Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Sep 2019, 21:44

Ahojte, kamarátovi prestali ísť elektrické okná (má len vpredu) na Fabii 2 aj z vodičovej aj spolujazdcovej strany. Ako prvé sme dali dole tapacír, skontroloval som spínače, vyčistil som tie vodivé gumy (to isté ako v diaľkových ovládačoch k TV), stále nič... Keď sme odchádzali tak som zo srandy na spolujazdcovej strane skúsil okno a to išlo (no z vodičovej vôbec nič, ani spolujazdcové). Veľa ľudí mi povedalo že je to v káblovej priechodke, tak dnes som ju stiahol a boli pretrhnuté 2 silové a jeden signálový kábel. Všetky som zapajkoval no zase išlo len spolujazdcové okno zo spolujazdcovej strany... Nejaké rady? Ostatné káble boli OK, miestami síce nalomená izolácia ale boli vcelku... Neviete čo by som mal ešte skúsiť?
0

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa Ilija » 13 Sep 2019, 22:05

Relátka, ovládajúca jednotka... ?
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Sep 2019, 22:57

Mne hlavne nedáva zmysel ako to že z vodičovej strany to nejde ani na spolujazdcové okno, keď sú tie spínače paralelne... A je tam riadiaca jednotka, lebo má to aj automatický dojazd podľa stlačenia spínača. Dokonca aj to zo spolujazdcovej strany funguje. Kamarát nakoniec objednal nové spínače na vodičovú stranu a keď to nebude tým tak už neviem. Všetko ostatné vo dverách funguje.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa misocko » 14 Sep 2019, 00:12

zacal by som tym ze strcim kluc do zamku dveri, otocim a drzim odomknutie - okna musia zist dole
potom otocim a drzim zamknutie - okna musia vyjst hore
vylucis chcybu spinacov.
neviem ako v tomto , ale nasiel som na nete ze u O3 sa vyslovene pokasle riadiaca jednotka ktora ma na starosti okna
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa dudoo » 14 Sep 2019, 10:29

Pokiaľ sa nemýlim, tak Fábie fíčuru ovládania okien kĺúčom v zámku nemajú. Mal som F3 Ambition a tam už je zámok zaslepený a ani automatický dojazd tam nebol.

Problém najčastejšie v prechodke medzi dverami polámané káble, v stĺpiku (ak sa nemýlim) je konektor, niekedy býva zatečený a má skorodované kontakty.

Ovládacie spínače po častom používaní strácaju presnosť a zaberajú len na určitom mieste pohybu ovládacej páčky až nakoniec prestanú fungovať úplne.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Sep 2019, 10:33

Kontroloval si prechodky v oboch dverách ?
Edgar napísal:Ostatné káble boli OK, miestami síce nalomená izolácia ale boli vcelku...
takto sme bojoval so zámkami na M. Vito - niektoré káble vyzerali byť v poriadku aj na ťah a predsa boli vnútri niektoré žilky na viacerých miestach potrhané a silne zoxidované.
Spájkovať drôty v pančuche / prechodke nemá význam, po chvíli sa znovu zlomia. Pokiaľ je na dverách konektor, treba napojiť nové káble na protikuse priamo na piny a dľžku zvoliť tak, aby sa spoje dali vtiahnuť pod palubku. Je to papračka, ale káblovanie snáď nechceš meniť celé :rolleyes:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa misocko » 14 Sep 2019, 12:04

dudoo , zaslepeny , myslis toto?
Prílohy
krytka zamku.png
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa Edgar » 14 Sep 2019, 13:43

misocko napísal:zacal by som tym ze strcim kluc do zamku dveri, otocim a drzim odomknutie - okna musia zist dole
potom otocim a drzim zamknutie - okna musia vyjst hore
Toto sme skúšali ako prvé po prezretí poistiek ale nič, no tiež mi potvrdil že jeho Fabia to nikdy nemala.
dudoo napísal: v stĺpiku (ak sa nemýlim) je konektor, niekedy býva zatečený a má skorodované kontakty.
Skontrolované lebo konektor som odpájal a pripájal - nič...
mr.dred napísal:Kontroloval si prechodky v oboch dverách ?
Nie. Ale u spolujazdcových malá pravdepodobnosť, menej časté otváranie, repráky tam idú, okno už tiež, zrkadlo tiež, zamykanie tiež. V podstate to isté ide aj na vodičových okrem celého ovládania okien :D
mr.dred napísal:niektoré káble vyzerali byť v poriadku aj na ťah a predsa boli vnútri niektoré žilky na viacerých miestach potrhané a silne zoxidované.
mr.dred napísal:Pokiaľ je na dverách konektor, treba napojiť nové káble na protikuse priamo na piny a dľžku zvoliť tak, aby sa spoje dali vtiahnuť pod palubku. Je to papračka, ale káblovanie snáď nechceš meniť celé :rolleyes:
Presne tohto som sa obával. Ale nemám šajnu ako to riešiť "na kolene" v záhrade lebo už na zapajkovanie je tam zlý prístup...
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa dudoo » 14 Sep 2019, 20:56

misocko napísal:dudoo , zaslepeny , myslis toto?
JJ, to je presne ono. Nikdy som túto metodu však nepoužil, a keď sa mi vybila baterka v DO, tak sa to stalo na mieste, kde som mal aj druhý kľúč a tak som použil ten.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Sep 2019, 21:30

Zozen si schemu okennych spinacov k tvojmu autua meraj. Potom to uz bude jednoduche lokalizovat chybu.

Ja som na mojej mazde 6 nasiel takto chybu po 30 min. Vedel som kdea kedy ma byt napatie. Bez schemy som nemal sancu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa Atlan » 15 Sep 2019, 11:09

Mat vasu istotu ze tam su len spinace... Budu tam relatka res cela jednotka v dverach, a medzi sebou komunikuju bud lim bus alebo can bus.

V kazdom pripade vin cislo a zohnat schemu. To vyriesi vela.
0

arimn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Sep 2019, 20:15

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa arimn » 15 Sep 2019, 20:20

měl jsem podobný problém s oknem u spolujezdce na Roomsteru.
Byli přerušené kabely u připojovacího konektoru u obou dveří.
Dohodl jsem se s mechanikem na novém kabelu u spolujezdce, řídící elektronika je však u řidiče a tak to nepomohlo.
Kabel u řidiče spravil mechanik tak, že použil dráty z vyřazeného kabelu.
Poznámka:
po rozpojení konektoru a jeho připojení se startuje zřejmě nouzový režim a okno chvilku fungovalo i při přerušených drátech.
Kvalita kabelů - hrůza a děs
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nefunkčné sťahovanie okien Fabia 2

Príspevok od používateľa Edgar » 17 Sep 2019, 19:35

Atlan napísal:Mat vasu istotu ze tam su len spinace...
Jasné že to má riadiacu jednotku, ale po výmene spínačov to už funguje :thumbup:
Ďakujem všetkým zúčastneným za rady, našťastie nemuselo dôjsť k celej prerábke kabeláže v priechodke :applause:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok