Wifi Lenovo L440 / L450

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Wifi Lenovo L440 / L450

Príspevok od používateľa jmalik93 » 01 Mar 2017, 01:35

Zdravím, vo firme máme služobné notebooky Lenovo L440 a L450 s Windows 7 Enterprise a stáva sa nám, teda užívteľom taká nepríjemná vec že sa vypína wifi adaptér nepomôže ani Fn + F8, adaptér sa disabluje v device managerovi, pomôže len adaptér ručne zapnúť čo samotný užívateľ nieje schopný spraviť kedže je len standard user (nemá admin práva). Pri zapínaní adaptéru som zrušil možnosť "povolit počítaču vypínat zariadenie z důvodu úspory energie" ale scénar sa zopakoval po tom ako som nazrel do logoch našiel som tam event "WLAN autoconfig has successfully stopped" na každom ntb kde sa to stalo.
Napadlo mi nastaviť na service (službe) možnosť recovery pri voľbe "subsequent failure" voľbu "Restart the service" namiesto "take no action" Rozmýšľam ešte nad tým čo nastaviť pri startup type Automatic či Manual niekde som sa dočítal aj tak aj onak a nerozumiem ešte možnostiam "Reset fail count after " a Restart service after. Čo je ideálne nastavenie ?
Šéfovi som navrhol aby sme to rovno nastavili cez GPO ale nesúhlasil že najprv to treba otestovať na zopár NTB ale takto sa to nedá kedže sa to deje veľmi ojedinele a náhodne. Zaujímavé je že sa to deje len pri týchto dvoch typoch NTB napr Lenovo Yoga to nerobí ani DELL či HP.
Obrázok
Chcem sa Vás opýtať či ste sa stým už stretli a či by môj nápad s úpravou parametrov služby WLAN Autoconfig mohol byť účinný ?
Prípadne ak máte lepšie overené riešenie budem rád ak sa podelíte :-) :-)

Vopred ďakujem za každú radu
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok