Synchronizacia 2 HDD

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Synchronizacia 2 HDD

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Jún 2016, 11:37

Zdravim,

Problem:
Hladam vhodny software.

Popis:
Chcel by som taku vec, ze si budem z telefonu, fotaku a inych zariadeni ukladat na HDD1 subory a tam ich potom preberat a presuvat medzi zlozkami a vytvarat nove zlozkya pod. HDD1 by nebol stale pripojeny k PC len pr presuvani suborov z medialnych zariadeni.

Potom by som mal druhy HDD2, tiez by nebol stale pripojeny k PC, ktory by sa aktualizoval/synchronizoval podla toho prveho HDD1.

Cize pripojim fotak k PC, pripojim prvy HDD1 k PC a poprenasam si tam subory z fotaku. Potom ich tam na prvom HDD1 pretriedim. Odpojim fotak. Pripojim druhy HDD2. Otvorim neaky program, ten detekuje oba HDD a zosynchronizuje ich. Len nech ten program vie ktory je HHD1 a ktory je HDD2, nech to nezosynchronizuje naopak.

Bolo by dobre keby ten soft co to urobi vsetko sam, bez nastavovani HDD1 a HDD2 pred synchronizaciou. Bude to totiz robit osoba, ktora nevie vela o PC. Nepotrebujem tam ziadne zaheslovanie a zamknutie HDD, security zabezpecenie a podobne dalsie extra veci. Nech je to co najjednoduchsie.

Otazka:
Poznate niekto takyto program?

Ja viem ze sa to da vygooglit, ale toho je strasne vela na internate a nechcem stravit pol dna teraz stahovanim instalovanim a testovanim ci mitovyhovuje, ci sa to rob ivsetko samo a ci to rozozna oba HDD po opatovnom pripojeni, ze ktory je ktory.bez ohladu na to ze do ktoreho usb bol HDD pripojeny.
Preto ak z vas niekto nieco taketo pozna a ma s tym skusenosti, budemmu vdacny za pomoc ze mi usetri cas.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Synchronizacia 2 HDD

Príspevok od používateľa martin knocik » 06 Jún 2016, 12:20

Skus program UNISON. Raz si vytvoríš profil (ktoré zložky sa budu synchronizovať), potom spustíš synchronizáciu. Výhodou je že v prípade 2 rovnakych suborov rozneho datumu môžeš vybrať či nahradíš staršiu novou alebo smer ktorým sa synchronizuje. Použivam to na 3 externých diskoch.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Synchronizacia 2 HDD

Príspevok od používateľa xmilos » 06 Jún 2016, 12:23

RAID1
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Synchronizacia 2 HDD

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Jún 2016, 15:33

Diki, pozriem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

beny66ka
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 16 Apr 2016, 22:05
Bydlisko: Ostrava

Re: Synchronizacia 2 HDD

Príspevok od používateľa beny66ka » 07 Jún 2016, 09:44

Pokud máš Win 10, tak ty umí softwarový RAID1 přímo.
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Synchronizacia 2 HDD

Príspevok od používateľa xmilos » 07 Jún 2016, 09:46

SW Raid1 vie uz W2K a ma tusak ze aj NT4
0

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Synchronizacia 2 HDD

Príspevok od používateľa remusator » 07 Jún 2016, 10:59

Od raid by som ťa pokiaľ možno chcel odradiť.
Raid je v teóri pekná vec.

Problém s raidom je ale nasledovný.
Predstav si, že disk 1 hovorí že mám dáta. Disk 2 hovorí nemám žiadne dáta.

Ako ich zosynchronizuješ ? V teoretickej rovine a ideálnom svete by ti na jednom z nich odišiel kontroler a raid controller sa vie rozhodnúť ktorý disk je funkčný a ktorý nie.
V reálnom svete ti kontroler nemusí zomrieť a miesto toho bude hlásiť "som ok" a posielať vadné dáta.

Ja by som odporučil programík Syncback (majú free, ktoré mi na domáce použitie bohate postačí, alebo si môžeš aj zaplatiť).
Workflow s týmto programom je vcelku jednoduchý:
1) Vybereš zdroj (root HDD1)
2) Vybereš cieľ (root HDD2)
3) Vybereš stratégiu (Mirror/Backup/TwoWaySync)

Ja to používam veľmi podobne:
Svoj desktop mám ako "master" so všetkými dátami.
Bokom si držim 2 nezávislé kópie na 2 rôznych exterňáčoch.
Mám nastavený mirror.

Vždy pred každou synchro vieš simulovať / vypíše ti diferenciu zdroj vs cieľ.
0

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Synchronizacia 2 HDD

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 07 Jún 2016, 11:00

Ziaden RAID ani podobne veci na externy HDD nepotrebujes. Pouzi obycajny Total Commander (najnovsi z officialneho webu ghisler.com). Vie to aj asymetricku synchronizaciu, presne toto potrebujes. Asym. synchronizacia znamena, ze nalavo pripojis HDD z ktoreho chces kopirovat, a na pravu stranu das HDD na ktory chces kopirovat. Ked zapnes asym. synchronizaciu, tak tie subory ktore na pravom HDD chybaju ti prekopiruje z laveho, a tie ktore su na pravom HDD zbytocne ti vymaze (podla toho laveho). Samozrejme na vsetko sa vopred spyta, len si to treba poriadne odskusat!!!
Nie je to zlozite :) Pozri si video:
Backup vs. Synchronization (Sync) - Sync using Total Commander (https://www.youtube.com/watch?v=pBI-xrDpqlg)

0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok