Usb camera na av

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Usb camera na av

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 01 Okt 2017, 21:20

Zdravim mam usb kameru respektive minimikroskop a mam este aj prenosny displaj ktory ma av vstup asi 7". Je nejaka moznost zapojit ten mikroskop zapojit cez av-in? Nejakou redukciou? Slo by to? Ci to chce aj nejaky softvare co to prehraje. Funguje mi to na mobile i na pc ale cez apku. A chcem to este na tom displeji. Diky
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Usb camera na av

Príspevok od používateľa Marek1975 » 01 Okt 2017, 22:12

USB - digitalny signal
AVI - analogovy signal

"Narvat" USB do chinch konektora asi tazko, aj ked na ebay su nejake take veci, ale ci to niesu iba vyhodene eura tak to neviem...
Aj keby to slo, tak USB ti poskytuje obraz vo vysokom rozliseni, pokial ho dajako natlacis do AVI tak rataj z vyraznou degradaciou signalu / obrazu / rozlisenia, co je pre mikroskop nepripustne, nakolko naco ti bude mikroskop ktory produkuje nekvalitny vystup? asi k nicomu.

Moja rada na zaver, nebud lenivy a nechaj to zapojene v PC / Notebooku , podla mna nebudes lutovat, alebo ak sa ti chce v tom vrtat, tak rozober ten display, pohladaj videoprocesor a skus to napojit tam , ak to pojde
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

alois

Re: Usb camera na av

Príspevok od používateľa alois » 02 Okt 2017, 06:27

Nič nerozoberaj, to je vtákovina.

Videosignál mikroskopu je digitálny signál upravený na prenos dátovou linkou, takže na priamo sa do žiadneho procesoru monitoru nepripojíš.

Najschodnejššie riešenie je, existuje prenos AV cez WiFi. Čiže tvoj MT bude prístupový bod vysielajúci obraz cez aplikáciu a druhá strana je "iba" prímač, ktorý signál prerába na AV. Ale stojí to peniaze!

Lacnejšie je si kúpiť mikroskop od číňana, ktorý má priamo AV výstup bez možnosti pripojenia na USB.

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Usb camera na av

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 02 Okt 2017, 07:55

Aha no skoda alebo to ešte nejako skombinovať cez pc s vystupom av cez kabel predsa ušetrim o dosť viacej miesta to by slo myslim
0
Naposledy upravil/-a Rockn_Rolla v 02 Okt 2017, 08:22, upravené celkom 1 krát.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Usb camera na av

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Okt 2017, 08:17

Rozmyslam, naco je dobre obraz tahat z PC do toho prenosneho televizorika, ked si to mozem pozriet rovno v PC :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Usb camera na av

Príspevok od používateľa Marek1975 » 02 Okt 2017, 11:57

alois napísal:Nič nerozoberaj, to je vtákovina.

Videosignál mikroskopu je digitálny signál upravený na prenos dátovou linkou, takže na priamo sa do žiadneho procesoru monitoru nepripojíš.

Najschodnejššie riešenie je, existuje prenos AV cez WiFi. Čiže tvoj MT bude prístupový bod vysielajúci obraz cez aplikáciu a druhá strana je "iba" prímač, ktorý signál prerába na AV. Ale stojí to peniaze!

Lacnejšie je si kúpiť mikroskop od číňana, ktorý má priamo AV výstup bez možnosti pripojenia na USB.
alois, nemyslel so to tak, ze to ma hned rozobrat, ale principialne, je nasnimany obraz digitalny a aj sa spracovava v tom mikroskope digitalne, rovnako aj ten podruzny display co ma tak pracuje systemom prevodnika A/D, chip displeya nepracuje s analogovym signalom ale digitalnym, uz si pochopil naco narazam?
Kazdy prevod signalu z digitalnej urovne na analogovu a opacne znamena jeho kvalitativnu degradaciu a pri mikroskope je to nezelanym javom.
K prenosu Av / WiFi - tiez nastava urcita miera degradacie signalu nakolko prevodnik vo WiFi tiez konvertuje vstupny obrazovy signal z analogu na digital.

este som nasiel jeden link zo zaujimavym setom a nie za zlu cenu

img:

Obrázok

link:
https://dabdeal.com/collections/clothin ... -endoscope
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

alois

Re: Usb camera na av

Príspevok od používateľa alois » 02 Okt 2017, 12:51

Toto je pravda: .....prevodnika A/D, chip displeya nepracuje s analogovym signalom ale digitalnym,.....

Ale tá USB kamera posiela komprimovaný tok dát, preto je v PC codek XY. Vieš, či je to MP2, MP4, H264, H264+, H265, H265+ a.t.ď.? Ten monitor pracuje bez následnej komprimácie....

Tá kamera je HD? a ten monitor je X*Y riadkový. Ak je to externý k DVD do auta, tak je to zase niečo iné aj s formátom. Preto som napísal, že asi na priamo CPU-CPU to tak ľahko nepôjde.

Čiže mikroskop za 12€ a viac s AV výstupom. To WiFi ti zase vlezie do PC, ale nie do TV monitoru.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok