Windows zmrzne pri spustani

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Windows zmrzne pri spustani

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2016, 22:52

Cavte,
dnes som telefonoval po dlhsom case s kamosom (ktory moc do pocitacov nevidi) a postazoval sa mi ze mu mrzne notebook (ma ho asi 3/4 roka, este je v zaruke). Ma tam Win 8.1. Po cca 2 mesiacoch mu pri zapnuti notebooku win zmrzol este len pri spustani (vobec nenabehol). Tak ho zobral naspat kde ho kupil, ze je pokazeny. Tam mu to neuznali, lebo ze s HW nie je problem a ze na Win zaruku neposkytuju (mozu takto odbit cloveka? Je to vobec pravda ze predajca notebooku s nainstalovanym Win neuzna zaruku na Win?). Tak mu ponukli ze mu to za poplatok preinstaluju. Tak NB zase iseil asi 2 mesiace a zas rovnako zmrzol pri spustani. Tak mu zase sused tam nahodil novy Win8 a zase mu to po neakom case zamrzlo pri spustani. Tak mu tam sused na skusku dal win10 (kedze je zadarmo) a aj ten po case zamrzol pri spustani.

Otazka:

Co si myslite ze to moze byt? Vzdy mu to zmrzne len pri spustani systemu, zatial nikdy pri behu PC. Vypol PC , na druhy den zapol a uz nenabehol. A odvtedy uz nenabehne az kym sa nepreinstaluje.

Ja mam podozrenie na vadne sektory na HDD, kde su spustacie systemove subory. A vzdy sa Win obnovi na tu chybnu oblast. Ze by sa vybral HDD z NB a v inom PC spustil kompletny test na vadne sektory.

Co si o tom myslite? Mate niekto lepsi napad?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows zmrzne pri spustani

Príspevok od používateľa jardo181 » 30 Máj 2016, 23:13

Ked to zobereme logicky a po kazdej reinstalacii fungoval, zrejme pouziva nejaky soft (program, stranky, plugin) a ten sposoby ze zamrzne. Ohladom zaruky na OS byva malokedy ale kedze to predavaju ako jeden produkt mali by poskytnut moznost vratit na vyrobme nastavenia.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Windows zmrzne pri spustani

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2016, 23:34

Ides na to logicky dobre. Moze to byt aj neaky soft. Ale jedna sa o spustanie Win. Win ani len nenabehne.
On nie je ako ja, ze sa hrabem niekedy v crevach Win. On je pasivny puzivatel. On len pozera internet. On nic neinstaluje, lebo nevie to.
Moze to byt aj neaky soft ale ze takto zablokuje nabeh systemu? ???
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows zmrzne pri spustani

Príspevok od používateľa zipaj » 31 Máj 2016, 02:20

Otázka je či si teda nainštaloval aspoň nejaký antivírus. Ja som mal podobný problém u rodičov, win 7, 32bit sa resetoval asi po 5 - 15 minútach behu počítača, po preinštalovaní to bolo OK, až dokedy sa nenainštalovali aktualizácie (pri ich internete od Orange to trvalo zhruba 2 mesiace), tak som ich po opätovnej inštalácii win surovo vypol a je pokoj.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Windows zmrzne pri spustani

Príspevok od používateľa alidedko » 31 Máj 2016, 07:05

Ano, spravne. Aktualizacie su sracka. Neskutocna.

Let the flame war begin ...

Este k problemu: kontrola disku nejakym HDtune v inej masine je to najjednoduchsie, co mozes spravit hned. Potom sa uvidi.

Co sa zaruky na windows tyka: kedze je dnes pomerne jednoduche dosrat cerstvo nainstalovany system, necudujem sa im. Staci ti jeden klik na zavireny link a si jasny.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Windows zmrzne pri spustani

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 31 Máj 2016, 07:57

trocha rozpis co znamena mrzne. Mne sa zacinaju stazovat ludia, ze win zacne startovat, dostanu sa na prihlasenie, a potom cierna obrazovka a jedine co pomaha je restart.
Skus prebehnut pamate cez memtest, a disk cez hd tune (oboje sa nachadza na hirens boot cd). Teoreticky tam moze byt problem aj s grafikou, mne zacala odchadzat grafika a ta sa prejavovala tak, ze pri prihlaseni asi nacital ovladac na grafiku, a kedze bola poskodena, tak padol. ked som odinstaloval ovladac, a nechal len tu integrovanu v procaku, tak vsetko bezi bez jedineho padu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok