Program na strihanie videa *.ts

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Dec 2015, 19:51

Cavte,
nahravam rozpravky pre dcerku z TV cez DVB-t krabicku, ktora to uklada ako *.ts. Potrebujem to vystrihnut a potom to prekonvertovat mp4 suboru, kde si mozem video bit rate (kvalitu obrazu)


Uz som skusal Wondershare video converter ultimate 8.5 ale ten robi ako slimak, 23 minutove video z *.ts spracoval za 50 minut. Kvalita bola hrzna. Z youtube som stihol pepa pig rozpravku a ulozil ako 360p mp4. Take iste paramete som nastavil aj pre ten wondershare.. a on to spakoval do 3x vacsieho suboru. a pritom bit ratesom nastavil rovnako ako bol ten co som stihol z youtube.

Potom som este skusil dalsie dva programy, ale tie nemali vo funkcii trim nastavenie presne casu. Tam sa dalo len pohybovat bezcami a sekundy miskakali po 5 sek, takze nevedel som presne nastavi vystrihnut od do.

Uz ma to nebavi stahovat , nainstalovat odskusat, a vymazat.

Preto sa na vas chcem obratit, ze ci mi viete poradit, ktory program dokaze vistrihnut cast *.ts videa z velkeho videa s nastavenim presne casu od do (nestaci len bezec) najlepsie ked su tam aj stotiny sekundy ale uspokojim sa aj iba so sekundami, a potom to prekonvertovat do mp4 formatu alebo ineho prehratelneho na Smart TV samsung

Ak pouzivate neaky video editor a ste s nim spokojny a zoberie *.ts video, tak prosim dajte vediet.

Teraz som si stiahol na vyskusanie unlead video studio 11, ale neako mi pada pri nacitani *.ts videa. Asi bol zle "registrovany"

Za pomoc vam vsetkym dakujem
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa dxr » 13 Dec 2015, 20:11

Hladaj aj nas to nebavi (este za doby psichaca sme toto riesili) nakoniec pouzival to co pouzivam 10r Avidemux
ale kludne hladaj dalej ja som tiez odskusal aspon 10 programov free/share-ware a vsetko nafigu.
idealne aby tam bolo vyseknutie viacerych blokov na jeden prechod nie ako to ma AVIdemux

ULEAD a PINACLE hm.... to su celkom fajn SW ale nie free..
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Dec 2015, 20:23

vyskusam ten avi demux. dam vediet.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa marek181818 » 13 Dec 2015, 20:31

samotny render zalezi aj od vykonu tvojho PC, To 360p mp4 to nieje moc dobra kvalita videa.Idealne ukladat treba videa do H264 tiez je to mp4 bitrate cim vyssi tym vacsia velkost videa je .Dakey som aj na stahovanie aj na upravu convert atd pouziva program http://www.freemake.com/sk/free_video_converter/.Teraz ja som presiel na adobe after efect , nieco zaze robim v corel video studio 8,CyberLink PowerDirector 14 , sony vegas, virtual dub .Dalej mam Pinnacle 15 ale tam kopec efektov, mal som aj novsie ale ked nemas velmi silny pc tak to ani nestahuj.Ja mam 4 jadro a mrzne to .
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Dec 2015, 21:49

Ten avidemux mi vyhovuje funguje fajn, akurat ked nastavim video output na H264, tak mi vypise ze ,

Cannot setup codec. Bit rate too low.

A pritom je nastaveny na 10 000 kbit/s. A pritom som uz poskusal rozne preset-y low quality, high quality, low latency...


???

dxr: neake napady?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa marek181818 » 13 Dec 2015, 21:54

napr pri progame AAE co som spominal , aby fungoval H264 musis mat nainstalovany QUCK time , inak 10 000 je sakra vela , ja davam pre tzv FHD videach 6000 a aj to je vela davat uploadnut na web :D
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Dec 2015, 22:56

Ja ma telefon co robi videa vo fornate H264. Aj televizor mi prehra ten format a aj moj PC. Preto preferujem ten format. Aj som niekde cital ze je to docre kodovanie z pohladu kvality a velkosti videa.

Tak preto preferujem H264.

V Pc sa da prehrat format H264, takze kodek tam asi je.
Problem je ze neviem co mam nastvit v avidemuxe aby mi to spravilo z *.ts video *.avi (H264).
inak 10 000 je sakra vela
Ja viem, to som pisal max co som skusal. Ja som skusal 500, 700, 1000, 5000, a napokon 10 000. Stale pise ze:
Avidemux.png
Sakra, ten avidemux sa mi paci, len to potrbujem rozchodit.

DXR: ktoru mas ty verziu Avidemuxu?

Ak to nepojde skusim dalsi program AAE.

Neviete ako sa tam zmeni rozlisenie?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa MacGyver » 13 Dec 2015, 23:18

Myslim si, ze orezanie a konverziu videa zvladne na jednu supu ffmpeg. Dokaze toho strasne vela no mozno bude pre vas nevohodou to, ze sa to ovlada v prikazovom riadku. Takze to berte skor ako moznu alternativu.

EDIT: skusil som to aby som nezavadzal a funguje to. Orezanie videa a vystup do *.mp4 (H264+AAC) na jednu supu jak nic :P
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Dec 2015, 01:03

V tom Avidemuxe by malo stačiť nastaviť Video na Copy ,Audio na Copy, Format na Avi.
Kodeky,rozlíšenie aj BR ostane pôvodné (H264). Skúšal som jeden *.ts súbor na Avi a ide to normálne prehrať.
Avidemux má niekedy problém s výberom zvukovej stopy,keď ich je viac. Vtedy použijem MKVToolnix v6.0.0 CZ (32bit) Portable,tam sa dá viacstopé audio aj video vybrať a pretvoriť na MKV.
A keď ti zariadenia prehrajú avi formát v rozlíšení 1920x1080 tak s mkv by nemali mať problém...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Dec 2015, 03:55

Po dlhom skusani novych videoeditorov som sa nakoniec vratil k predoslemu Wondershare Video Converter Ultimate ale uz k v8.5.0 (najnovsi). Pracuje sice pomalsie oproti Avidemux-u, (na mojom PC), ale aspon spravi to co ma spravt (pre mna, pre moje poziadavky)a je velmi "user friendly"

7 min videa *.ts pri 640x360 512kbps stlacil na 30MB za cca 3:50 min. Na zaciatku co som pisal ze je moc pomaly,
23 minutove video z *.ts spracoval za 50 minut. Kvalita bola hrozna.
(tak tam som mal este staru verziu progrmu (obraz bol kockaty). Teraz mam najnovsiu a uz je aj kvalita lepsia.)

tak to preto trvalo tak dlho, lebo som konvertoval pre rozlisenie 1024x600, co moj PC asi nestiha. Tych 640x360 512kbps postacuje na pozretie rozpravky v TV a nech to nezaberie vela miesta na USB kluci.

Len pre info pre ostanych.
Da sa tam nastavit aj kvalitnejsi vystup, no potom velkost videa stupa, co som ja nechcel.A tento WVCU, je velmi user friendly pre osekanie, alebo zlucenie a zaroven prekonvertovanie videi.
Napr. ked sa urobi viac videi o tom istom deji, tak sa to da cele zlucit do jedneho videa, zaciatky a konce osekat a popripade to cele prekonvertovat do nizsiej kvality.
Bohuzial nie je zadarmo a musite si zobstarat "specialnu" verziu z internetu, kde potom v tom moze byt schovana hociaka "háveď"

Dakujem vam vsetkym za rady a pomoc.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa zylo64 » 14 Dec 2015, 08:49

My využívame pri prevode videa z .avi do mp4 free program "Any Audio Converter", stiahnúť sa dá napríklad tu:http://www.any-audio-converter.com/download.php. Ide rýchlo a zatiaľ bez problémov. Neviem či prevádza z *.ts ale isto prevádza aj *.m2ts.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa dxr » 14 Dec 2015, 10:33

romadian napísal:DXR: ktoru mas ty verziu Avidemuxu?

Ak to nepojde skusim dalsi program AAE.

Neviete ako sa tam zmeni rozlisenie?
neviem je doma a ja doma niesom
Sak ti pise ze bitrate too low cize musis dvihnut to iste plati pre rozliska zvycajne delitelne 2 proste standard
meni sa to cez Filter pridat resize to potom funguje tak ze najprv obrazok preleze filtrom resizne sa
a potom encoduje codecom a ten sa nastavuje configure a tam nastav skor kvalitu ako bitrate a mas pokoj
idealne si nastavit nejaky profil alebo loadnut a neskusat bez znalosti lebo budes sklamanny musis vedet
co ktora polozka robi a ako to ovplyvni vystup vratane kompatibility prehravania na roznych zariadeniach
Ak ti islo o velkost je tam aj volba skomprimuj na max velkost on si to potom prepocitava nevyhoda je 2pass
Inak najlepsie je davat copy/copy cize ak je to uz MPEG4 tak nech je to len preliate do ineho containeru (mp4)
ak davas encode vzdy prides o kvalitu lebo je to 2x prehnane cez stratovu kompresiu 2x degradujes.
Holt ak mas pomaly PC mas smolu psichac kvoli tomu kupil nejaky AMD bombarder lebo pochopil ze je to mino
jeho predstav a nervov tak upgradol. Zabudni na SW encodovanie nejakym slabym CPU bez SSE a HT+multicore
Preto je lepsie len spravit audio:COPY/video:COPY alebo pouzit XVID/MPEG4 nie x264 ten je pomaly na Atomoch :D

@McGyver: ffmpeg srandista sak Avidemux je problem nastavit a ty chces memcoder/ffmpeg od ludi
inak Avidemux pouziva rovnake kniznice z projektu ffmpeg. Ono sa dost debilne striha s FFMPEGom/CLI
ono dnes nieje problem previest .TS na nieco ine ako najst SW ktorym vies 20klikmi vystihat 2-3 reklamne bloky.
Zlate SONY DVD recordery tie mali priamo podporu na vystrihanie reklam a napalenie bez reklam :P
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Program na strihanie videa *.ts

Príspevok od používateľa MacGyver » 14 Dec 2015, 13:32

drx napísal:@McGyver: ffmpeg srandista sak Avidemux je problem nastavit a ty chces memcoder/ffmpeg od ludi
inak Avidemux pouziva rovnake kniznice z projektu ffmpeg. Ono sa dost debilne striha s FFMPEGom/CLI
ono dnes nieje problem previest .TS na nieco ine ako najst SW ktorym vies 20klikmi vystihat 2-3 reklamne bloky.
Nie som srandista, len nepodcenujem potencial a schopnosti inych, preto som uviedol inu, mozno menej pohodlnu alternativu. Ale urcite zvlada to co bolo pozadovane. To, ze nevyhovuje uzivatelovi je uz ina vec. A samozrejme na strihanie (nie jednoduchy trim) su ovela lepsie nastroje, sam som strihal video v Linuxe (na nazov softu si uz asi nespomeniem). Nakolko som niekolko krat potreboval konvertovat z/do formatov, ktore ine softvery nedokazali spracovat, presiel som si aj CLI utility, ktore dokazali presne to co potrebujem. Ziadatel nasiel riesenie svojho problemu, takze nebudem dalej zbytocne kecat :).
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok