Infra senzor LED v skrini

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa YellowJacket » 27 Jún 2020, 22:02

Dobry den pani,
mate prosim Vas niekto skusenost s tymto senzorom?
https://obchod.interierstudio.sk/infra- ... 6w-dver-al

Znamy ma poprosil, ci by som mu to namontoval do skrine, ktora ma 4 dvere, ze ked sa otvoria lubovolne dvere, rozsvieti sa LED pas. Tak som tie senzory napojil na zdroj cez rozbocovac ( so specialnymi konektormi, takze pochybujem ze je to zle napojene ) a ich vystupy som zapojil paralelne na LED pas. Ono to sice fungovalo, ale presne naopak. Ked senzory nemali prekazku ( cize otvorene vsetky dvere ), tak led pas nesvietil. Akonahle sa zatvorili jedny dvere, led pas sa rozsvietil.
Nejde mi do hlavy, ako to, ze to pracuje naopak. Kedze je to senzor original urceny na tuto vec, nemyslim, ze su to vsetko vadne kusy. Taktiez nemyslim, ze by sa to dalo nejako zle zapojit - bud to ide, alebo nie. Nikde na senzore ani nie je nejake tlacidlo alebo nieco na nastavenie stavov a podobne.
Vymyslat plosak na invertovanie stavov je zbytocna komplikacia, kedze sa jedna o uplne primitivnu vec. Ja si rad vyrabam veci sam od nuly a kebyt o robim sebe, tak si to navrhnem cele sam, ale je to pre znameho, ktory to uz vsetko mal kupene. Je tu niekto, kto zapajal podobny senzor a vie mi s tym helfnut? Dakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa enigma » 27 Jún 2020, 23:03

koľko máš vývodov zo senzora ? jeden alebo dva ?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa misocko » 27 Jún 2020, 23:28

tak tlacitko tam je, jedno.
existuje k tomu nejaky maual alebo je to cistokrvna cina bez nicoho?
podla mna sa to nejako nastavuje
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 28 Jún 2020, 05:23

https://www.ebay.com/itm/Mini-Aufbau-IR ... Sw-tdcS388
Funktion - AN/AUS-Schaltung der Beleuchtung mittels Mini Aufbau Bewegungsmelder im Bereich von 15mm, eine Bewegung (bis 15mm) schaltet die Beleuchtung ein, nach nochmaliger Bewegung schaltet die Beleuchtung aus
Podľa mňa stačí len pri otvorených dverách prejsť rukou pred senzorom, aby svetlo svietilo. Po zatvorení dverí sa svetlo vypne.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa YellowJacket » 28 Jún 2020, 06:59

Enigma: su tam dva krat po dva vodice, pekne tovidno v linku od zdena. Jeden je napajanie, druhy je vystup, kde je bud kladne napatie, alebo "nic" ( odpojeny vystup)

Misocko: teraz pri tom nie som, az cez tyzden, ale tlacidlo alebo prepinac som tam veru nevidel. Skusim to prezriet detailnejsie. No a manual veru ziaden.

Zdeno: ano, je to tak ako vravis, to som aj skusal spravit. Ale teraz si predstavme situaciu, ze sa vypne prud, staci len chvilku a uz je to zase v povodnom stave ( pochybujem ze to ma nejaku pamat stavov, alebo zeby? ). A teraz by musel otvorit jedny dvere, prejst rukou, zavriet dvere, a takto to urobit 4 krat. Ak by sa pomylil, ze niekde to nezaznamena, tak moze to robit odznova.
Kazdopadne, neverim, ze by to bolo v defaultnom stave nastavene takto naopak, ked sa jedna prave o senzor do skrin.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa misocko » 28 Jún 2020, 10:39

Tym tlacitkom som myslel to logo vypinaca na "cele" senzora. To nijako nereaguje? Co tak opytat sa predajcu.
0

V-TWIN
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18 Feb 2015, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Vek: 67

Re: Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa V-TWIN » 28 Jún 2020, 14:48

Toto je google preklad s toho linku:
"Mini infračervený detektor pohybu 12V na povrchovú montáž je určený na bezkontaktné zapínanie / vypínanie osvetlenia s celkovým výkonom 36W. Posunutím alebo zatvorením dverí v blízkosti senzora (do 15 mm) sa zapne osvetlenie. Po ďalšom pohybe v blízkosti senzora sa svetlo vypne".
Takže podľa mňa je treba dodržať umiestnenie senzora podľa obrázku ( aby reagoval len na začiatok dverí ).
Možno že bude treba pre spoľahlivosť doplniť odrazovú plochu - čierno/biele pásiky na dvere - dodržať ako píšu do 15 mm.
Pri otvorených dverách aktivujeme senzor aby LED svietili, potom pri zatvorení dverí, by mali zhasnúť a tak dookola.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa misocko » 28 Jún 2020, 16:07

takze klasika čina, dobry napad pouzity tak aby bol nepouzitelny az otravny...
vysvetluj potom žene ze ak je to nahodou vypnute a ona ide zavriet dvere do skrine tak pred senzorom musi najprv zamavat , aby sa rozsvietilo az potom zavriet dvere aby zhaslo
ja by som to vytrhal a hodil do koša.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa YellowJacket » 28 Jún 2020, 18:40

Misocko: budem to riesit az v stredu, pozriem to logo, ale ked som si to v rukach prezeral, mgslim, ze to nie je tlacidlo. Ani nikde inde tlacidlo nebolo. Tiez by som to doma nepouzival, spravil by som si vlastny plosak, ale tak nieje to pre mna.
V-twin: ano, ta vzdialenost je dodrzana, snimac je asi centimeter, dva od dveri. Kazdopadne, skusal som to aj zakryt paskou este pred osadenim dveri.

Prve co vyskusam v stredu je, ze prejdem vsetky snimace rukou, aby som prepol stav a ak to potom bude fungovat uzdobre ( co predpokladam ), tak aspon do vypadku elektriny nech to pouziva. Potom to zrejme zase pojde zle, nech uz sa sam rozhodne, co dalej. Chcel som len zistit, ci sa s tym uz niekto stretol, ci som fakt len nespravil niekde chybu, i ked tu asi ani nie je kde, opacne sa to zapojit neda. Dakujem vam.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa YellowJacket » 29 Jún 2020, 21:39

Chlapi, zistil som, kde je pes zakopany, tak si vravim, ze to sem napisem, ak by mal nahodou niekto podobny problem. Nebudem sem davat linky, aby to nebolo brane ako reklama - ked som hladal nejaku nahradu snimacov, zistil som uplnou nahodou, ze existuju dva typy tychto snimacov, ktore vyzeraju presne identicky. Jeden ma oznacenie MOVE, druhy DOOR. Znamy kupil tie s oznacenim move. Takze hned mi bolo jasne, ze je to proste snimac reagujuci na pohyb, je mu fuk, ci ma pred sebou dvere, alebo nieco ine, stale prepina stavy. Staci zamenit za ten druhy typ a bude to fungovat ako ma.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Infra senzor LED v skrini

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Jún 2020, 22:00

Už som začínal mať dojem, že je to preto, aby sa sused v skrini nebál potme. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok