Benq mp720p

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

DJMichal007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 30 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Fiľakovo
Vek: 37

Benq mp720p

Príspevok od používateľa DJMichal007 » 25 Dec 2017, 19:38

Ahojte.Dostal som projektor Benq mp720p a chcel by som si ho spojazdnit.Je tam zhorená lampa a vystrelený top247yn.Inak vyzerá že mu nič nieje.Stiahol som si aj service manual.Len som sa nejako nedočítal na aké napätie ide lampa, chcel by som ho prerobiť na led.
Viete mi niekto napísať ako sleduje prítomnosť lampy (teda okrem spínača) a ake napätie ide zo zdroja pre lampu?
Ďakujem za prípadné odpovede.
https://elektrotanya.com/benq_mp720.rar/download.html
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Marek1975 » 25 Dec 2017, 19:52

postni ten manual sem, nakolko tam neviem ani kde ma kliknut
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

DJMichal007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 30 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Fiľakovo
Vek: 37

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa DJMichal007 » 25 Dec 2017, 20:07

Prepáč ale nejde to sem postnúť, nakoľko to má cez 15MB.Ale stiahnuť to ide, len treba troška počkať .

Podarilo sa mi stiahnuť tie kde sú schema.
Prílohy
Najprv píše procesing
Najprv píše procesing
A potom get manual
A potom get manual
.archivetempMP720_C304_Schematics Drawing.pdf
(113.5 KiB) 65 stiahnutí
.archivetempMP720_C318_Circuit Operation Theory(1).pdf
(1.39 MiB) 60 stiahnutí
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Marek1975 » 25 Dec 2017, 22:02

takze podme po poradi... Ak by si chcel nahradzat kus za kus - link je tu : https://www.projektory-lampy.sk/lampy/b ... SoQAvD_BwE

podme k napajaniu, nasiel som nieco v scheme, ale skus to pre istotu porovnat, ci som sa nesekol - ci je to blok napajania lampy, ak je to ono, tak je to riesene dost vysokym napajanim, teoreticky sa to da prerobit - nemal by s tym byt problem
Prílohy
napajanie?
napajanie?
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Dec 2017, 22:07

Som zvedavý, ako sa Ti na kolene podarí vyrobiť lampu z LEDky. Snažil som sa o to aj ja, vyriešil som to kúpou novej lampy.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Marek1975 » 25 Dec 2017, 22:10

Drakoush napísal:Som zvedavý, ako sa Ti na kolene podarí vyrobiť lampu z LEDky. Snažil som sa o to aj ja, vyriešil som to kúpou novej lampy.
tak nejako si myslim aj ja, nakolko led a vybojka su 2 odlisne veci.... nevravim, ze sa to neda, ale ja osobne by som to riesil vymenou... je to tak ako keby si prerabal CRT monitor na LCD... jedinu vec, ktoru z toho pouzijes je asi tak sietova snura :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Dec 2017, 22:16

O to ani nejde, dá sa to. Len musíš čip LED napratať do rovnakej lampy a aby mala rovnaký svetelný tok v rovnakom kuželi...
A potom záleží od optiky a od spôsobu projekcie a od všetkého možného, investuje do toho kopec času a peňazí a času a peňazí a nervov a nervov... A čo ja viem čoho ešte a výsledok nebude stále dobrý. Ono totiž tá lampa nie je len výbojka, je to aj reflektor.

Teraz s prepáčením rozdrbeš napájanie lampy, aby to bolo kompatibilné s LED. To nie je len napájanie, to je aj monitoring funkcie výbojky a kadečo. Aspoň tento benq to určite má, lebo som taký mal. A čo ďalej? Zase to budeš prerábať na xeón?

Kúp si do toho lampu a hotovo. Ja mám v epsone už tretí rok, stále ide a má niečo cez 500h z celkových ca. 2000, na ktoré je projektovaná. Aj tak zistíš, že to nie je len tak, lebo ak nemáš dobré plátno a miestnosť uspôsobenú na pozeranie projektora, tak telka bude vždy lepšia. A čo to raz za rok vytiahneš pri nejakej príležitosti, tak Ti lampa vydrží až až a za 50€ máš problém vyriešený :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

DJMichal007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 30 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Fiľakovo
Vek: 37

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa DJMichal007 » 25 Dec 2017, 22:53

Marek1975 napísal:takze podme po poradi... Ak by si chcel nahradzat kus za kus - link je tu : https://www.projektory-lampy.sk/lampy/b ... SoQAvD_BwE

podme k napajaniu, nasiel som nieco v scheme, ale skus to pre istotu porovnat, ci som sa nesekol - ci je to blok napajania lampy, ak je to ono, tak je to riesene dost vysokym napajanim, teoreticky sa to da prerobit - nemal by s tym byt problem
No to čo si našiel je sieťové napájanie, zaujímalo ma prečo vystrelilo to ic top247yn.Blok samotného napájania lampy je za hlavným zdrojom.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Dec 2017, 23:00

Preťaženie, skrat...?

Veď treba sa tomu povenovať. Dať tam nový IC, zapojiť projektor cez žiarovku a skúšať.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

DJMichal007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 30 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Fiľakovo
Vek: 37

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa DJMichal007 » 25 Dec 2017, 23:05

Drakoush.JA chápem že by som mal zachovať svetelný tok a tiež uhol svietenia.Nechcel som prerobiť samotnú elektroniku ale prispôsobiť led k tej elektronike.A ak by to nebolo naozaj uspokojivé tak by som kúpil lampu.Len neviem kde si videl za 50€, našiel som len náhradu za 90€ a to bez modulu.
Chcel som sa trochu pohrať a zistiť či by to šlo. :D

-- Spojený príspevok 25 Dec 2017, 23:11 --
Drakoush napísal:Preťaženie, skrat...?

Veď treba sa tomu povenovať. Dať tam nový IC, zapojiť projektor cez žiarovku a skúšať.
To zatial neviem.Čakám na ic.Skrat to nebol, teda nič tam nejaví známky skratu.Dal mi ho chlapík a vravel že fungoval až kým neodišla lampa.Že ho potom odložil,po dlhšej dobe ho pustil a že uz ani kontrolky nenabehli.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Dec 2017, 23:53

ebay je plný lámp aj za 20USD. Treba skúsiť, 1000 hodín podľa mňa zasvieti aj taká kópia. Alebo nezasvieti :D

Chápem, že sa chceš hrať, ja len toľko, že som zmýšľal podobne ako Ty, kým som ho nezložil a nekúpil novú lampu, vyšla ma ca. 200€, ale originál. Vtedy som ebay nepozeral, možno by som našiel za 10 :D

Čo sa týka IC - ťažko povedať. Nepozeral som schému, iba narýchlo datasheet - súdim, že je to IC na primárnej strane zdroja pre projektor. Ťažko povedať, čo ho odrovnalo, záleží od zapojenia. Pokiaľ je história pravdivá, potom to môžu byť suché kapacity, alebo vadný kus. Je to výkonový prvok, budí trafo, popozeraj sa po skrate na sekundárnej strane (kapacity a pod.).
Ja som vydoloval zo svojej magickej skrinky plnej pi..vín MP610 s vadnou lampou a ventilátorom. Na ebay som teraz objednal lampu za 17USD a samozrejme ventilátor, uvidíme, či ho oživím. Budem mať druhý, na ktorý bude sadať prach, ale chcel som otestovať, či ešte pôjde a čo povie tá lacná lampa. Teraz som skúšal - známky života javí, lampu štartuje, avšak bez šance. História k nemu je taká, že sa vypínal natvrdo, potom prestal fungovať a dostal som ho do daru. Pri fúkaní začal grcať propely z ventilátora, tak som ho odložil, chudáka. V priebehu januára by mali prísť veci, tak vymením a uvidíme, možno sa osvedčia tie náhrady lámp za facku.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

DJMichal007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 30 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Fiľakovo
Vek: 37

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa DJMichal007 » 26 Dec 2017, 11:49

Máš pravdu zasvieti :D len by som to chcel vyskúšať.Ale nechcem to rozbabrať, iba led prispôsobiť.Keď to nepôjde nahodim lampu a neriešim.Ebay som ešte neskúsil.Mohol by si prosím objednať potom lampu?Samozrejme že sa dohodneme a peniaze pošlem vopred.

Ešte idem vybrať dosku a pomerám elity aj nejaké osadenstvo okolo.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Dec 2017, 12:14

S objednávkou nie je problém, ale na Tvojom mieste si počkám:
1. na IC a skúsim rozchodiť zdroj. Tu totiž visí otáznik nad tým, či ho vôbec rozchodíme :)
2. na moju lampu - či to vôbec má zmysel. Ja myslím, že to pôjde, ktovie, či to nerobí jeden výrobca a nemenia sa len potlače... Do tých lacnejších trebárs fuknú menej kvalitný plyn a pod. Čo som pozeral feedback na predajcu, pár ich tam bolo o tom, ako mu písali, že to svieti a pod. Tak snáď bude.

Aj ja tu mám otázku pre seba - či vôbec pôjde :D Pri štarte lampy počuť pukanie zdroja (VN štart) a keď sa pozriem do šošovky, vidieť biele slabé blikanie svetla, takže by to malo byť OK, len lampa to má za sebou. Otázka je, či bude vedieť zdroj lampu ďalej napájať. Zápal impulzom je jedna vec, trvalé svietenie druhá. Nikdy som ten projektor nevidel bežať, ako vravím, dostal sa už ku mne pokazený, ja som ho iba stlačeným vzduchom dorazil :D
Kým tam nemáš naletovaný IC, skús sa pozrieť po skrate na sekundárnej strane.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

DJMichal007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 30 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Fiľakovo
Vek: 37

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa DJMichal007 » 26 Dec 2017, 13:56

:lol: Takto nejako som to myslel.
Už som sa do toho pustil :lol: Elity zatiaľ ok.
Prílohy
P1010567.JPG
hmm :D
hmm :D
0

DJMichal007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 30 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Fiľakovo
Vek: 37

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa DJMichal007 » 20 Jan 2018, 17:24

Tak som pomenil čo bolo treba poskladal a pustil.Ledky zahrali vianočný stromček a zasmrdel :cry:
Rozobral som to a na motherboard odpálený ic DAD1000 :crying:
Tak neviem, či ešte skúsiť opraviť alebo nie.
Ako tak pozerám možno sa ten blbý vrchný plech oprel niekde o dosku
Prílohy
P1010582.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Jan 2018, 13:51

Počuj, keby si ho nerozchodil, predaj mi ho na diely. Zdroj by mal byť ten istý, ako pozerám.

Mne došla lampa, aj vetrák a dokonca mi bol doručený aj voľný čas :D Tak som to poskladal a povstal z prachu...

Všetko išlo na šupu, len troška smrdel prach, kým sa vypálil. Roky to bolo v kasni a nedal som si tú námahu to vyfúkať. Lampa za dvacku prišla v pohode, dokonca aj pasovala. Bola riadne zabalená a predajca tam šupol aj leták, z čoho som sa dozvedel, že predáva náhrady lámp všeho druhu, takže uvidíme, koľko bude svietiť. Nemá to nijaké farebné deviácie ani nič, čo by uberalo na kvalite obrazu. Dá sa povedať, že to futro sa oplatilo.

Tak som si pozrel koncert YESu :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Jan 2018, 15:38

0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

ondrozf
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 995
Dátum registrácie: 06 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Pobedim
Vek: 43

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa ondrozf » 16 Feb 2018, 11:51

Drakoush - daj link odkial si obiednal lampu zhánam do PANASONIC PT-AE500E
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Feb 2018, 14:18

0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

ondrozf
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 995
Dátum registrácie: 06 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Pobedim
Vek: 43

Re: Benq mp720p

Príspevok od používateľa ondrozf » 22 Feb 2018, 14:49

diky , hadam budu mat nieco aj pre mna a potom len niekoho otravit s obiednavku :-D
0

Napísať odpoveď