Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa elmara » 10 Mar 2017, 11:36

Ještě včera bylo s texty v prohlížeči Firefox vše v pořádku. Dnes po spuštění PC a otevření prohlížeče Firefox jsem dostal upozornění, že bude končit podpora mezi Win XP a Firefoxem. Špatné je to, že mám najednou nějak hůře čitelné texty kdekoli v prohlížeči. V PC jsou texty v pořádku, týká se to jen prohlížeče. Texty mi připadají takové lehce rozmazané. Nikde jsem neměnil žádná nastavení, sleduji to až dnes po oné zprávě o konce podpory.
Nesetkal jste se někdo také s tímto? V přílohách je scan této stránky v hůře čitelné podobě a scan z mého PC v lepší podobě pro porovnání.
Prílohy
Rozmazaný text.JPG
itelný text v PC.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa xmilos » 10 Mar 2017, 12:07

win XP + mozila 3.0.4 - zobrazenie bez problemov
0

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa elmara » 10 Mar 2017, 13:13

Ani nevím, jak mám zjistit mou verzi Firefoxu. Nějak jsem to nenašel. Ale jak jsem psal, ještě včera v pohodě.

-- Spojený príspevok 10 Mar 2017, 13:18 --

Už jsem to našel. Moje verze...
Prílohy
Ferze Firefoxu.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa Washu » 10 Mar 2017, 13:52

Problem je "cleartype" alebo inak vyhladzovanie istych fontov. Osobne mi to tiez extremne prekaza ale je velmi tazke sa toho zbavit.
Jedna moznost je zmenit Useragent string browsera na taky ktory toto vyhladzovanie nepodporuje, druha moznost zakazat nacitavanie externych fontov z netu. (to ale povedie k miernej zmene vzhladu niektorych stranok).
Ciste riesenie ako to vypnut bohuzial nepoznam a tiez by som zan bol vdacny.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa elmara » 10 Mar 2017, 15:39

Pánové, děkuji za reakce. Jen pořád nechápu, proč se to stalo až při dnešním spuštění. Do té doby bylo vše čitelné dobře. Až dnes po oznámení o brzkém ukončení podpory Win XP a Firefoxu.
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa AEdison » 10 Mar 2017, 17:11

elmara napísal:Pánové, děkuji za reakce. Jen pořád nechápu, proč se to stalo až při dnešním spuštění. Do té doby bylo vše čitelné dobře. Až dnes po oznámení o brzkém ukončení podpory Win XP a Firefoxu.
Ja si myslím že tieto problémy majú priamu súvislosť s hláskou ktorú vám firefox napísal a zďaleka to nebude jeden problém ktorý časom budete riešiť. Nebude jednoduchšie namiesto neustáleho hľadania záplat prekonať strach z novšieho systému? Win XP bol svojho času najlepší systém ale už nadišiel jeho čas. Pokiaľ na tento počítač nemáte pripojené zariadenie ktoré je na novšom systéme nepojazdné, tak rozumiem. Inak nevidím najmenší dôvod prečo silou mocou sa držať Win XP. Je mi úplne jasné že takáto odpoveď nie je pre vás riešenie a možno priam urážka ale práve inovácia vyrieši váš problém a mnoho ďalších ktoré vás ešte len čakajú.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa alidedko » 10 Mar 2017, 17:19

Veeeelmi dlhu dobu som sa 3.6.3jky nevedel zbavit. Velmi podarena verzia. A zakazat updaty, samozrejme.

http://kofo.707.cz/soft/firefox%20setup%203.6.3.exe
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa elmara » 10 Mar 2017, 17:39

To: AEdison

Já bych se i těch XP-ček zbavil a nainstaloval 7-ky, ale mám starý NTB, kde po testu kompatibility s Win 7 by byl problém s drivery. Bohužel na nový zatím nejsou "šišky"... :lol:

To: alidedko

Downgrade asi neprojde, že? Já teď zrovna nemám "po ruce" jiný prohlížeč, abych aktuální verzi Firefoxu smazal.
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa Jirka84 » 10 Mar 2017, 17:53

To elmara,
osobně mám "W7" (na 2.PC XP) a poslední verzi "F" 51.0.1 (32 bitů) a nemám jmenovaný problém. Tu "52" ("F...ESR") zatím nechci povolit, i když se mi vnucuje. Jestli se v té 52 neobjevily softw.změny, které by mohly v některých fontech způsobovat jistou míru nekompatibility - jen můj názor... :wink:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 10 Mar 2017, 18:06

nějak hůře čitelné texty kdekoli v prohlížeči
mam to samy , taky rozmazany, XP + fire... automaticka aktualizace a dela mi to uz nakej patek...(pres mesic zhruba)
0

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa elmara » 10 Mar 2017, 18:15

To MiloPS3:

Mě to začalo dělat až dnes.

To Jirka84:

Škoda, že jsem ty aktualizace nezakázal dříve. Stejně ani nevím, jak na to...člověk si říká..."na co, když vše chodí".
0

wawe
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03 Sep 2015, 20:24
Bydlisko: BB

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa wawe » 10 Mar 2017, 18:25

vyriesis to tak ze v nastaveni obrazovky si kompletne vypnes vyhladzovanie fontov. teda nie standardne, nie cleartype, proste to vypnut.

preklikas sa tam cez "Display Properties" - "Appearance" - "Effects" a tam vypni "Use the following method to smooth edges of screen fonts".
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa Marek1975 » 10 Mar 2017, 18:55

mozny downgrade:

zalohovat zalozky, odinstalovat firefox zo stroja, vycistit registre, restart pc

pozhanat nasledne old verziu firefoxu, zakazat v nej autoupdate, natiahnut don zalozky a pouzivat...

tak by to neslo?
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa budvar10 » 10 Mar 2017, 20:17

Šlo by to.

BTW: XP je podľa mňa posledný dobrý Windows. :evil:
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa Marek1975 » 10 Mar 2017, 20:33

ked sa to tak vezme tak vela ludi ho nechce opustit hlavne koli roznemu uzitnemu software, ktory tam ma nahodeny a na inom stroji sa to neda rozchodit - cnc ckari maju mach3... atd
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 10 Mar 2017, 21:15

Aj mňa to dneska po aktualizácii na 52 naštvalo. Tak ako písal Marek1975. Uložil som si záložky, odinštaloval, prebehol CCleanerom a nainštaloval verziu 51. Samozrejme som hneď zakázal aktualizáciu.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa Washu » 10 Mar 2017, 22:50

elmara napísal: Já bych se i těch XP-ček zbavil a nainstaloval 7-ky, ale mám starý NTB, kde po testu kompatibility s Win 7 by byl problém s drivery. Bohužel na nový zatím nejsou "šišky"... :lol:
A VOBEC by ti to nepomohlo :P Dokonca naopak w7 ma defaultne zapnute pouzitie vyhladzovania aj v OS samotnom takze "rozmazane" pismena stretnes aj v UI. A zbavit w7 cleartype to je boj. Proste je to dnesna moda a komu to vadi ma bud smolu, alebo musi viac ci menej modifikovat OS a browser aby zobrazoval tak ako chce.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa Marek1975 » 10 Mar 2017, 23:29

0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa elmara » 11 Mar 2017, 10:30

To by mě šlak trefil...stáhl jsem si verzi Firefoxu 51.0.1, původní verzi 52 nejprve odstranil, potom nainstaloval verzi 51... a problém stále přetrvává. PC jsem nerestartoval. Co je divné, že mi Firefox ukazuje verzi 52! Kde se tam doprd...vzala? Ještě jsem ani nestihl zakázat aktualizace.

-- Spojený príspevok 11 Mar 2017, 11:13 --

Tak několikátý pokus o instalaci Firefoxu 51.0.1. Odinstalován >> čištění CCleanerem >> Restart PC >> instalace verze 51.0.1 >> odškrtnutí před instalací - tiché aktualizace >> Firefox nainstalován. Ale opět ukazuje verzi 52. Připadá mi, že se po připojení k netu sám upgraduje. V příloze je okno, které vyskočilo při tom, když jsem se odpojil z netu a byl OFF-LINE.
Prílohy
Instalace Firefox 51.0.1.JPG
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Konec podpory Win XP a Firefoxu "způsobil" rozmazané texty

Príspevok od používateľa Marek1975 » 11 Mar 2017, 11:14

elmara napísal:To by mě šlak trefil...stáhl jsem si verzi Firefoxu 51.0.1, původní verzi 52 nejprve odstranil, potom nainstaloval verzi 51... a problém stále přetrvává. PC jsem nerestartoval. Co je divné, že mi Firefox ukazuje verzi 52! Kde se tam doprd...vzala? Ještě jsem ani nestihl zakázat aktualizace.
Registre widiel si vycistil? MAKOSYS to spravil podla mojho postupu a jemu to ide, ja som to v mynulosti tak isto robil a tak isto bez problemov

-- Spojený príspevok 11 Mar 2017, 12:15 --

pozhanaj este starsiu verziu ak mozes, bude to tazke ale da sa najst
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok