Pravidlá - outlook

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Apr 2016, 20:09

Zdravas páni,

mám jednoduchú otázku - používam outlook 2007 a mám nastavené pravidlá tak, že pošta sa po prijatí kopíruje do priečinka. Robím to preto, že veškerá komunikácia cez maily je zálohovaná v PC, na servri potom ostávajú len dôležité správy, ktoré potrebujem mať aj "so sebou" (toto spravujem ručne).
Problém ale je, že pravidlá outlooku sa aplikujú len pre neprečítanú poštu, akonáhle si ja poštu prečítam na mobile, už sa mi v outlooku nevytvorí kópia.

Ako urobím to, aby sa pravidlá aplikovali aj pre prečítanú poštu, teda pre všetku prijatú poštu?

Len mi nehovorte, že sa to nedá, lebo osobne pôjdem stočiť gatesa do jointa...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Apr 2016, 20:23

Odkedy pracujem v IT, pre taketo pripady pouzivam POP3 s kopiami sprav na serveri. Robi to presne to iste, len je to ovela jednoduchsie :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Apr 2016, 20:26

Ja práveže chcem mať server čistý. Navyše mám konto IMAP :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa jardo181 » 29 Apr 2016, 20:30

Ak pouzivas IMAP tak to co vidis na PC je vlastne aj na serveri, ak chces aby ti pravidla fungovali, musis postu ktoru si precital v mobile znova oznacit za neprecitanu aby ked sa pusti outlok to vedel prerozdelit.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Apr 2016, 20:33

To viem, ako to funguje, preto sa pýtam, či sa to dá aplikovať aj na prečítanú poštu.

Problém je iba s mobilom, pretože na oboch PC, ak nie je správa ešte prečítaná, sa to presunie a ja ju už čítam z osobného priečinka - správa teda ostáva neprečítaná a aj druhý outlook ju prerozdelí.

Na mobile sa to ale nedá.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa jardo181 » 29 Apr 2016, 20:52

takze ak som pochopil.. ked sprava nieje precitana, outlok to prerozdeli, ak je precitana tak sa s nou nic nestane.
Tak nieje moznost v outloku aplikovat pravidlo na vsetku dorucenu postu bez rozdielu ci je alebo nieje precitana?
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Apr 2016, 21:04

No to práve neviem. Na podpore mrkvosoftu som sa dočítal, že pravidlá sa aplikujú len pre NEPREČÍTANÚ poštu, nič viac k tomu nenapísali. Pri vytváraní pravidla neexistuje možnosť definovať, pre akú poštu má pravidlo platiť (z hľadiska videnia). Takže zjavne to nebude možné, ak na to teda neexistuje nejaký grif.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa jardo181 » 29 Apr 2016, 21:08

Tak outlok na postu je ako explorer na internet. Nemozes vymenit napr. za thunderbird?
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Apr 2016, 21:18

Outlook nie je ako explorer, lebo explorer je súčasou OS a outlook je kupovaný, ako aj excel - tiež veľmi dobrý a účinný nástroj. Zvykol som si na ovládanie, plánovanie outlooku, aktívne využívam veľké množstvo funkcií už dlhý čas, takže bol by som nerád, keby som to musel zmeniť kvôli takejto maličkosti. Pozeral som ten thunderbird, neoslovil ma. Navyše sa nikde neviem dočítať, či nemá aj on takéto neduhy.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa jardo181 » 29 Apr 2016, 22:30

No tak len si zvyknut na neduhy outloku a to ze programatory nespravili svoju pracu asi poriadne. Thunderbird ma tu moznost, aby filtroval cely priecinok nie iba nove a neprecitane. Ale zase zvykat si na nove...
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa rudko » 29 Apr 2016, 22:34

Drako to co pozadujes nie je cez POP3 ani cez IMAP mozne. Da sa to iba pri pripojeni na exchange mail server. Tam sa vytvaraju a managuju taketo pravidla priamo na serveri cize potom to reflektuje na vsetkych zariadeniach. Su tam aj vynimky, ale sortovanie funguje tak ako som opisal.
Edit: ja by som nepovedal ze to je neduh outlooku, je to o filozofii klienta. Treba si uvedomit ze klient je do znacnej miery limitovany protokolom cez ktory komunikuje zo serverom. Taktiez outlook umoznuje aplikovat rulu na neprecitanu postu ale iba pri prvom spusteni tejto ruly. A nechcem klamat, ale mam pocit ze thunderbird to ma presne tak isto
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Apr 2016, 22:45

Nemyslím, že to je neduh protokolu. Pretože napísať skript, ktorý by sa uplatnil aj na prečítanú poštu nemôže byť také zložité (alebo aspoň si to nemyslím). Proste každú jednu položku, čo preberiem zo servra, skopírujem a bachnem do "archívneho" priečinku. Keď sa to tak vezme, tak to možné je, pretože outlook archiváciu podporuje a archivuje aj prečítanú poštu do archívneho priečinku, ktorý sa od klasického nejak nelíši.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa rudko » 29 Apr 2016, 23:48

Pozeras sa na to zle, ale to je jedno. Natahovat sa o to ktory pohlad je spravny nema vyznam. Aby som bol teda trochu konstruktivny tak mas dve moznosti:
1. Napisat si vlastny skript vo VBA a nastavit ho tak aby sa spustal vzdy po synchronizacii local inboxu so serverom. Ako tvrdis nemoze to byt zlozite :-) (ano ide to)
2. Si takyto skript stiahni uz hotovy z netu, napr tu: http://www.slipstick.com/outlook/rules/ ... read-them/
V tomto je krasa officu a vsetkych jeho aplikacii, ze ked mas na funkcionalitu iny pohlad ako mali vyvojari mozes si dokodit v podstate lubovolne co len chces. Lenze to 90%haterov ani len netusi.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Apr 2016, 00:14

Nehovorím, že sa na to pozerám dobre, pozerám sa na to svojimi očami a uviedol som svoj pohľad. Naťahovať sa o to, ktorý je správny, je zbytočné, pretože každý sa dá dobre oddôvodniť. Tým sa tu ale nechceme zaoberať.

Ja by som si to skúsil nakódiť, akurát v tom nemám prehľad. Kto sa v tom vyzná, uvítal by som pomoc.
Ja sa vo VBA nevyznám, hoci som počul, že je to pomerne jednoduché, teda jednoduchšie, než C a pod. Moja skúsenosť s programovaním je len v jazyku pascal (object pascal) buď cez lazarrus, alebo delphi.

Možno by som sa niečo naučil.

EDIT: no nič, toto si mi zarazil chrobáka do hlavy... Keď budem mať po skúškach, naštudujem si niečo okolo visual basicu a pôjdem na to.
Čisto hypoteticky - viem to napísať aj cez lazarrus (delphi) v pascali?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa BFX » 30 Apr 2016, 12:57

Odporucam ti, skusi to urobit v c# nielen preto aby si sa viac dostal k C co sa ti zide pri programovani MCU. Ale aj koli tomu ze na to najdes na nete viac prikladov.
Ale v celku by to nemal byt ziadny problem take daco nakodit na nejakych 100 riadkov.

uzitocne linky:
https://msdn.microsoft.com/en-us/librar ... e.12).aspx
http://www.slipstick.com/outlook/rules/ ... junk-mail/
https://social.msdn.microsoft.com/Forum ... forum=vsto
https://support.office.com/en-us/articl ... 83e9af0495

Mozno by ti pomohlo ak by si pripojil svoj server do outlooku cez POP3 nie IMAP mne v pripade POP3 pravidla funguju aj na neprecitanu postu.

Inak pozor ak vytvaras nove pravidlo tak sa preklikaj cez vizarda az na posledny dialog kde je zaskrtavatko, ze to chces spustit aj na existujuce spravy (cize aj precitane). Inak ti to bude aplikovat len na spravy az po case vytvorenia pravidla.
Co moze byt tvoj problem.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa rudko » 30 Apr 2016, 13:07

Drakoush napísal:Nehovorím, že sa na to pozerám dobre, pozerám sa na to svojimi očami a uviedol som svoj pohľad. Naťahovať sa o to, ktorý je správny, je zbytočné, pretože každý sa dá dobre oddôvodniť. Tým sa tu ale nechceme zaoberať.

Ja by som si to skúsil nakódiť, akurát v tom nemám prehľad. Kto sa v tom vyzná, uvítal by som pomoc.
Ja sa vo VBA nevyznám, hoci som počul, že je to pomerne jednoduché, teda jednoduchšie, než C a pod. Moja skúsenosť s programovaním je len v jazyku pascal (object pascal) buď cez lazarrus, alebo delphi.

Možno by som sa niečo naučil.

EDIT: no nič, toto si mi zarazil chrobáka do hlavy... Keď budem mať po skúškach, naštudujem si niečo okolo visual basicu a pôjdem na to.
Čisto hypoteticky - viem to napísať aj cez lazarrus (delphi) v pascali?
Ofiice nativne podporuje iba VBA, urcite by sa to dalo znasilnit aj cez ine jazyky, ale s tym nemam ziadne skusenosti. Najlepsie budes mat ak si prejdes hotove riesenia na nete a tie si bud upravis, alebo z ich casti poskladas co tebe vyhovuje. Ja som sa do VBS a VBA dostal rovnakou metodou. Na webe su toho tony.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa BFX » 30 Apr 2016, 13:34

rudko:
Asi si nepochopil ze ja nevravim o nejakom internom scripte vo VBA pre office, ale o addone cize DLL ta moze byt napisana kludne aj v pure C :)
Ale ten wrapper by som teda pisat nechcel :D
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa rudko » 30 Apr 2016, 14:00

Pochopil, ved som napisal ze by sa to dalo znasilnit cez ine jazyky. Akurat to nevyznelo tak jasne ako sa mi zdalo :-)
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa BFX » 30 Apr 2016, 15:36

igen :) ale skor mi to pripada na tu moju poslednu vetu , lebo pravidla sa aplikuju po prijati mailu, cize samozrejme niesu precitane, cize mi to pride ze Drakoush zabudol zaskrtnut to policko na poslednom dialogu, ktore je prave zodpovedne za to ze sa ti prvidlo retrospektivne aplikuje aj na stare a precitane spravy 8)
Ale moze tam byt problem, ze to ide cez IMAP a v takom pripade ak to precital na mobile sa to moze neaplikovat.
Ale aj tam je este moznost spustit pravidlo rucne a aplikuje sa.
Cize v konecnom dosledku by stacilo urobit nejakeho strazneho psa (watchdog:) ) ktory raz za cas spusti pravidlo. Co si myslim by sa dalo aj VBA scriptom pripadne cez powershell;)
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravidlá - outlook

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Apr 2016, 19:00

Áno, pri ručnom spustení viem aplikovať pravidlo aj na prečítanú poštu, avšak takýto watchdog by znova skopíroval aj staré správy, takže v priečinku by sa to kopilo. Potom by trebalo ošetriť, aby sa duplicitná pošta zas mazala, teda rovnaký odosielateľ, rovnaký dátum, čas a predmet.

Ale riešení je milión, tak alebo onak... Pointa je v tom, že treba naštudovať VBA a vo voľnom čase sa hrať. Cčko by som neznásilňoval, nemám ani základ, jediné základy kódenia mám v tom pokakanom pascale, na ktorý som si už zvykol.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď