Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • z├ímena predradn├şka pre T5 a T8

z├ímena predradn├şka pre T5 a T8

V┼íetko ─Źo s├║vis├ş so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

z├ímena predradn├şka pre T5 a T8

Odosla┼ąod plantae » 25 Okt 2019, 21:51

ahojte, chcem sa sp├Żta┼ą, ─Źo by sa stalo, ke─Ć sa pou┼żije pre ┼żiarivkov├║ trubicu T8 elektronick├Ż predradn├şk ur─Źen├Ż pre trubice T5 a naopak. v├Żkonovo zhruba sedia.
konkr├ętne, predradn├şk Philips hf-r 114-35 TL5 EII 1x 14/21/28/35 a trubica T8 60cm 18w
a ─Źo keby to nesedelo v├Żkonovo, napr. predradn├şk Osram quicktronic profeseional QTP8 2x36, 2x38 a 2 trubice philips master tl5 he 28w/830
vdaka
plantae
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 1
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2018

Re: z├ímena predradn├şka pre T5 a T8

Odosla┼ąod Dolfi » 26 Okt 2019, 15:28

Odpove─Ć na tebou polo┼żen├ę ot├ízky nie je a┼ż tak├í trivi├ílna. Probl├ęmom je, ┼że parametre line├írnej ┼żiarovky s├║ dva, prioritne pr├║d a potom nap├Ątie, (povedzme napr├şklad pre 40 W ┼żiarivku je to 400 mA a 100 V). No a v├Żrobcovia tieto parametre ├║spe┼íne taja. Preto, ak ich niekde n├íjde┼í a bud├║ (takmer) zhodn├ę pre ┼żiarivku T5 aj pre ┼żiarivku T8, m├┤┼że┼í ich zameni┼ą. (Ot├ízna je e┼íte kompatibilita ┼żeravenia oboch typov trub├şc, no tam nepredpoklad├ím ve─żk├ę rozdiely).

No a v┼íeobecne sa d├í poveda┼ą, ak bude pr├şkon na ┼żiarivke v├Ą─Ź┼í├ş, bude viac svieti┼ą a viac sa opotrebov├íva┼ą. A zas naopak, nedostato─Źne nap├íjan├í ┼żiarivka bude slabo svieti┼ą a a┼ż sa nemus├ş cel├í zap├íli┼ą.
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 10364
Vek: 66.93
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod zipaj » 26 Okt 2019, 17:35

s predradn├şkom z ekonomickej ┼żiarovky 11W som dlhodobo prev├ídzkoval 18W trubicu (asi 10 rokov, v kuchyni 1 zo 4 trub├şc v svietidle) a nebol s t├Żm probl├ęm, trubica zapa─żovala okam┼żite, ostatn├ę som mal zapojen├ę cez tlmivky 36W do s├ęrie a jednu cez 20W samostatne, ak by to malo by┼ą naopak (predradn├şk s vy┼í┼í├şm v├Żkonom), asi bude treba privin├║┼ą zop├ír z├ívitov na v├Żstupn├║ tlmivku, induk─Źnos┼ąou a frekvenciou je dan├Ż v├Żkon predradn├şka (samozrejme tranzistory to musia vydr┼ża┼ą). A ─Źo sa t├Żka nap├Ątia na zap├ílenej trubici, je to ve─żmi z├ívisl├ę od v├Żrobcu a hlavne veku trubice, be┼żne sa to l├ş┼íi aj o viac ako 50% pri rovnakom type trub├şc.
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2662
Vek: 44.5
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod Dolfi » 27 Okt 2019, 11:03

Nedalo mi to, a aj pre vlastn├║ zvedavos┼ą som sa pok├║sil pozrie┼ą aspo┼ł na jeden pr├şpad:

- magnetick├Ż predradn├şk pre max. 40 W T8 ┼żiarivku d├íva 430 mA. (Tak┼że na ┼żiarivke bude ├║bytok nap├Ątia ─Źosi pod 100 V).
- Philips dokonca netaj├ş parametre svojej 28 W line├írnej ┼żiarivky T5, (vi─Ć.: https://www.lighting.philips.sk/prof/tr ... EU/product ). A tam je menovit├Ż pr├║d ud├ívan├Ż 170 mA, (tak┼że na ┼żiarivke bude ├║bytok nap├Ątia asi 175 V). Zvl├í┼ítne, ale pre─Źo neveri┼ą v├Żrobcovi.

Tak┼że z├íver, asi by t├í 28 W ┼żiarivka od Philips-a na tom 430 mA predradn├şku dlho nevydr┼żala.
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 10364
Vek: 66.93
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Nasp├Ą┼ą na Blika─Źe a optika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist