OLED display

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

OLED display

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 22 Aug 2016, 14:33

Dobrý deň,

Uvažujem nad kúpou tohto displaya: http://www.tme.eu/sk/Document/4bfad5c19 ... 8A-RGB.pdf Chcel by som sa spýtať, to mám na display dať +3,3V aj -17V ? A v časti 8 tie obrázky napájania ma zaujal ten horný, kde je len 3,3V. Znamená to, že tých -17V nie je povinných?
Ďalej, pred inicializáciou, a po vypnutí displaya je v DS písané vypnúť Vcc. Tým je myslené skratnúť proti zemi, nechať plávať, alebo čo?

A zaujímalo by ma, akým konektorom sa to zapája k DPS?
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: OLED display

Príspevok od používateľa datam » 25 Aug 2016, 15:37

Takže asi si nečítal priložený dokument dostatočne.

3,3V je napájanie MCU (teda nejaké procesora čo sa stará o komunikáciu radiča a externej zbernice)
17V je napájanie budiča pre OLED. Takže bez tohto napájania síce bude MCU komunikovať ale nič sa nezobrazí.

Tie dve zapojenia sú tam hneď aj popísané.

Prvé iba s 3,3V je verzia ktorá má zabudovaný DC/DC menič na 17V a toto napätie si robí sám.
Druhé je vedrzia bez tohto meniča a tak je potrebné toto napájanie doviesť z externého zdroja.

Pri druhej verzii je dokonca uvedené že sa jedná o "optional" teda nejaké voliteľné resp. zákazkové prevedenie kedy sa toto napájanie využíva na vypnutie displeja ale aby MCU bežalo (teraz ma nenapadá rozumné využitie ale určite sa nájde nejaká elektronika kde je to potrebné). Napríklad niečo čo prejde do standby módu ale má sa to rýchlo zobudiť. :agree:
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: OLED display

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 25 Aug 2016, 16:25

Hop, takže aj 17V chce kladných. Tým ste mysleli, že existujú dve verzie displaya? Na tme majú len jeden s daným počtom pixelov http://www.tme.eu/sk/details/dep160128a ... 0128a-rgb/ .
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: OLED display

Príspevok od používateľa datam » 30 Aug 2016, 14:29

Tento modul osobne poznám tak len dedukujem z datasheetu. Ten nestojí za veľa takže otázok je viecej ako odpovedí. Možno sa tu niekto ozve čo to mal v rukách.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok