Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa Edgar » 16 Dec 2016, 23:05

Viem že toto nie je warez fórum, ani nič také tu nepožadujem ani nikoho nenabádam. Ale aktivoval som si ESET NOD32 verzie 9.0 na troch počítačoch kódmi z internetu (samozrejme rôznymi), mám to tak už skoro dva roky. Lenže na mojom počítači, kde som rok dozadu mal ešte zapnuté aktualizácie Windowsu (OS mám legálny), mi ESET vždy po pár dňoch alebo týždňoch vypíše chybnú licenciu. Na maminom a bratovom počítači tie licencie fungujú až po ich skutočný koniec vypršania, no na mojom nie. Na spomínaných dvoch počítačoch neboli aktualizácie Windowsu zapnuté nikdy a teda sú tam len tie, ktoré obsahovala inštalácia, žiadne nové neboli stiahnuté. Je teda možné že nejaká aktualizácia Windowsu kontroluje pravosť licencie ESETu? Otázka je, načo by to bolo dobré, keď to online môže kontrolovať sám ESET, ale absolútne nechápem prečo to na dvoch počítačoch ide a na treťom nie. Keď jediný rozdiel medzi nimi sú tie aktualizácie.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Dec 2016, 00:08

Zavolaj/napis do ESET na technicku podporu. Tam ti to povedia. :biggrin:

Tazko povedat cim to je. Skus pouzit to iste cislo ako je v maminom a bratovom PC. Ak to tebe zase prestane ist a im to pojde, tak si myslim ze s tym nieco bude mat Windows. Mozno ESET si tam nieco naistaloval (neaky kontrolny program) kedze mas aktualny Win update, kdezto v tych dalsich dvoch PC mozno nieco chyba vo Win, aby si tam ESET nieco mohol doinstalovat. Neviem.... len tak hadam.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa Edgar » 17 Dec 2016, 02:31

Myslím že to už som raz skúšal a neaktivovalo to vôbec...
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Dec 2016, 03:13

Daj na všetky tri PC rovnaký kod a uvidíš ako dlho bude na ktorom PC fungovat a uvidíš či je to aktualizáciou won.
Máš na všetkých troch PC rovnakú verziu NODu? Aj tie čísla za bodkou? NOD v9.xxx
Ak nie tak tam môže byť pes zakopany.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa Edgar » 19 Dec 2016, 22:45

Verzie sú všade najnovšie
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa OHAJ » 20 Dec 2016, 00:14

Dobré ráno stará mama, tak ako sám antivírak Ti okontroluje či máš aktualizácie Win, to isté robí aj Windows. Čo sa týka ESET-u, kludne Ti vycenzurujú i prehliadač, kto neverí nech si dá neškodnú textovú web-stránku http://www.nod325.com/ že NOD nepustí, lebo tú HTTP adresu má na blackliste, tak icte anonymne a pozrite, čo má byť TABU :ignore: http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www. ... nod325.com 8) chápete, že ste a budete pod kontrolou !
Obrázok
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Dec 2016, 07:56

OHAJ: antiviraky uz roky kontroluju adresy. kazdy to ma inak, ale je to nieco ako web filter. A ta stranka nie je neskodna, proste blokuju nieco, co ich poskodzuje. Normalna vec.
PS: nechapem, preco, ked niekto kupi pocitac za tisic eur ale par drobnych na antivir uz nema a potom si ho crackne - co je pekna ironia, lebo ten crack zvykne mat nieco pribalene a tak si vlastne zaviri pocitac antivirom :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa elmoto » 20 Dec 2016, 08:20

OHAJ ale ja som rád že som pod takouto kontrolou! A ďakujem tejto kontrole. NOD mám už cca 12rokov a som max. spokojný.

A toto nieje kontrola ale ochrana.

Kontrolu nad nami majú zvery v parlamente nástrojmi udávanými mecenášmi a oligarchami! Ľudia v uliciach nemajú reálnejšiu možnosť proti tomu čo to robiť jedine sa vzdať všetkého a vystúpiť. No kto má deti a rodinu prípadne sa sám živý musí poslúchať ako teľa inak zahynie.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa OHAJ » 20 Dec 2016, 09:03

"PRÍSTUP ZABLOKOVANÝ! Prístup na stránku bol zablokovaný programom ESET NOD32 Antivirus. Stránka sa nachádza na zozname stránok s potenciálne nebezpečným obsahom." kedže tam nieje umožnené na výber pokračovanie (na vlastné riziko), ale natvrdo vyfiltrovaný obsah - tiež sa to dá nazvať CENZÚRA. Teraz si predstavte podobné programi na serveroch, uzloch sietí a napr. súkromná e-mail pošta - je ju možno vôbec nazvať súkromná ? Detto mobily, internet banking, myslíte si že šifrovacie algoritmy sa nedajú obísť ? Koľko správ, virtuálnych peňazí sa denne stratí :twisted: paradoxne bude na tom lepšie bežná pošta, kludne i II.trieda bez registrácie.
PS: nehrajte tu na city, že cena je prijateľná oproti cene compu, tak isto nás ošklbávajú na poplatkoch od bánk až po štát (vrchol je ak má zamestnanec na výplatnej páske cenu práce 550€, hrubú 405€ ale na účet mu príde necelých 350 € a za služby i tovar ešte platí DPH, tak o čom to tu je - to niesú desiatky ako v minulosti, je to zderstvo).
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Dec 2016, 09:11

OHAJ: ak ti tato ochrana vadi, tak si eset odinstaluj. ci ti niekto drzi pistol pri hlave, a nuti ta ho mat nainstalovany?
nechapem, ked mi nieco nevyhovuje, tak to nepouzivam.
A poprosim, tu sa politika neriesi. Ja narazam na to, ze ak niekto vytvori program, tak je logicke ze pouzije vsetky legalne moznosti, aby zabranil pouzivaniu programu bez licencie.
Ale to nepochopi ten, ktory neprogramuje. Vyvoj sw trva aj roky kym sa doladi a firma musi tych zamestnancov platit aj pocas vyvoja, kedy nema zisk.
Nie je nic prijemne, ked sa s niecim natrapis, aby si nasledne zistil, ze tvoja praca sa len tak siri kade-tade a ty nemas z toho nic, len zabitych par mesiacov stravenych nad vyvojom a par drobnych od ludi, ktori si to oficialne kupili.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa OHAJ » 20 Dec 2016, 09:47

pocitujlasku napísal:OHAJ: ak ti tato ochrana vadi, tak si eset odinstaluj. ci ti niekto drzi pistol pri hlave, a nuti ta ho mat nainstalovany?
Prečo myslíš, že ho mám nainšlalovaný ? Si na omyle ...
Inak v práci ho máme a pekne zamŕza z neho PC, ale to isté robí i české AVG a v podstate väčšina komerčných antivirov pod Win.
Mám kamošov, čo im roky bežia Windowsi bez antivíraku, čuduj sa svete nedoniesol som si od nich na USB žiadne trójske kone a pod.
Čo sa mňa týka, vyskúšal som väčšinu bežne dostupných Antivirov, najmenej zaťažuje Avast ; nemám ho odskúšaný iba v najnovšom OS, Vy ktorý odporúčate pod Windows 10 ?
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa elmoto » 20 Dec 2016, 12:21

11rokov máme na PC v robote NOD32 a žiaden problém. To čo si písal tak si to písal akoby si ten NOD používal a obmedzoval ťa. Ale veď ťa neobmedzuje tak neviem čo riešiš. AV ochrana sa dá vypnúť a môžeš ísť na stránku akú chceš na svoje riziko. Nijako ťa v slobode neobmedzuje to len užívateľ sa nevie prispôsobiť a poradiť si s tým /vypnutie.../
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa Washu » 20 Dec 2016, 12:43

Mam jeden dotaz k tej blokovanej stranke. To ze ju nod blokuje chapem a vobec sa im necudujem.
Co ale povazujem za velmi dolezite, je moze udelit blokovanej stranke vynikmku?
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa OHAJ » 20 Dec 2016, 13:00

Elmoto, ako vypneš rezidentný štít na PC, kde niesi ako administrátor, ale user s obmedzenými právomocami ?No nijak, ak nemáš príslušné heslo, alenehaj tak. Ťažko sa diskutuje s obmedzencami, by som sa nećudoval, keby tu píše niekto priamo z toho Esetu, veď aj ich reklamy tu bežia. Každý dobre vie, že Microsoft zhromažďuje údaje, taktiež Google, prečo by to nerobil ESET ?!
Kto chce cracknúť, zoženie si licenciu z nejakej nadnárodnej korporácie, ktorej platnosť je neobmedzene a aktualizovať bude rovno z aktualizačného súboru, nie online z ich serveru. Veď nech dajú licencie rovno na MENO, čo im v tom bráni ?
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa Washu » 20 Dec 2016, 13:16

Skutocny problem je inde.
Da sa zoznam blokovanych stranok editovat? Da sa spustit subor o ktorom si NOD mysli ze je to virus?
Ze vyzaduje administratorske povolenie je OK, otazka je ci sa to da. Ak ano nevidim problem, ak nie
tak je to velky pruser lebo false positive sa netyka len pochybnych stranok alebo exe.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa Cofi » 20 Dec 2016, 13:38

Jasne ze sa da...nod sice nepouzivam ale pri inom antivire sa to da nastavit...a okrem toho ja som panom svojho pocitaca a som aj admin...takze ma nezastavi nejaky nod ani ma nebude obmedzovat iny sw ked to nechcem, druha vec je ze na to treba aj nejake znalosti problematiky...tot moj nazor
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa Washu » 20 Dec 2016, 13:53

Cofi: S tymto nazorom suhlasim, aj ked Microsoft a jeho win10 ma na to asi iny nazor.
Tiez mam iny antivir a samozrejme tieto veci umoznuje a nekupil by som ho keby to neumoznoval.
Ale otazka je ako je na tom NOD.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa alidedko » 20 Dec 2016, 18:35

Odpoveď: samozrejme.

Bez tejto funkcie by letel, veď by som ho ani nezaktualizoval :D
Prílohy
eset.png
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa elmoto » 20 Dec 2016, 18:59

Prepacte prehnal som to. Dobru
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Kontrola ESET licencie cez Windows Update

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Jan 2017, 00:01

pocitujlasku napísal:PS: nechapem, preco, ked niekto kupi pocitac za tisic eur ale par drobnych na antivir uz nema a potom si ho crackne - co je pekna ironia, lebo ten crack zvykne mat nieco pribalene a tak si vlastne zaviri pocitac antivirom :)
Ja osobne mám počítač za cca 200€, tak nemysli si, že všetci sme milionári :D A ešte mi povedz ako si zavírujem počítač tým že skopírujem kód zo stránky a vložím ho do ESETu? Písal som síce "cracknutý" ale nie v takom zmysle ako je to u hier alebo Windowsov :)
Washu napísal:Skutocny problem je inde.
Da sa zoznam blokovanych stranok editovat? Da sa spustit subor o ktorom si NOD mysli ze je to virus?
Stránky ktoré sú blokované ESETom (hlavne tie s licenciami) sa dajú otvoriť jedine po pozastavení ochrany. Tiež ma prekvapilo že nebolo nikde tlačidlo na zobrazenie stránky, to už je trochu obmedzujúce. Čo sa týka programov, tam už si nie som úplne istý, ale myslím že tie sa spustiť dajú aj bez pozastavenia ochrany, alebo aspoň pred pár rokmi to tak bolo...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok