Akú čelovku

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Akú čelovku

Príspevok od používateľa Wicker » 30 Aug 2018, 20:48

Páni zdar,

chcem sa poradiť ohľadom čelovej lampy, nakoľko sa mi nechce vyhodiť kopu peňazí za blbosť (už dve na nič som kupil :D).

Cenový strop: 100€

Účel použitia: práce v garáži ako oprava áut, čistenie interiéru, leštenie laku, práce okolo domu za tmy, keď človek potrebuje dokončiť prácu a pod.

Dáke tie požiadavky: dlhá výdrž batérie poteší, nabíjací čas nie je nejaký podstatný no čím kratší tým viac poteší, asi nič s nejakou zaostrovacou optikou čo zbytočne vytŕča a človek s tým všade búcha lebo to zavadzia - zvyšok asi vyplíva z toho na čo to chcem používať.

Počul som o značke napr. scangrip, či pod., no nechám si radšej poradiť. Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
djtoxic
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 26 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Lipany
Vek: 30

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa djtoxic » 30 Aug 2018, 21:45

Tak z mojej strany môžem odporúčať značku Petzl.
Pevná konštrukcia, svietivosť.

https://www.alza.sk/sport/celovky/petzl ... 305&sc=687
0
ALEA Lights™ k Vaším službám...

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa joži » 30 Aug 2018, 21:48

kolega kupoval čelovky aj svetla na bike tuna: kronium.cz svietia paradne.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Aug 2018, 21:53

Vrelo odporúčam kupovať svetlá, kde je osadený dobíjateľný akumulátor cez USB, prípadne niečo iné. Najmä ak ju plánuješ využívať pri práci a často.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Wicker » 30 Aug 2018, 23:07

djtoxic napísal:Tak z mojej strany môžem odporúčať značku Petzl.
Pevná konštrukcia, svietivosť.

https://www.alza.sk/sport/celovky/petzl ... 305&sc=687
Prilis vela produktov, neviem ktoru, vobec mi netreba ficuriny ako ovladanie cez mobil a pod., bude na robotu, takze tak, vstavany akumulator a dobijanie cez usb by bolo super, dve led na to ci svietim 10m alebo 100m su mi asi zbytocne, nakolko budem cumiet tak do motora, napravy, laku auta ci v interiery, cize nieco na blizko so svetlom v ktorom dobre vidiet a neunavy oci
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Aug 2018, 23:50

Treba nájsť takú, ktorá má veľký rozptyl svetla. Tie turistické sú robené na dosvit do diaľky - kužeľ svetla je pomerne úzky, za to intenzívny.
Býva to rátané tak, že ak priemerne vysoký chlap stojí, tak pred sebou vidí intenzívne s pomerne malým záberom. Problém je, že na robotu potrebuješ čumieť v bezprostrednej blízkosti. AKonáhle si dáš turistickú čelovku na hlavu, tak zaberá malý priestor pred Tebou a Ty máš neustále nutkanie (a potrebu) buďto nastavovať uhol sklonu, alebo točiť hlavou. Dlhšia práca potom unavuje.
Žiaľ, neviem Ti poradiť, aký model si kúpiť, lebo všetky, čo som držal v ruke, mali tento kužel malý.

Ja som to vyriešil tak, že som si kúpil baterky BERNER (alebo Wuerth etc., všetko je to to isté). Majú magnet, takže ju pripneš, kde potrebuješ a zatiaľ som nikdy nepotreboval čelovku. Je dobíjateľná cez USB. Možno toto by bola cesta aj pre Teba.

P.S.: pokiaľ máš čas, mrkni na stránkach Wurth. Ak tam nie si registrovaný, napíš mi do SS aký model Ťa zaujal a ja Ti pozriem cenu, prípadne viem aj objednať. Majú tam aj čelovky. Už sa chystám nejaký čas do ich predajne, že sa na ne pozriem, lebo sú navrhované pre prácu, nie turistiku, možno to bude to, čo hľadám - široký kužeľ.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Aug 2018, 06:19

Ja by som nevedel robiť okolo auta s čelovkou,lebo stále sa mení uhol odrazu svetla,tiene,intenzita a pod palubovkou krútiť hlavou,aby si svietil tam kde chceš vidieť sa velmi nedá a bolia s toho oči.Lepšie je vždy svetlo zozadu,za hlavou..Radšej nejaký prenosný LED reflektor, ktorý si postavím a nasmerujem tam kde robím, prípadne na zákutia v motore ten magnetický lampáš.Prípadne v plastovom kryte dlhú neonku alebo LEDku, vždy je to príjemnejšie osvetlenie ako bodové.Zaťko tepuje autá a dal som mu takú 120cm ledkovú a nevie si ju vynachváliť.Zavesí ju v aute pod strop pavúkami a vidí aj makové zrnko.Tak isto zospodu pod autom.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Wicker » 31 Aug 2018, 10:29

Minuly tyzden tu bol Bernerak, ukazoval daku celovku za 22€ bez DPH, ale bola to steasna hrca, prislao velka, hruba, neprakticka, no led bola obdlznik, teda mohla svietit pohodlne prave na tuto pracu, takto riesene to ma aj SCANGRIP, ten ma tiez LED obdlznik a je urcena pre lestenie lakov, ci detailing interierov, ma dve moznosti teploty svetla, len keby mal niekto skusenost... magneticke Bernerky mame v robote, niekedy su dobre inokedy by som ich hodil o zem, najme ked si v mieste kde ich nemas kde pripnut, tymto smerom by som nesiel, celovka mi vyhovuje - volne ruky, len najst nieco co vydrzi. Pozriem ten wurth ci mi nieco nepadne do oka
0

MF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 09 Apr 2014, 22:59
Bydlisko: Pelhřimov

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa MF » 31 Aug 2018, 10:32

Co se týče čelovky při práci , tak mám naprosto opačné zkušenosti. Na práci mi vyhovuje úzký intenzivní kužel světla. Čelovka, co svítí do široka mi naprosto nevyhovuje - svítí všude okolo a na práci pořádně nevidim. Ta mi přijde dobrá tak na chůzi v neznámym terénu, abych si nenatlouk čenich.
Na práci nejen v autě mám čelovku za pár šušňů z ebay. Popruhy už dávno nepružej, kablík dvakrát měněnej, atd. prostě čína. Ale co je nejdůležitější - funguje na dva 18650 Liion akumulátory. Při dvou 2200mAh aku vydrží šajnit celou šichtu. Nabíječka pak ukazuje, že dodala zhruba polovinu jmenovitý kapacity aku. Nabíječka samozřejmě externí (Nitecore, LiitoKala), aku za asi 180,-Kč/ks z modelářskýho eshopu. Aku z ebay nebrat - naprostá tragédie.
Pokud koupíš nějakou kvalitní, kde jsou eliminovány výše popsané neduh, budeš určitě spokojen. Důležité je dobře si rozmyslet velikost a typ baterií / akumulátorů.
0

Používateľov profilový obrázok
Lubes
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Rožňava
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Lubes » 31 Aug 2018, 11:38

Pridám, tiež svoju skúsenosť s čelovkou Fenix HP-25.
Ako jaskyniar používam túto čelovku veľmi intenzívne asi od roku 2014 a dávam jej riadne kakao. Dá sa povedať extrémne podmienky ako vlhkosť, voda, špina a blato rôznej podoby. Som s ňou veľmi spokojný, dostatočný dosvit, 2 samostatne regulovateľné LED (jedna na rozptyl jedna do diaľky) čiže človek si nastaví svetlo aké mu vyhovuje. Je napájaná z 4xAA článkov, ktoré vydržia dostatočne dlho, a keď nemáš po ruke nabíjačku vymeniš baterky a ideš ďalej.
Certifikáciu má myslím IP66, ale v poslednom čase ju umývam normálne pod vodou, hoc aj v potoku. Jediné čo sa mi s ňou stalo, asi po roku používania, sa mi zlomil káblik v škatulke kde sú baterky, ale zapajkoval som to naspäť a odvtedy drží.
Niekomu by mohla vadiť možno trošku vyššia váha - cena za výdrž bateriek.

Je to čína ale drží, svojho času stála asi 70€, za ten peniaz to stojí. Myslím, že už je aj novší model, ale neviem aké ma označenie

Potom viem poradiť napr. Petzl Ultra Vario, ale to už stojí iný peniaz a pre bežného človek zase zbytočne drahá vec.
Prílohy
foto z používania
foto z používania
0

Používateľov profilový obrázok
Lubes
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Rožňava
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Lubes » 31 Aug 2018, 13:01

Na prácu pod autom používam túto z decathlonu:
https://www.decathlon.sk/p/8364850_celo ... #/50-254-_
Maličká, lahučká, takže nezavadzia ani pod autom. Svetlo rozptyluje, čo mne osobne na prácu vyhovuje, samozrejme do diaľky je to horšie. Raz som ju aj utopil, ale po rozobratí a vysušení funguje ďalej.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Wicker » 31 Aug 2018, 18:10

Jediné vo WURTH čo som našiel je toto: https://eshop.wurth.sk/Produktove-kateg ... %255B%255D , ostatné sú na klasické články, čo tu vyzerá trošku divne je tá hrča vzadu na hlave v ktorej su zrejme baterky a ktovie aké je to pohodlné...a niečo taktéo ponúkal Bernerák: http://www.autochladek.cz/cz/produkt/be ... heureka.cz
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Wicker » 31 Aug 2018, 20:27

Tak vyberať budem asi medzi Berner a Scangrip, teraz som mal trochu čas ku tomu sadnúť a práve tieto čelovky sú určené na takúto prácu a presne poskytujú to, čo hľadáš aj ty Drakoush,

" Na rozdíl od klasických čelových svítilen, které vytvářejí kuželové světlo, nabízí čelová svítilna 2 v 1 výborné osvětlení pracovního prostoru.".

Vo videách vidno pekne ktorá ako svieti:

- Berner: https://www.youtube.com/watch?v=36sCFLQLeXY - tu mi príde ako výhoda, že má ten magnet a dá sa odobrať od pásiku, keby bolo treba náhodou a zrejme aj cena bude taká, že za jeden Scangrip budem mať dve Berner.

- Scangrip: https://www.youtube.com/watch?v=_k7DSGL0FiE - či už tento typ alebo tie ktoré majú možnosť ON/OFF pohybom ruky pred čelovkou, naklonenú vyžarovaciu plochu a dve teploty svetla mi príde, že má lepší rozptyl na osvetlenie ako tá od Berner.

Tak hold asi už len vybrať...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Aug 2018, 20:37

No ja by som volil Berner, resp. to je moje rozhodnutie, akú si kúpim.

1. Dobíjanie Mikro-USB. USB máš všade poruke - či v aute, či doma, prípadne vieš zobrať power banku.
2. Má magnet a trojbodový držiak - bude lepšie držať na hlave.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Wicker » 31 Aug 2018, 20:48

Len aby ten magnet neporobil volačo s mozočkom :D :D :D srandujem.

-- Spojený príspevok 31 Aug 2018, 19:50 --

Henten scangrip vo videu nemá USB, ale I-MATCH 2 hej: http://www.chemicalguys-shop.sk/5446-i-match-2 to len na margo toho, že vo videu je asi starší model.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Aug 2018, 21:24

Podľa toho, aké máš piliny. Ja mám dubové, takže by to malo byť OK :D

Berner je lacnejší, začnem ním. Okrem toho s ostatnými bernerkami som vcelku spokojný. Ak to bude to, čo som hľadal, nevylučujem, že si kúpim aj lepší model.

Každopádne ďakujem za tip, Roman.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Wicker » 31 Aug 2018, 21:36

Ide len o to, že ja už dve lacnejšie mám a nerád by som po tretej, kupoval štvrtú... takže tak.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Aug 2018, 21:48

Jasné, každý sa rozhodujeme na základe vlastných aspektov a Tvoje sú iné :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa Milos66 » 01 Sep 2018, 08:07

Skúste sa kuknúť na Petzl Tikka Hybrid. Mal som ju požičanú keď som robil teraz cez leto povalu nad garážou. Je fakt dobrá. A dá sa ku nej dokúpiť akumulátor. Výdrž neskutočná. Svieti pekným kužeľom aj na väčšiu vzdialenosť.
Tie rozptylové by som nebral. Na dva metre už nič nevidíš iba svätožiaru okolo seba. A na práce okolo domu je to nezmysel.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Akú čelovku

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 01 Sep 2018, 08:42

Tiez som mal kadejake naroky na celovku, koncil som pri tomto

https://www.aliexpress.com/item/3T6-100 ... 4c4dgVgbw8

Za tie peniaze vs uzitkova hodnota, takmer zadarmo. Prvu som kupil mozno 3-4 roky dozadu, pred tyzdnom prestala svietit stredna LED, bocne funguju. Ale to co prezila, atd. by som cakal ze skape po pol roku. Akurat je potrebne mat zasobu nabitych Lion baterii, kedze to nabijanie nie je velmi prakticke, skor len nudzovka. V rodine mame myslim ze 4ks.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok