol by som poskodit parkovaciu ecu?
0

Napísať odpoveď