Flash vs. HTML5 a Firefox

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa TomasNM » 14 Aug 2016, 23:41

Pani,

Vie mi prosim niekto vysvetlit tuto problematiku?
Vsade sa spomina,ze HTML5 je ovela lepsi ako Flash(jasne,to je hnoj),ale ja som sa s nijakym prinosom nestretol.
Ked som skusal HTML5 na youtube,tak kvalita videa bola otrasna a este aj to sekalo jak das.
Videa na FB su rozkockovane na dvojmilimetrove "pixely" a tiez to seka.
Navyse,ked zakazem Flash player,tak prestane fungovat vsetko,na co ho treba(aj videa).
Pri volbe Youtube na HTML5,prehravac vypada inak,co by mohlo naznacovat,ze je to iny prehravac,ale stale sa bez Flash-u ani nehne.
Youtube s povodnym Flash-om je ako tak pouzitelny,ale ked to prepnem na HTML5,tak je to zabite.
Mam take podozrenie,ze HTML5 asi nefunguje vobec a iba sa zmeni styl prehravaca vo Flash-i k horsiemu.

Co teda robim spatne? Tak v com je vlastne prinos HTML5? Ako to mam rozbehat?

Moja konfiguracia:
Win XP,Firefox 28. Sice stare veci,ale rovnako problematicky sa sprava aj 3-mesacny nadupany firemny ntb s Win7-64/i7/16GRAM a FF35.
0
Naposledy upravil/-a TomasNM v 02 Sep 2016, 12:23, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa Washu » 15 Aug 2016, 00:59

Potvrdzujem tvoje postrehy. HTML5 je VYRAZNE narocnejsi na vykon ako flash. Kvalita je tiez viditelne horsia.
Zo sekanim sice problem nemam ale zataz CPU je podlamna vzhladom na kvalitu videa neadekvatna.
A ako bonus nedovoli prehrat niektore vyssie rozlisenia a to aj ked vykon pocitaca je viac nez dostatocny.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa alidedko » 01 Sep 2016, 12:06

Trosku s krizikom po pohrebe, ale skusim to tiez, v praci mam FF48 a W7 (ci to nahodou vo vyssej verzii FF nejak nefixli) na C2D so 4GB ram - dam vediet.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Sep 2016, 08:21

No ... prehrávanie HDčka na 2x1.8GHz nič moc, ale to sme vedeli vopred :D

Ináč mi to ide pekne. Nikde žiadny inštalovaný flash, systém je týždeň starý, procák dostáva zabrať ...
Prílohy
html5.png
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa TomasNM » 02 Sep 2016, 12:21

Takze sme sa vlastne nikam neposunuli.
Az mi zasa niekto bude zakazovat flash(napr.google),tak budem nas..ty.
0

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa jardo181 » 03 Sep 2016, 00:57

no Flash je narocny na vykoon pc, a nedajboze HD. HTML5 je standard, ktory u prehliadacov pridava podporu na prehravanie videa. <audio> a <video> tag. U kazdeho prehliadaca je to ine a ani jeden neprehrava 1 zhodny format. Cize HTML5 je len standard ktory zabezpeci to aby sa to video zobrazilo. Na youtube pouzivaju ten ich vp9 z webm ci ako, je lepsi ako h264 a o stipku ako h265 kodek, z coho vypliva aj vacsia zataz CPU pri dekodovani. A flash bude odstaveny, chysta sa FF ako aj Chrom to ma v plane.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa TomasNM » 30 Sep 2016, 13:37

Chlapi,nikto nic? Nikto nema napad a nikto to nepouziva?

Predvcerom som updatoval FF na v43,tak som cakal nejake zlepsenie.
Pri skuske HTML5 na yt pise chybu. Zacinam mat tusenie,ze mu chyba nejaky prehravaci plugin. Ale ako ho tam dostat? Na nic som neprisiel.
Len tak pre inspiraciu,takto vypada video na facebooku,ktore sa prehrava max.10fps rychlostou a zaseka ho aj obycajny pohyb mysou.
Prílohy
fb video.PNG
html5 error.PNG
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Sep 2016, 14:03

Html5 je o tom, ze len podsunie info prehliadacu o tom, ze je to video v takom a takom formate. Samotne dekodovanie riesia kodeky v PC. A tam je kamen urazu. pokial nemam kodek pre h264, alebo iny (podla toho, co stranka pozaduje), tak to video jednoducho neprehras. Ak mas a je neoptimalizovany, tak to bude sekat.
Skus si nainstalovat vlc a on by sa ti mal pridat aj do ff ako prehravac videi. Potom tie videa bude prehravat vlc v okne prehliadaca.
flash si riesil dekodovanie interne sam, preto to islo aj bez kodekov v pocitaci.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa TomasNM » 30 Sep 2016, 14:13

VLC mam nainstalovany a vobec ani nema snahu ho spustat.
Cosi este asi chyba,len netusim co.

Moje pluginy:

-- Spojený príspevok 30 Sep 2016, 13:28 --

Zeby bol okrem ineho aj problem tu?
Stale ta ista otazka,ako to tam dostat?
Prílohy
pluginy.png
a.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa BgDestroy » 30 Sep 2016, 15:13

Neviem odkial to mate ze html5 nie prinos ? Samozrejme zalezi nad prehliadacom, nad optimalizovani samotneho prehliadaca. HTML5 co sa tyka pre progromatora aj uzivatela obrovsky krok v pred. Pridava ty mnohe mnohe nove tagy, ktore zjednodusuju pracu. Mne osobne ide html5 video daleko lepsie ako video na flash playeri. U flash su problemy. Najvyraznejsie je to u mobilnych telefonov. HTML5 video ide super na kazdom modernom telefone. Flash nie. Nie je vinimkou ze mnohe flash prvky vyzaduju novsiu verziu a linuxakom to nepojde resp pojde ale po krkolovnymi obchadzanim a na mobile proste smola. Medzi novymi tagmi su okrem ineho audio a video aj progres, time, menuitem pripadne datalist atd. Pre formulare nove typy inputu ako date, color, email, number, range, time week atd. Podpora multiple (bez nutnosti dalsich doplnekovych kravin). Dalsia podpora pre formulare je autocomplete atd. Podpora eventov ako file upload progress event atd. I ked nie moc optimalizovane ale na jednuche webove ucely postacujuce canvas. Ten sa zatial malo pouziva. Som videl kde v html5 pod canvas poriesili 3d hru. repsektive to bola 2.5D grafika ale funkcna. Mnoho skusenejsi programatori tvrdia ze prichodom html5 sa pre nich programovanie stava vacsou zabavou.

Nezhadzujte html5, a pri tom je to super vec a to len preto ze prehliadac, hlavne FF je to priserny prehliadac co sa optimalizacie tyka nedokaze efektivne pracovat s novymi metodami. FF je sto rokov za opicami. Napriklad cely prehliadac je ako jeden proces. Nieco som zacul ze sa to pomalicky snazia uz aj to poriesit. Co znamena ze jedna karta ty dokaze zhodit vsetky ostatne karty. Ked jedna karta ty zahlti cely prehliadac , teda vyrazne dokaze ovplyvnit ostatne karty. Napriklad taky chrome tam mas co karta to ako novy proces. Genialne. Ked ty jedna karta zlblne alebo sa zacykli znizi sa pre ten proces priorita a ostatne karty ty idu pohode. Dalej doba spustenia prehliadaca FF je daleko pomalsia ako u chrome. Co sa tyka kolko co berie z RAM moc neriesim mam jednak 8GB RAM ale na druhu stranku, ked je vidiet je dostatok priestoru v RAM preco tu RAM nevyuzit pre lepsiu vypoctovu optimalizaciu ?

precitajte si o html5 trosku viacej, pozorujte stranky a zistite ze mnoho prvkov html5 uz vyuzivate bezne len o tom netusite.
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa TomasNM » 30 Sep 2016, 15:21

Preto som zalozil tuto temu,pretoze o tom neviem nic a dufam,ze mi problematiku niekto rozumne vysvetli.
Cital som kadeco a ziadne mudrosti som si z tej teorie neosvojil. Tak to skusam v praxi.
Nuz,ponadaval si si. A ake navrhujes riesenie problemu?
Jedinu vec neplanujem menit a tou je prave FF.
0

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa BgDestroy » 30 Sep 2016, 15:28

Tak ty neporadim u FF som riesil mnoho problemov, ktore sa vyrieslili zmenou prehliadaca. Skus si len tak nainstalovat chrome napriklad a tak to html5 video porovnaj. A nie nenadaval len som povedal svoj uhol pohladu aby niekdo neodisiel z tohto vlakna s novym mylnim nazorom ze je html5 sracka. Inak by som sem ani nepisal :)
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa TomasNM » 30 Sep 2016, 15:37

To je tym,ze na FF som zvyknuty uz 15 rokov a zvyk je zelezna kosela.
Dalsi odpor voci Chrome mam ten,ze je prave od Googlu.
Ten sa u mna "preslavil" svojimi revolucnymi updatmi a svojim pristupom.
Ked zacnes cosi od Googla pouzivat,tak to zrusia a nahradia uplnymi hovadinami(typicky reader,talk,tracks atd.),ak vobec nahradia.
Preto si nechcem moc zvykat na chrome,pretoze za par rokov si v juesej prdnu a zrusia/do...u ho.
0

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa BgDestroy » 30 Sep 2016, 15:44

Bez zmeny neni inovacia. Bez inovacie nie je pokrok. Bez pokroku nie sme tam kde sme. Je to kazdeho vec co pouziva ale musi plne znasat aj jeho nedostatky. To sa tyka aj chrome, tak aj u starej ci novej chromovej opery a pod. Averzia voci google ? zaujimave. To ani nevyuzivas ani vyhladac google? A co sa tyka prehliadaca ten nezrusia tym si mozes byt isty. Je to ich core.
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa Washu » 30 Sep 2016, 15:47

BgDestroy: A mozem sa spytat ktory je ten jediny spravny prehliadac?
Cely pruser je dnesna moda snazit sa nahradit operacny system pomocou web prehliadaca. HTML je velmi obmedzujuce ale na to naco vzniklo to stacilo. Potom sa na to efektom snehovej gule nalepovali dalsie a dalsie "technologie" az vznikol chaos co tu mame dnes.
Samotne HTML5 nieje zle, ale ani flash v svojej dobe nebol zly. Ale jeho pouzitie castokrat zle je a za tym si stojim.
Celkom pekne ti vystihuje aj tento vtip: https://xkcd.com/927/
Sorry za OT
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa BgDestroy » 30 Sep 2016, 16:08

Preco vznikol dojem ze chrome je ako jediny spravny ? To neham na Vas. Co mozem len povedat svoj uhol pohladu a vysledny result si uz musite spravit vy sami. Flash klesol nie ani tak kvoli tomu ako sa vyuzival. Ale najme, ze ukoncil podporu pre mnohe OS. A ked si chcem spustit napriklad online film alebo video napriklad zostrih zapasov tak na mobile mam smolu ak to je vo flash. Je mozno vidiet averziu z mojej strany na FF ale preto ze tie nedostatky ktore ma su mna az tak moc zavazne ze FF nemam rad. Ked som pouzival FF nebolo vinimkou ze ked som mal viacej otvorenych kariet tak FF blbol. Pomali nacitaval a vykresloval stranky. Pri vytvarani webovej stranky zapasene s FF a jeho interpretaciu CSS stylov napriklad margin-top = 1px. Ma ocividne problem toto spracovat. Chrome aj Opera (aj stara) cie pochopit 1px ako jeden pixel. A vsetko ked sa to takto kumulovalo prisla bod kedy som zacal skusat aj ine prehliadace a usidlil som sa na chrome. S ktorym nepocitujem nejake nedostatky.
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa TomasNM » 30 Sep 2016, 16:21

Google sa sprava rovnako,ako krajina jeho povodu - diktuju svetu ich nazory a robia z ludi blbe ovce.
Az mi Chrome umozni zmenit ikony navigacneho panelu za nejaky rozumny skin,az ich budem moct si nahadzat podla seba,az bude mat vselijake mnou vyzadovane rozsirenia,tak mu mozno dam sancu.
V sucasnom stave,ked mi hegemon diktuje,co je pre mna vhodne UI,ze tacitko(vlastne iba ciarka na ploche) bude vypadat iba takto,ze budem mat "tlacitka" uplne inde,ako mam 15 rokov,tak dakujem,neprosim.
Jedna vec OK,ze videa su plynulejsie,ale ovladanie a UI je pre mna vacsi nedostatok,ako zasekane videa.
Az bude Chrome rovnako customizovatelny ako FF,tak OK.

Takze spat k teme:
Da sa to rozchodit vo FF?
Ak ano,tak prosim...ako?
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa Washu » 30 Sep 2016, 16:30

Dovolim si jednu kacirsku myslienku. Google je uz velmi silny hrac,tak silny ze je schopny pretlacit rozne web technologie. A nejakou nahodou su to prave tie v ktorych vynika nad konkurenciou. Cim to asi je?
PS: Youtube sa sprava inak ak vidi ako klienta chrome a inak ked vidi FF ;)
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa BgDestroy » 30 Sep 2016, 16:31

pouzivaj co chces mas na to pravo.

https://www.youtube.com/html5

Aky vysledok si dostal ?
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Flash vs. HTML5 a Firefox

Príspevok od používateľa Washu » 30 Sep 2016, 16:32

PPS: Jeden web sa mi vo FF zobrazoval prakticky necitatelne, stacilo zmenit identitu browsera a odrazu vsetko bolo OK. Tak kde je chyba, je zly browser alebo dana web stranka?
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Napísať odpoveď