Zapojenie led cez rozpinacie rele

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ronye
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 25 Feb 2014, 12:39

Zapojenie led cez rozpinacie rele

Príspevok od používateľa Ronye » 01 Jan 2019, 14:18

Ahojte potreboval by som radu, chcem zapojit na roll door skrinu len pasiky ktore budu fungovat principom ked otvorim dvere zapne sa ledka
Mam 5m led 12V pasik 36W a potrebujem ho rozdelit na 4 kusy s napojenim na adapter
Otazka znie ake rele rozpinac alebo co pouzit a ako to zapojit aby to fungovalo tak ako pisem hore pri otvoreni resp pri uvolneni koliesok na kolajnici ktore stoja na plechovej zarazke a ked dvere odsuniem pliesky sa otvoria na tie pripojim kable a asi rele co by preplo a rozsvietilo ledku

Dakujem za radu
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zapojenie led cez rozpinacie rele

Príspevok od používateľa Milos66 » 01 Jan 2019, 14:26

Švihni na nejaké skrutky za dvere toto a máš to:
https://www.tme.eu/sk/details/avl3835at ... c/avl3835/
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapojenie led cez rozpinacie rele

Príspevok od používateľa Marek1975 » 01 Jan 2019, 16:23

rele nepotrebujes, ak to bude spinat obcas, tak ti staci nejaky li-on clanok (podla poctu led a bud led pasik, alebo samostatne led, a ked casto tak nejaky primerany adapter, ktory znesie permanetme pripojenie. na spinanie ten koncovy spinac, co ti odporucil Milos66 uz vyssie, najdes ich bud na TME, alebo aliexpress, su to centove polozky a mas hotovo
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie led cez rozpinacie rele

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Jan 2019, 16:40

Alebo stačia magnetické jazýčkové kontakty upevnené na ráme skrine v každej sekcii skrine v mieste maximálne otvorenej polohy krídla dverí
a oproti nim na dverách prilepený magnet.
Akonáhle otvoríš dvere naplno, magnet zopne jazýčkový kontakt a zapáli sa ti sekcia v tej časti skrine.
Ak dvere zatvoríš, svetlo zhasne.
Ostatné dvere len zapojíš tak isto -paralelne.
Medzipoloha je myslím zbytočná.Ak chcem vidieť do skrine, otvorím ju aj tak naplno a ak ju zavriem,je jedno kedy svetelo zhasne.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Ronye
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 25 Feb 2014, 12:39

Re: Zapojenie led cez rozpinacie rele

Príspevok od používateľa Ronye » 01 Jan 2019, 17:43

Tieto riesenia By boli vhodne na beznu skrinu z pantami ja to mam rolldoor na 4 dvere na kolieskach 2 listy a dvere sa cez seba krizia ale ako pisem mam taku plieskovu zarazku na kolajnicu ktora urcuje kde je skrina zavreta to viem pouzit ako spinac len fungovat to ma tak ze odsuniem dvere pliesok sa rozpoji a to by malo zapnut ledky
Prikladam obrazok aby ste si to vedeli predstavit
Prílohy
F54FE9DA-72C6-4DC0-8E9F-F8781F661C32.jpeg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie led cez rozpinacie rele

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Jan 2019, 18:22

Ja si to viem predstaviť aj bez nákresu.
Ale sú aj jazýčkové relé, ktoré majú základnú polohu ,,zapnuté../majú v sebe magnet,ktorý ich drží zopnuté a rozpoja sa opačne polarizovaným magnetom /
Ale ak nechceš tie magnety môžeš tam dať aj tie mikrospínače.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Ronye
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 25 Feb 2014, 12:39

Re: Zapojenie led cez rozpinacie rele

Príspevok od používateľa Ronye » 01 Jan 2019, 18:28

To jazyckove rele znie dobre mozem poprosit nejaky link ako to vyzera ci to budem vediet tam dat a ci to nebude zavadzat druhym dveram
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Zapojenie led cez rozpinacie rele

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 01 Jan 2019, 18:44

Jazýčkový kontakt nie je dobrý nápad - nízky spínaný prúd. ( cca 0,5A )
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Zapojenie led cez rozpinacie rele

Príspevok od používateľa fery66 » 02 Jan 2019, 20:29

Ronye napísal:To jazyckove rele znie dobre mozem poprosit nejaky link ako to vyzera ci to budem vediet tam dat a ci to nebude zavadzat druhym dveram
Ja by som uvažoval nad: https://www.tme.eu/sk/details/kms-30-hp ... -kontakty/ alebo: https://www.tme.eu/sk/details/cks-51/ja ... -kontakty/ alebo úplne najlepšie z takýchto: https://www.ebay.com/itm/Normally-Open- ... rk:12:pf:0 + 1-2 odpory a tranzistor. Potom s tým môžeš spínať aj halogénky... :lol:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok