2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Apr 2016, 21:49

Cavte,
Mam taky problem ako mozno kazdy, ze okrem emailu skypu Facebooku a inych uzitocnych programov (facebook nepovazujem za uzitocny ale treba ho) :-D, skusam aj take co "zaseru" pocitac a potom tam treba win nanovo nainstalovat. Z casovych dovodov mi nevyhovuje ani recovery zalohovaneho Win7 HP, lebo by som musel stale zalohovat maily a ulozene hesla a pofdobne veci co sa neustale meni a pridava do PC.

Dalo by sa nainstalovat 2 x rovnaky windows na jeden PC na dve rozne particie? Ze na zaciatku pri bootovani by som si vybral ze ci chcem "cisty" win7 alebo "Spinavy" Win 7, ktory ked sa "zaspini" tak by som len spustil recovery na tu danu zaspinenu particiu.
Na cisty Win by som nic neinstaloval. Ziadne hry a ine veci stiahnute z torrentov. To by vsetko islo na tu"Spinavu" particiu. A keby uz to zblblo tak tam by som nemal ziadne ucty a ziadne ulozene hesla, tak tam by som to len natiahol novy Win7 cez recovery za par minut a bol by pokoj.

Pre predstavu, ja si to takto predstavujem:

Tie dva Win7 HP by nikdy nesli naraz a vzdy by sa spustali z rovnakeho PC, takze si myslim ze by sa to dalo urobit. Mam taku predstavu, ze by som mal Novy cisty Win. Potom by som urobil partiton (alebo disk) bacup kde je Win7 HP. Potom by som backup nahral na externy disk. Potom povodny disk v PC rozdelil na tri particie
1. Win7 HP cisty,
2. Win7 HP spinavy,
3 Datovy disk pre data ako videa a fotky instalacie programov a pod.

a neako tam nahral na obe particie tie dva Win7 HP a vytvoril boot menu. Pri bootovani by som si vzdy vyberal z ponuky ktory Win7 spustit.

Backup a nahratie backup-u by som zvladol, no vytvorenie boot menu uz nie.


Je taketo nieco mozne? Ak je tak ako to spravit? Najde sa tu neaky dobrak co by mi to popisal ako na to (alebo dal link, popripade klucove slovo podla coho take nieco hladat na IT). Nemam sajnu podla akeho klucoveho slova to hladat

Diki vopred.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: 2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa miroja » 06 Apr 2016, 22:09

Virtualka by ti to nevyriesila?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Apr 2016, 22:32

Mozem cez virtualku pouzivat internet? Ak nie tak nie.

Ak nieco chcem instalovat na virtualku, musim to najprv asi prekonvertovat na ISO a potom loadnut do virtual CDrom a potom az instalovat. Nie?
Alebo virtualka pozna DVDrom? Nemam moc skusenosti s virtualkou.

UPDATE:
Myslim ze som nieco nasiel. Prave to citam. Asi to pojde.

http://www.optimizingpc.com/install/multiboot.html
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: 2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa Edgar » 06 Apr 2016, 22:59

Tiež by som to vyriešil cez VM
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa romiadam » 07 Apr 2016, 01:35

A funguje internet na VM? Nie su tam problemy s ovladacmy? A ako je to s vykonom PC? Neklesne velmi, kedze tam bezi Win7 a + VM?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: 2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa rudko » 07 Apr 2016, 08:11

najlepsie je vyriesit to cez virtualnu masinu. v domacich podmienkach asi najidealnejsie cez oracle virtualbox. normalne si tam vytvoris stroj, pridelis mu pamat, procesorovy vykon a spustis. nainstalujes system ako na klasickom pc a ides. vies mu nastavit zdielanie ethernetoveho alebo wifi pripojenia, vykon grafiky, sharovanie foldrov medzi hostitelskym pc a virtualkou. dokazes sa nakonektovat na vsetky periferia hostitelskeho pc.
najkrajsie na tom je to ze si urobis snapshot po zakladnej instalacii (os+zakladny soft) a ked sa ti to dojekazi tak to revertnes a za 3-5min mas zase cisty stroj ako bol po nainstalovani

pre w7 s ovladacmi nie su vobec zidne problemy

edit: ohladom vykonu to sa neda jednoznacne odpovedat. zalezi na akom stroji ty chces spustat a ake naroky mas na ten virtualny stroj. ale ak mas aspon 8G pamate a nejaky rozumny procesor (aspon C2D) tak to pojde bez problemov.

edit2: na nete je kopa navodov ako na to. a keby si si nevedel poradit kludne ma kontaktuj do ss a pomozem ti s tym.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: 2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa Edgar » 08 Apr 2016, 22:39

Načo 8GB RAM? V škole nám to v pohode ide aj so 4GB
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: 2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa Amaterr » 09 Apr 2016, 07:59

tiez som mal podobny problem , dva systemy na jednom HD , potom som to vyriesil "manualne" , dal som este jeden HDD , dvojpolovy prepinac /+5V a +12V /, minus je stale pripojeny , a ten cerveny je pre druhy zdroj pre raid pole , ked robim zalohy , jeden zdroj by sa len trapil :)
0
Naposledy upravil/-a Amaterr v 09 Apr 2016, 19:10, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: 2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa miroja » 09 Apr 2016, 09:25

Urobis cistu instalaciu Win, Porom nainstalujes WM-ko so vsetkymi zakaldnymi o potrebnymi aplikaciami, urobis zalohu WMka. Pouzivas WM-ko ako hlavny OS a ked sa ti na nom nebude cosi pozdavat, preplacnes ju zalohou WM-ka a ides odznova.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: 2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa Amaterr » 09 Apr 2016, 11:40

ja som pouzival EasyBCD , lenze ked tam nieco bolo , rozliezlo sa to vsade ... teraz je jeden HDD len na "spinavu" pracu
http://www.cnews.cz/easybcd-lek-na-prob ... im-windows
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: 2 x rovnaky Win7 HP na jednom PC ?

Príspevok od používateľa rudko » 09 Apr 2016, 15:43

Edgar napísal:Načo 8GB RAM? V škole nám to v pohode ide aj so 4GB
To co je "v pohode" pre teba nemusi byt v pohode pre niekoho ineho. Ja som napisal optimum. Pojde to aj s menej, ale odozva nebude idealna
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok