Nefunkčné ovládače USB win7

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Nefunkčné ovládače USB win7

Príspevok od používateľa josko158 » 03 Jún 2017, 19:59

Ahoj.

Mám taký menší problém s ovládačmi pre USB konkrétne pre

Kód: Vybrať všetko

Renesas Electronics USB 3.0 Host Controller 
Standard Enhanced PCI to USB Host Controller
Ide o to, že po každom reštarte PC niesu funkčné USB porty a v správcovi zariadení je pri týchto dvoch žltý výkričník. Pri oboch sa po zobrazení vlastnosti píše

Kód: Vybrať všetko

Toto zariadenie sa nemôže spustiť. (Kód 10) 
Stačí zariadenia zakázať a následne hneď povoliť, prípadne odinštalovať a dať nanovo vyhľadať a všetko funguje bez problémov až do ďalšieho reštartu PC.
Problém nastal pravdepodobne po použití úplne nového USB kľúča intenso 32GB 3.0 formátovaného na ntfs ktorý mal asi výrobnú vadu nakoľko sa pripojil, nainštaloval, zobrazoval ale nedalo sa na neho kopírovať a celý PC zmätkoval.

PC je notebook:
Packard bell EasyNote TSX66HR
origo Win 7 Home premium 64bit

Všetko čo sa dalo aj nedalo bolo aktualizované, preinštalované, vyčistené CCleaner-om, prebehnuté antivírom a stále to isté bez zmeny.
Môj predpoklad je, že to je len softvérová chyba lebo po spomenutom postupe všetko funguje v pohode. Googlil som asi týždeň ale bez úspechu. Do reinštalu win sa mi moc nechce pretože mam dosť programov ktoré by som musel následne nanovo inštalovať a nemám od nich inštalačky.

Ak mi vie niekto pomôcť, alebo ma aspoň naviesť na riešenie problému budem veľmi vďačný pretože takto fungujem už asi rok
(PC bol používaný ako desktop a väčšinou len uspatý takže som to veľmi nepociťoval, ale teraz ho dosť často prenášam a vypínam takže už to vadí... USB myš, kľúče, tlačiareň, telefón atp potrebujem skoro furt)
Prílohy
Snímka.JPG
Snímka1.JPG
Snímka2.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Nefunkčné ovládače USB win7

Príspevok od používateľa cool-zool » 03 Jún 2017, 21:21

Skúsil by som zo stránky výrobcu stiahnúť nové ovládače , staré odinštalovať a nové naištalovať !
0

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: Nefunkčné ovládače USB win7

Príspevok od používateľa josko158 » 04 Jún 2017, 22:27

Vykonané už viackrát s rôznymi ovládačmi od výrobcu NB aj renesas dokonca aj od výrobcu inej značky NB s rovnakým chipom pre USB ale bez výsledku... Odinštalované všetky ovládače pre zariadenia ktoré niesu aktuálne používané tj. USB kľúče, disky, tlačiarne a podobné oné, ktoré si win ukladá... Takisto som skúsil odinštalovať aj ovládače pre všetky USB zariadenia ktoré si win hneď po odinštalovaní posledného automaticky nainštaloval späť cez update ale nepomohlo....
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok