Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Regulacia teploty pomocou SCADA - Labview

Regulacia teploty pomocou SCADA - Labview

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

Regulacia teploty pomocou SCADA - Labview

Odosla┼ąod romiadam » 19 M├íj 2019, 12:11

Cavte.
Robim online VS kurz a buduci rok budeme musiet robit projekt.

Remote regulacia teploty cez PC siet pomocou SCADA systemu s vyuzitim DSC a s pouzitim PLC Siemens + RTU by bola idealna tema pre projekt.

Lebo sme mali programovanie PLC Siemens a Labview programovanie s vyuzitim DSC modulu v Labview.
Programovo s tym nemam problem. Skor hardwerovo by som potreboval pomoct. Neviem ake komponenty existuju, ktore toto podporuju (existuju k nim ovladace pre komunikaciu v sieti) , a kedze je to len rocnikovy projekt, chcel by som to utlacit na co najnizsiu cenu. Chcelo by to neake RTU co meria teplotu. Tu este potrebujem poradit.

Ak je tu taky na fore co v tom je doma, rad privitam cenne rady.
Dakujem.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3145
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Re: Regulacia teploty pomocou SCADA - Labview

Odosla┼ąod hpeter » 20 M├íj 2019, 18:21

vraj lv s pluginmi zozere kazdy plc, v tom by nemal byt problem. neviem do akej miery sa to vztahuje na dany projekt https://w5.siemens.com/web/sk/sk/produk ... ortal.aspx u nas je vsetko cez pc, s plc nemam skusenost. (na mini projekt by sa plc mozno uzivil viac ako pc)
este ma napadol masochizmus vo forme raspberrypi, ktore je mozne nahodit do linx. lacno, ale kvantum roboty.
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1596
Vek: 35.85
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013
Paragraf: 22

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist