Linux namiesto android

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Dumitru
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 06 Nov 2011, 22:19
Vek: 32

Linux namiesto android

Príspevok od používateľa Dumitru » 11 Okt 2016, 20:57

čaute neviete či sa dá android pre inštalovať linuxom napriklad Ubuntu ? pozeral som na internete čo sa inštalovalo tak to bolo povrch androidu ale ja by som chcel nahradiť ten android Linuxom teda pre inštalovať cely OS .
A ešte dodám že to chcem pre mini-pc nie telefón ani Tablet.
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Linux namiesto android

Príspevok od používateľa TomasNM » 11 Okt 2016, 22:30

Podla mna je to trochu zlozitejsia tema.
Na telefony(a z nich odvodene veci) sa odjakziva musela uvarit ROM-ka presne na dany hardware.
Ide hlavne o drivre,aby vsetko fungovalo spravne. Nieje to ako Windows,kde si drivre doinstalujes manualne.

Na Android TV mozes skusit RemixOS,to by mohlo fungovat.
0

Dumitru
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 06 Nov 2011, 22:19
Vek: 32

Re: Linux namiesto android

Príspevok od používateľa Dumitru » 11 Okt 2016, 23:19

uz som to asi pokazil :D inštaloval som podla manuálu v polke inštalácie mi napísalo reset device a odpojilo sa usb port potom sa uz naspäť nepripojil :D a teraz sa vôbec nechce pripojiť k PC :applause: paráda :D som zvedaví ako tam teraz niečo nahrám :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Linux namiesto android

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 12 Okt 2016, 07:56

ake je to mini-pc? arm-ove, alebo x86? Aj pri tychto mini pc plati to, ze musis mat na mieru firmware, inak ti tam kopec veci nebude chodit. Resp. bude, ale to uz musis mat dobre znalosti linuxu a upravit si system presne na tvoj hw.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: Linux namiesto android

Príspevok od používateľa OM0XA » 12 Okt 2016, 08:00

bolo by dobre napisat presne na com ma ten linux chodit, ale v zasade linux bezi na hocicom. Samozrejme plati to, co bolo pisane v predchadzajucich prispevkoch o driveroch a pod...
0

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Linux namiesto android

Príspevok od používateľa MacGyver » 12 Okt 2016, 13:23

Vyjadrim sa k tejto teme aj ja. Hlavnym problemom android zariadeni a ich prechodu na iny OS je fakt, ze mnohe dolezite drivre su proprietarne a su dostupne len v binarnej forme a navyse skompilovane voci Bionic C (C-ckova kniznica upravena Googlom pre Android). Tym padom ich nie je mozne pouzit s kernelom kompilovanym voci GNU C. Ale aj na toto sa vsak nasiel borec, konkretne Carsten Munk, ktory naprogramoval libhybris - medzivrstvu, ktora zabezpecuje preklad systemovych volani z Bionic C na volania GNU C. Takze je mozne pouzit proprietarne bionic C drivre z androidu s Linux kernelom a zvyskom OS kompilovanym voci GNU C. To okrem ineho umoznilo vznik portov Sailfish OS pre zariadenia na ktorych bezi Android. Libhybris pouziva aj Ubuntu Touch pokial si dobre pamatam, A mnoho dalsich projektov. Na wiki sa o tom da docitat viac.

Libhybris ma zaujal a rozhodol som sa ho aj vyskusat v praxi. Vzisiel z toho port Sailfish OS pre LG Optimus L90 (D405n). Pouzivam to uz takmer mesiac ako sekundarny telefon. Skusal som na nom kompilovat (priamo na nom, ziaden crosscompile) rozne commandline utilitky zo zdrojakov. Ak by mal moj telefon este USB OTG alebo nejake GPIO, bolo by zneho takmer prenosne Raspberry Pi s displejom :D. Prave preto uvazujem o novom telefone :roll: . UI Sailfish OS je pisane v C++ v kombinacii s open source Qt API a proprietarnym (bohuzial) Silica UI. System je svizny a pouzitelny pre moje kazdodenne potreby aj ked som port este uplne nedokoncil.
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Dumitru
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 06 Nov 2011, 22:19
Vek: 32

Re: Linux namiesto android

Príspevok od používateľa Dumitru » 12 Okt 2016, 13:48

je to MK809III a MCU RK3188-T ciže ARM problém je ten že prvý krát sa pomocou tlačítka reset ktoré treba zatlačiť ak chceme konfigurovať android alebo niečo zapisovať sa pripojil k PC nainštaloval som driveri do PC spustil som obraz linuxu začala sa inštalácia v polke mi napísalo reset USB teda konkrétne ten soft čo inštaloval si to resetol ale mne sa odpojil ten mini pc a späť sa už nepripojil a nejde vôbec pripojiť pri zapnutí nič nezobrazuje

Nedokazem ho pripojiť k pc a tým pádom ani originál android nahrať späť

Takze teraz dumam co sa mohlo stat ? 1. ma dani MCU nejaký Bootloader ktorý som mohol odstrániť ? ak áno ako ho nahrať späť
2. alebo to ma niečo ako bios na samostatnom chipe ale to by mi aspoň niečo načitalo pri zapnutí mini -pc
0

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Linux namiesto android

Príspevok od používateľa MacGyver » 12 Okt 2016, 14:30

Skus pogooglit "MK809III debrick" ak si to este neurobil. Mne to vratilo nejake info k debricku metodou skratovania nejakych pinov. Ja som podobnou metodou ozivoval svoj LG telefon.
0
Naposledy upravil/-a MacGyver v 12 Okt 2016, 15:18, upravené celkom 1 krát.
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok