Laserovy modul prestal pracovať

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

shaft
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 19 Mar 2013, 17:49
Bydlisko: Trnava
Vek: 28

Laserovy modul prestal pracovať

Príspevok od používateľa shaft » 25 Mar 2018, 15:48

Zdravím,
objednal som si 7W laserový modul zo stránky banggood na svoje CNC. Vedel som že udávaný výkon je prehnaný a v skutočnosti dosahujú tieto moduly cca 5W ale to by mi stačilo. Laserový modul som zapojil a po cca minúte skúšania laser prestal pracovať :D Teraz vydáva len slabé svetlo ktoré nedokáže zapáliť ani papier. Poslal som im email že produkt je chybný a chcem vrátiť peniaze. Len by som chcel vedieť či to je problém elektroniky alebo laserovej diódy. Vo videu prikladám merania osciloskopom. Žltou je PWM vstup do modulu a modrou výstupné napätie modulu ktoré ide priamo do diódy. Napätia vyzerajú byť OK len do diódy nejde dostatočný prúd. Môže dióda zhorieť aj takým spôsobom ako sa to správa u mňa ? Že generuje iba slabé svetlo a nemá žiadny výkon. Alebo keď zhorí tak iba tak že nesvieti vôbec ? Chcem to poslať na reklamáciu nie opravovať to ale napriek tomu chcem vedieť čo je problém týchto modulov či elektronika alebo samotná laserová dioda. Ďakujem

Tu je link na modul: https://www.banggood.com/EleksMaker-LA0 ... 27310.html
Viedo: https://youtu.be/tlQntYqwFA4
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Laserovy modul prestal pracovať

Príspevok od používateľa AEdison » 25 Mar 2018, 18:55

Väčšinou odídu práve tak ako popisuješ. Slabý svetelný výkon + topne teleso. Odpáliť ju mohlo hocičo, špička pri zapnutí, špička pri vypnutí alebo len krivý pohľad...
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Laserovy modul prestal pracovať

Príspevok od používateľa mclareniak » 25 Mar 2018, 19:32

Ahoj.

Ja mam laserovy modul 5,5W z Aliexpressu. Mam urobenu laserovu vyrezavacku zo stareho HP A3 plotra. Vyrezavam EVA penu max. 5mm hrubu pre moje Cosplaye. Vyrezal som par dielov a akoby siel polovicnym vykonom. Ked som odsroboval sosovku a pozrel sa do neho USB mikroskopom, nasiel som toto
WIN_20180203_08_55_37_Pro.jpg
Reklamoval som to u cinana a po dlhych vypisovaniach sa mi podarilo, aby mi vymenil za novy. Musel som poslat pokazeny do ciny a oni nasledne poslali novy. Medzitym som sa ich pytal, ake podmienky mam splnit, aby mi vydrzal co najdlhsie. Tak mi poslali, ze max prud nastavit na 1,5. Ja mam k laseru prudovy zdroj, ktory ked je pwm odpojene, tak laser svieti plnym vykonom. Takze na pwm som dal pull down odpor, aby ked odpojim USB z arduina, laser nazapinalo. Nastavil som pri plnom vykone 1,5A. Pri mojom rezani laser berie cca 760mA. Predtym pri plnom vykone laser bral 2,7A. Tak jasne, ze dlho nevydrzal a boh vie kolko vydrzi aj teraz. V kazdom pripade aj ked rezem 1/2 hodinu v kuse ten chladic je skoro studeny. Planujem tam este namontovat modul teplomera, aby som videl aky je teply chladic. Zatial mam len modul ampermetra, aby som videl kolko berie laserova dioda. Na rezanie pouzivam vynikajuci program GRBL Gru. Do tohoto programu si moze kazdy naimportovat svoj stroj. V 3D programe CREO som si urobil moju rezacku a tu naimportoval do GRU. Som v kontakte s vyvojarom a robim mu beta testera, lebo teto program nebol povodne urceny pre laser, ale vyvojar ma velky zaujem, aby sa dalo aj laserom rezat. Zatial nevie gravirovat.

Mato
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Laserovy modul prestal pracovať

Príspevok od používateľa juraj77 » 25 Mar 2018, 20:47

Aký prúd nastaviť ? taký aby ti to začalo rezať.....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Laserovy modul prestal pracovať

Príspevok od používateľa mclareniak » 26 Mar 2018, 06:01

To ano, ale rezem aj tensiu penu napr. 2mm a roznej farby a hustoty. Na kazde je treba iny vykona a rychlost pri rezani. Najcastejsie rezem 5mm. Tak som nastavil max. 1,5A ako odporucil predajca.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Laserovy modul prestal pracovať

Príspevok od používateľa mclareniak » 30 Mar 2018, 20:51

Moja laserova vyrezavacka v akcii.

Kód: Vybrať všetko

https://www.youtube.com/watch?v=PjnNX1SSI8U
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Laserovy modul prestal pracovať

Príspevok od používateľa mclareniak » 01 Máj 2018, 14:53

Ahojte.

Prosim poradte nejaku kvalitnejsiu 2W laserovu diodu. Ten moj laser uz melie z posledneho. Za 107€ veeeelmi slaba vydrz. Pisali mi ze vydrz 1000 hodin. No pravda je, ze to nie je ani z daleka 100 hodin. Prudove omedzenie som mal nastavene na 1,5A. Pri rezani dioda brala cca 700mA. A aj tak uz nevladze. Uz musim do nej pustat 1,2A, aby prerezala to co predtym pri 600mA. Dokonca som spozoroval, ze nemam 1 bod, ale 2 body. Jeden silnejsi a jeden slabsi. Teplota chladica nebola nikdy vacsia ako 32°C. Proste cinsky smejd.

Dik
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Laserovy modul prestal pracovať

Príspevok od používateľa boraicho » 01 Máj 2018, 15:03

skus napisať MANIK on ma lasere všelijake.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Laserovy modul prestal pracovať

Príspevok od používateľa juraj77 » 01 Máj 2018, 18:34

skús vsadiť na značku.Napr. OSRAM
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok