Widly updates - nefungujú

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Widly updates - nefungujú

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Máj 2016, 23:02

Zdravím,

konečne sa môžem zaradiť medzi ovce, čo tvrdia, že mali nejaký problém s widlami - už ho mám aj ja, béééé :D

Deje sa to, že pri inštalácii aktualizácii sa najprv nevedeli stiahnuť, celý deň sa sťahovali a večer 0%, 0kB. Tak som ich posťahoval ručne, nainštaloval a teraz mi to celý deň hľadalo aktualizácie, nakoniec to dopadlo chybou 8024402F.

Neviete, ako to odstránim?

Viac ma štve, že tento bug zaťažuje procesor na 25% a RAM na 40%. Nie je to moc, ale keď pospúšťam iné procesy, tak občas nereagujú programy. Vyťaženie spôsobuje systémový proces svchost a v ňom služba win updates.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Widly updates - nefungujú

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Máj 2016, 00:50

A to mas troj alebo stvor hrotove vidly?
(W7, W8, W10)

Ak to nemas origos kupene widly,tak tam bude problem a skus iny torrent. Ak je to origos, tak skus spustit este raz instalaciu. Mozno problem s aktivaciou....tazko takto povedat
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: Widly updates - nefungujú

Príspevok od používateľa Axwell » 21 Máj 2016, 00:58

tak to riesim aj ja, stovky PC s win 7 hlasia problem s windows update, problem su niektore predchadzajuce aktualizacie, asi 10ks rucne aktualizacii trebalo nahodit znova, ale ani to nepomaha, potom zmazat adresar vo Windows - SoftwareDistribution cely, vypnut zapnut v service background service a windows update vyp/zap, potom nejaky scripty som tu mal...

Pomaha to rozne, niektore staci len preinstalovat aktualizacie ktorych zoznam je dost dlhy, niektore potrebuju len vyp/zap v service tie dve sluzby a ine komplet celu proceduru so scriptami...

Problem nie je akutny da sa pritom pracovat, ale do buducna treba vyriesit, a toto spravit na kazdom PC s win7 tak to dakujem pekne...

-- Spojený príspevok 21 Máj 2016, 00:05 --

pravdepodobne najviac tento, stiahni, preinstaluj uvidis... ak nic tak zacinas hladat dalsie problemove, no neviem ci to robi MS uz naschval, ale ziadny update co by to riesilo nie je a ani sa prakticky neda lebo by ten updaty aj tak nestiahol...

https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=52232
0

rohy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: PD
Vek: 55

Re: Widly updates - nefungujú

Príspevok od používateľa rohy » 21 Máj 2016, 08:57

mne sa to stalo cca pred mesiacom,po instalacii w7 SP1.Stacilo ručne nainštalovat jednu aktualizaciu,reštart a už to frčalo.cislo aktualizacie najdeš na nete
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Widly updates - nefungujú

Príspevok od používateľa Loloone » 21 Máj 2016, 09:25

doinstaluj rucne KB3102810
https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=49540

malo by sa to potom rozbehnut :-)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly updates - nefungujú

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Máj 2016, 12:51

Písal som to tak rýchlo, že som zabudol tie najpodstatnejšie info... Mea culpa!

Takže od začiatku - sú to dvojhrotové ultimate widly na maštaľný hnoj (W7 ultimate, SP1). Widly sú originál, normálne aktivované (dobrý kamarát mi dal licenčný kľúč zo sady).

V princípe - niečo som čítal, áno, aj mrkvosoft potvrdil, že to robili niektoré aktualizácie, vidali potom nejaký fixátor, ten nezafixoval nič (izolepa by to urobila lepšie).

Skúsim najprv update od loolone a ak to nepomôže, skúsim postup od axwella. Zatiaľ ďakujem za rady! :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly updates - nefungujú

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Máj 2016, 12:57

No, po reboote procesor pracoval na 0% pri pracovnej ploche. Prvý symptóm sa teda odstránil.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly updates - nefungujú

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Máj 2016, 16:51

Ďakujem Loolone, updates už idú. Akurát po inštalácii mi zostalo 5GB na disku z pôvodných 7, pričom som počas inštalácie presúval priečinky na USB kľúč, ca. 5GB, lebo zostávalo 160kB na disku...

Si robia srandu? Alebo sa s tým mám zmieriť?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Widly updates - nefungujú

Príspevok od používateľa Loloone » 22 Máj 2016, 22:59

no mna uz nic neprekvapuje u MS, win mam uz len ako zadne vratka pre audio a multimedia (daw+vst plugins) lebo v tejto oblasti este linux pokrivkáva, ale je to asi len otazka casu :-)
pokial sa nieco zasadne nestane v microsofte (...co sa asi nestane), tak sa asi rozlucime :-)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Widly updates - nefungujú

Príspevok od používateľa mato3000 » 23 Máj 2016, 16:17

Drakoush napísal: Si robia srandu? Alebo sa s tým mám zmieriť?
zmier sa, dačo sa dá odstrániť, ale nie ako správca, ale nejakým iným SW.

Ja mám odstavený koli tomuto NTB, kúpil som nový netbook s 32G HDD ... 6G boli W10 a samozrejme sa mi začali hneď updatovať, NTB sa mi seokol a keďže som nemal čas, tak som ho nehal tak na druhý deň som zistil, že nebo seknutý, len sa updatoval a ostalo mi na HDD volných skvelách 12Gb .... len SW pre auto mám 20GB , takže úplná paráda, po vyčistení a násilnom vymazaní som získal nejakých 18GB volného miesta a tak som musel kúpiť 128GB SD kartu a ešte nejaký USB3 všetko za dalších 100E ... a nakoniec som zistil, že ten netbook nestíha ... samozrejme je to z tých nových, UEFI biosov, lenže tu sa nedá vypnúť to prepojenie na W10. Proste iný systém nejde a hotovo ... teda ešte je tu možnosť nízkourovňového formátu a fdisk a ..., lenže nemá to CDROM a ani fdd. musím pohľadať nejaké nové nástroje aby som sa s tým pokúsil vyjebabrať. Takže ten NTB som kúpil v decembri a doteraz sa mi povaluje na sedačke a nechce sa mi do toho ....
0

Napísať odpoveď