Chyba ovládačov Base System Device vo Virtual Boxe

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Chyba ovládačov Base System Device vo Virtual Boxe

Príspevok od používateľa Edgar » 28 Feb 2017, 21:42

Nebol by som to ja, keby sa mi zase niečo zle nenainštalovalo alebo nefungovalo. Takže, dal som do VirtualBoxu W7 Starter a keď som chcel pripojiť USB, napísalo že ovládač (mass storage device) sa nedal nainštalovať. Dávam ich vyhľadať cez Win Update, nenašlo nič. V Správcovi zariadení vidím chybu už aj pri Base system device, ktorého aktualizácia znova skončila tým že nenašlo nič. Z MS stránky som teda stiahol "Automatická diagnostika a oprava problémov s USB vo Windowse" a spustil. Chybu diagnostikovalo v zmysle že tie ovládače musím aktualizovať (čo som urobil už predtým ale nenašlo sa nič). Tak som hľadal riešenia inde a našiel som stránku http://pcidatabase.com/, zadal do Vendor search číslo presne ako má byť, aj mi to našlo jeden súbor priamo od Oracle ale po kliknutí vypísalo toto "if(isset($message)){ echo $error_msg; } ?>". Ešte som skúsil program Driver Easy a ten mi ovládače na Mass storage aj na Base system device ukazuje aktuálne. Stretol sa s tým už niekto? Fakt nechápem prečo to nejde, keď WinXP mi vo Virtual Boxe USB-čka normálne bralo...
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Chyba ovládačov Base System Device vo Virtual Boxe

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Feb 2017, 21:49

podla verzie virtualboxu moze mat problem s ovladacmi / zariadeniami a to ci uz starsimi, alebo novsimi... Aku verziu virtualu mas? nepomohol by prave jeho update? ale i tak pocitaj s moznymi chybami,predsa je to virtual, nie kompletne pc
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Chyba ovládačov Base System Device vo Virtual Boxe

Príspevok od používateľa Edgar » 28 Feb 2017, 22:08

Ale chybu v takej blbosti ako je USB Mass Storage som teda nečakal. Verzia je 5.1.14r112924 (Qt5.6.2) teda tá najnovšia, sťahoval som ho ani nie pred mesiacom.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Chyba ovládačov Base System Device vo Virtual Boxe

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Feb 2017, 22:46

toto by som asi az tak neriesil - za predpokladu, ze vsetko ostatne funguje korektne. X krat som instaloval Widly na vsakovake notasi normalne znacky a aj nejake exotiky a sem tam sa mi stavalo, instalator nerozpoznal hardware a jednoducho v spravcovi zariadeni vypisal "Unknown Device" ale notas bezal bez problemov, zakaznikom to sem tam "klalo" sice oci ale vysvetlil som to ako "nerozpoznanie hardwaru" najme pri exotikach - v UK znacka notebookov "ADVENT" skladacka - na nete ziaden vyrobca, ziadne ovladace a google nasiel maximalne adventny veniec... :D pomohlo az manualne otvorenie notebooka, funkcna znalost hardware - kde co je umiestnene a hladanie software podla cipov, bol to vzdy uspech 50 / 50,

Takze ak to ide jak ma "naskrab to " :D :thumbup:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok