Jeep Commander - zapojenie autoradia

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Jeep Commander - zapojenie autoradia

Príspevok od používateľa TomasNM » 12 Nov 2019, 14:50

Pani,

Dostal som poziadavku na prepojenie 3rd-party autoradia do Jeep-a pomocou adaptera na klasicky konektor ISO 10487 (A+B).
Majitel sa stazoval, ze radio sa ani nezapne.
Tak som pozrel na kabelaz a v originalnej kabelazi chyba pripojenie na cerveny kabel (myslim, ze to je +12V od kluca).
Tak som pripojil cerveny spolu so zltymi a tak sa to aspon zaplo, nezavisle od kluca.
Dalsi fakt je, ze nejde do repro zvuk.
Z klasickeho konektora su 4 vystupy (4 pary) na jednotlive rohy. U tohto su vsak iba 4 zily na mieste, kde by mali byt pripojene reproduktory.
Hladal som zapojenie toho Jeep konektora, avsak som vygooglil asi 3 verzie zapojenia toho isteho konektora, ale ani jedna sa nezhoduje s realitou.
Su tam dva vodice, ktore myslim ze by mohli mat nieco spolocne s CAN-Bus.
Je mozne, ze radio sleduje aktivitu zbernice a podla toho vyhodnoti zapnuty kluc (a preto tam chyba cerveny vodic)?
Na poziciach, ktore by mali byt pre reproduktory, som nameral iba rastuci odpor (mozno nejaka kapacitna vazba niekam).
Zatial je este predpoklad, ze tie repro vodice idu do zosilovaca, to ale nemam overene.
Povodne radio funguje ako by fungovat malo - 4 kanaly, zapne sa s klucom.

Nasiel som toto:
https://www.jeepz.com/forum/cherokee-co ... -help.html -nezhodny
http://www.wkjeeps.com/wk_audio_pinouts.htm -nezhodny
https://www.justanswer.com/dodge/3867v- ... dodge.html -nezhodny

Auto je Jeep Commander, 3.7 v6 benzin, 2005/2006.

Nema niekto radu, ako to rozbehat?
Prílohy
Original zainstalovany konektor zozadu
Original zainstalovany konektor zozadu
Original zainstalovany konektor
Original zainstalovany konektor
Original zainstalovany konektor
Original zainstalovany konektor
Original zainstalovany konektor zozadu
Original zainstalovany konektor zozadu
Zapojenie adaptera
Zapojenie adaptera
Zapojenie adaptera
Zapojenie adaptera
0

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Jeep Commander - zapojenie autoradia

Príspevok od používateľa troodon » 12 Nov 2019, 18:06

civilizovane znacky maju uz v rokoch 2005+ urcite spustanie po zbernici, jeep sice civilizovana znacka nieje ale predpokladam ze sa tiez prebudza po CANe.

Na dorabku šuvix radii sa pouzivaju spacial prevodniky co sniffuju zbernicu alebo sa to na hulvata spravi tak ze sa odchyti niekde inde v aute spinane napatie - nikdy sa nespaja trvale a spinane plus kvoli bezpecnosti, odberu prudu atd.

repro kable su standardne tahane ako krutena dvojlinka pre kazdy kanal a maju podobne farby napriklad bielo/zelena + zelena, bielo/zlta+zlta.. podla tejte schemy pohladaj 4 pary kablov s rovnakym prierezom a budes vediet kam mas prepinovat repro.

podla fotiek kable na repro budu tie zelene, fialove, sive a biele dvojice v adaptery a v aute ktore su to tak si premeraj odpor predpokladanych parov, ak tam bude odpor zodpovedajuci odporu cievky reprakov napriklad 2R tak budes vediet ze to su repro kable.
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Jeep Commander - zapojenie autoradia

Príspevok od používateľa TomasNM » 13 Nov 2019, 10:19

Preco by mali byt radia s beznym konektorom suvixy?
Toto mi akosi unika, ale budiz...

To, ze sa nikdy zlty a cerveny nespaja, tiez nevidim ako bezpecnostny problem (ved to ide cez poistky).
Skor problem s nechcenym vybitim baterky, ked to nechas hrat.

Ten sedy konektor je original, co trci z auta. Su tam iba 4 vodice, nie 4 pary!
Ci je to krutene alebo nie neviem posudit, hned za konektorom to mizne v obale.
Tie 4 pary su na bielom konektore, ktory je kupovany adapter.
Ako som spominal, meral som na tych styroch vodicoch odpor, krizom-krazom, ale nikde som nic rozumne nenameral.
Nameral som iba Megaohmy s rastucou tendenciou (zrejme nejaky kondenzator je tam po ceste).
Prave problem je v tom, ze pary z adaptera nemaju na druhej strane polovicu vodicov pripojenu.
0

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Jeep Commander - zapojenie autoradia

Príspevok od používateľa troodon » 13 Nov 2019, 10:44

tak je potom este mozne ze do toho ide iba audio signal a po ceste niekde je zosilovac ale potom by som predpokladal ze tam pojdu tienene dvojlinky aspon - mozno ak sa da trosku obnazit ten obal ci ti nieco nenapovie kabelaz.
Ale zosilovace sa skorej pouzivali u premiovych konfiguracii kde si si lepsiu audio zostavu vybral - neverim ze toto je ten pripad.
Nepoznam tieto znacky tak neviem jednoznacne povedat.

Zaklad je zobudit radio, ak treba po CANe napriklad a potom skusit pomerat na skope vystupy, pustis nejaky testovaci signal z CD/USb a podobne a meraj vystupy ci nenatrafis na ten signal.

tie 4 kabel nemoze to byt tak ze auto ma len predne repraky ?
zeleno/modry + zeleno/fialovy
bielo/oranzovy? + bielo/modry

tie dva 5+6 su canbus
zaujimave je ze podla pinoutu by tie 4 repro kable mali byt na poziciach pre zadne repro aj farby by priblizne sedeli.
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Jeep Commander - zapojenie autoradia

Príspevok od používateľa joži » 13 Nov 2019, 11:42

Ahoj. nemá ten povodný audiosystem zosilňovač vzdau v kufri na pravej strane pod tapacirmi?

Riešil som na P506SW modelovy rok 2014 problem že radio nehralo. Cely multimedialny system je rozdeleny na Radio a zosilnovač. Radio zo zosilnovačom komunikuje cez CAN bus a aj ovladanie hlasitosti ma na starosti zosilovač. a prepojenie z radiom tam bolo nasledovne, +12V -12V remote, CAN bus + a - a dva reprovystupy (4kable)
Radio cez tieto reprovystupy posielalo signal do zosilnovača, ked som ich odpojil zo zosilnovača a pripojil na reprak reprak ticho hral, ale nemenila sa intenzita hlasitosti pri otačani knobom ovladania.
Ak je toto podobne a je tam zabudovany zosilnovač tak s hociakym inym radiom to nerozchodiš, Musiš nadviazať komunikaciu caz CAN zo zosilnovačom.
U toho peugeota bol problem v kostre na zosilnovači vypadavala a zosilnovač prestal hrat uplne
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Jeep Commander - zapojenie autoradia

Príspevok od používateľa TomasNM » 13 Nov 2019, 11:56

So zosilovacom som neratal, ked som bol pri tom.
Samozrejme ak by tam bol, tiez by som cakal tienene kable.
Nahradne radio som zobudil bez CAN tym, ze som ho pripojil natrvalo.
Skusim to cez vikend zmerat osciloskopom, ak sa k tomu dostanem (nie som majitelom).
Ak tam je zosilovac, tak dufam mu ten CAN nebude chybat pre aktivaciu.
Auto ma stvorkanal, to som overil s povodnym radiom. Funguje balance aj fader.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok