ako funguje watermark v softveri

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

ako funguje watermark v softveri

Príspevok od používateľa urgot » 02 Dec 2015, 19:09

zdravim
vie niekto ako je v programoch implementovana funkcia pridavania vodoznaku?
priklad- ked program vklada do obrazku watermark, tak tento watermark musi nacitat z nejakeho externeho suboru ktory obsahuje obsah vodoznaku? a teoreticky ak tento externy subor odstranim, program nebude vediet pridavat watermark? alebo ma program tento watermark priamo v kode, a neda sa nijako odstranit bez toho aby som neupravoval program?

dalej vie mi niekto vysvetlit, ako moze softver jeden den fungovat bezproblemovo, a dalsi den si softver do kazdeho upravovaneho obrazku vlozi svoj watermark?
-softver som nijako neupdatoval, ani nepreinstalovaval, takze ma napada- softver mal v sebe nejaky algoritmus ktory sa po urcitom mnozstve otvoreni programu/upraveni obrazkov spustil
-alebo mal program v sebe nejake casove obmedzenie? kde zacne tento watermark pridavat ak datum presiahne urcity den?

proste nerozumiem ako mohol softver zmenit spravanie bez toho, aby bol akokolvek upravovany/updatovany- teda "pokyn" nemohol prist cez net- alebo mohol?
ak nemohol, tak preco ten softver zrazu vodoznak pridava a vcera nepridaval? (skusal som preinstalovat zo zmenenym datumom, aj vypnutym internetom a napriek tomu softver odvtedy vzdy vodoznak pridava- instaloval som vzdy z tej istej instalacky)

ak sa niekto danej problematike rozumie alebo pozna odpoved na moje otazky, sem s tym

dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: ako funguje watermark v softveri

Príspevok od používateľa dxr » 02 Dec 2015, 19:16

1) nie zmazanie nemusi pomoct, moze si generovat v ramke a aplikuje potom na dany obrazok

2) moze rozne techniky skontroluje si licenciu a kluc, limit spusteni, casovy limit, alternativne metody overenia licencie.

3) Posun datumu pomahal na hlupe algoritmy dnes ked preleti expiracny limit moze nieco upravit (file,register)
a potom si mozes posuvat co chces pokial nemas VALIDNU licenciu dostanes "watermark" :)
pomerne vela SW si vytvara nejaky kluc/licence file pri prvom spusteni niekedy je to len existencia reg. kluca
vyzera to neskodne ale SW si to vysvetli inak a potom maskuje to co by lamke bez debugera mohlo pomoct to
okklamat. bez patchu alebo upravy si nepomozes. Kup si to :)
Preto je rozumne instalovat programy cez nejaky tool ktory si zmapuje zmeny napr "Total uninstaller"
tam sa 3 krokmi dozvies co ten SW posahal a vies to revertnut priapdne si skus VM.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Re: ako funguje watermark v softveri

Príspevok od používateľa urgot » 02 Dec 2015, 19:29

aha, ja len nechapem, preco mi ten softver xx dni isiel bez vodoznaku, a od neska bum, vodoznak
ak teda tvrdis ze pri instalacii si program nieco zapisal do registrov, a to je dovod preco sa pouziva vodoznak, tak ak by som program nainstaloval na iny PC, kde este nebol nainstalovany, tak by mal ist bez vodoznaku? minimalne po dobu aku isiel aj na mojom pc?
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: ako funguje watermark v softveri

Príspevok od používateľa dxr » 02 Dec 2015, 19:32

Vyskusaj zistis ;) - ale je to velmi pravdepodobne dufam ze mas celu ucebnu strojov ;)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: ako funguje watermark v softveri

Príspevok od používateľa marek181818 » 02 Dec 2015, 19:47

A aky je to to soft?Co mas?V podstate to moze byt ako pisal DXR.Soft ked toto zisti moze spustit napr len script a ten spravi vodoznak a pod.To sa nedozvies asi od nikoho , inak by to bolo prelomene jednoducho , teda bez cracku
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok