Win7 namiesto Win8

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Okt 2015, 23:16

Cavte,

Svokor (65rokov) sa konecne naucil robit s XP, lenze desktop uz skapinal tak sa nasral a kupil si novy laptop. Samozrejme "odbornici" v obchode mu predali laptop Win8 (on si myslel ze je to to iste ako Win7). A ked som uz bolo neskoro, ze mi povedal co spravil, tak som ho poslal spat nech im vrati win8, no to uz neslo. Dobre, jeho chyba, nebudem to tu riesit. to len pre info o problematike.

Ja teraz potrebujem neako "oficialne" lacnejsie ako za 67 E
http://operacne-systemy.heureka.sk/oem- ... 64-bit-sk/

dostat tdo toho laptopu Win7, tak aby sa to aktualizovalo az kym nebude podpora win7 ukoncena. Da sa to?

Prosim vas nepiste mi ze ako, , nadavajte mi hack/crack rady, lebo nechcem aby ste vy alebo ja dostali BAN. Len mi napiste ze ci sa to da, alebo nie a za kolko E. Dakujem.

Pre ADMIM : Ak tato otazka narusa pravidla fora, tak tento prispevok kludne vymazte.

-- Spojený príspevok 21 Okt 2015, 00:12 --

Teraz ma este napadlo nieco taketo:

Mam jeden pokazeny laptop s Win Vista, original OEM win s cislom na samolepke (zo spodu). Nedalo by sa to neako znova aktivovat na tom novom laptope? Pri aktivacii sa overuje hardware alebo nie? Neide mi o to ci z pravneho hladiska to bude OK, ale ci sa Win bude aktualizvat. Je to aj tak pre sukromne ucely.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

bizzon83
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 06 Feb 2012, 19:40
Bydlisko: Mosty u Jablunkova
Vek: 40

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa bizzon83 » 21 Okt 2015, 06:37

Mě příjdou oba systémy podobné. Pokud mu překáží Metro tak se dá deaktivovat né?
Co konkrétně mu vadí na win8?
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa dxr » 21 Okt 2015, 07:52

Neviem ako sa to da legalne downgradnut. Ale da sa to upgradnut na Win8.1 a tam je [start lista] dostupnejsia.
bootovanie do desktopu. Nahodit win7skin alebo dogooglit XPskin a tvarit sa ze je to to iste :)
Inak za tych 67e ak je to legalny zdroj by som to kupil lebo coskoro bude problem kupit SEDMICKY :)
Pripadne mozno kupit ebay krabicu obcas original objavi (len neviem ako je to s prevodom MS licencie a trojanmi)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa tom666 » 21 Okt 2015, 08:58

romiadam napísal:... v obchode mu predali laptop Win8 (on si myslel ze je to to iste ako Win7). A ked som uz bolo neskoro, ze mi povedal co spravil, tak som ho poslal spat nech im vrati win8, no to uz neslo. ...
Pre taketo pripady pouzivam "Classic Shell". Po nainstalovani si niektory ani nevsimnu, ze pracuju pod W8, alebo W8.1 :) Len mam obavu, ze sa ti tam skor ci neskor natlaci W10.
Prílohy
Classic Shell.png
0

Používateľov profilový obrázok
Boby
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 15 Júl 2015, 13:26
Bydlisko: Častkovce
Vek: 34

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa Boby » 21 Okt 2015, 10:06

Ja ti radím aby si mu tam nechal Win8, je predsa lepší ako Win7. Treba kráčať vpred a nie vzad.
Nainštaluj mu tam bezpodmienečne program

Kód: Vybrať všetko

http://www.classicshell.net/
A svokor ani nezistí že pracuje na W8.
W8 je v pohode, netreba sa toho báť a naisntalovat si classic shell. Uz aj microsoft zistil ze "štart" rozhranie start vo Win 8 bol prešlap, preto Win 10 má znovu klasicky start ako XP a 7.
0
Nehovor že to nejde. Radšej povedz, že to zatial nevieš.

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa Loloone » 21 Okt 2015, 11:20

prosim ta v com je podla teba 8 lepsi ako 7 ??? :-)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa rudko » 21 Okt 2015, 13:46

pre beznych uzivatelov to moze byt celkova rychlost systemu a nizsie hw naroky
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Okt 2015, 18:28

Ja som nevedel ze existuje shell do win8. To som sa dozvedel len teraz od váš. Skúsim to nainštalovať a dam vedieť.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa milan209 » 21 Okt 2015, 18:49

Ja som si dal napr. 10, lebo 8 mi akosi spomalovala pc a nestazujem si. Tiez by som nejak nebol proti novym veciam. A ze ma sleduju. Nech. Nie som ani terorista ani komunista, tak nech si ma pozoruju.... :butthead:
0

Používateľov profilový obrázok
Boby
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 15 Júl 2015, 13:26
Bydlisko: Častkovce
Vek: 34

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa Boby » 22 Okt 2015, 08:56

Teraz bude kazdy vedet ze sledujes videa s tematikou ebony teens nailed hard :D :D
0
Nehovor že to nejde. Radšej povedz, že to zatial nevieš.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Okt 2015, 11:07

A budu mu vyskakovat reklamy na vaginy, vibratory a ine sexualne pomocky :-D



Zacina sa mi totalne nepacit, ze ako ten internet sa prevaluje do jedneho obrovskeho bisnisu. Najhorsie je na tom to, ze nic proti tomu nespravis. Vsetko zachvilu bude cez internet, takze budes zavisli na internete a PC. A rovno sa to zacina u tvojoh PC v operacnom systeme (to este nevravim a freware a inych programpch). Nestaci ze za neho zaplatis, este ti tam natrepu aj sledovaci soft. Das si tam cracnuty win, kde je to deaktivivane? Zase si tam ten hacker da sledovac (a ktovie co este) a onta bude sledovat a predavat statistiky. To aby sa kazdy naucil hackovat a deaktivoval sam (ak to vobec je mozne). Zlaty stary MS DOS. Tam take nieco nehrozilo. :-) ale ani internet. :-)
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Okt 2015, 11:34

milan209: no, mne osobne prekaza, ked niekto sleduje kazdy moj krok. Preco by mal niekto vediet ake filmy pozeram, ake programy spustam, v akej banke mam ucet (internet banking) atd. Nikdy nevies, kto to zneuzije. Prirovnal by som to k tomu, keby si byval v sklenenom dome, kde ta kazdy vidi a nemas ziadne sukromie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

peterhostak77
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Dec 2012, 20:27
Bydlisko: Považská Bystrica
Vek: 46

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa peterhostak77 » 22 Okt 2015, 14:22

Ja osobne si myslím že ani jeden operačný systém nieje čistý či je to XP,vista,7,8,10 či linuxak ak chcu niekoho sledovať tak ho sledujú. Ja mám softér legálny. Inak myslím že ani antivíry nie sú čisté niektoré podozrivé súbory mi eset posiela na expertizu do esetu a kto vie čo ešte sa posiela. Jediné čo sa mi nepáči na Windows 10 sú íkony v štarte to windows 3,11 ich mali krajšie. :axe:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Okt 2015, 14:59

A kde je tu ochrana osobnych udajov? Ked si nainstalujes nelegalny softwer, na to vlady (nielen SK) vedia vydat zakon, a tu su uz neako ticho. Ze by im MS zalepil usta? Preco napr. MS nepredava Win cisty za 200 - 500€ a win plny sledovacieho software za 30€. Tam uz mas aspon na vyber.
Sere ma to, ale mi s tym neurobime nic.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa milan209 » 22 Okt 2015, 16:18

Neurobíš s tým nič. Ak nechceš byt sledovaný zahod mobil a odpoj sa od netu.
Zas si myslím že milióny ľudí sa nedá detailne sledovať. Skôr sledovaci soft stráži komunikáciu. A keď sa objaví závadové slovo hneď ťa majú.
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa Loloone » 22 Okt 2015, 17:04

iny OS neexistuje ? iba Win ? :-)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Okt 2015, 17:07

ale da. mas miliony roznych udajov, ktore sa pri dostatocnom mnozstve dat daju pospajat a maju tvoj profil z ktoreho sa da vyhladat konkretna osoba.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Okt 2015, 17:59

Ak nechceš byt sledovaný zahod mobil a odpoj sa od netu.
A v tejto dobe, kde je vsetko zavisle na mobiloch a IT sa tym padom vracias do doby kamennej.
iny OS neexistuje ? iba Win ?
Ktory OS je cisty a si si tym 100% isty? Jedine ten co si sam naprogramujes.


Ja osobne nemam co skryvat, ale predstav si ze mas nieco co nechces aby sa to dostalo von, tak si nahraty. Bud sa vratis do doby kamennej, alebo sa musis o to tvoje tajomstvo podelit s MS a podobnymi sledovacimi firmami o ktorych ani netusis.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Okt 2015, 18:40

romiadam: Linux je cisty, mozes si ho skompilovat zo zdrojakov, ktore, ked sa nudis, tak si mozes citat. Ver tomu, ze keby tam nejake tie spehovacie nastroje boli, tak sa to hned dozvies. Ako v pripade Ubuntu, kde zacal zobrazovat reklamu v Unity.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Win7 namiesto Win8

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Okt 2015, 18:43

a ako je to s programamy, pojdu win programy aj pd linuxom, alebo treba linux verziu programu?
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 22 Okt 2015, 19:18, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok