Octavia 3, same sa stiahnu okna

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa misocko » 10 Aug 2019, 20:00

ahojte
mam O3, priemerna vybava, elektricke okna, start s klucom, 2016, kupena z bazaru pred rokom, 90t km.
Po tom co ho manzelka nechala umyt (asi pred mesiacom ) u nejakej firmy (mam aj blocek) vnutro auta, samy a zadara umyli aj vonkajsok..., som na druhy den rano nasiel auto s ulne stiahnutymi oknami. Nejako velmi som to neriesil, neprsalo, mam Zeder.
Auto bolo zaparkovane urcite so zatiahnutymi oknami, mimo dosahu kluca, zamknute. Ak by aj umyvac mal v tom prsty, zeby ho chcely slohnut, asi by to nespravil okato hned prvy vecer....
Dnes rano pridem k autu a okna do polovice stiahnute.
Neriesil niekto nieco podobne? predpokladam chybu riadiacej jednotky okien kedze obcas sa mi okna spravaju divne - idu automaticky na doraz az na druhy pokus. Neviete ci sa tam da dorobit spinac ktorym odstavim stahovanie okien? zatial sa mi nechce riesit vymenu nejakej riadiacej jednotky.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Aug 2019, 20:14

misocko napísal:Neviete ci sa tam da dorobit spinac ktorym odstavim stahovanie okien?
Najjednoduchšie asi priamo "vypínať" poistku pre okná. Len ju treba vybrať a namiesto nej napichnúť FASTONy s káblami, na ktorých bude poistka v sérii s vypínačom/relé. Len asi to po každom naštartovaní bude hlásiť chybu.
Alebo sa napojiť z poistkovej skrine na vetvu aktívnu až po naštartovaní, napojiť na ňu cievku relé a tým relé spínať prívod do poistiek okna, to by bolo aj komfortnejšie.
Všetko sa to dá urobiť bez zásahu do zapojení, stačí držiak na poistku s odbočkou a FASTONy podľa typu poistky.
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa Samanko » 10 Aug 2019, 22:14

Imho v ovladacom elemente bude zatecene nieco, vyfukaj to vzduchom alebo nechaj riadne uschnut alebo nieco ..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa misocko » 10 Aug 2019, 22:17

no skusim zistit kde je ta riadiaca jednotka na okna (dnes uz ma vsetko kurna svoju riadiacu jednotku)
este ma napadlo ze som to nemal odvtedy napichnute na PC , tak zajtra pozrem ci tam nieco nesvieti
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa juraj77 » 10 Aug 2019, 22:19

Misocko
dá sa riadiaca jednotka resetnúť ?
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
ALEKO526
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 16:15
Bydlisko: Dúbrava, okres LM
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa ALEKO526 » 10 Aug 2019, 22:40

Najskôr bude celé ovládanie okien v komfortke, kde asi nezistíš nič, napichni na diagnostiku, ulož, pomaž chyby a prípadne nakonfiguruj všetky okná, stretávam sa s tým, že decká zvyknú rozhodiť automatiku, resp. odobraté dvere pri búračke a pod.
0
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
*MADE IN CZECHOSLOVAKIA ♥ 1918-1992*
ДLEKΩ.™

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Aug 2019, 22:53

Samanko napísal:v ovladacom elemente bude zatecene nieco
To na ktorom aute sa dajú otvoriť okná bez kľúča? V spínači by som chybu vylúčil hneď.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa misocko » 10 Aug 2019, 23:08

ked sa nad tym trochu zamyslim, neviem ci som pocul rano pri odomykani skutocne odomknutie
ak nie , mohol by to byt spinac zamku vo dverach, ktory zopol, odomkol auto a ako ostal zopnuty, tak stiahol okna...(skusim tam vyfukat tu vlozku zamku ktora je tu dokonca schovana pod krytkou aby to bolo esteticke a zrejme sa tam moze drzat voda
samotne spinace na stahovanie okien to samozrejme byt nemohly.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Aug 2019, 23:25

Čiže keď máš odomknuté auto tak Ti to ide aj bez kľúča?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa misocko » 10 Aug 2019, 23:47

no myslim (neskusal som zatial na O3), ze je to tak ako na Fabii1. Ked odomknem klucom v zamku (nie dialkovym) a drzim ho otoceny na odomknutie , tak sa otvoria okna. ked naopak zamknem a drzim , tak sa zatvoria - takto sa kalibruje chod okien po vybrati baterky.
To iste funguje aj ked odomknem a drzim tlacitko odomknutia / zamknutia na dialkaci avsak bez kalibracie.

tlacitkami na klasicke otvorenie / zatvorenie okien to ide iba so zapnutym zapalovanim a par sekund po vytiahnuti klucika zo zapalovania
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa Edgar » 11 Aug 2019, 00:07

Aha už teraz chápem ako si to myslel. Ale to by sa voda musela cez zámok dostať až do vnútra do dverí aby to mohlo zopnúť.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa enigma » 11 Aug 2019, 07:57

Edgar napísal:
Samanko napísal:v ovladacom elemente bude zatecene nieco
To na ktorom aute sa dajú otvoriť okná bez kľúča? V spínači by som chybu vylúčil hneď.

opel Vectra C / Signum .... bez problémov spustím a zdvihnem okná aj keď kľúč nie je v spínačke .
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa mr.dred » 11 Aug 2019, 08:55

misocko napísal:...mohol by to byt spinac zamku vo dverach...
mohol aj nemusí. Pokiaľ nie je zámkový mechanizmus poškodený - vylágrovaný, býva oveľa častejšia závada v polámaných káblikoch v gumenej prechodke - punčoche medzi dverami a karosériou. Treba skontrolovať aj to a u všetkých dvier.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 17:15
Bydlisko: Trenčín
Vek: 24

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa AnoNym1337 » 11 Aug 2019, 09:47

misocko napísal:ked sa nad tym trochu zamyslim, neviem ci som pocul rano pri odomykani skutocne odomknutie
ak nie , mohol by to byt spinac zamku vo dverach, ktory zopol, odomkol auto a ako ostal zopnuty, tak stiahol okna...(skusim tam vyfukat tu vlozku zamku ktora je tu dokonca schovana pod krytkou aby to bolo esteticke a zrejme sa tam moze drzat voda
samotne spinace na stahovanie okien to samozrejme byt nemohly.

Presne toto som riešil ale na 1 ovci bola zlá vložka zámku na ktorej boli dorazy uthnutne takze sa pretáčala no ak je to 3 ovca tam tento problém nebude nakoľko kľúčom nezamykaš ale diaľkovým videl by som to na komfortku mám prax v autorizaku škoda a mali sme tam tu 3 ovcu čo sa hral typek v blave cca rok dozadu na ponorku taká tmavošeda combi no a tam bolo všetko zatečene vymenili sme komfortku ako tak to išlo keď tam bola stará zatecena komfortka to auto si robilo čo chcelo sťahovalo okna blblo radio uzamykanie klíma a všetko okolo toho
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa Edgar » 12 Aug 2019, 03:53

AnoNym1337 napísal: tam tento problém nebude nakoľko kľúčom nezamykaš ale diaľkovým
(schválne nenapíšem každé ale iba skoro každé) auto sa dá otvoriť aj kľúčom len má na zámku krytku. Veď keby sa vybila baterka alebo pokazil centrál už by neotvoril auto.
0

AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 17:15
Bydlisko: Trenčín
Vek: 24

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa AnoNym1337 » 12 Aug 2019, 11:25

Edgar napísal:
AnoNym1337 napísal: tam tento problém nebude nakoľko kľúčom nezamykaš ale diaľkovým
(schválne nenapíšem každé ale iba skoro každé) auto sa dá otvoriť aj kľúčom len má na zámku krytku. Veď keby sa vybila baterka alebo pokazil centrál už by neotvoril auto.
to viem že maju krytku a pod nim je vložka no myslel som to tak že to nieje tento prípad
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa misocko » 12 Aug 2019, 17:41

Ano mam krytku, zamok nepouzivam. Navyzera vsak nejako zateceny a funguje normalne-skusal som klucom normalne v zamku. V chybach iba jedna niekde v canbuse, nieco s velkym odoberanym kludovym prudom. Zatial budem zamykat zeder a nebudem nechavat penazenku v aute ani v robote na strazenom parkovisku.
0

Používateľov profilový obrázok
ALEKO526
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 16:15
Bydlisko: Dúbrava, okres LM
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa ALEKO526 » 12 Aug 2019, 20:28

Konfiguracia polohy okien spravena?
0
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
*MADE IN CZECHOSLOVAKIA ♥ 1918-1992*
ДLEKΩ.™

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa misocko » 12 Aug 2019, 20:58

hej (mozem pozriet aj cez notas, v sobotu....), bez toho nefunguje automaticke stiahnutie, vytiahnutie okien a to mi ide (vecsinou)
ale zistil som ze skodovka ma nejaky problem prave s riadiacou jednotkou na okna a casto sa stava ze okna nefunguju alebo funguju blbo, len som nikde nenasiel ze by same stahovali okna.
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Octavia 3, same sa stiahnu okna

Príspevok od používateľa Victorio » 13 Aug 2019, 16:05

Na Renault Clio (r.2002) sa dá zatvoriť okno iba ! vodiča aj pri vypnutom zapaľovaní resp. hneď po vypnutí, ale iba zatvoriť, ostatné nie. Potom to už nereaguje. Ale Octavia môže mať úplne iné nastavenia a elektroniku
Dávnejšie som opravoval ten spínač na ovládanie, lebo to robilo podobné podivné veci, buď sa nedalo zatvoriť alebo sa otvorilo, problém bol v spínači, pri troche šikovnosti sa dá opraviť, ja som mal taký typ, kde bola doštička DPS a napichnuté kontakty, ktoré sa časom uvoľnili.
Nepamätám si už čo som s tým robil ale určite rozobral, a asi aj prepájkoval.
Ak je tam zatečená voda tak tipujem že toto robí problém. za predpokladu že spínače sú vo dverách, nie na hlavnom tuneli.
0

Napísať odpoveď