Oprava Garmin napajacieho kabla GTM26

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Oprava Garmin napajacieho kabla GTM26

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Okt 2019, 13:15

Cavte,

Mam ku garmin GPS kabel aj s trafic prijimacom model GTM26 a pretrhol sa tam kde som to zakruzkoval.
garmin cable.jpg
Novy kabel z ciny (snad bude prijimat trafic) stoji okolo 20€, len to cakanie...

https://www.ebay.ie/itm/Garmin-GTM26-Nu ... XQUY1Q9fTJ

Tak by som to skusil najprv opravit a ak sa nepodari, tak kupim druhy.

Mate neaky napad ako to opravit? Nemam sajnu kolko kablikov tam vnutri bude kvoli tomu trafic prijimacu.

Moje napady su taketo:
1. Opatrne to so ziletkou rozrezat (ak to vobec pojde), zapisat si ktory kabel je kde priletovay na koektor, odstrihnut poskodenu cast kabla a znovu zaletovat kabliky, "zakrytovat" a cele to zaliat dvojzlozkovym lepidlom. Takto som opravoval napajanie pre NB, no ziletkou rozrezany kryt nesadol dobre lebo to tam bolo nanovo cinovane, tak ten kryt tam bol nakrivo a je to skarede, aj droty neboli prese na povodnom mieste, tak si myslim ze ten ziletkou rozrezany kryt tam nesadne zase.

2. Odstranit ten kryt az po kontakty konektora. Odstraneny kryt zahodit. Odstrihnut poskodenu cast kabla a znovu zaletovat kabliky. Z niecoho vytvorit formu pre kryt konektora (sadra, vosk a pod...), (len take 3D pismeno L) a zaliat konektor aj s kablom dvojzlozkovym lepidlom.

3. Z neakeho stareho USB kabla (starsie fotaky mali taketo kable na prepojenie s PC) odstrihnut tento konektor aj s kuskom kabla (odstrihnut konektor aj z GPS kabla) a spojit len kabliky a pouzit zmrstovacie buzirky ako izolaciu medzi kablikmi a potom to cele dat do jednej zmrstovcej buzirky.

4. Kupit takyto skladaci koektor a zaletovat tam kabliky (neviem ci sa takyto konektor predava a ci sa kabliky z takehoto skladacieho konektora casom nevytrhnu)

Ako by ste to vy opravili? Ktory z tychto mozosti sa vam vidi najlepsi? Alebo mate dalsi napadd ako to opravit? Casu mam dost, takze babrat sa stym to by mi nevadilo. A nastastie aj keby som to nedokazal opravit, Cina to isti nakolko v EU tie kable stoja okolo 20-30€ + 10-20€ postovne (ebay) a aj to su vsetku pouzite, teda zase sa to moze v kratkej dobe pretrhnut. Radsej preferujem novy.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Oprava Garmin napajacieho kabla GTM26

Príspevok od používateľa misocko » 19 Okt 2019, 14:08

moznost 3 alebo 4. Kabliky tam budu 4 , klasicke USB
0

skapo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 08 Jan 2016, 10:03
Vek: 56

Re: Oprava Garmin napajacieho kabla GTM26

Príspevok od používateľa skapo » 19 Okt 2019, 16:34

Ved sa jedna o bezny uhlovy mini USB, takze odstrihnut a napajkovat ako pise misocko.
0
Kto sa hraje, ten nehnevá!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oprava Garmin napajacieho kabla GTM26

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Okt 2019, 21:24

Asi to bude najjednoduchsie a najlacejsie riesenie. Dakujem za rady.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok