Rozdelenie externého disku 500GB na menšie časti "disky

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

gydravan
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25 Jan 2008, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Rozdelenie externého disku 500GB na menšie časti "disky

Príspevok od používateľa gydravan » 30 Jan 2008, 14:00

Šesťdesiatosem ročný"fagan" v tejto problematike hľadá pomoc u tunajších "starcov". Pretože môj počítač z tých starších už dočerpával svoje kapacity, kúpil som si externý HD na zálohovanie (i na prácu s množstvom fotografií). Mám však ešte problém s dlhým načítavaním súborov. Mám dojem, že som niekde čítal o tom, že pevný deisk sa dá softwarovo rozdeliť na menšie časti, kotré sa v počítači prezentujú ako samostatné pevné disky. Vie mi niekto poradiť?
0
gydravan

Používateľov profilový obrázok
einsteinmino
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2249
Dátum registrácie: 16 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa einsteinmino » 30 Jan 2008, 14:35

neviem ci n to nie je program "partition magic" alebo tak nejako sa to pise
0
___________________________________________
Pracujem na 1kW meniči do auta, na zosilňovač

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 30 Jan 2008, 14:49

Presne, zozen si program Partition Magic, kt. je urceny na pracu s pevnymi diskami...len teraz neviem ci v nom naformatujes aj externy disk pripojeny cez USB rozhranie?...skus a uvidis
0

Používateľov profilový obrázok
gabi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 03 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Drahňov
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabi » 30 Jan 2008, 18:40

podla mna by nemal byt problem s externym cez partition magic .... ale vo viste nefunguje .. aspon mne to nechcelo :( .. ale potom som prisiel nato ze vo viste nie je nutny program lebo vista to vie samostatne :)
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 30 Jan 2008, 22:04

ak mas strary PC tak moze byt este problem s dlhym nacitaniv tom ze mas na materskej doske USB1 a ext.hdd ma USB2
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

gydravan
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25 Jan 2008, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gydravan » 31 Jan 2008, 13:06

Ďakujem Vám, deti moje bradaté. Aspoň viem čo mám hľadať. Vyhľadávač Google ma už poslal na šesť miest, ale zatiaľ ďalej ako po zadanie loginu, emailu a hesla som sa nedostal. Neviem sa dostať cez tú horu balastu, ktorý ma nezaujíma. Chvíľu som sa zdržal iba na stránke, kde asi dvadsiati vysielajú na všetkých hrôzu z tohoto programu a kde ďaľší asi dvadsiati ho vychvaľujú do neba. Tých prvých považujem za nešikovných (tam asi zatiaľ patrím aj ja) a na tých druhých dám, lebo by asi nechválili niečo, čo ich priviedlo do smútku. Takže dávam na Vaše rady a hľadám ďalej. Zatiaľ mám v talóne iba český preklad návodu.
V počítači mám funčné USB 2.0, HD s kapacitou 37 GB, rezervu 12 GB,
systém Windows XP Home Edition. Mimo to, je možné ho doplniť na Vistu, alebo by som musel XP odinštalovať a zaviesť Vistu? Aký vplyv by to malo na súbory v XP? :?
0
gydravan

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 31 Jan 2008, 13:18

Ja mam instalacku programu Partition Magic Pro 8.0, mozem ju poslat...mam osekanu verziu(povodna ma 60MB) ma cca 25Mb, ale napiste ako resp. "cez co" by som ju mohol poslat napr. ak mate ICQ alebo QIP alebo ju mozem hodit na ftp server...
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pablox » 01 Feb 2008, 17:53

S partition magic mam zle skusenosti, nebolo to sposobene mojou nesikovnostou. Minule som rusil linuxacke oddiely, potom som si 80gb disk chcel rozdelit na dve 40gb casti (bolo na nom okolo 30gb dat). Zo zaciatku vsetko ok, nasledne asi v tretine program zmrzol a s nim zmizol disk s datami, ostalo mi akurat Ccko ktore malo 20gb. Dalsie 3 hodiny som stravil zachranou dat pomocou Hiren's boot, zachranil som najdolezitejsie veci. Nedoporucujem zazit.
0

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 01 Feb 2008, 18:08

Partition magic je vhodny na pociatocne rozdelenie disku resp. po formate disku kde sa na disku "nenachadzaju" dolezite data....
to pablox: uprimnu sustrast...treba si rozmysliet co ides robit s danym diskom...osobne by som na existujucom disku s mojimi potrebnymi datami nerobil taketo upravy- neriskoval by som to. Raz sa mi stalo, ze este ked som mal stoovy PC tak zamrzol, po restarte nenabehol system, bios hlasil, ze nie je system disk...tak som vybral disk a dal do ineho PC, za ucelom obnovenia stratenych dat, lenze soft na obnovenie hlasil, ze nema povoleny pristup na spominany disk...po dlhom hladani podobnych problemov na nete som stiahol utilitu, kt. fungovala pod Dos-om. Program zistil, ze disk je softwarovo zamknuty a pytal kod....po hladani na nete som nasiel "univerzal" kod pre moj disk -pricom som ho napisal do programu a disk sa zazracne odomkol...disk som prehodil do povodneho PC, po zapnuti PC vsetko fungovalo ako predtym...o ziadne data som neprisiel...chvala bohu :wink:
0

dodo_ba
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 963
Dátum registrácie: 09 Apr 2007, 00:00
Vek: 37

Príspevok od používateľa dodo_ba » 01 Feb 2008, 19:01

Kado napísal:Partition magic je vhodny na pociatocne rozdelenie disku resp. po formate disku kde sa na disku "nenachadzaju" dolezite data....
to pablox: uprimnu sustrast...treba si rozmysliet co ides robit s danym diskom...osobne by som na existujucom disku s mojimi potrebnymi datami nerobil taketo upravy- neriskoval by som to. Raz sa mi stalo, ze este ked som mal stoovy PC tak zamrzol, po restarte nenabehol system, bios hlasil, ze nie je system disk...tak som vybral disk a dal do ineho PC, za ucelom obnovenia stratenych dat, lenze soft na obnovenie hlasil, ze nema povoleny pristup na spominany disk...po dlhom hladani podobnych problemov na nete som stiahol utilitu, kt. fungovala pod Dos-om. Program zistil, ze disk je softwarovo zamknuty a pytal kod....po hladani na nete som nasiel "univerzal" kod pre moj disk -pricom som ho napisal do programu a disk sa zazracne odomkol...disk som prehodil do povodneho PC, po zapnuti PC vsetko fungovalo ako predtym...o ziadne data som neprisiel...chvala bohu :wink:
presne mam tento problem, a neviem ako obnoviť data, mal som hdd na ktorom bol win, dali mi novy hdd a tam dali novy win, cize veci na starom sa zamkli, opravar skusal otvoriť cez dos, ale neslo tak hovoril ze mozno pd iným OS, napr linux

predpokladam ze si mal XP, on hovoril ze maju taku ochranu ze ked das do ineho kompu ten hdd tak sa uzamkne, ale na 98cke to nezamkne
0

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 01 Feb 2008, 19:24

Aky mas disk? moj bol WD 1200JB alebo nieco take 120Gb, 8MB cache, 7200rpm.. ja som nasiel nejake programy k tomu, len uz neviem ktorym som to odomkol, bud "ATAPWD.EXE" alebo "mhdd32ver4.5". ale musis vediet heslo pre odomknutie...sice sa da disk odomknut aj bez hesla, ale prides o vsetky data, lebo ti sformatuje HDD...
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pablox » 01 Feb 2008, 21:27

No mne to predtym normalne slo a po par mesiacoch som znova rozdeloval a vtedy to padlo...najdolezitejsie data som zalohoval, zvysok som mal na druhom PC.
0

gydravan
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25 Jan 2008, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gydravan » 04 Feb 2008, 17:23

Tak som našiel niečo na adrese (support.wdc.com). Pod "Westwrn Digital Service and Support" sú dva voliteľné riadky. S pomocou slovníka tuším, že: 1. How to install, partition, and ... 207 by niečo malo byť.
Tak klikám na Ansver 207 - How to install.... Je to po jednotlivých krokoch, ale niektoré slová, ktorých význam nejasne tuším, mi nedovolia ísť do toho. Angličtinárky mi nevedia pomôcť, že je to priveľmi odborne ladené... Nemá z vás niekto preklad? Alebo mi vyberte aspoň pár pokynov do našinčiny, plíííís!
gydravan[/i]
0
gydravan

Napísať odpoveď