BSOD - Modrá smrť - Error 0x124 - Vadné CPU?

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

BSOD - Modrá smrť - Error 0x124 - Vadné CPU?

Príspevok od používateľa staffy » 24 Jún 2015, 09:39

Zdravím, mám takýto zapeklitý problém, BSOD hneď po nalogovaní do windows.
IMG_2392.JPG
Vyčítal som že je to HW problém (v mojom pripade to ale vyzerá divne, viz. ďalej).
Prečítal som si Dump súbor, a tam je zaujímavé že sa tam spomína súbor ekrn.exe, čo je Eset Smart Security.
V Safe Mode (ten ide bez problémov) som Eset odinštaloval a čuduj sa svete, funguje. Hral som asi 2 hodiny, použil som utilitu od Intelu na kontrolu procesoru, neukázala žiadny problém. Nainštaloval som zase Eset, žiadny problém. A potom zrazu, pri prezeraní netu, zase BSOD, pri zapnutí PC sa to opakuje.

Mal by som reklamovať procesor?
Prikladám výpis z DUMP suboru aj samotny dump subor ak sa niekto chce v tom pohrabať viac.
Prílohy
BSOD.txt
(11.27 KiB) 38 stiahnutí
BSOD.zip
(18.02 KiB) 26 stiahnutí
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: BSOD - Modrá smrť - Error 0x124 - Vadné CPU?

Príspevok od používateľa RoboR5 » 25 Jún 2015, 23:12

Čo chceš riešiť s procesorom ? Jediné čo Ti robí bordel je eset. Alebo Ti azda hádžu modré obrazovky aj niektoré hry či benchmarky ?
Neuvádzaš veľmi podstatné a základné údaje okolo problému.

Za 1: Aký máš Windows

Za 2: Akú verziu Esetu presne inštaluješ (nestačí len smart security či antivirus, zaujíma ma či je to verzia 4,5,6,7,8)

Teraz Ti odpoviem vo všeobecnosti na tvoj problém. Pozostáva z dvoch základných problémov a to presne tých ktoré si neuviedol. Windowsu a Esetu. Ak nemáš Windows 7 ale máš Windows 8 alebo Windows 8.1 tak vedz že sa jedná o najporuchovejšie a softwarovo najnekompatibilnejšie Windows aké kedy vyšli. Nezachráni to ani fakt o optimalizácii nakoľko ich nábeh a práca s nimi je fakt rýchla. Percentá nepustia a dodnes je väčšina W8 a W8.1 downgradovaných na W7 či už legálne alebo nelegálne. Pokiaľ máš Windows 7 tak túto časť môžeš celú preskočiť.

Druhý problém je v tom, že už dlhšiu dobu Eset prešľapuje na mieste a vymýšľa (nepoznám slušné slovo) čoviny. Prakticky od verzie 5 do súčasnej verzie sa stále vyskytujú problémy s behom, optimalizáciou, rýchlosťou, spoľahlivosťou či stabilitou. Problém je v tom, že sa inžiniery esetu nudia a ich túžba špehovať svojich zákazníkov nadobúda rozmery nsa. A tak už antivírus s firewallom a antispamom ostal v jedinej podporovanej verzii ktorá funguje a tou je verzia 4. Nie nadarmo technici esetu presviedčajú zákazníkov a doslova sa vnucujú aby mohli preinštalovať spoľahlivo fungujúce verzie vlastného programu na zmätky kvôli ktorým zase firmy volajú mňa aby som to napravil a ja to zasa musím dať do pôvodného stavu lebo eset nie je schopný optimalizovať do funkčnosti svoje nové produkty. Stal sa v podstate "Nerom" na poli antivírusu, jeho systémové nároky a zaberanie prostriedkov sa šíri ako rakovina. Tí čo si pamätajú Nero verzie 6 a 7 mi dajú za pravdu.

Záver, na 99 percent je tvoj notebook v poriadku v kombinácii Windows 7 a Eset Smart Security 4 / Eset Antivirus 4 Ti všetko pôjde v najlepšom poriadku.
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: BSOD - Modrá smrť - Error 0x124 - Vadné CPU?

Príspevok od používateľa dxr » 26 Jún 2015, 00:38

To iste AVIRA od verzie 2014 (pomalsia pazravejsia otravnejsia na disku si robi snapshoty v 100kach MB)
isla prec ale teraz je problem najst dobry AV balik a free. Nech ukaze vypis toho dumpu kde to pada.
a okrem toho aky WINDOWS este treba dopisat aka verzia 32bit alebo 64bit a odkial si zohnal instalacky :)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: BSOD - Modrá smrť - Error 0x124 - Vadné CPU?

Príspevok od používateľa staffy » 27 Jún 2015, 11:33

Oficiálne sa to rieši tu, odinštaloval som ESET a počkám pár dní na update, zatiaľ tam mám Microsoft Security Essentials.

https://forum.eset.com/topic/5217-eset- ... 124-bsods/
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Napísať odpoveď