IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa sentido » 03 Jan 2017, 22:37

Zdravim ludia,

po dlhom case som prisiel znova otravovat :) - potrebujem radu.

Urcite ste uz poculi o pojme IR blaster (hodne videonavodov o tom sa da najst na YouTube). Je to vlastne o jednduchy IR-transmitter na audio-vystupe zvukoveho hardwaru v zariadeni (v smartfone). Jedna sa o dve bezne dostupne IR-diody (ake sa pouzivaju v DO), ktore su spojene protipolmi dohromady a pripojene na stereo 3.5mm jack konektor medzi L a R kanal (GND zostava nezapojeny). Potom si stiahneme z internetu nejaku appku ako je napr. ZaZa Remote do smartfonu (ja mam HTC Desire X so systemom Android) a potom mozme pouzivat svoj smartfon ako nahradu za DO.

Po "ubastleni" mi vsetko fungovalo hned na prvy sup. V hore zmienovanej appke som si nasiel kategoriu LG TV a nastavil som vsetky povely krok za krokom tak, aby tato appka mohla detekovat subor IR prikazov asi spomedzi viacerych tabuliek pre LG.

Kedze to fungovalo tak som sa rozhodol dokoncit IR blaster uplne - jak sa patri. Takze som zatmelil kontakty konektoru a zmrstovaciou buzirkou som to este cele "stiahol". Za paru hodin som siel otestovat znovu IR blaster, ale zrazu prestal fungovat. Pri testoch na webkamere to preblikne iba sem tam - iba nahodne - prakticky vobec. Ak pustim MP3 prehravac v smartfone, tak na IR-diodach je badat nejaku nenapadnu aktivitu - trochu malo to preblikuje (digitalna kamera snima aj infracervene spektrum ziarenia takze sa to da kontrolovat napr. aj webkamerou v PC).

Takze som to cele zase rozobral, odblankoval buzirku, odrezal po stranach tmel (ci teda skor to bolo nejake gumove lepidlo) a premeral. Bol tam zly kontakt, konkretne na 3.5mm jack konektory. Po ocisteni a pajkovani nanovo, som este pre istotu znova odmeral zapojenie. Vsetko bolo OK. Lenze stal to nechce nefungovat. Rozoberanie bolo zbytocne. Nepochopitelne! Mozno v prvom pripade bol zly kontakt a v druhom pripade som uz odpalil IR diody. Podla datasheetu nejakej tej "beznej" IR-diode je max. teplota nejakych 300'C po dobu 3 sekund, takze ak si clovek neda pozor pri pouzivani trafopajky tak... ehm... :oops: Inac si to vysvetlit naozaj neviem.

Chcem sa hlavne opytat, ake IR diody kupit. Chystam sa totizto znova "ubastlit" IR-blaster. Aky silny moze byt zhruba audio-vystup v smartfonoch a podla coho sa mam orientovat pri kupe dvoch novych IR diod ? Kupit radsej mensie a slabe IR diody so slabsim odberom alebo klasicke 5-6mm diody, ktore sa pouzivaju bezne v DO ? Niekde som totiz cital aj to, ze "IR blaster" ma len kratky dosah (1-2 metre), kedze z audio-vystupu pre sluchadla sa nejaky horibilny vykon neda ocakavat (napatie do IR diod, ktore ich rozsviecuje). Poznam jedine vlnovu dlzku IR diod (najbeznejsich typov z DO) a to je 940nm.

Diky vopred za vsetky vase navrhy, rady, postrehy, tipy, nazory, atd. :P

[1] https://es5pwn.files.wordpress.com/2015 ... ematic.png
[2] http://www.rtfms.com/wp-content/rtfms-com/IMG_3761.jpg
[3] https://www.quora.com/How-do-I-make-an- ... roid-phone
[4] http://rtfms.com/episode-4-turn-your-ip ... remote.htm
[5] https://www.youtube.com/watch?v=V4I2kmtFhl8
[6] https://jumpjack.wordpress.com/2008/05/ ... -waveform/ (strana 3)

Obrázok
0
Naposledy upravil/-a sentido v 04 Jan 2017, 09:21, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 04 Jan 2017, 08:26

To nemáš správnu aplikáciu ten čo postavil toto zapojenie má vlastnú knižnicu pesničiek ktoré keď prehráš zadáš jednotlivý kód na ovládači.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa sentido » 04 Jan 2017, 09:05

To si nemyslim. Skor ten co to vymyslel, ma pripravene uz hotove zvukove vzorky (wave sample) namodulovaneho analogoveho audio-signalu pre vystup log.1 a log.0. Tieto potom uklada na vystup zvukovej karty v rade za sebou podla potreby.

Uplne v pohode by sa dal napisat jednoduchy program (ale naco ked uz ho niekto napisal za mna), ktory softwarovym modulovanim analogoveho audio-signalu vytvara vlastne hranaty digitalny priebeh, pre potrebu vysielania logickych jedniciek a nul na IR diody. Vid odkaz cislo [4] a dnes pridany pre istotu aj odkaz cislo [6], ktore v dotaze som uviedol... v ktorych sa da vidiet priebeh signalu na zvukovej karte (IR-receiver aj IR-transmitter). Takze postacuje kod IR v binarnom tvare (resp. v hex) stiahnuty z tabuliek konkretneho zariadenia (TV, SetTopBox, DVD ercorder, atd.) na internete. Tychto "app" je velmi vela a ja proste neverim, zeby si toto niekto iba tak vymyslal aby to potom nefungovalo. Mozno to nieje dokonaly sposob (digitalny signal vysielany analogovo so spustou sumenia), ale funguje to. Mozno to zerie i bateriu... ale na potreby alebo na otestovanie TV techniky je to dobra vec.

Napokon dost jasne som napisal ze to aj fungovalo, ale po zatmeleni zrazu zo zahadnych pricin prestalo. Skusal som to aj na inom telefone, ale tiez to tam teraz nefunguje.

//// EDIT:

Tak som to ubastlil znova zo zakupenych novych suciastok, ale nefunguje to. Povodny stereo-jack 3.5mm bol zniceny (ten najjemnejsi posledny pin ku ktoremu vedie medene tenucke "stebielko" alebo lanko bol zniceny). Srnka netusi, co sa stalo. Asi som mohol dlhsie kolaborovat po prvy krat, kym to este fungovalo (hral som sa s telkou asi len 2 minuty, prepinal kanaly, pobehoval v MENU TV, menil hlasitost... zapinal a vypinal som TV... vtedy vsetko fungovalo).
0

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa sentido » 04 Feb 2017, 16:02

Tak poradi niekto please ? Vraciam sa k tejto teme po mesiaci znova kedze mam chvilu cas sa s tym hrat.

Mam v rukach uz dalsi telefon (Huawei P8 Lite), ale nefunguje to na nom. Nefunguje to ani na dalsich dvoch telefonoch na ktorych som to skusal. Youtube alebo aj Google su plne navodov ba dokonca s praktickymi ukazkami fungovania (ZaZa Remote appka pod Androidom). Tak preco to nefunguje mne ?!

Zprva to fungovalo, co je mi tiez zahadou. Mozno tam bol nejaky skrat :). Mozno to chce skusit ine zapojenie. Mozno uz v novych smartfonoch je pouzita zvukova karta 192kHz a netreba to takto zlozito zapojovat a dalo by sa to zapojit aj voci GND a nie medzi lavy a pravy kanal kvoli dosiahnutiu vyssiej frekvencie nez len 44.1kHz (standardna nosna frekvencia beznych zvukovych kariet). Stale som nic nenasiel na internete o mojom probleme NEfungovania.

Mohlo by to fungovat napr. podla tohto zapojenia ? V zapojeni su IR diody normalne pripojene proti GND avsak s pouzitim jednoducheho jedno-tranzistoroveho zosilovaca s malou tabletkovou 3V bateriou CR2032.
0

stanleyv
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 51

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa stanleyv » 04 Feb 2017, 23:37

Možno strelím blbosť , ale nemáš len stíšený zvuk pre danú aplikáciu a preto ti to nejde?
0
Ak nakupuješ často na ebay, Banggood, Aliexpres a pod., tu sa zaregistruj a môžeš ušetriť:
https://www.bonusway.cz?r=6361768

„Jediná druhá šance, kterou máme, je udělat stejnou chybu podruhé.“
David Mamet

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa sentido » 05 Feb 2017, 00:27

ee na to som uz pozeral :) ale diky :)
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa misocko » 05 Feb 2017, 10:52

Pozor na supacke jacky. Trochu ich prehrejes pri pajkovani a uz stracaju kontakt. Potom to uz neda ostre hrany pripadne uplne vypadavaju pulzy a nejde to.
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa dudoo » 05 Feb 2017, 14:12

Skús si skontolovať či ti tie IR diódy aspoň svietia. Potom môžeš vylúčiť problém zapojenia.
..Klasickou kamerou s CCD snímačom...
0

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa sentido » 05 Feb 2017, 16:54

Diky chlapi, ale vsetko som uz skusal co ste poradili.

Kontakt je tam 100% spolahlivy, kedze som to viac krat preveroval multimetrom a samozrejme aj s pohybovanim kablov alebo mackanim jack-konektoru. Okrem toho uz mam druhy telefon a tiez pre istotu aj druhy pokus napajkovania druheho stereo jacku 3.5mm kupeneho z obchodu a dokonca s novymi IR diodami (ako som pisal vyssie).

IR diody nesvietia, ale to neznamena ze je problem v zapojeni, nakolko diody su funkcne na externom napajani tzn. ze svietia. Pri pouziti v smartfone uz bohuzial ani len neprebliknu ako pri predoslom mojom smartfone - vtedy aspon sem-tam zablikali ('Zaza Remote' appka pod Androidom) pri posielani IR kodov (testovane na webkamere k PC), ale v novom smartfone uz ani to nie.

Skusim to v pondelok asi cez jedno-tranzistorovy zosilovac ako na hore uvedenom odkaze [3] vybudeny 3V tabletovou bateriou, kde IR diody sa zapojuju proti zemi, takze neviem ako to bude fungovat. Pretoze tam by sa mal vyuzivat zrejme aj minusovy signal (protichodny signal) v sinusoide z opacneho kanala... kym totiz pada "vlna" nadol, tak z druhej strany v tom case prichadza opacny signal a IR dioda potom "blika" zvlast aj pri hornej a zvlast aj pri dolnej "vlnke" (44.1kHz x 2). Neviem ako to presne funguje. Viem len ze musia byt pouzite dve IR diody aby bolo mozne dosiahnut frekvenciu 60kHz (vid odkaz cislo [4] - kde mam podozrenie, ze na obrazku zapojenia IR diod je zltym pismom zle naznacena kratka/dlha nozicka, ktora neni v sulade s katodou/anodou, ktore su zasa vidiet vo vnutri priesvitajucich diod), teda na striedacku medzi dvoma audio-kanalmi. Ak by bola pouzita iba jedna dioda resp. iba jeden kanal (lavy napriklad) potom by to slo len vzdy na 44.1kHz a to je asi malo na IR transmitter. Hm a sice... ved... ono by sa to dalo zapojit aj do 1 IR diody, spolu, neviem preco to je takto vymslene sprosto. Faktom zostava, ze vsetky videa a navody na internete pouzivaju prave toto zapojenie... zeby bolo nespravne ? Hmmm...
0

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa lucky62 » 05 Feb 2017, 17:35

Otázka je, aké veľké napätie je na výstupe toho audiokonektora...
Taká Infra LED potrebuje cca 1,2V... Ideálne by bolo pozrieť na to osciloskopom...

Niekde som videl aj taký trik - anti-paralelne zapojené LED sa nepripoja proti zemi, ale jedným koncom na výstup ľavého kanála, druhým na výstup pravého kanála. Keď sa do jedného kanála pustí signál s opačnou polaritou než do druhého (obvykle to tak je), bude na diódach dvojnásobné napätie než keď sú zapojené proti zemi... Môžeš to vyskúšať...
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa sentido » 05 Feb 2017, 19:11

@lucky62:
- ale ved presne tak ako opisujes, to je zapojene aj teraz... dve IR diody ktore niesu zapojene ani paralelne na seba, ani po seriovej linke za sebou, avsak paralelne proti sebe (ich protipolmi)... tym padom dosiahneme toho, ze raz blikne jedna a raz druha dioda... neviem ci to je tak poriesene kvoli vyssiemu vykonu vyzareneho infra ziarenia alebo ci je to tak kvoli dosiahnutiu vyssiej frekvencie... podla mna to tak nema byt, alebo to mozno s tymto zapojenim funguje len na iPhone smarftonoch, aj ked vsetky dostupne navody na internete presviedcaju, ze prave aj na Androide toto zapojenie musi fungovat...

- stale este "dumem" nad tym, ze ako je mozne, ze mi to po prvy krat vsetko fungovalo :) podla mna som vtedy prepalil nejaky kontakt v jack-konektori a tym padom sa konektor dostal do skratu... lenze uz neviem (uz to nemam ako zistit) kde presne vznikol skrat, kym to este fungovalo... bojim sa tie IR diody zapojit na priamo, aby nedoslo k nejakemu skratu... niesom bars dobrym elektrikarom totiz a aj v priechodnom smere maju IR diody sotva 1ohm ? cize je to vlastne skrat... tam by sa mali pripojovat 20ohm aspon sluchadla... a ked tam ja zapojim IR diodu v priechodnom smere 1ohm, tak aby sa nieco neodpalilo... alebo ptam ripojim 10kR rezistor proti zemi ako ochranu ? napriklad medzi lavy kanal a GND jeden rezistor 10k a medzi pravy a GND tiez jeden rezistor 10k a potom normalka IR diody jak do napajania pripojim obidve na L a R kanal proti GND (v podstate to iste co aj v odkaze cislo [4] z mojho dotazu - kde som si nie isty obrazkom, ktory tam ten typek uviedol - je tam asi zle pismom naznacena katoda a anoda)

- momentalne to mam zapojene tak, ako v mojom dotaze na zaciatku vlakna:
Prílohy
IMG_20170205_192527_.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa lucky62 » 05 Feb 2017, 20:38

To je presne fotka tvojho IR blastera?
Môžeš dať link, kde si kupoval tie LED?

Lebo mám podozrenie (podľa farby), že sú to tzv "Receiving" IR LED, ako to číňankovia označujú... inými slovami foto-dióda alebo foto-tranzistor... Tu napríklad..
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa Ado_PO » 05 Feb 2017, 21:30

Zameral by som sa na úroveň výstupného signálu z každého modelu telefónu, totiž EU sa zaviazala chrániť ludské zdravie aj tým že prikazuje výrobcom na všetkých oficiál mobil importoch do EU softvérovo omedziť hlasitosť, alebo ju po určitom čase stlmiť ak je výstup nad určitým limitom. Ja mám len blbú S6511 a tá ma vždy pri pripojených slúchadlách upozorní na fakt prihlasného posluchu ak jej vypeckujem nad istú hranicu.
Takže ak
podla mna to tak nema byt, alebo to mozno s tymto zapojenim funguje len na iPhone smarftonoch, aj ked vsetky dostupne navody na internete presviedcaju, ze prave aj na Androide toto zapojenie musi fungovat...
a ich autormi sú osoby mimo EU kde toto nariadenie neplatí a firmvér neobsahuje takéto obmedzenia, tým to zrejme fungovať bude za predpokladu že audio koncový stupeň v ich telefónoch je dostatočne skratu/blbuvzdorný a má dosť výkonu.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa sentido » 05 Feb 2017, 21:45

@lucky62:

Ale nieee... kupoval som ich ako nie "foto diody" (fotocitlive diody, priechodnost iba v jednom smere a to ovplyvnena infracervenym spektrom) ale kupoval som ich ako "IR diody ktore sa pouzivaju v beznych DO s vlnovou dlzkou 940nm"... naviac ten nas miestny elektro-shop vlastni moj kamos, takze by ma tam isto neoklamali... jedine ze by sa poplietli a dali by mi fotodiodu ? Predavac (kedze kamos nebol v praci v den mojho nakupovania) sa ma dokonca pytal ci chcem cire alebo fialove diody. Vzal som teda fialove. Aj to mi bolo podozrive, ze vlastne ak "vysielas" (trasmit) infracervene svetlo, tak tienidlo nehra ziadnu rolu. Ak vsak potrebujes prijmat (receive) infracervene ziarenie, tak vtedy hra tienidlo (filter farebneho spektra) aku-taku rolu a moze mat za nejakych podmienok aj vyznam jeho pouzitie :).

Tak ale odmerial som to... ked meriam odpor s pomocou multimetra na 2kΩ stupnici, tak do diod tecie prud a rozsvieti sa jedna i druha dioda (cez webkameru v PC) podla toho ako zapojim + a - hrotov multimetra. Akurat sa mi nezda jedna vec a sice ze ich rozsvietenie z kludoveho stavu do plneho "zhavenia" trva nejaku pol sekundy cca, maximalne sekundu, pricom pokial ja viem, tak svietiaca dioda by mala svietit naplno okamzite po privedeni napajania. A nie zhasinat a rozsviecovat sa jak 50 rocna "vybojka". Ale moze to byt aj chybou webkamery napriklad.

Meral som tiez priechodnost prudu resp. velkost odporu, ozarovanim mojich dvoch diod pomocou ineho DO, stlacenim a podrzanim nahodneho tlacidla... prilozil som tesne blizko seba prednu cast DO a moje dve diody a testoval som... len dufam ze to ziarenie vychadzajuce z DO je tiez 940nm... :) no hadam ze ano ked sa jedna o univerzalne programovatelne DO. Prechodovy odpor diod sa nijak nemenil, ak som stlacal (a podrzal) tlacidlo na spominanom univerzalnom DO nasmerovanom priamo na moje dve diody. Odpor bol vzdy konstantny, cize fotodioda to asi nebude.

@Ado_PO:

Ale ono to islo... po prvy krat ked som to narychlo ubastlil este na starom smartfone (HTC Desire X) tak vsetko fachalo do pohody. Normalne som sa hral s mojou LG TV asi 2 minuty. Potom som to siel poriadne prerobit, prepajkovat, zaliat tmelom, a od toho casu to uz neslo nikdy, v ziadnom telefone. Tak som to spravil komplet cele nanovo s novymi zakupenymi suciastkami a zase nic... nefunguje. To je mi zahadou :). Chyba bude asi v zapojeni. Nezostava mi uz asi nic len risknut to zapojit to do skratu takpovediac. Alebo tam hodit nejaky odpor aspon pre istotu. Lenze tym padom bude vyzareny vykon infrecerveneho spektra slabsi.
0

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa lucky62 » 05 Feb 2017, 22:58

Ja to zajtra vyskúšam.. Mám nejakých 50ks IR LED nedávno kúpených odtiaľto..
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa Ado_PO » 05 Feb 2017, 23:11

No môžem len špekulovať že si mal ako prvé LED s malým prúdom a odpiekol si ich. Potom sa ti pošťastilo kúpiť LED na väčší prúd, ktoré už nevybudil žiaden telefón.
Snažil som sa nájsť na webe kritiku na takýto "jednoduchý až to bolí" nápad využiť výstup slúchadiel na budenie IR LED na...
Našiel som len jeden príspevok na instructables kde sa prispievateľ e5frog zamýšľa nad tým prečo tvorca návodu napísal len 2x 940nm infrared LED. A potom rozvinul svoj príspevok o ďalšie medzi sebou súvisiace veci. Aby som nebol za vymyselníka: http://www.instructables.com/id/DIY-Inf ... hone-iPod/
Dokonca je v tej diskusii aj odkaz na patent tohto pomyselného nápadu z 2005ho.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa sentido » 05 Feb 2017, 23:14

@lucky62:

OK super, daj vediet potom ako si dopadol. Ja asi zajtra vyskusam ak bude cas a nezabudnem, tak ako som pisal vyssie, zapojenie cez tranzistory na tabletovej baterke 3V, len sa obavam ze sa nebudu otvarat, ak bude slabse alebo naopak velmi hlasne volume :) - nastavit volume v takom pripade moze byt dost skuska nervov :).

Ono inac ja som predtym nepouzill "fialove" diody. Ked som to testoval prvy krat, tak som si vypajkoval z dvoch starych nepouzivanych (ale funkcnych) DO dve IR diody a tie boli cire - tu som sa trosku obaval, ze jedna z nich bude mat menej pouzivany typ vlnovej dlzky aky sa dakedy pouzival davnejsie alebo sa este sem tam asi aj pouziva v niektorych DO, ale v pohode to bolo... zrejme museli byt obidve diody s rovnakou vlnovou dlzkou (940nm standardnych) nakolko to predtym aj chvilku fungovalo.

@Ado_PO:

Nie neodpalil som ich. Tie prve diody. Nakolko som sa s tym par dni este hral potom. Strasne ma to sralo, ze to zrazu prestalo fachcit. Testoval som to neustale na webkamere napr. pustenim hudby v smartfone a pri "bass" efektoch bolo vidiet bliknutie IR diod. Takze fungovat fungovali si myslim aj nadalej. Vsetko zatial smeruje k nevhodnemu zapojeniu. Musel som tam mat vtedy asi nejaky skrat proti GND vdaka ktoremu to chvilku fungovalo, hmm...

Co sa tyka spolahlivosti alebo profesionality vyhotovenia, tak samozrejme ze je to schema typu "zazrak ze to funguje" :) a sam som to niekde vyssie pripominal :). Lenze ked to funguje tolkym ludom a ked je toho plny internet, tak preco to nefunguje zrovna mne ?! Daj si to vyhladat na Youtube napriklad a najdes ozaj vela navodov... napriek tomu ze dnes za internetom sedi kazde decko a nie len kockate hlavy a inzinieri, tak aj napriek tomu je tam toho velmi vela... teda na to... aby to bol len cisty nezmysel... musi to podla mna fungovat aspon ciastocne. Ved hore zmienovana "Zaza Remote" appka ma specialne na toto "driver" ci teda podporu, aby s tymto audio-vystupom do IR diod dokazala fungovat ! :)
0

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa Ado_PO » 06 Feb 2017, 00:00

Dobre páni, viac už teda nemám čo dodať, čo som chcel napísať som napísal.
Držím prsty aj palce k úspešnému rozbehaniu a budem už len za diváka.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa mac26 » 06 Feb 2017, 12:51

a co detekcia sluchadiel? ked to je pripojene, vypne sa repro? skusil by som tam dat nejaky odpor voci zemi
0

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

Re: IR blaster (transmitter) pre smartfony - funguje vam to ?

Príspevok od používateľa sentido » 06 Feb 2017, 13:42

Jasne ze ano, hlavny reproduktor sa vypne a v stavovej liste pribudne symbol pripojenych sluchadiel.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok