ovladnie motorcekov cez opticky kabel

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

palot
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08 Júl 2017, 23:46

ovladnie motorcekov cez opticky kabel

Príspevok od používateľa palot » 15 Júl 2017, 11:29

Prosim Vas potrebovla by som ovladat asi 8 motorcekoc cez opticky kabel pomocou joistika jedna sa o podvodny dron s 2 kamerami aby som to mohol sledovat na pocitaci
ako na to alebo mohol by to niekto zostrojit ?

od OT prečistil, hlásenia uzavrel Merák 2.8.2017 o 20:05
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ovladnie motorcekov cez opticky kabel

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Júl 2017, 16:35

Moja vestecka gula mi ukazuje, ze chces nieco cez tie kamery na dialku sledovat a natacat to tymi motorcekmi. Ale viac tam uz nevidim.
Presne popis co chces z toho dronu urobit. Na co to chces vyuzivat. Na aku dilku chces nieco sledovat. Potom budeme vediet poradit.

správa od zakladateľa témy:
pomocou tohoto maleho dronu by som chcel ponorit a prichytit prepravny lodny kontainer z lode na hladine k potopenej lodi a napustit kompresorom vzduch d o tohoto kontainera s tym ze tento vzduch vytlaci vodu z kontainera a vytvory tak vzduchovy vankus pomocou ktoreho dostanem na hladinu potopene plavidlo
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

palot
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08 Júl 2017, 23:46

Re: ovladnie motorcekov cez opticky kabel

Príspevok od používateľa palot » 15 Júl 2017, 19:59

romiadam napísal:Moja vestecka gula mi ukazuje, ze chces nieco cez tie kamery na dialku sledovat a natacat to tymi motorcekmi. Ale viac tam uz nevidim.
Presne popis co chces z toho dronu urobit. Na co to chces vyuzivat. Na aku dilku chces nieco sledovat. Potom budeme vediet poradit.
Tento maly dron by som chcel pouzit na prichytenie a ponorrenie prepravneho lodneho kontainera z lodi ktora je na hladine. Tento kontainer prichyti k potopenej lodi kde sa po prichyteni do kontainera napusti vzduch z kompresora. Tento kontainer vytvory vzduchovy vankus kde potopene plavidlo sa dostane na vodnu hladinu .
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: ovladnie motorcekov cez opticky kabel

Príspevok od používateľa martin knocik » 15 Júl 2017, 21:20

Pochybujem že by na suchozemskom slovensku niekto s tym mal skusenosti. Aj ked tuším pred 10 rokmi na Elosyse bola miniponorka s kamerou a dialkovym ovladanim po kabli a hosteskou v neoprene a ludia si mohli vyskusat joystickom ovladat ponorku v akvariu.

Ak máš zbytočných viac ako 1600€, tak http://www.scubadiving.com/underwater-d ... ate-easily
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ovladnie motorcekov cez opticky kabel

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Júl 2017, 22:15

Tento maly dron by som chcel pouzit na prichytenie a ponorrenie prepravneho lodneho kontainera z lodi ktora je na hladine. Tento kontainer prichyti k potopenej lodi kde sa po prichyteni do kontainera napusti vzduch z kompresora. Tento kontainer vytvory vzduchovy vankus kde potopene plavidlo sa dostane na vodnu hladinu .
Vidim ze si tu novy. YToto je forum hobby elektronikov. Ty chces od na hi-tech vyrobok. Kazdy tu na fotre ma to svoje zamestnanie a elektronika je pre nas len hobby pre volny cas, ktoreho nikto z nas nema dost.Nemyslim si ze sa tu niekto najde co ti to urobi z dronu.

Odporucam ti sa obratit na firmy co sa s podobnymi vecami zaoberaju (male vyskumne ponorky s kaerou) a prediskutovat to s nimi,
Ty potrebujs uz nieco hotove, len to prisposobit pre svoje potreby.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alois

Re: ovladnie motorcekov cez opticky kabel

Príspevok od používateľa alois » 16 Júl 2017, 10:50

Veľkosť a typ toho "podvodného" dronu?
Súčasné ovládanie?

Okrem toho dron pevne uviazaný na "hocičom" má chabú manévrovateľnosť. Jedna otočka a vytvoříš slučku....


romiadam: ja by som odpovedal, že:

1. to je skôr výskum a vývoj nového zariadenia na priemyselné použitie, takže zadarmo to asi nebude a nie je to bastlenie za 3€ na hodinu s trafopájkou a merákom....
2. vymýšľať vymyslené treba tiež zaplatiť...aj v Číne.
3. okrem toho toto sa dá v stojatej vode, alebo s minimálním prúdom. Vzduchové vankúše sú známe, ale uchytiť ich s "podvodným" dronom je už trožku ťažší oriešok. Nehľadiac na to, že viditeľnosť pod vodou je tiež zaujímavá.....


A okrem toho, niečo takéto bez homologizačných skúšok si môžeš používať ak tak ako rát doma v jazierku.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok