Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 25 Jan 2017, 09:18

Vyše roka som mal nainštalovaný Linux Mint, nemal som s nim absolútne žiadny problém. Nerátam, že niektoré veci som pod wine nespojazdnil, ale fungoval rovnako rýchlo, svižne, bez chýb ako keby som ho v ten deň inštaloval. Veľmi rýchle zapnutie, vypnutie. Rýchle otvorenie okna, vyžaduje menej RAM atď atď. Proste, čo sa týka operačných systémov u mňa je Linux číslo 1.

Napriek tomu, že som bol s Linuxom spokojný, moja zvedavosť zvíťazí. Rozhodol som sa nainštalovať si na skúšku Windows 10. Proces, ku samotnej inštalácii bol, síce blbý ale úspešný. Windows 10 figuruje pod 3 rôznymi licenciami. Z microsoft stránky som si stiahol iso licencie 10N Home. Reku to bude ono. Normal a Home. Normal a funkciami obmedzený operačný system. Inštalácia prebehla rýchlo. Avšak windows nebol ani sa nedal aktivovať. Ževraj nemám licenciu. Nepovedal mi na čo všetko má môj stroj licenciu a tým pádom by mi ušetril mnoho nervov. Rovno žiadal odo mňa 130€ !!!! Pozerám sa na to. Čo sa s koňom zrazil ?! Ešte len nainštalujem Windows 10 a už MS pýta odo mňa takúto pálku? Však licence sa pohybovali v rámci desiatok eur 25 - 50€ maximálne. Avšak licenciu na windows 10 ja mám. Využil som otvorené okno upgrade. Jak to že odo mňa žiada peniaze? Tak fajn. Celý proces zopakujem aj pre 10N Pro licenciu, reku či nebol MS štedrý. Boli vianoce a tak :D Tento krát to trvalo dlhšie. Lebo neaktivovaný windows je veľmi limitovaný. Rýchlosť download bola výrazne obmedzená. Priemerne to sťahovalo neuveriteľných 900kB/s. Šak ja z linuxu mi to sťahovalo podstatne rýchlejšie, v priemere okolo 3.5MB/s. Tak reku si nainštalujem, nejakú zábavku na zabitie času. Inštalácia sa vlečie ako vyliaty med po šálke. Otváranie okien s odozvami. Kde je tá svižnosť na akú som zvyknutý v Linuxe ? Plus nejaké funkcionality nešli a pod. Takže takto páni z MS obmedzili operačný systém, pokiaľ nie je aktualizovaný. Hotovo 10N Pro konečne po vyše HODINE stiahnutý. Wow som sa cítil ako keby som sa vrátil do minulosti do minulého desaťročia. Cca 15 - 17 z linuxu download a vyše hodina na neaktivovanom windowse to je riadny výkon. Inštalácia prebehla rýchlo. Ach jaj. Aj na toto nemám licenciu. Znova mi ten windows nepovedal akú licenciu mám na môj HW notebooku !!! Tak samozrejme licenciu mám až tu tretiu možnosť. Tak znova pomalé sťahovanie ďalšej licencie, tento krát označené iba 10. Zase vyše hodinka čakania na dokončenie sťahovania. Môže ma od jednu roztrhnúť. Už som si hovoril, ak ešte raz budem na niečo zvedavý tak si radšej poriadne klepnem kladivom po pohlavnom orgánu. Vždy musím špekulovať a skúšať a tak.

Tak po dlhom čakaní som sa konečne dočkal nainštaloval som Win 10 licenciu, tento krát, mi to už aktivovalo. Rýchlosť internetu, rýchlosť reakcii OS neboli obmedzené operačným systémom. Na aktualizácia sa ma ani nepýtal, sťahoval jak blázon. Však načo sa ma opýta, našiel som nové aktualizácie, chceš ich teraz stiahnúť a nainštalovať ? Má úplne na saláme, že by som mohol byť napojený na dátovo obmedzený internet (naštastie som nebol). V nastaveniach ani zmienka o vypnutý alebo o kontrole nad aktualizáciami, len p2p spôsob doručovania aktualizácii som vypal. By ma zaujímalo, či by mi MS preplatil prípadnú škodu spôsobenú aktualizáciami. No nič, som si povedal. Aj to mám windows len na skúšku. Na časovo obmedzenú dobu, kde sa aj tak vrátim nazad k môjmu miláčikovi Linuxu. Už teraz mi chýba. Chýbajú mi jeho funkcionality, fungovanie klávesnice. Chcem napísať # na linuxe intuitívne alt+3 ale vo windows alt+x veľmi intuitívne fungovanie klávesnice. Hľadanie $ mi trvalo 10 sekúnd na linuxe alt+4. Ach jaj som si povedal. Tak som si musel k tomu nainštalovať anglickú klávesnicu a keď budem potrebovať tieto znaky tak si ľavý alt a shift budem klávesnice prepínať.

Tak som si myslel, že už ma windows 10 ničím neprekvapí, nezaskočí, neuvedie moju krv na bod varu a pod. Mýlil som sa. Ani nie po 24 hodinách notebook operačný systém, už nefungoval. Však keď som odchádzal do práce notebook windows fungoval. Len som ho klasicky, cez štart menu vypal. O dve hodiny po odchode do práce mi otec volá, že zapal (x krát zapínal notebook, vypínal, surfoval po nete, takže jeho zručnosti sú dobré na užívateľa) ale nejde, vyskočila mu modrá obrazovka. Nevedel čo to je. Bol to Bios. Prídem domov z práce a pozriem sa na to. Pozeram. Disk to rozpoznalo. EFI na HDD nie. No nic vložim instalačku windows 10. Inštaláciu mi spustilo. Načitávalo disk. Disk neobsahuje ŽIADNE PARTÍCIE. Pozerám na to ČO? Žeby moje SSD išlo vypovedať službu? Tak vytvorim partíciu, k tomu windows ďalšie 3 navyše. Však čim viac tym lepšie (v linuxe mi stačí kľudne jedna len pre /. A keď chcem môžem si vytvoriť aj iné ako pre swap pridane do /home/ a pod. To je detail. Tak znova celý proces inštalovania. Aspoň, že bez sťahovania ISO. Tak reku mam to nainštalované. Aktualizácie si mi samovoľne votreli do systému. Dúfam, že to bola len ojedinelá chyba. DO 24 HODÍN ZNOVA HDD BEZ PARTÍCII.

Otázka:
Stretli sa s tým niekdo ? Preco partície disku ostanu po inštalácii windowsu do 24 hodín vymazané. Linux som mal vyše roka nainštalovaný bez problémov. A s windows sú len samé problémy ako keby som nič iné nemal na práci a len windows stále riešil.
0

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 25 Jan 2017, 09:25

Ach jaj......Ešte šťastie,že som prešiel na linux :-).Konkrétne používam Linux Mint 17 už asi rok a pol a všetko ide bez problémov.Aj som babke spojazdnil skype a tlačiareň pod linuxom-skype bez problémov ale tlačiareň trochu dala zabrať.Nainštalovať router pod linux tiež dali trochu zabrať,ale inač to bola hračka
0

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 25 Jan 2017, 09:43

Je to úsmevné a na zaplakanie zároveň. S týmto som sa ešte nestretol. To nie je normálne toto. Ma napadá jedna vec, či to nerobí nejaká aktualizácia. A aj keď to robí nejaká aktualizácia tak nemám kontrolu nad aktualizáciami.
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa Mego » 25 Jan 2017, 09:47

No... za Wirus 10 by mal ísť niekto do basy... žene som odporučil Lenovo, ale silou mocou chcela s inštalovaným OS, najlepšie sedmičkou. Lenže kde už v roku 2015 splašíš WIN7 na notebooku? No nikde... takže s osmičkou. A samozrejme s nanúteným upgradom na desiatku. To je fungovalo (resp. hrdlačilo) asi dva mesiace, potom odišlo dačo na disku. Cez správu úloh pozerám, no notebook je v idle a HDD vyťažený na 99%? Reku super, prišla o všetky údaje, ideme do NAY reklamovať. Donesiem notebook, že na reklamáciu, týpek sa len otočil a sa pýta, že či windows 10 a či odišiel hardisk? Reku hej, odišiel... No viete, poveda, 75% notebookov s Wirusom 10 sa nám tu vracia na reklamáciu a všetko odpizdené hardisky. Si myslím - výborne. Keď chytím toho kkta, čo vymyslel wirus 10, ta mu ruky polamem, tepny rozkušem. Všetky data v pi (asi 2GB tam mala ohľadom školy [ešte študuje] a asi 5GB ohľadom roboty [pochuja nôt a učebníc pre deti a plány a neviem čo všetko]). Ntb jej potom poslali späť, preinštalovaný a s vymeneným HDD... to bolo super, ale nahovno. Nerozumiem, ako môže niekto vôbec pustiť na verejnosť tak zatuchnutý, zanedbaný a odflaknuty operačný systém a ešte za neho pýtať prachy... to ako kde sme? Že by čakala na vylistovanie priečinka s 10 filmami minútu a pol? Že keď klikne na firefox a otvorí sa jej po troch minútach, to je podľa nich OK? Však ešte aj na wine 95 sa rýchlejšie otvárali veci.

Nasrať, povedal som, zobral som inštalačne win7 CD z piratesbay-u a snažil sa nainštalovať. Len ten zákerný Lenovo notebook mal dajaku ochranu, že to len tak ľahko nešlo. Proste padala inštalačka, nechcelo ma to pustiť atď atď... takže teraz má wirus 8 a v jednom kuse hreší nadáva a ja sa jej ani nedivím... Musím prezrieť na nete nejaké návody ako sa to dá obolhať. Reset biosu nepomohol.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

gebri
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19 Aug 2014, 19:25

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa gebri » 25 Jan 2017, 09:48

Z akej URL si sťahoval to ISO?
Nemenil si nastavenie disku v BIOS-e po inštalácii windowsu?

Možno máš naozaj problém s diskom.
Ak je možnosť skús naštartovať SystemRescueCD alebo najaký live linux a otestuj ho:

Kód: Vybrať všetko

smartctl -t short /dev/sda
A po 2-3 minutách skontroluj:

Kód: Vybrať všetko

smartctl -a /dev/sda
Cestu /dev/sda si prípadne prepíš podľa svojej konfigurácie.
0

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 25 Jan 2017, 09:57

Windows 10N Home z domovskej stranky microsoftu priamo. Windows 10N Pro a Windows 10 ked windows detekoval windows tak sa to dalo len cez ich appku. Vsetko riesene cez ich domovsku stranku microsoftu.
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa Jerry19 » 25 Jan 2017, 09:59

Toto ma vie vzdy velmi pobavit, ked niekto nadava na nieco pretoze to nevie pouzivat...

Samozrejme ze W10 ma moznost nastavit ze pripojenie ktore pouzivas je datovo obmedzene/mobilne/platis za data a tym padom sa Windows neaktualizuje ked si pripojeny cez taketo pripojenie... Lenze ty o tom nevies a potom sa tu stazujes... A prave prot to tam je, lebo v USA uz boli pripady ked sastalo to co si pisal, ze niekto zpalatil plno penazi za to ze Windows natahal plno MB lebo sa rozhodol aktualizovat sam... Sudili sa ludia s MS, pisalo sa o tom atd...

To ze mas problem s licenciami to je tiez tvoj problem a tvoja nevedomost nic viac....

Ja W10 pouzivam uplne bez problemov a dokonca ma prekvapilo, ze prebehol update z W8.1 bez problemov a ostali mi nainstalovane vsetky veci...

To mas tak ako ked sa pacient stazuje ze mu ten inhalator vobec nepomaha, doktor sa ho spyta akym sposobom ho pouziva nech ukaze a pacient ukaze, ze si to strieka na krk ako dezodorant... No tak asi tak mas aj ty problem s Windowsom 10.. Pekne si pouzivaj Linux ked ti tak vyhovuje a neries Windows, ja tiez neriesim jablckarov a ich OS X, nech si kazdy pouziva co chce...


SSD disk funguje paradne, bootuje to prakticky okamzite. Linux bootuje dlhsie... Pretoze pri zapinani W10 sa neinicializuje vsetko nanovo, jadro a drivere, pri restartovani ano ale pri vypnuti nie, preto je start naozaj expresny...

Ale to ze cely system akym aktualizacie funguju uz od W7 je katastrofa a postupne sa to len zhorsovalo je bohuzial pravda a v tom musim suhlasit... Je to strasne pomale, trva to dlho, PCcko je pocas aktualizaovania v stave ze CPU vytazene. Notebook v robote mi huci ako sialeny lebo stale aktualizacie nejake instaluje... Vo W10 je pridana moznost stahovania aktualizacii systemom podobnym ako funguju torrenty, tzn. zeto neide len z jedneho nejakeho servera, ale z viac zdrojov sucasne... Ale aj samotna priprava na instalaciu a instalacia updatov je pomala a zatazuje CPU nadmerne... V linuxe kedy chces spravis "sudo apt-get update" a upgrade a za chvilu mas poriesene...
0
Naposledy upravil/-a Jerry19 v 25 Jan 2017, 10:14, upravené celkom 1 krát.

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 25 Jan 2017, 10:14

Jerry: Klidni hormon viem pouzivat a urcite lepsie ako ty. Zober si priklad, ze si na mobile zapnes wifi zdielanie a pripojis sa k internetu. Nejdes priamo cez modem. Za dalsie MS nema databazu vsetkych providerov na svete a ich programove ponuky a von koncom MS nema ako zistit ze aky produkt od daneho providera vyuzivas. A bol by som zvedavy ako MS by riesil FUP (ked vela stiahnes brutalne ta obmedzia) ochrany. Na siety mozes mas x strojov mobil, dalsie pc, notebook s roznymi operacnymi systemama.

S licenciami to berem. Ale stale to nic nemeni na fakte, ze nepovedal aku licenciu mam a rovno vyplul shop aby som zaplatil 130 eur !!!

A to ze linux bootuje pomalsie to mas ako s kade ? Z vlastnej skusenosti asi nie ty hater !!! Linux uz davno podporuje EFI system. Ja som mal Linux mint nabootvani za 3 sekundy od stlacenia power on !!!! U Win 10 to si hold musim pockat. Takze ked chces hatovat. Tak sa zamysli co pises.

A co sa tyka aktualizacii tak p2p som musel vypat lebo to brutalne spomalilo net. Velke odozvy a pod. Este horsie ako samotny torrent.

A ked chces dat kritiku tak nech je konstruktivna.
0
Naposledy upravil/-a ce4aser v 25 Jan 2017, 10:20, upravené celkom 1 krát.

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa Jerry19 » 25 Jan 2017, 10:20

Ja nepotrebujem riesit tu nejake detske radovanky typu kto je hater a riesit ci Windows alebo linux alebo intel vs AMD to som riesil taketo veci ked som bol na zakladnej skole pred vela rokmi...

Ked to niekoho bavi, rieste si to...

Jati vravim ze W10 s SSD diskom bootuje rychlejsie ako hocijaka bezna distribucia Linuxu, kde nemas jadro prekompilovane presne na danu masinu atd... Mam to x krat odskusane na x roznych strojoch...

Ja som skusal Linux pouzivat uz v casoch RedHat 5.1 ked bo leste na uplne inej urovni ako teraz. Takze ja nie som nejaky odporca linuxu, zdaleka... To bola doba ked este si mohol snivat o tom ze citas NTFS particie pod linuxom a uz vobec nie zapisovat na nich... Atd... Napriek tomu som uz v tej dobe riesil linux. Bohuzial stale som nuteny pouzivat Windows...

To ze mas problemy s netom pri p2p a torrentoch svedci len o tom ze mas na prd pripojenie, ked si na normalnej optickej linke a mas aspon 100mbit/s nemas problem... Ked si napr. na dajakom smiesnom DSLku tak mas taketo problemy...
0
Naposledy upravil/-a Jerry19 v 25 Jan 2017, 10:24, upravené celkom 2 krát.

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 25 Jan 2017, 10:22

Netlac sem salamy. Pred tym ako som som sa rozhodol testnut Win10 som mal Mint a ty hovorim ze Mint sa mi bootne rychlejsie ako Win10. Neklam a nerob so seba neviem akeho kinga. Ked bud kontruktivny a nie ako nejake decko co len zanadava bez ziadnej pridanej hodnoty omfg.

EDIT:
net mam dobry. ked stahujem torent ide net pohode zvysi sa trocha ping ale nie nejak razantne. Nehovor o nicom co nevies. Ber si priklad z uzivatela gebri. A neprud.
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa Jerry19 » 25 Jan 2017, 10:33

To je mozne, ze tebe sa mint bootne rychlejsie ako W10. Ale to neznamena, ze ked nainstalujes W10 tak ako treba a ze to SSDcko funguje tak ako ma, co asi neni tvoj pripad, ked si sa tu stazoval, ze mas nejake problemy s tym, ze to nebootne rychlejsie...


Nehovoriac o kvalite ovladacov pre linux (hlavne na grafiky) atd... Bohuzial je to tak a nie je to chyba linuxu resp. vyvojarov linuxu. Torvalds tiez dal vyrazne najavo co si mysli o pristupe napr. nvidie k vyvoju ovladacov pre Linux...

Ja mam W10 a funguje mi vsetko krasne, bootuje rychlo atd... Aktualizacie su jedina vec ktora ma na tom rozculuje, ale to je rovnake aj na W7. Resp. stahovanie aktualizacii je rychlejsie na W10 ale ich instalacia a cely ten system akym to funguje je rovnaky...
0

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 25 Jan 2017, 10:46

gebri napísal:Z akej URL si sťahoval to ISO?
Nemenil si nastavenie disku v BIOS-e po inštalácii windowsu?

Možno máš naozaj problém s diskom.
Ak je možnosť skús naštartovať SystemRescueCD alebo najaký live linux a otestuj ho:

Kód: Vybrať všetko

smartctl -t short /dev/sda
A po 2-3 minutách skontroluj:

Kód: Vybrať všetko

smartctl -a /dev/sda
Cestu /dev/sda si prípadne prepíš podľa svojej konfigurácie.


Disk je v poriadku, bez chyb {Completed without error}, takze to nie je chyba HW. Ale samotneho Win.

To jerry: zase si proti recis. pred chvilov si hovoril ze win10 bootuje rychelsie teraz a na druhe stranke uznavas ze mi bootuje mint rychlejsie ako win 10. Za dalsie neni dovod preco by disk mal fungovat u win a u linuxu nie. pred rokom a pol som 3 mesiace bol na windowse a neboli problem. Moje podozrenie je v nejakej aktualizacii.

A co sa tyka grafickeho vykonu to mas s kade tu somarinu ze u win ide grafika efektivnejsie ako u linuxu :D :D :D :D :D Preboha pouzival si vobec aktivne linux ked sem davas tieto argumenty alebo to mas ze niekde som cital ? Ty poviem ze v linuxe u hier ktore boli zmigrovane aj do linuxu mali vyssie FPS ako som mal u Win. Ked idem cez wine tam je to uz o cosi ine. Ale nie nejako markantne poznatelne. Uz bud radsej ticho.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa rudko » 25 Jan 2017, 10:59

ce4aser dovolim si niekolko komentarov:
Má úplne na saláme, že by som mohol byť napojený na dátovo obmedzený internet (naštastie som nebol).
v nastaveniach pripojenia je mozne zvolit mettered connection, vtedy sa aktualizacie nestahuju
Chýbajú mi jeho funkcionality, fungovanie klávesnice
toto je len uhol pohladu a kazdemu vyhovuje nieco ine. ja napriklad pouzivam iba anglicku klavesnicu a na jej layout uz som zvyknuty. na vacsine pc slovensku ani nemam
DO 24 HODÍN ZNOVA HDD BEZ PARTÍCII.
Odchadza ti SSD. Mal som presne tento problem na dvoch PC. Tiez som si skrabal hlavu tyzden az som stiahol diagnosticku utilitu od vyrobcu SSD a pustil. Diagnostika skoncila na 5% s tym ze SSD je nenavratne poskodeny. Predajca vymenil kus za kus
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 25 Jan 2017, 11:06

Az tak do podrobna so neskumal, jj nasiel som ze tam ponuku data su spoplatnene. JJ je to sila zvyku. Linux to krasne a elegantne sklbil tieto dve veci. Ked programujem a potrebujem tieto specialne znaky a zaroven aj diakritiku tak v linuxe je to lepsie vymyslene. A disk som skontroloval spravil som test s vysledkom bez chyb. Ak mi to este raz aj treti krat spravi hodim si nazad linux a ak tam mi to nespravi tak chyba nebude v disku.
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa Jerry19 » 25 Jan 2017, 11:10

Nie ja si neprotirecim, ja som pisal, ze je mozne, ze tebe bootuje mint rychlejsie, lebo ti ten w10 nefunguje tak ako by mal... A ze to neznamena, ze vo vseobecnosti alebo ze kazdemu bootuje W10 spomalene... Len treba citat poriadne co pisem...

To ze to nie je HW chyba neznamena ze to musi byt chyba Windowsu, mozes mat debilne zarovnanu particiu, mozes mat nejaky debilny ovladac svoj na AHCI nainstalovany alebo mozes mat nieco dalsie tam dodrbane a preto ti ten disk neide tak ako by mal na tom windowse...

Tebe nieco neide na jednom nejakom PC a uz nadavas na windows... Ak by ti to neslo na vela roznych PC alebo ak by s ty mmalo problem vela ludi, tak OK, mozeme nadavat na windows... Ale takto...
0

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 25 Jan 2017, 11:23

Vsetky ovladace si nahodil sam windows. Nepotreboval som instalovat doplnkove ovladace. A co sa tyka, ze by windows nevedel pracovat s AHCI tak by nevedel ani vytvorit particiu pri instalacii proste by nevedel manazovat s particiami. Nevedel by komunikovat s diskom. De facto by som ani nenainstaloval samotny operacny system. A navyse AHCI je standard. Nieco ako USB. Tieto veci uz obsahuje samotny operacny system sam v sebe a ja to neinstalujem.

Co bootuje rychlejsie a co pomalsie nesplnuje definiciu na otazku co som dal. A co sa tyka toho vzdy budem trvdit lebo kazdemu co som to instaloval alebo si to instalovali tak mint rychlejsie nabootoval.

EDIT:
Tak cez app vyrobcu disku je disk este len v 10 percentnej zivotnosti. Disk nema v sebe ze by nastala nejaka chyba. Ziatial vzdy vykonal vsetko co mu bolo povedane bez chyb. Robil som aj quick aj full analyzu.
0

koenzim
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: RK
Vek: 38

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa koenzim » 25 Jan 2017, 11:40

:D Príbeh: Doteraz som sa vozil na Mercedese a bol som spokojný. Ale chcel som skúsiť niečo iné a tak som chcel kúpiť AUDI. Ešte som len vošiel do predajne a už som videl modely za 30000€, 50000€, 100000€. Oni chcú po mne peniaze len za to že som tam vošiel? Po dllllhých útrapách som si vybral model A7 (aj keď aj základný A4 som chcel kúpiť, ale vraj ak chcem aj ten musím si zaplatiť EXTRA!)
Ešte som len vyšiel z predajne a už rozčarovanie - pod volantom sú 2 páčky, vpravo aj vľavo! Čo to je, však Mercedes mal len jednu páčku a fungovalo to super. Toto určite nie je lepšie, ja som bol zvyknutý na Mercedes a vedel som to perfektne ovládať s jednou páčkou.
Prídem na pumpu že idem natankovať a nepasuje mi pištol??? Do AUDI mám tankovať benzín? Veď Mercedes išiel na naftu! Zasa ďalšia zrada, to AUDI je voláke neprívetivé. Určite menej ako Mercedes.

Ak v tom vidí niekto podobnosť, nie je čisto náhodná.
Keď už porovnávam 2 veci (2 systémy), nemôžem kritizovať niečo čo je vec zvyku. A vydávať to za chybu, lebo ja som to doteraz robil inak. Každému vyhovuje niečo iné.
0

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 25 Jan 2017, 11:47

Kendzim az na to ze ja licenciu mam takze platit nemusim a namiesto toho aby povedal ci som si nedopatrenim nenainstaloval ine licencne iso tak vysolil na mna 130 eur aby som zaplatil. Za dalsie ako by si reagoval keby si do 24 hodin auto neslo. Dal do servisu a znova do 24 hodin neslo a tak dokola? takze nie nevidim tam spojitost trocha k veci.

Otazka: "Stretli sa s tým niekdo ? Preco partície disku ostanu po inštalácii windowsu do 24 hodín vymazané."
Splna tvoj komentrar odpovede na otazku ? Nie nesplna takze ironiu nehaj bokom ked nemas co povedat. Na toto by mali administratory davat bacha a banovat takych ludi. Lebo to nie je nic ine len neucelne zvysovanie poctu prispevkoch k lepsiemu ranku.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa AndiCibula » 25 Jan 2017, 11:51

To je trest za používanie Win10. :D
Poučenie a riešenie ? Nepoužívať Win 10.

Novšie a modernejšie neznamená automaticky lepšie. Ja sám mám Win 7. Aktualizácie vypínam okamžite po inštalácii. Nikdy neaktualizujem. To čo funguje, v tom sa nevŕtam.

V práci mám Win 10. Za jeden rok používania som nenašiel jednu jedinú vec, ktorú by vedel lepšie než Win 7.
Keby niektoré SW nevyžadovali Win 7, tak dodnes používam WinXP. A tam tie otravné aktualizácie neobťažujú. :D
0
Performance in nanospace.

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 25 Jan 2017, 11:57

no jo. ale niektore veci nainstalujes len vo win10. Napriklad novy .net framework nenainstalujes vo win 7.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok